Jump to content
Dogomania

myślistwo/ myśliwi złe czy dobre...


renia3399

Recommended Posts

[quote name='Faustus']Mnie się powoli nie chce tu już pisywać. Wszyscy wiedzą, że nie dojdziemy do porozumienia. Zresztą ;) ten temat to bicie piany dla samej piany. Wyjdziemy z niego wszyscy z tymi samymi poglądami, z którymi do niego weszliśmy.
Tak reasumując moje przemyślenia (może się powtórzę, ale co tam ;) ).
Nikt tutaj nie pochwala cierpienia zwierząt. Ani jedna, ani druga strona barykady. Natomiast różnimy się przekonaniami etycznymi co do faktu zabijania. Jest to kwestia poglądów etycznych. I trzeba jasno powiedzieć: uważanie swoich poglądów etycznych za lepsze niż drugiego człowieka jest efektem zadufania w sobie. Pisałem już o tym, że moralność jest zmienna wraz z szerokością geograficzną i czasem. To co dla nas w Europie jest nieetyczne, już takim nie jest w Azji. Ale to nie czyni nas lepszymi. Inaczej: nie mamy prawa zachowywać się jak konkwistadorzy.
Idąc tym tropem dalej: aby głosić poglądy głębokiej etyki, projektu Venus itp i wierzyć, że takie działania przyniesie kiedyś zmianę jest naiwne. Trzeba nie widzieć tego, że za plecami mamy islamistów z ich moralnością, tak różną od naszej, że mamy Chiny z ich ogromną ekspansją, także kulturową. Trzeba nie widzieć tego, że kultura anglo-saska z której przyszło nam żyć jest w odwrocie. A powszechne wprowadzenie pomysłów typu projekt Venus tylko przyśpieszyłoby koniec naszej kultury.
Trochę w tym temacie też: chciałbym widzieć jakie propozycje mają walczący wege dotyczące zatrudnienia ludzi pracujących w przemyśle związanym z produkcją mięsa. Zwłaszcza w miejscach gdzie nie da się ich zatrudnić w produkcji rolnej. I co z wysoko wyspecjalizowanymi społecznościami np rybackimi? Gdzie całe wioski żyją tylko z tego? I tak można mnożyć bez końca. Ktoś tam wspomniał buty, że ma trzy sztuki.
Ok można i tak. Mam nadzieję tylko, że nie są skórzane ;) Natomiast zapytam: co by się stało gdyby każdy miał tylko trzy pary butów? I tylko to co potrzebuje do przeżycia. I chciałbym usłyszeć jakąś sensowną odpowiedź pozbawioną utopijnej wizji. Taką która uwzględnia obecną sytuację na świecie.

Kolejna sprawa: wszystkożerność w przypadku ludzi oznacza udział pokarmów pochodzenia zwierzęcego w diecie. Przy czym: należy rozróżnić wciąganie w siebie wszystkiego jak odkurzacz (co z założenia jest głupie) od rozsądnego wszystkożerstwa. Przecież jak tak się zastanowić to nawet przeciętny Polak, który raczej należy do mięsolubnych ludzi, średnio myślący o tym co spożywa i tak je więcej produktów roślinnych niż mięsnych. Przecież to jest...normalne :) Nawet taka klasyczna bułeczka z szynką :) zawiera bułkę (objętościowo duuużo) i szyneczkę (plasterek) ;)[/QUOTE]

Nie mojej kultury, lecz Waszej, konsupcyjnej, która prowadzi jedynie do zguby.
Praca się znajdzie, jest mnóstwo branży, które nie są rozwijane, bo trzeba sie nieco postarać i je rozwinąc. A rybołustwo i tak upadnie, bo w morzu jest co raz mniej ryb.
Ludzi nie powinno przybywać w takim tępie. Zamiast na ilość, może postawić na jakość? Jedynie rodziny, których stac wykształcić i odpowiednio wychowac dziecko powini te dzieci mieć. A jak na razie takie rodziny mają jedno dziecko, a tam gdzie panuje bieda po sześcioro.
Ja mam tyle par butów. Zamiast kupowac chiński badziew lepiej zainwestowac w europejski produkt- droższy, ale na dłużej starczy.

Dla Was każda wizja stworzona nie tylko z myślą o wygodzie człowieka jest utopijna.

Link to comment
Share on other sites

Jak wspominałam jem nabiał, ale w przypadku mleka to od kóz, a jajka od naszych kur.
Mozna żyć w symbozie z zwierzetami, które bez śmierci dają mleko i jajka, choć mleko to najbardzije nienaturalny pokarm dla dorosłej osoby, gdyż żadne inne zwierze nie pije mleka od innego zwierzęcia. Ale ta symbioza ma działać w obie strony. Krowy dają dużo mleka lecz sa mniej "wydajne" niż kozy, których nie musza miec co roku młodego, by dawać mleko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Nie mojej kultury, lecz Waszej, konsupcyjnej, która prowadzi jedynie do zguby.
Praca się znajdzie, jest mnóstwo branży, które nie są rozwijane, bo trzeba sie nieco postarać i je rozwinąc. A [B]rybołustwo[/B] i tak upadnie, bo w morzu jest co raz mniej ryb.
Ludzi nie powinno przybywać w takim [B]tępie[/B]. Zamiast na ilość, może postawić na jakość? Jedynie rodziny, których stac wykształcić i odpowiednio wychowac dziecko [B]powini[/B] te dzieci mieć. A jak na razie takie rodziny mają jedno dziecko, a tam gdzie panuje bieda po sześcioro.
Ja mam tyle par butów. Zamiast kupowac chiński badziew lepiej zainwestowac [U]w europejski produkt[/U]- droższy, ale na dłużej starczy.

Dla Was każda wizja stworzona nie tylko z myślą o wygodzie człowieka jest utopijna.[/QUOTE]

Ad. pogrubione wyrazy
Ja bym się zastanawiała nad wpływem wegańskiej diety na rozwój takich cech jak umiejętność poprawnego pisania i czytania. U Ciebie z tym słabo.
I nie wykręcaj się dysleksją - zawsze można zainstalować automatyczny slownik, choćby razem z firefoxem

Ad. podkreślone
Inwestuj w europejski produkt - proszę bardzo. Chyba nie zdajesz sobie sprawy jak bzdurne prawo tworzy UE i że UE to jedna wielka hipokryzja, ponieważ z jednej strony 'powstrzymują' globalne ocieplenie (jeden wybuch wulkanu wyrzuca do atmosfery tyle gazów cieplarnianych ile czlowiek produkuje w ciągu... na prawdę wielu wielu lat), a z drugiej strony maksymalnie modyfikują genetycznie rolnictwo i chów zwierząt. Nie taki europejski produkt wspaniały jak go malują.

Link to comment
Share on other sites

Krowy dają mleko bo rodzą tak często jak to tylko mozliwe cielaki.
Cielaki te idą na mięso.
Idąc Twoim dziwnym tokiem myślenia można stwierdzić, że pijąc mleko przyczyniasz się do śmierci cielaków.

Zresztą już nie rozumiem - jeszcze niedawno mleka nie piłaś i nie jadłaś jajek, nagle jesz.


I jeszcze odniosę się do tego, co napisałaś o ludziach.
Taką politykę 'jednego dziecka' stosują Chińczycy dla ograniczenia populacji.
Wiesz czym to się kończy? Tym, że 'nadliczbowe' dzieci umieszczane są w tzw. 'sierocińcach' w których są poniewierane i w których wszyscy starają się by jak najszybciej te dzieci uśmiercić.
Tak się dzieje, jeśli nie przeprowadzi się aborcji. Które w Chinach są normą. Nawet takie na kilkumiesięcznym płodzie.
Ale Ty tego nie pojmiesz - dla Ciebie człowiek jest pasożytem, niepotrzebnym szkodnikiem. Ja szanuję człowieka i wybacz - jego życie przedkładam ponad życie jakiegokolwiek zwierzęcia. To jest normalny stan rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Nie mojej kultury, lecz Waszej, konsupcyjnej, która prowadzi jedynie do zguby.
Praca się znajdzie, jest mnóstwo branży, które nie są rozwijane, bo trzeba sie nieco postarać i je rozwinąc. A rybołustwo i tak upadnie, bo w morzu jest co raz mniej ryb.
Ludzi nie powinno przybywać w takim tępie. Zamiast na ilość, może postawić na jakość? Jedynie rodziny, których stac wykształcić i odpowiednio wychowac dziecko powini te dzieci mieć. A jak na razie takie rodziny mają jedno dziecko, a tam gdzie panuje bieda po sześcioro.
Ja mam tyle par butów. Zamiast kupowac chiński badziew lepiej zainwestowac w europejski produkt- droższy, ale na dłużej starczy.

Dla Was każda wizja stworzona nie tylko z myślą o wygodzie człowieka jest utopijna.[/QUOTE]
To po kolei:
jest wiele branży powiadasz..ok niech tak będzie: zamknijmy hodowle zwierząt, rzeźnie, przetwórnie mięsa, garbarnie, wytwórnie pasz, cały przemysł rybacki i związany z tym. Plus: dziesiątki innych branży, które są powiązane z hodowlą zwierząt. Czy Ty zdajesz sobie sprawę o jakich masach ludzkich mówisz? Gdzie ich chcesz zatrudnić?
Dziewczyno czy Ty serio chcesz limitować ilość dzieci??? I wyznaczać kto może się rozmnażać, a kto nie?? Aysel podała Ci przykład z Chin. Ale wiesz co: brawo! wprowadźmy to w Europie! A co :) Niech będzie tak jak piszesz. I niech nas zaleje mnożąca się na potęgę afryka i azja. I wszystko wróci do normy: nikt już nie będzie opowiadał o ochronie praw zwierząt, o etyce itd Czemu? Bo oni mają Twoją etyke i wege w tylnej części ciała :)

Bezag widzisz: pisz konkrety, a nie frazesy. Ponadto: chcąc nie chcąc jesteś częścią TEJ kultury. I póki co to Ty jesteś na jej obrzeżach i marginesie, a nie my.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Ad. pogrubione wyrazy
Ja bym się zastanawiała nad wpływem wegańskiej diety na rozwój takich cech jak umiejętność poprawnego pisania i czytania. U Ciebie z tym słabo.
I nie wykręcaj się dysleksją - zawsze można zainstalować automatyczny slownik, choćby razem z firefoxem

Ad. podkreślone
Inwestuj w europejski produkt - proszę bardzo. Chyba nie zdajesz sobie sprawy jak bzdurne prawo tworzy UE i że UE to jedna wielka hipokryzja, ponieważ z jednej strony 'powstrzymują' globalne ocieplenie (jeden wybuch wulkanu wyrzuca do atmosfery tyle gazów cieplarnianych ile czlowiek produkuje w ciągu... na prawdę wielu wielu lat), a z drugiej strony maksymalnie modyfikują genetycznie rolnictwo i chów zwierząt. Nie taki europejski produkt wspaniały jak go malują.[/QUOTE]
Widzę, że jak nie ma się czego czepić, najłatwiej być chamem i wypominać komuś wady, które w dyskusji nie mają najmniejszego znaczenia.
i jeszcze bym siedziała cicho, gdyby wypominała mi to osoba, która nie popełnia błędów w pisowni,ale tak nie jest.
Lepszy taki produkt niż Chiński czy amerykański.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Krowy dają mleko bo rodzą tak często jak to tylko mozliwe cielaki.
Cielaki te idą na mięso.
Idąc Twoim dziwnym tokiem myślenia można stwierdzić, że pijąc mleko przyczyniasz się do śmierci cielaków.

Zresztą już nie rozumiem - jeszcze niedawno mleka nie piłaś i nie jadłaś jajek, nagle jesz.


I jeszcze odniosę się do tego, co napisałaś o ludziach.
Taką politykę 'jednego dziecka' stosują Chińczycy dla ograniczenia populacji.
Wiesz czym to się kończy? Tym, że 'nadliczbowe' dzieci umieszczane są w tzw. 'sierocińcach' w których są poniewierane i w których wszyscy starają się by jak najszybciej te dzieci uśmiercić.
Tak się dzieje, jeśli nie przeprowadzi się aborcji. Które w Chinach są normą. Nawet takie na kilkumiesięcznym płodzie.
Ale Ty tego nie pojmiesz - dla Ciebie człowiek jest pasożytem, niepotrzebnym szkodnikiem. Ja szanuję człowieka i wybacz - jego życie przedkładam ponad życie jakiegokolwiek zwierzęcia. To jest normalny stan rzeczy.[/QUOTE]
Nie pije mleka kupnego. Ale to prawda, kupując mleko z ferm przemysłowych nie tylko przyczynia się do śmierci tych cielaków, ale także do męczenia, wykorzystywania krów.
Nigdzie nie twierdziłam, że nie piję mleka czy nie jem jajek.
Chiny to Chiny, tam nic nie jest normalne i zgodne z prawami człowieka.
Porównując Chiny do Europy tylko się ośmieszasz. Jednakże my na tym "cywilizowanym" kontynencie mamy większą wiedzę i możliwości.
Ja traktuje życie człowieka i zwierzęcia na równi, gdyż człowiek to zwierze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustus']To po kolei:
jest wiele branży powiadasz..ok niech tak będzie: zamknijmy hodowle zwierząt, rzeźnie, przetwórnie mięsa, garbarnie, wytwórnie pasz, cały przemysł rybacki i związany z tym. Plus: dziesiątki innych branży, które są powiązane z hodowlą zwierząt. Czy Ty zdajesz sobie sprawę o jakich masach ludzkich mówisz? Gdzie ich chcesz zatrudnić?
Dziewczyno czy Ty serio chcesz limitować ilość dzieci??? I wyznaczać kto może się rozmnażać, a kto nie?? Aysel podała Ci przykład z Chin. Ale wiesz co: brawo! wprowadźmy to w Europie! A co :) Niech będzie tak jak piszesz. I niech nas zaleje mnożąca się na potęgę afryka i azja. I wszystko wróci do normy: nikt już nie będzie opowiadał o ochronie praw zwierząt, o etyce itd Czemu? Bo oni mają Twoją etyke i wege w tylnej części ciała :)

Bezag widzisz: pisz konkrety, a nie frazesy. Ponadto: chcąc nie chcąc jesteś częścią TEJ kultury. I póki co to Ty jesteś na jej obrzeżach i marginesie, a nie my.[/QUOTE]
O widzę rasizm. Pięknie, pięknie.
Polak i czy Chińczyk, jaka to różnica. U nas "brakuje" ludzi, czemu więc nie dać szansy na rozwój tamtym?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustus']sleepingbyday piękne obrazki :)
Natomiast nie koniecznie zgadzam się z oceną sędziego odnośnie wyników Wystawy Ludzi zorganizowanej przez Związek Humanologiczny w Polsce (ZHwP? :D ). Wydaje mi się, że można znaleźć lepszych przedstawicieli tej rasy.[/QUOTE]

a taki pekińczyk to jak wygląda? a ostro kątowany onek? do tego pije obrazek....

ludzie, wy w pomysłach bezag znjadziecie mnóstwo dziur i nierealnych wizji - na tej podstawie wywodzić, ze w swoim idealixmie się myli to jest kazuistyka. na duża skalę, ale jednak. bo zmiany, jakie są potrzebne, są tak głebokie i tyle dziedzin zycia musza objąć, ze nie da się tego zrobić rachu ciachu. pokolenia, albo więcej. pytanie, czy zdążymy. my, lub nawet nasze wnuki spoko, ale kolejne pokolenia? ziemia ma żywić ludzi (juz pal sześć zwierzątka) jeszcze miliony lat, myślicie, że da radę? po nas chocby potop?
a fakt, jest naprawdę ostatni moment - zdecydowana większość akwenów wodnych ma zagrożone lub na granicy zagrożenia ławice ryb, (do wyhodowania kilograma ryby hodowlanej potrzeba, o ile pamietam tyle energii i paszy, co 1,3 kg ryby dzikiej - strata zywieniowa jest jasna. jeszcze gorzej jest z chowem przemysłowym). woda pitna - choć w naszych domach tego nie widać, więc co z oczu, to z serca - nawet w europie zaczyna byc powaznym problemem... mnozyć można te bardzo problematyczne obszary w nieskonczoność, więc zakrzyczneie jednej osoby, która może sie mylić w wielu sprawach szczegółowych to nic innego jak ośmieszenie celem wyparcia.

ja tam jestem mizantropką i wnuków nie będę mieć, ale juz moi siostrzeńcy leżą mi na sercu. może nie ich dzieci będą szamać zielona pozywkę z glonów jako mega przysmak, ale co z wnukami ich dzieci? itd?

czas uświadomić sobie, i nie jako hasełko oszołomskie, tylko na serio, z całym spektrum znaczeń i konsekwencji, co oznaczają słowa, że ziemi nie odziedziczylismy od przodków, tylko pozyczyliśmy od potomków. co oznaczaja one dla nas w codziennym zyciu.
wszystkiego się nie da, bo człowiek by oszalał, ale czy nie jest to zbyt często usprawiedliwieniem dla nicnierobienia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']O widzę rasizm. Pięknie, pięknie.
Polak i czy Chińczyk, jaka to różnica. U nas "brakuje" ludzi, czemu więc nie dać szansy na rozwój tamtym?[/QUOTE]
bezag jaki rasizm? :D Ty umiesz czytać, czy tylko składać literki? Chyba, że chcesz nazwać rasizmem to że wolę aby Europa pozostała europejska :) To ok :) mogę zostać rasistą.
[quote name='bezag']Ja traktuje życie człowieka i zwierzęcia na równi, gdyż człowiek to zwierze.[/QUOTE]
bezag...idź powiedz matce, że jest dla Ciebie równie ważna jak koza co daje Wam mleko. Albo jak Wasz pies.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']a taki pekińczyk to jak wygląda? a ostro kątowany onek? do tego pije obrazek....
[/QUOTE]
Ależ wiem do czego pije :) Rozbawił mnie bo jest trafny :)

Odnośnie reszty postu odpowiem tak: gdyby dało się tak zrobić, aby faktycznie świat był taki jak z tych utopijnych wizji to bardzo chętnie bym na to przystał. Nawet pal licho mięso ;) to tylko żarcie.
Tyle, że wizja przyszłości musi być oparta o realia. Natomiast wszystko to co proponuje tutaj bezag, czy proponują ludzie z projektu Venus (tak promowanego przez bezag tutaj) jest kompletnie pozbawione znamion realizmu. To są projekty, które są do zrealizowania: ale w zamkniętej przestrzeni, na wyspie, wśród ludzi o wysokim poziomie świadomości i inteligencji, być może w warunkach laboratoryjnych. Natomiast te pomysł w realnym świecie zderzają się z takimi problemami jak: polityka, kultura, światopogląd, a przede wszystkim religia. Aby pomysły te miały szanse zaistnieć realnie należałoby osiągnąć identyczny poziom świadomości na całej Ziemi. A to sama wiesz, że jest nierealne. Dlatego też pomysły te są UTOPIJNE.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustus']bezag jaki rasizm? :D Ty umiesz czytać, czy tylko składać literki? Chyba, że chcesz nazwać rasizmem to że wolę aby Europa pozostała europejska :) To ok :) mogę zostać rasistą.

bezag...idź powiedz matce, że jest dla Ciebie równie ważna jak koza co daje Wam mleko. Albo jak Wasz pies.[/QUOTE]

Czytając takie posty człowiek zaczyna się szaleńcze śmiać, nawet jeśli od 7 miał lekcję.
Cytuję Twoje zdanie:
"I niech nas zaleje mnożąca się na potęgę afryka i azja"
To mógłby być nawet jeden sposób rozwiązania tego nierealnego problemu z brakiem dzieci. Tam nie mają żadnych szans na wykształcenie, rozwój i normalne życie, w Europie -mają.
Czyli Europejczycy są lepsi niż Azjaci czy Afrykanie?

Traktowanie każdego życia na równi jest Ci obce. Zycie, od robaczka po wieloryba- ma taką samą wartość, a człowiekowi nikt nie dał prawa decydować o ich wadzę.
Jeszcze nie tak dawno nierealne było zakazanie testowania kosmetyków na zwierzętach,a teraz? Od marca zostanie wprowadzony zakaz. Jest to mały, dziurawy, ale krok w lepsze jutro. W średniowieczu i później uważano, ze kościół jest najważniejszy i tak pozostanie- teraz widzimy, że się mylono, lecz ile istnień zginęło za to? Czarownice, krucjaty...
Przy Waszym postawieniu do świata już dawno temu by ludzkość wyginęła. Są osoby, w każdej epoce, które myślą o mniejszych braciach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustus']Ależ wiem do czego pije :) Rozbawił mnie bo jest trafny :)

Odnośnie reszty postu odpowiem tak: gdyby dało się tak zrobić, aby faktycznie świat był taki jak z tych utopijnych wizji to bardzo chętnie bym na to przystał. Nawet pal licho mięso ;) to tylko żarcie.
Tyle, że wizja przyszłości musi być oparta o realia. Natomiast wszystko to co proponuje tutaj bezag, czy proponują ludzie z projektu Venus (tak promowanego przez bezag tutaj) jest kompletnie pozbawione znamion realizmu. To są projekty, które są do zrealizowania: ale w zamkniętej przestrzeni, na wyspie, wśród ludzi o wysokim poziomie świadomości i inteligencji, być może w warunkach laboratoryjnych. Natomiast te pomysł w realnym świecie zderzają się z takimi problemami jak: polityka, kultura, światopogląd, a przede wszystkim religia. Aby pomysły te miały szanse zaistnieć realnie należałoby osiągnąć identyczny poziom świadomości na całej Ziemi. A to sama wiesz, że jest nierealne. Dlatego też pomysły te są UTOPIJNE.[/QUOTE]
Dlatego zamiast rozmnażać się na potęgę, warto pomyśleć o tym co już jest i że warto byłoby to uformować. Większość ludzi nawet w tej "lepszej" Europie nie wie o np. Venus. A trzeba najpierw zacząć uczyć, mówić... Chodzę do szkoły, wiem jak jest. Prędzej wycofaliby przedmioty maturalne niż religię, a wypisanie się z niej jest równoznaczne z problemami z nawiedzonymi nauczycielami....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']
i jeszcze bym siedziała cicho, gdyby wypominała mi to osoba, która nie popełnia błędów w pisowni,ale tak nie jest.
[/QUOTE]

Proszę o jakieś przykłady ;)

Więcej się nie wypowiadam, nie dlatego, że brak mi argumentów, a dlatego że nie za bardzo jest z kim dyskutować.
Nie z kimś kto nie wie, że krowie mleko, które kupujemy pozyskiwane jest od wielu różnych rolników (nie z jakiejś 'ogólnej farmy') a następnie przetwarzane na tzw. UHT.
I sorry, z krowami i tu i tu jest tak samo - są rozmnażane, by dawać mleko. Cielaki odsadza się od krowy by nie ssały mleka - karmi się je sztucznie, aż do osiągnięcia wystarczającej masy by je zabić.
Mam masę kontrargumentów na Twoje śmieszne teksty, na prawdę.
Tylko czy jest sens tłuc coś osobie która jest tak zadufana w sobie jak Ty i jest tak skrajnym radykałem?
Nie.
Więc idę porobić coś sensowniejszego.

P.S: nadal czekam na swoje błędy ortograficzne :D Chyba takich pokroju 'czustki' nie znajdziesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']
Ja traktuje życie człowieka i zwierzęcia na równi, gdyż człowiek to zwierze.[/QUOTE]

Tym jakże 'pięknym' zdaniem zakończmy tą dyskusję.
Zawsze możesz postarać się zmienić gatunek, np. zostać flamingiem. One z tego dobra świata popełniają samobójstwa skacząc z urwisk, bo 'coś' im podpowiada, że tak będzie lepiej dla dobra ich gatunku i innych ;]

Link to comment
Share on other sites

bezag, skocz sobie na kilka tygodni do Londynu, Paryża... Ja po 3 dniach w Londynie skończyłam jako świadek morderstwa - czarne rodzeństwo butelką wina zaciukało starszego Irlandczyka, bo ten SZEDŁ. Czarni w Londynie jedzą najwięcej mięsa, zabijają ziwerzęta najbardziej bezlitośnie i wyrzucają najwięcej jedzenia. To by był skok cywilizacyjny - w tył. Niestety po kilku wycieczkach - turystycznych! - do UK jestem rasistką, choć przedtem nie byłam. Poznaj temat, zanim znów zaczniesz klepać.

Link to comment
Share on other sites

bezag, jak się zapatrujesz na problem karmienia zwierząt przez wegetarian? wiadomo, psy są wszystkożerne ale jedzą głównie mięso, koty natomiast są typowo mięsożerne i tego się nie przeskoczy. są ludzie karmiący swoje zwierzęta karmą wegańską.. nie popieram, ze względu na zdrowie zwierząt. natomiast trudno nie zauważyć że psy i koty zjadają krowy, często też konie. z punktu widzenia wege to jest dosyć przykre i nie bardzo wiadomo jak to rozwiązać.
ja próbuję przerzucić moje koty na karmę, w której jedynym źródłem białka zwierzęcego są ryby. to wydaje się być jakimś tam rozwiązaniem, może nie idealnym. ryby nie mają tak rozwiniętego układu nerwowego, nie czują tak jak np krowy. nie znam lepszego wyjścia z tej sytuacji. to, że ja jestem wege, nie znaczy, że mam zmuszać do tego moje zwierzaki. nie chcę też kupować dla nich mięsa i mieć swój udział w tworzeniu popytu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Już widze jak bezag, w dalekiej przyszłości mając stałego partnera, ustabilizowaną sytuacje finansową zamiast zajść w ciąże adoptuje Murzynka z Afrykańskiej wioski...[/QUOTE]

Od******* się od bezag, takie stwierdzenie to daleko posunięte chamstwo. Partner, ciąża i jej sytuacja finansowa to jej bardzo osobista sprawa, a Twoje aluzje to co najmniej zwykły brak wychowania.
Chyba sama nie życzyłabyś sobie, aby ktoś robił Ci tak jak Ty aluzje do tego co masz pod kołdrą i w kieszeni. Wstyd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Czytając takie posty człowiek zaczyna się szaleńcze śmiać, nawet jeśli od 7 miał lekcję.
Cytuję Twoje zdanie:
"I niech nas zaleje mnożąca się na potęgę afryka i azja"
To mógłby być nawet jeden sposób rozwiązania tego nierealnego problemu z brakiem dzieci. Tam nie mają żadnych szans na wykształcenie, rozwój i normalne życie, w Europie -mają.
Czyli Europejczycy są lepsi niż Azjaci czy Afrykanie?

Traktowanie każdego życia na równi jest Ci obce. Zycie, od robaczka po wieloryba- ma taką samą wartość, a człowiekowi nikt nie dał prawa decydować o ich wadzę.
Jeszcze nie tak dawno nierealne było zakazanie testowania kosmetyków na zwierzętach,a teraz? Od marca zostanie wprowadzony zakaz. Jest to mały, dziurawy, ale krok w lepsze jutro. W średniowieczu i później uważano, ze kościół jest najważniejszy i tak pozostanie- teraz widzimy, że się mylono, lecz ile istnień zginęło za to? Czarownice, krucjaty...
Przy Waszym postawieniu do świata już dawno temu by ludzkość wyginęła. Są osoby, w każdej epoce, które myślą o mniejszych braciach.[/QUOTE]

Tak! W końcu zrozumiałaś! Traktowanie każdego życia na równi jest mi obce! Bo każde życie nie jest tyle samo warte. Ale coś mi przyszło do głowy :D Zarzucasz mi tutaj rasizm. OK niech będzie. Piszesz o biednych dzieciach z Afryki które w Europie miałyby szanse rozwoju....ok :)
To teraz powiedz mi jak ma się mój rasizm, Twoje równe traktowanie każdego życia do tego, że...chciałabyś regulacji w rozmnażaniu ludzi i przyznać to prawo tylko niektórym? To jak to? Życie tego dziecka z robotniczej i np patologicznej rodziny jest mniej warte, niż życie dziecka z bogatej i np inteligenckiej rodziny? :D Bezag :) Ty sobie sama w stopę strzelasz :D Nawet to co sama piszesz nie trzyma się kupy i jest ze sobą sprzeczne.
I wiesz co? Jestem Europejczykiem. I takim chce zostać. Jest u nas sporo różnych patologii. Nie jest idealnie. Ale nie mam ochoty na islamizacje, na wojny na ulicy itd. Bardzo ładnie napisała Ci to Sybel: pożyj trochę, poczytaj. Może przyjdzie refleksja.

I jeszcze jedno: widzisz jakoś z tą ważnością życia to jesteś naprawdę mocno odosobniona w poglądach. Bo widzisz...jakoś jeszcze nie słyszałem, aby zapadł w jakimś sądzie wyrok skazujący za zabójstwo muchy ;) Ale za zabijanie i dręczenie zwierząt z wyższym stopniem rozwoju owszem. Nie mówiąc o ludziach. Więc jednak...chyba niekoniecznie każde życie jest równo warte. A jeśli zaś chodzi o to kto dał ludziom prawo do decydowania to odpowiedź jest prosta: EWOLUCJA.

@Aska7 bo Ci żyłka pęknie ;) chamstwo to się wyrażać tak jak Ty to robisz. Jeśli nie rozumiesz ironii to przykre...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustus']@Aska7 bo Ci żyłka pęknie ;) chamstwo to się wyrażać tak jak Ty to robisz. Jeśli nie rozumiesz ironii to przykre...[/QUOTE]

Żadna żyłka mi nie pęknie :), za to Twoja pokrywka ledwo się trzyma :evil_lol:. Wyluzuj ze swoim ostatnim niby zdroworozsądkowym zdaniem :) Tu każdy takie chce mieć :eviltong:

[SIZE=1]p.s ironia w stosunku do spraw osobistych zawsze będzie dla mnie chamstwem[/SIZE]...
[SIZE=1]i kolejny raz usuwam tę subskrybcję. Mam nadzieję, że już tu nie wejdę.[/SIZE]

Edited by Aska7
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Hej - możesz mi powiedzieć na jakiej naukowej podstawie wnioskujesz wszystkozernosc DRAPIEŻNIKÓW jakimi są psy?
O ile wiadomo ich przewód pokarmowy różni sie minimalnie od przewodu pokarmowego wilka, stąd zastanawiają mnie takie teorie[/QUOTE]
a coś słyszałam o psach w Indiach, co wyjadają ze śmietników i mięsa raczej tam nie znajdują, znam ludzi, którzy karmią psa popcornem i różnymi odpadkami. facet pracuje na różnych festynach, jeździ z budką z popcornem, a to co się nie sprzeda daje psu. pies z głodu zjada wszystko. tak samo ludzie na wsi, karmią ziemniakami, a jak rzucą kość to jest wielkie święto. bezdomne psy też jedzą to, co znajdą. po prostu musiały się przystosować do wszystkożerności.
a w porównaniu do kota - moje koty nie tkną chipsów, sera, chleba, warzyw. a pies to wszystko je.
może nie jest naukowa podstawa, ale obserwacja z życia wzięta. w praktyce pies zeżre wszystko, łącznie z ludzkim gównem, patykami, papierem toaletowym i sznurówkami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...