Jump to content
Dogomania

Szał ciał przy ringu ON podczas wystawy ..


Cala2

Recommended Posts

[quote name='lisica']No i to jest adekwatna odpowiedź,innej się nie spodziewałam,
jasne że jestem powalona wg Waszych chorych kryteriów,
Uderz w stół a nożyce się odezwą.
Bardzo eleganckie, i takie na poziomie:shake:[/quote]
Słuchaj czy ja kiedykolwiek mówiłam, że jesteś powalona czy coś? Nigdy nie mówiłam, że ON są jakieś durne, nie mówiłam, że wystawiający to gbury itd itp. Niektórych może i poniosło w tym temacie... Odpowiedź adekwatna? A jakiej się spodziewałaś pisząc takie durnoty?? Zamiast się oburzać i wpieniać mogłabyś napisać coś sensownego! A nie pisać, że nas porąbało!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cavisia']A ja mam wrażenie, że to wy (wystawcy onków) właśnie patrzycie bardzo schematycznie. Porównujecie WASZE NATURALNE psy, do psów ozdobnych, które rzekomo mają mieć tony lakierów, pudrów i kokardek na głowie. Sama hoduję i wystawiam takie ozdóbki, ale nie używam ani lakieru, ani pudru,w torbie nie mam, w domu tak, ale dla siebie. Może warto przynajmniej wiedzieć co z czym się porównuje, zadać sobie trud, krytykując.[/quote]

[quote name='MartaReksKiwi']Zauwazyłam ze niektórzy wypowiadający sie w tym temacie owczarkarze dzielą psy na ONy i całą resztę ( czyli malenkie pieseczki w kokardkach, piżamkach, noszone w torebce ) :shake::shake:
Moje psy nigdy żadnych kokardek, szlafroczków itp nie nosily i nigdy nie będą.[/quote]
A widzicie, jak łatwo popaść w schematyzm i szufladkowanie? :cool3:

Jeśli chodzi o moje wypowiedzi, to może podkreślę, że nie mam nic przeciwko różnym sposobom wystawiania różnych ras psów. Nie mylcie żartobliwej ironii z przedstawianiem rzeczywistych poglądów.
Z mojej strony ta "krytyka" to była własnie ironia. Ja naprawdę rozumiem, że pies powinien być wypielęgnowany, co u niekórych ras wiąże się z pracochłonnymi zabiegami, że niektóre rasy trzeba maksymalnie wyciągnąć na ringówce, żeby pokazać ich anatomię.
Chciałam tylko unaocznić wam, że idąc WASZYM tokiem myślenia, jako owczarkara powinnam uznać takie praktyki za idiotyczne, bo są przecież tak inne od sposobu wystawiania owczarka niemieckiego ;)

[quote name='Cavisia']A mnie ringi onków denerwują z prostego powodu, ja nie cierpię wręcz alergicznie hałasów, wrzasków, pisków itp. Dlatego mam psy, które praktycznie nie szczekają, nie trzeba się do nich też drzeć zza ringu, żeby pięknie stały, czy pięknie odpowiednim krokiem chodziły.[/quote]
Ok, rozumiem. Ale jak zareagowłabyś, gdyby ktoś napisał, że drażni go ring cavalierów, bo te psy takie milczące, bez temperamentu, nijakie... Nie byłoby ci miło, prawda?

[quote name='Cavisia']Tak samo estetką nie jestem, ale zawsze mnie uczono, że zawsze trzeba wyglądać elegancko i porządnie. Powyciągane na wszystkie strony dresy, raczej dobrego wrażenia nie robią, no ale w końcu każdy ubiera się tak jak go nauczono w domu.[/quote]

[quote name='MartaReksKiwi']A jesli chodzi o strój to znow cytat z Janowskiego
"wystawcy nawet bardzo sporotwych ras wychodzący na ring w dresach są już z lekka demode- naprawdę, nawet owczarka niemieckiego może prezentowac z sukcesami wystawca w garniturze"[/quote]
Hmmmm.... Ciekawe, czy ten pan wie, o czym pisze. Bo śmiem wątpić :evil_lol:

Naprawdę, jeśli chcecie zrozumieć specyfikę wystawiania ON, to szukajcie informacji u ludzi znających się na rzeczy. Przede wszystkim należałoby chyba zacząć od tego, że wystawianie ON bliższe jest zawodom sportowym, niż konkursowi piękności. Wyobraźcie sobie Małysza latającego w garniturze i pod krawatem :crazyeye: :lol:

[quote name='MartaReksKiwi']A wracając do ONów.
Oto króciutki cytat z "Mój Pies Chmpionem" Adama Janowskiego
"Notoryczne zwracanie uwagi psa przez pomocnika handlera biegającego wokół ringu jest nadużyciem dobrych zasad i nigdzie- poza prowincjonalnymi wystawami w Polsce- nie jest tolerowane. Na wystawach międzynarodowych w naszym kraju zdarza się to tylko sporadycznie i w zasadzie u sędziów, którzy nie mają prawa oceniac jakiejkolwiek rasy poza owczarkami niemieckimi i nie znają innych obyczajów niż te, narzucane przez "owczarkarzy"."

Tak wiec jak widzicie są to prowincjonalne metody od których Wy powinniście odchodzic jeżeli zależy Wam na "dobrym imieniu" rasy.[/quote]
Hahaha, nooo, jeżeli ktoś uważa światówkę On za "prowincjonalną wystawę", no to przepraszam, ale dyskusja chyba nie ma sensu :lol:

I jeszcze raz podkreślę, czepiajmy sie chamstwa, ale nie szufladkujmy, bo chamstwo to cecha charakteru niezależna od tego, jakiej rasy psa się ma :shake:
A pisanie, że sposób wystawiania jakiejś rasy psów jest idiotyczny, to po prostu brak kultury, czyli chamstwo własnie.
Jest wam przykro, kiedy ktoś was szufladkuje, jako wyfiokowane paniusie z wyfiokowanymi pieseczkami. A owczarkarzom jest przykro, kiedy szufladkuje sie ich, jako bezmózgich dresiarzy.
Może więc po prostu szanujmy się nawzajem, bez wględu na to jakie mamy psy i jak je wystawiamy? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][/FONT]
[B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Dziewczyny !! [/FONT][/SIZE][/B]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][B]Apeluje[/B] o skonczenie wymiany zdan nt wyższości jednej rasy nad druga, ubioru wystawiających bo odbiegacie od tematu watku! Proszę o wrócenie do meritum .[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Żadna chyba z Was nie wyjaśniła po prostu jak powinno wygladac wystawianie ON, na czym dokladnie polega? Przeciez ON to nie jedyna rasa uzytkowa..
Czy te zasady obowiązują niepisane czy wynikaja z jakiegos regulaminu ???
Jak to jest w Polsce a jak wyglada na wystawach zagranicznych ? [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Czy faktycznie wszystkie te zabiegi około ringowe są niezbędne ? [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]A skupiłyście się na czyms innym…..przykre … i to u miłośnkow chyba wszystkich psow a nie posiadanej rasy ?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Czy ważniejsze jest udowadnianie, ze ktos był w dresach i prezentowanie zdjecia???
Czy wazniejsze jest to ze np. niektóre rasy ozdobne były lakierowane a np. nowofundlandy były wyczesywane i garsciamy sypala się siersc ??? [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]A może to, ze nie wszyscy sprzątali po swoich pieskach ??? Bo tak niestety było.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Można znalesc setki takich uwag, które prowadza tylko do klotni. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ja osobiście nie mam nic przeciwko ani ON, ani ich właścicielom ani dresom.
Sama mam psa rasy uzytkowej. [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Lisica sory ale po co odrazu tak sie denerwujesz? nie umiesz kulturalnie dyskutowac? odrazu wyjeżdzasz z tekstami typu "porąbało Was". Nawet dokładnie wątku nie przeczytałas sądząc z Twojej wypowiedzi- to pewnie dlatego ze w sekunde potrafisz wpasc w szał. Nikt tutaj nikogo nie obgaduje- omawiany jest tylko problem podwójnego handlingu!!!!! który niewątpliwie problemem jest! bo słychac Was na pol terenu wystawy!!! Uszanujcie innych wystawców bo my niekoniecznie chcemy spedzac weekend wsrod wrzasków i krzyków gdy nie słychac nawet własnych myśli.

I nie jest to niczyj wymysł bo rzeczywiscie zachowanie owczarkarzy jest bardzo męczące i przeszkadza bardzo wielu ludziom.

Ja równiez rozumiem to ze onki musza byc wystawiane w inny sposob ale nie przeszkadzajcie przy tym innym wystawiającym!!!
Pomyslcie o tym ze psy na sąsiednim ringu zamiast słuchac swojego handlera zwaracją uwagę na znacznie ciekawsze wg nich wrzaski obok. Chyba nie uważacie ze to jest w porzadku?

Dla mnie ludzie mogą wystawiac swoje psy nawet nago - nic mi do tego. Napisałam tylko o tym dlatego ze ktos wczensiej twierdzil ze dres jest jedynym słusznym sporotwym strojem. Jesli ktoś chce miec taki wizerunek a nie inny - prosze bardzo!! jeszcze raz powiem - nic mi do tego!!

Link to comment
Share on other sites

na MS w Poznaniu widzialam niuffki robione lakierem jak i wiele innych ras uzytkowych w tym goldeny itd. Powiem szczerze nie podoba mi sie to, wykapany pies jak najbardziej, ale jestem przeciwna robieniu z psa idioty, aczkolwiek nie wtracam sie bo to indywidualna sprawa kazdego wlasciciela. Nie wystawiam swoich ONek i nie wiem czy kiedykolwiek bede brala udzial w wystawach, ale jakbym wystawiala to tylko w dresie. Jezdze z moja mlodsza sunia na zawody i nie wyobrazam sobie zebym miala w nich wystepowac w butach na wyzszym obcasie i kostiumie. Uwazam ze do rasy jaka mam musze sie dopasowac, a ubrac ladnie to ja sie musze do pracy i wtedy musze byc na obcasie i w dobrze skrojonym kostiumie, natomiast jak juz jade w teren to przebieram sie w dres. Na wystawie mam zaprezentowac psa a nie siebie, no chyba ze poprzez ladny ubior bede chciala wpasc w oko sedziemu, ktory wtedy przychylniej spojrzy na mojego psa:evil_lol:. Hmmm może Wam wlasnie o to chodzi;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cala2']No własnie, podczas ostatniej wystawy w Warszawie mialam okazje widziec "widowisko " przy ringu owczarkow niemieckich.
Obeszłam wszystkie ringi, widziałam bardzo duzo psow we wszystkich kasach ale show był tylko przy owczarkach. Krzyki, piszczenie zabawkami, klaskanie, nawoływanie psów i kolegów biegnacych z psami, szaleńcze biegi wokół ringów, wpadanie na ludzi, krzesła i co tylko stało na drodze.
Być moze to jest przez organizatorow i sedziów dozwolone, bo tolerowane jak najbardziej, byc moze tak własnie wystawia sie owczarki ale wrazenie to robi fatalne, kompletnie odwraca uwage ogladajacych od wystawianych psow. Natomiast przy innych ringach az miło bylo poparzec na pieski i to te baaardzo młodziutkie wystawiane spokojnie :lol:

Obserwacje powtórzę na innych wystawach bo moze to tylko tak wygląda w Warszawie :cool3:[/quote]
A proszę Cię uprzejmie
Na każdej wystawie owczarkarskiej jest tak samo.
Sposób wystawiania owczarka ma go pokazać w kłusie. Pies musi ciągnąc na smyczy, bo wtedy widać jak pracuje aparat ruchu,czy jest prawidłowy. Kłus dość długo trwa, chodzi o kondycję psa, i chęć do tego typu ruchu, przewodnik nawołuje psa( właściciel nie prowadzi swojego psa w ringu, przeważnie)aby ten miał uszy postawione i pracował tyłem, chodzi o zmotywowanie, nie wiem czy to jest jasne, więc wstawię filmiki
[URL]http://youtube.com/watch?v=xWOYeW_ECJg[/URL]
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=IoWKbIUtal4[/URL]
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=lK5rO_6v0dM[/URL]
[URL]http://youtube.com/watch?v=YutVdqiLiDU[/URL]
Generalnie trzeba mieć niezłą kondycję aby ON-kowi w kłusie dotrzymać kroku, no chyba że na rowerze. Ja ze swoim nietrenowanym DON( znawcy będą wiedzieć o co chodzi) jak sprawdzałam przy jakiej prędkości wchodzi w galop, to było to 19,5km/h, oczywiście ja na rowerze, w przypadku gdyby był psem hodowlanym, to ta prędkość byłaby większa

Wnioski? Owczarkarze nie lubią wystaw wielorasowych, bo ringi są źle przygotowane, ścisk, i niemożność właściwego wystawiania psa, wolą Klubowe, tak jak marzeniem jest pojechanie i wystawianie na wystawach niemieckich ON, bo tam są ringi przygotowane odpowiednio i profesjinalnie

A to sa posty, które mi ciśnienie podniosły, bardzo życzliwe i w temacie
[quote]jak pierwszy raz zobaczyłam ring ONków to myślałam ze tam walki psów sie urządza:evil_lol::evil_lol:

masakra dla mnie to jest az chore...a najgorzej jak nasz ring jest umiejscowiony kolo tego spędu:diabloti:[/quote][quote]....... w dodatku coraz bardziej agresywnych psów tej rasy :angryy:[/quote][quote]Z ta agresywnoscia to cos jest na rzeczy, kolo mnie wiekszosc ON jest agresywnych, chodza tylko na smyczy i nigdy nie sa puszczane luzem. Natomiast na wystawie, nie wiem czy ktos to widzial ale ON rzucał sie chyba na doga, co prawda sie nie pogryzly:shake:.
A gdyby przed wejsciem na ring ON ugryzl psa a sedzia by to widzial to wpuscilby i ocenial takiego psa na ringu czy zostalby zdyskwalifikowany? Czy musi dziabnąć na ringu ??:angryy:[/quote][quote]+ piękniusie dresy i ludziki w pełni do nich pasujące :cool3:

A co do tej agresywności to na każdej wystawie, gdy mam wielką nieprzyjemność przechodzić koło ONka, zawsze jestem świadkiem agresji ze strony nawet szczeniąt tej rasy!!![/quote][quote]Na szczescie na coraz wiekszej liczbie wystaw ring ONow jest oddzielony od normalnych psow.
Dla mnie też to jest chore... każda rasa umie się wystawic bez tego całego cyrku a owczarki nie? Tym bardziej ze tak jak ktoś zauwazył owczarku niem. ostatnimi czasy zrobily się bardzo agresywne. Jest to jedyna rasa do której mam straszne uprzedzenie i nigdy nie pozwalam się wąchac moim psom z owczarkami niemieckimi poniewaz nie raz już sie to skonczylo pokazaniem zębów bez powodu :shake::shake:
W dodatku przy okazji takiego podwójnego handlingu, z tego co zauwazyłam, b. czesto dochodzi do strasznych pyskówek miedzy wlascicielami... przykro patrzyc na to co sie tam dzieje :shake:
__________________[/quote]No miłe to nie było, pozatym na każdej wystawie niezależnie od rasy wystawianej dochodzi do pyskówek, bo są emocje i rywalizacja, więc nie zwalajmy winy na jedną rasę i wystawców, człowiek jest tylko człowiekiem
Tytuł wątku jest z lekka prowokacyjny, moim zdaniem taki wątek nie powinien mieć miejsca a to drugi o takim zabarwieniu. Jeśli jesteście ciekawi dlaczego tak sie dzieje to proszę do działu Owczarek Niemiecki i tam zadając konkretne pytania, można się dowiedzieć co i jak. To tyle co mam do powiedzenia, prócz tego że jestem zdegustowana,zważywszy na to że to forum miłośników psów, podobno pozytywnie zakręconych, szkoda ze tylko podobno

Link to comment
Share on other sites

i dlatego podobało mi się na wacie,onki były z boku,osobno miały dużo miejsca i nie zawadzały innym wystawwcą, przyznam że pierwszy raz się spotkałam z takim wystawianiem[myslałam że to jakies zawody], byłam zdziwiona że juz na Gwardii [międzynarodówka] ring zrobiono przy ozdóbkach
ciężko jest podziwiać onki na ringu ,zwłasza będąc z dziećmi

Link to comment
Share on other sites

Zebrane przeze mnie:"""" Agresywne coraz bardziej ON-ki, dresiki,ludziki,oddzielone ringi ON-ków od normalnych psów, to jest chore"""i ktoś jeszcze wspomniał o jakiś "burakach"--- Powinniście się wstydzić!!!!!!!!! chamstwo i zniewaga!!! tylko tyle dodam! MIŁOŚNICY psów-tak się nazywacie,cosik po waszych wypowiedziach tego nie wywnioskowałam!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cortina']na MS w Poznaniu widzialam niuffki robione lakierem jak i wiele innych ras uzytkowych w tym goldeny itd. Powiem szczerze nie podoba mi sie to, wykapany pies jak najbardziej, ale jestem przeciwna robieniu z psa idioty, aczkolwiek nie wtracam sie bo to indywidualna sprawa kazdego wlasciciela. Nie wystawiam swoich ONek i nie wiem czy kiedykolwiek bede brala udzial w wystawach, ale jakbym wystawiala to tylko w dresie. Jezdze z moja mlodsza sunia na zawody i nie wyobrazam sobie zebym miala w nich wystepowac w butach na wyzszym obcasie i kostiumie. Uwazam ze do rasy jaka mam musze sie dopasowac, a ubrac ladnie to ja sie musze do pracy i wtedy musze byc na obcasie i w dobrze skrojonym kostiumie, natomiast jak juz jade w teren to przebieram sie w dres. Na wystawie mam zaprezentowac psa a nie siebie, no chyba ze poprzez ladny ubior bede chciala wpasc w oko sedziemu, ktory wtedy przychylniej spojrzy na mojego psa:evil_lol:. Hmmm może Wam wlasnie o to chodzi;)[/quote]


no nie wiem kto robi z psa wiekszego debila lakier czy double handling.. bo to co sie dzieje, jak pokazuja sie Ony to jest porazka. Dziwne ze czeskie czy amerykanskie Ony moga prezentowac sie rownie z wielkim profesjonalem i nikt nie robi z nich pajacow i nie wiadomo na jakim poziomie rozkojarzonych psow. Poki nie wprowadzi sie zakazu Double Handling to ten cyrk bedzie trwa dalej, bo zakaz pudrowania czy lakierowania nikomu krzywydy nie zrobi, a te roztrojone czesto psychiczne ONy nie zrobia poprawnie ani kroku w kłusie.

Link to comment
Share on other sites

[B]Lisica -[/B] dziekuje Ci bardzo za wyjasnienie, na to czekalam przez kilka stron tego watku a co otrzymalam, wszyscy mogli czytac.

Nastepnym razem gdy cos mnie zadziwi na wystawie zatrzymam to dla siebie i chyba nie poprosze na forum milosnikow psow o wyjasnienie.

Nie wiem dlaczego taki watek nie powinien miec miejsca ? Tytul prowokacyjny ? Mozliwe ale oddal to co widzialam czyli zachowanie ludzi, moze akurat trafilam na taki moment i dlatego poprosilam o wyjasnienie !!!

[B]Ponawiam apel ze strony 8 o zakonczenie wreszcie klotni, bo jakos moj post przeszedl niezauwazony, niestety.[/B]

Link to comment
Share on other sites

LUDZIE OPANUJCIE SIĘ, KAŻDY LUBI TO CO MA I DLA KAŻDEGO JEST NORMALNE TO CO ROBI ZE SWOIM PSEM A WSZYSTKO INNE JEST NIENORMALNE????????? - [COLOR=red]TO SIĘ NAZYWA BRAK TOLERANCJI [/COLOR]



[COLOR=black]od niedawna bywam i uczestniczę w wystawach, kiedy zobaczyłam pierwszy raz ring ON byłam w szoku, pokazałam mężowi (jest również miłośnikiem psów) co się tam dzieje, a on mi na to: a jak ty trymujesz psa 3 godziny na stole i ganiasz z nim na ringówce że prawie dusisz psa to jest całkiem normalne?[/COLOR]

w sumie chłop ma rację, pomyślałam, jedni ganiają i krzyczą, drudzy trymują po 3 godziny na stole, inni prostują na prostownicy sierść, i można tak wymieniać i wymieniać,

każda rasa wymaga czego innego aby pięknie ją zaprezentować czy to takie dziwne?????


ale widocznie dla niektórych dziwne jest wszystko czego oni sami nie robią.... a to jest po prostu przykre jak sie czyta takie teksty, trochę szacunku dla innych ludzi:shake:


Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonpak']


każda rasa wymaga czego innego aby pięknie ją zaprezentować czy to takie dziwne?????

[/quote]
[B]nie tyle dziwne co

a) zabronione

[/B]regulamin wystaw psów rasowych VI. 3 c
"[COLOR=Red]Nie można pozwolić[/COLOR] na wchodzenie
na ring widzom, zrywanie lub przesuwanie lin wytyczających ring czy [COLOR=Red]tzw. podwójne wystawianie psa[/COLOR]
itd. Utrzymanie porządku i dyscypliny nie jest zadaniem sędziego, lecz służby porządkowej powołanej przez organizatora."

[B]b) uciążliwe dla innych wystawców[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonpak']
każda rasa wymaga czego innego aby pięknie ją zaprezentować czy to takie dziwne?????
[/quote]
A dziwne nie jest jak się ludzie chowają za obcym psem i wyskakują zza niego z krzykiem??
A niech se biegają, mnie nic do tego, ale po kiego czorta chowają się za inne psy??
Bo mi o to chodzi, do biegania, chociaż uciążliwego, nic nie mam, bo skoro tak muszą się prezentować to trudno... ale jaki chory człowiek chowa się za psem? Oczywiście nie mówie tu że wszyscy tak robią.

Link to comment
Share on other sites

O ile wiem, [U]double handling[/U] jest u nas zabroniony na wystawach !!

Zdarzyło mi sie być prawie zadeptanym na wystawie, gdy ring mojej rasy był umieszczony blisko ringu ONków.Od wrzasku osób podniecających onki czasem mi odpadały uszy ! Wyjścia nie miałam, sąsiedni ring.

Czy onki muszą tak jazgotać ? Wielokrotnie oberwowałam psy tej rasy przywiązane do płotów, słupków itp na wystawie i jazgoczące bez przerwy.

Czy dresy osób wystawiających ONki nie mogły by być schludne i czyste ? Ja rozumiem stój sportowy, ale na wystawie o klasie międzynarodowej ten dres mógłby być czysty !!!! A wielokrotnie widywałam wystawców w dresach, które wyglądały jak z lumpeksu i potem jeszcze po przejściach.

Link to comment
Share on other sites

A czy jakiś miłośnik i właściciel ON-ka mógłby mi wyjaśnić (bez zbędnej ironii i złośliwości) takie rzeczy:
- ON-ki nie są jedynymi psami użytkowymi więc skąd aż takie zauważalne różnice w wystawianiu,
- dlaczego duble handling , który jest zabroniony regulaminem ma być tolerowany tylko przy wystawianiu ON-ków, skoro jest zabroniony to chyba i dla mnie i dla innych, dlaczego mam być dyskryminowana tylko dlatego, że nie mam ON-ka,
- ON-ki są znane ze swojej inteligencji, więc czy naprawdę takiego psa nie można nauczyć żeby sam ciągnął na smyczy bez pomocy drugiej osoby biegającej wkoło ringu,

Jeśli chodzi o ozdóbki to obecnie na świecie coraz powszechniejsze są zakazy stosowania kosmetyków na wystawie, nawet do tego stopnia, że pobiera się próbki włosa i wykrycie lakieru grozi dyskwalifikacją (chyba tak będzie w Sztokholmie).
Jeśli chodzi o braki kultury to w Zakopanem spotkałam się z niewiarygodnym brakiem kultury u pani z czekoladowym [B]labkiem[/B], która ze swoim psem biegała przez ring ozdóbek w trakcie oceny bo jej się nie chciało dwa kroki dalej przejść.:mad:
Co do ON-ków to jedno tylko mnie uderzyło to ta okropnie śmierdząca przyczepka w której siedziały ze dwa psy. Biedaki jeśli one jechały z daleka w takich warunkach to im współczuję.

Co do stroju to moim zdaniem pan na zdjęciu z ON-kiem wygląda nieźle całkiem, dres owszem ale czysty i porządny. Ja wystawiając ozdóbki napewno dresu nie ubiorę ale wystawiając ON-ka pewnie bym ubrała tyle tylko, że wtedy zadbałabym o to [B]jaki jest ten dres.[/B] Zresztą w dżinsach też można nieźle pobiegać więc moim zdaniem uwagi na temat obcasów są śmieszne. Nie zaryzykowałabym wystawiania nawet mojego psa na obcasach.

ON-karze użyliście sobie na mnie podobnych babach od piesków w kokardkach na swoim wątku i też mi było bardzo przykro bo to zupełnie tak jakby były tylko ON-ki i cała , niewarta uwagi reszta z różowymi kokardkami. A co powiecie na to, że jestem równie przeciwna tonom lakieru jak i duble handlingowi we [B]wszystkich [/B]rasach.

Link to comment
Share on other sites

[B]Han Sharn[/B], masz rację we wszystkim. Można wybrać stój sportowy zupełnie, który nie będzie dresem !
I nie trzeba psa nasycić toną kosmetyków.
Z drugiej strony pies musi być czysty, aby sędzia po jego dotykaniu nie musiał od razu rąk myć.
No i dobrze, że w yorkach zniknęły te koszmarne czerwone postumenciki ! To jest ozdobna odrobina, ale też terrier i bojowy być potrafi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']A czy jakiś miłośnik i właściciel ON-ka mógłby mi wyjaśnić (bez zbędnej ironii i złośliwości) takie rzeczy:
- ON-ki nie są jedynymi psami użytkowymi więc skąd aż takie zauważalne różnice w wystawianiu,
- dlaczego duble handling , który jest zabroniony regulaminem ma być tolerowany tylko przy wystawianiu ON-ków, skoro jest zabroniony to chyba i dla mnie i dla innych, dlaczego mam być dyskryminowana tylko dlatego, że nie mam ON-ka,
- ON-ki są znane ze swojej inteligencji, więc czy naprawdę takiego psa nie można nauczyć żeby sam ciągnął na smyczy bez pomocy drugiej osoby biegającej wkoło ringu.[/quote]

Wszystko juz było pisane w tym wątku. Pisała o tym SAWA, pisałam ja, pisała Lisica... Wystarczy poczytać.
Ale ok, powtórzę raz jeszcze...

1. Owczarek niemiecki jest KŁUSAKIEM. To (obok psychiki oczywiście) jedna z najważniejszych cech czyniąca z owczarka psa użytkowego - że jest niezmordowany w przestrzennym, wydajnym kłusie. Dlatego nie wystarcza, żeby handler przebiegł się z nim w tę i z powrotem, jak to jest u innych ras podczas oceny w ruchu. Owczarek musi wykazać, że jest zdolny pokonywać kłusem spore dystanse - bez wpadania w inochód, czy galop i bez zmęczenia oczywiście.

2. Nie znam odpowiedzi na to pytanie. Nie wiem, dlaczego dh jest zabroniony.

3. To nie ma nic wspólnego z inteligencją. Pisałam juz wcześniej - nie da się psa, nawet najinteligentniejszego nauczyć, by na komendę odczuwał dane, pożądane przez człowieka emocje. To raz. Dwa, że wystawa, to sztuczne warunki. Większośc psów wymaga pomocy człowieka podczas wystawiania, mało jest takich ras, które wystawiają się "naturalnie". Podwiesza się szyje na ringówkach, ręcznie przestawia łapki, unosi ogon, itp. Owczarek niemiecki też potrzebuje pomocy człowieka, żeby się korzystnie zaprezentować. Tyle, że specyfika wystawiania owczarka sprawia, że tą pomocą nie jest w stanie służyć handler, który jest z psem na ringu. Podczas oceny w statyce double handling praktycznie u ON nie ma miejsca.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam owczarka niemieckiego, więc na temat wystawiania tej rasy nie będę się wypowiadać. Mam natomiast owczarka belgijskiego i trochę go za granicą wystawiam. I powiem Wam jedno - tylko w Polsce jest - dość nieprecyzyjnie zresztą sformułowany - zakaz podwójnego wystawiania. Za granicą jest to NORMA. Sędziowie (zwłaszcza specjaliści od danej rasy) wręcz KAŻĄ wołać psa, machać mu gryzakiem czy piłką itp. A dlaczego? Ano dlatego, że PIES MA SIĘ JAK NAJLEPIEJ ZAPREZENTOWAĆ. Jeśli da się to osiągnąć tylko w ten sposób (bo trudno byłoby stworzyć owczarkowi - a dotyczy to wszystkich owczarków, nie tylko niemieckich - naturalne warunki, czyli odpowiednią przestrzeń, stado owiec do zaganiania itp., żeby pokazał wszystkie swoje walory), to ma być podwójny handling i kropka. I może dlatego ten "zakaz" nie jest u nas przestrzegany. Bo sędziują często sędziowie zagraniczni albo polscy, którzy sędziują również w innych krajach. Im nie zależy na nie wiadomo czemu służących przepisach, oni chcą widzieć, co reprezentuje sobą pies, którego oceniają. Pozostaje jeszcze tylko kwestia, JAK ten podwójny handling wygląda u nas i w innych krajach, a to z kolei wiąże się z kwestią organizacji wystaw - chyba tylko w Polsce widzowie są ważniejsi od wystawców i wystawianych psów, mikroringi stłoczone jeden przy drugim itp.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie to opisałaś .Dość często bywałam na międzynarodowych wystawach w niemczech i to właśnie z tamtąd jest styl i instrumenty pomagające w prezentacji na ringu ONków .Klekotki drewniane ,gwizdki ,piłki na lince ,nawet gazowe pierdziawki (takie jak na meczach) wiele instrumentów muzycznych i co tylko do głowy przyjdzie.W polsce nasi wystawcy jak na takie małe przestrzenie i tak są delikatni ,bo jak widziałam kiedyś niemca biegnącego w koło ringu z pierdziawką gazową(to dopiero głośne) i wpadającego na nieświadomych ludzi ,to dopiero się tym ludziom oberwało (za to ,że sobie żle staneli) i to od wszystkich włącznie z tymi co stali obok ringu.
Nie wyobrażam sobie ,aby szanujący się hodowca podjudzał swojego psa na innego.ONki w klasie użytkowej są też prezentowane bez smyczy ,przy nodze (jak żadna rasa) i pies uczony agresji do innych psów nie wytrzyma takiego biegu bez smyczy nie atakując .Logiczne jest oduczanie psa atakowania innych psów ,bo w przypadku agresywnego zachowania na ringu taki pies natychmiast jest zdyskwalifikowany .Coś mi się zdaje ,że goldenka wymyśliła sobie historyjkę ,aby rozjuszyć temat.
Nie lubię zmyślaczy i mitomanów ,więc nie daję wiary w takie wypowiedzi.
Logika i fakty są najistotniejsze ,a nie zmyslone historyjki.Ciekawa jestem jak inne rasy zachowały by się w ringu bez smyczy /

Link to comment
Share on other sites

No bo to pewnie nie były owczarki tylko jakieś kundelki przyprowadzone i wystawiane.I wogóle pomyliło mi się bierz go i dawaj psy rozumiały jako siad :))))) i daj łape....
W każdym razie na wystawie było trochę osób i pamiętają scene która się odbyła , bo nie omieszkałam powiedzieć co na ten temat myśle :) no ale najpewniej zmyśliłam to sobie i wszyscy mieli omamy :))

A temat cóż rozjuszyło to że to przeszkadza innym a sami nie jesteście na wystawie i my tak samo za to płacimy wiec darcia się nie chcemy słuchać bo to wystaw psów a nie rykowisko.
Od was zależy czy dacie rade jakoś to zmienić i kłusaka wystawiać w mniej uciązliwy dla innych sposób albo nadal będziecie się narażac na takie wątki które zapewne ani dla nas ani dla Was nie są przyjemne.

Jak by się zachowywały goldeny w niektórych klasach bez smyczy ???? pewnie by się pogryzły bo część naszych krajowych goldenów ma charakter nieadekwatny dla rasy.albo by uciekły gdzie pieprz rośnie gdyby im puścic w głośnikach krzyki bo to takie psy myśliwskie.No u nas też są problemy... choć za część patologii są odpowiedzialni ludzie .

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego zamykać wątek? Przecież zamiast wzajemnego dogryzania możemy podyskutować na poziomie byle tylko dyskusja była merytoryczna.

Asher – zgoda ON jest kłusakiem ale większość psich ras to kłusaki, chyba zgodzisz się, że kłusakiem jest też husky, który też powinien charakteryzować się niezmordowanym kłusem w końcu ciągnie sanie na dystansie dziesiątek kilometrów . Na dobrą sprawę moje ozdóbki tak przez Was pogardzane też są kłusakami.

ON nie jest jedynym psem służbowym, nie tylko od niego wymaga się wytrzymałości.
[FONT=&quot]I najważniejsze – czy naprawdę sposób prezentowania ON ciągnącego na długiej smyczy jest tak naturalny i czy w takim właśnie rodzaju ruchu ON najlepiej wygląda? Przecież to nie jest naturalny ruch psa służbowego. Piękny, wytresowany ON biegnie przy nodze swojego przewodnika.Czy w takim biegu nie lepiej popisze się swoim przestrzennym kłusem? Zresztą sami piszecie, że w klasie użytkowej wystawia się ON-ki [B]bez smyczy[/B].

I czy do tego wszystkiego naprawdę konieczne jest dyskryminowanie wszystkich, którzy nie wystawiają ON-ków. Bo z Waszych postów wynika, że nikt nie powinien się do Waszego ringu zbliżać bo tylko będzie przeszkadzać, że publiczność tylko przeszkadza, inne psy przeszkadzają. Jednym słowem omijać ring ON z daleka a ja na przykład jakbym chciała popatrzeć na Wasze psy to przez lornetkę chyba bo z moimi pokrakami w papilotach to mnie zaraz pogonicie. Przykro mi, że tak to wyszło.


[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...