Jump to content
Dogomania

Kopiowane - Czy to karalne?


1w0na

Recommended Posts

[quote name='Rybka_39']

[B]maxxel
[/B]Niewiarygodne, czyli tnie się dla SAMEJ urody?
To jest argument?
To takie próżne jak dla mnie, puste.
Spodziewałam się czegoś konkretnego.
Swojemu dziecku zrobisz operację plastyczna bo mu ucho odstaje?
dziecko zapewne zapytasz o zdanie psa nie, nie zapytasz czy chce zyć z kikutem ogona.
Argumentów przeciw jest całe mnóstwo, ale mentalności Polakow zmienić argumentami nie zawsze się da, a i nie ma czasem po co, bo świata się nie naprawi.


[/quote]

...pytałaś ,odpowiedziałem,teraz rozbudowujesz wszystko co było tu powiedziane w kolejny twór epicki.[B]Po co?[/B],dla poprawienia swojego ego,ze dzisiaj postanowiłaś być ta dobra?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Saint'][COLOR=Green][B][cenzura][/B][/COLOR][/quote]
Prawidlowo !!! to slowo juz dawno winno byc zakazane.:lol: [SIZE=1] [URL]http://img126.imageshack.us/img126/4339/walczss5.jpg[/URL] [/SIZE]

Napisał [B]Saint[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f487/kopiowane-czy-karalne-77864/index78.html#post11398259"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[B][I]"Ci, których wymieniacie powinni za to odpowiedzieć ze szczególnym uwzględnieniem funkcji jakie pełnią."[/I][/B]
Napisał [B]zigi[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f487/kopiowane-czy-karalne-77864/index78.html#post11397487"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I][SIZE=1]A bedzie jeszcze wiecej[/SIZE][/I]:multi::multi::multi: .... to i prosze:multi:


[B]Maria[/B] [B]B. sędzia międzynarodowy[/B] rznie ogony i uszy:multi:
[URL="http://www.fanatic20.republika.pl/"]Owczarek Środkowoazjatycki .: FANATIC :.[/URL]
[SIZE=1]Ogonki widac a jak tam z uszkami:cool3: [URL]http://www.fanatic20.republika.pl/hodowla/19.jpg[/URL]
[/SIZE]
[B] Jan[/B] [B]B. sędzia międzynarodowy, kynolog piszacy poradniki dla hodowcow, współtworca wortalu PSY24.PL[/B] rznie ogony:multi:

[SIZE=3][U]Niestety nieaktualne,[/U]:placz::placz::placz: od wielu lat sedzia Jan B. nie posiada suki hodowlanej[/SIZE] ..... Napisał [B]asiunia[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f487/kopiowane-czy-karalne-77864-post11442447/#post11442447"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]

[B]A bedzie nas jeszcze wiecej[/B]:multi::multi::multi:



ps. [SIZE=1]Georg Christoph Lichtenberg ..... [I]"Istnieją ludzie, którzy posiadają tak mało odwagi, by stwierdzić cokolwiek, że boją się nawet oświadczyć, iż wieje wiatr, chociaż wyraźnie to czują, o ile nie usłyszą przedtem, że ktoś już to powiedział[/I]."

[B][SIZE=2]Ale ani Ty[/SIZE][/B] [/SIZE][B]Saint ani Rybka_39[/B] [B]do nich nie nalezycie [IMG]http://manu.dogomania.pl/emot/ok.gif[/IMG][/B]

Link to comment
Share on other sites

W tej dyskusji nie ma i złych ludzi, są tylko 2 strony o rożnych poglądach i jeden problem: kopiowanie.
Jeśli myślisz, że nagle mnie oświeciło i się nawróciłam mylisz się.
Nie padają tu konkrety, bo jak jakiś argument jest niewygodny wymija się go, swojego ego nie potrzebuję sobie poprawiać, a jeśli moje posty są za długie proszę niech moderator je streszcza i tym co idą na łatwiznę pisze streszczenia, ale nie sądzę by były aż tak długie:lol:.
Rozumiem argument jest jeden: dla widzimisię, żeby nie chodzić z dziwactwem na smyczy- OK, niech będzie, myślałam, że może ktoś inny poda coś sensownego.
Jeśli nie trudno;)
Wiesz jeśli mam być ta dobra to już wolę pracować z bezdomnymi psami, a niżeli nawracać Polaków.

A co do cenzury, gdyby jej tutaj nie było, ludzie słownie by się pozabijali.

PS zigi, ja wierzę, że społeczeństwo jest na tyle asertywne i ciemnota średniowieczna społeczeństwu przeszła, że nie biorąc przykładu z ludzi wyższego urzędu, ruszą głowa i samodzielnie pomyślą czy warto robić to co tłumy i czy to rzeczywiście będzie dla mnie dobre.
Polskie Prawo jest dość nieskuteczne.
W Polsce złodzieja nie umieją złapać, a co dopiero ukarać kogoś za kopiowanie i skonstruować JASNY przepis.
Zostaje tylko zmienić mentalność, ale to tak jakby za Hitlera wyjść na ulice i krzyczeć wolność Żydom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zigi']Niceravik, jak sie tu z Mikolajkiem nie zgodzic - sama prawda:cool3:

Nasi gora:multi:
[SIZE=1][SIZE=2]Pani [/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2]Jolanta J....[/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2] [B]policjant sedzia kynologiczny [/B]rznie ogony i uszy[/SIZE][/SIZE] :shake: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f487/kopiowane-czy-karalne-77864-post11067153/#post11067153"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[SIZE=1][SIZE=2]Pan [/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2]Ryszard B....[/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2] [B]sedzia kynologiczny[/B] rznie ogony :shake:[/SIZE][/SIZE] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f487/kopiowane-czy-karalne-77864-post11324277/#post11324277"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[SIZE=1][SIZE=2]Pani[/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2]Danuta O....[/SIZE][/SIZE][FONT=&quot][SIZE=2][B] RZECZNIK DYSCYPLINARNY ZG ZKwP,[/B][/SIZE][/FONT][SIZE=1][SIZE=2] [B]prawnik, wieloletni karnista, wykladowca prawa, byly prokurator [/B]rznie ogony i uszy [/SIZE][/SIZE][B]:shake:[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f487/kopiowane-czy-karalne-77864-post11355044/#post11355044"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]

Coraz nas wiecej :multi:

[B]Liliana[/B] [B]B.[/B] :multi:[B]sędzia - międzynarodowy[/B] [SIZE=1][SIZE=2]rznie ogony i uszy[/SIZE][/SIZE]
[URL="http://www.bsb.webserwer.pl/psy_bokser.html"]Hodowla "Kraina Szcz�cia"[/URL]
[B]Anna[/B] [B]B.[/B]:multi:[B]sędzia międzynarodowy, Sekretarz Kolegium Sedziow ZKwP, Prezes Polskiego Klubu Boxer[/B] [SIZE=1][SIZE=2]rznie ogony i uszy[/SIZE][/SIZE]
[URL="http://www.nostrum.pl/default1.htm"]NOSTRUM[/URL]

A bedzie jeszcze wiecej:multi::multi::multi:[/quote]
[B]Oni po prostu nie słuchają swojego SZEFA :mad: :angryy:![/B]

[COLOR=black][FONT=Verdana]W wywiadzie opublikowanym w nr 2/2006 r. czasopisma Mój Pies, Prezes mówi tak:[/FONT][/COLOR]
[I][COLOR=red][B]„W Polsce obowiązuje zakaz kopiowania.[/B][/COLOR] [/I]
[I]Natomiast my nie zabraniamy wystawiania psów kopiowanych. Ktoś mógł przecież kupić psa z obciętymi uszami, albo dane zwierzę pochodzi z kraju, w którym takie zabiegi są dozwolone.”[/I]

[COLOR=black][FONT=Verdana]I dalej z tego samego wywiadu:[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Redaktor pyta[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT=Verdana]: [I]skoro jest zakaz kopiowania to czy członkowie ZKwP nie powinni go przestrzegać?[/I][/FONT][/COLOR]
[B]PREZES: [COLOR=red]Też jestem za. Nikogo do obcinania psom uszu nie namawiam.[/COLOR][/B]

[COLOR=black]Znajdziemy sposób na niesfornych hodowców :mad:.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Porażasz Zigi swą infantylnością.
Ale to już dało się wcześniej wyczuć.

W temacie:
brakuje CI argumentów.
Ten który przytaczasz jest tak naciągany, że włos się na głowie jeży.
Albo jesteś naiwny, albo sobie z nas za przeproszeniem jaja robisz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']

Dlaczego psy nie mogą decydować?
Zapewne dlatego, że wybrały by naturę.
[/quote]

Koniecznie coś trzeba w tym kierunku zrobić.Niech psy zaczną w końcu decydować w swoich sprawach i ponosić wszelką odpowiedzialność:evil_lol::evil_lol:Znam takie co żyją zgodnie z naturą i w ten sposob zasilają dwa razy w roku swoim potomstwem lokalne schonisko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']...
Na szczescie [B]mamy wybory[/B] i pozwolmy sobie samym decydowac co chcemy na drugim koncu smyczy...[/quote]
[FONT=Verdana][FONT=Verdana]Wygłoszony tu pogląd nijak ma się do dyskusji o legalności kopiowania :shake: ! [/FONT]
[/FONT]
[FONT=Verdana]Wybory oczywiście istnieją ale w ramach powszechnie uznanego i akceptowanego katalogu norm np. prawnych. Ten katalog jest ograniczony. Wybranie wariantu spoza katalogu (tak jak to ma miejsce w przypadku kopiowania psów) nie mieści się w pojęciu wolności wyboru, jest bezprawne, i z mocy ustawy podlega ściganiu [B]:mad: [/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']
[FONT=Verdana]Wybory oczywiście istnieją ale w ramach powszechnie uznanego i akceptowanego katalogu norm np. prawnych. Ten katalog jest ograniczony. Wybranie wariantu spoza katalogu (tak jak to ma miejsce w przypadku kopiowania psów) nie mieści się w pojęciu wolności wyboru, jest bezprawne, i z mocy ustawy podlega ściganiu [B]:mad: [/B][/FONT][/quote]


Otóż to!
I trzeba skończyć wreszcie z hipokryzją i mówieniem 'skoro X jest sędzią i kopiuje, to ja też mogę'.
Skoro Y gwałci i morduje to Wy (zwolennicy kopiowania) też możecie?
Bo mniej więcej na tym polega przytaczany przez Was argument..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']Otóż to!
I trzeba skończyć wreszcie z hipokryzją i mówieniem 'skoro X jest sędzią i kopiuje, to ja też mogę'.
Skoro Y gwałci i morduje to Wy (zwolennicy kopiowania) też możecie?
Bo mniej więcej na tym polega przytaczany przez Was argument..[/quote]

...lub posiadając skopiowanego psa a tym samym być histerycznym przeciwnikiem kopiowania,zwłaszcza ,ze tego pierwszego nabyło się w końcu nie tak dawno i świadomie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']...lub posiadając skopiowanego psa a tym samym być histerycznym przeciwnikiem kopiowania,zwłaszcza ,ze tego pierwszego nabyło się w końcu nie tak dawno i świadomie.[/quote]

świadomość ludzi się zmienia..to, że ktoś kiedyś skopiował lub kupił takiego psa, nie oznacza, że nie zmieni stanowiska..właśnie zmiana stanow8isk najlepiej świadczy o tym, że czlowiek kształtuje sie całe życie.

Dla wielu osób kopiowanie jest zabiegiem "kosmetycznym" -robią to i nie zastanawiaja sie nad celem cięcia, ani nad jego skutkami..

pamiętajmy, że jeden pies na 1000 nie budzi się już z narkozy: tak więc odpowiedzialny opiekun zwierzęcia powinien przymyśleć czy warto narażać zwierzę, gdy nie ma naglącej potrzeby..

to, jak podchodzimy do naszego psa-świadczy o naszej wrażliwości.
Nie rozumiem jednak czemu ta wrażliwość często jest wybiórcza: osoba kopiuje swoje psy, naraża je na ryzyko smierci i powikłań i przy tym spi spokojnie-a oburza się w tematach związanych np. z walkami psów...

na którejś z ostatnich stron, była mowa o "kontrowersyjności" kopiowania...idąc dalej tym tokiem rozumowania, czy można też uznać za kontrowersyjne cięcie łechtaczek solmalijskich dziewczynek..w końcu w ich kulturze jest to zwyczaj w zupełności uznawany i ceniony...
tak jak i u nas -cięcie uszu i ogonów..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arjuna']
świadomość ludzi się zmienia..to, że ktoś kiedyś skopiował lub kupił takiego psa, nie oznacza, że nie zmieni stanowiska..właśnie zmiana stanow8isk najlepiej świadczy o tym, że czlowiek kształtuje sie całe życie.
[/quote]

Ta świadomość jest bardzo chwiejna.Wielu przeciwników kopiowania nie widzi nic złego w zabiegach sterylizacji czy kastracji ,wymachując hasłem,ze to dla dobra psa-suki.Najczęściej to tak na wszelki wypadek...Z medycznego punktu widzenia podane prze zemnie zabiegi o niebo bardziej skomplikowane niż ucięty ogon,o tym jednak wszystko już tu było:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='friccolo']To akurat nie ma nic do rzeczy. Oznacza tylko, że człowiek uczy się na [B]własnych[/B] błędach. Ja też mam psa kopiowanego, ale mam prawo powiedzieć [B]NEVER AGAIN[/B]! Nie rodzimy się z ukształtowanymi poglądami na świat.[/quote]

to jesteśmy w punkcie wyjścia.Mam dwa skopiowane psy i jeżeli byłby trzeci tez bym pozwolił na jego skopiowanie...Albo się coś podoba,albo nie,jak dla mnie proste.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']...lub posiadając skopiowanego psa a tym samym być histerycznym przeciwnikiem kopiowania,zwłaszcza ,ze tego pierwszego nabyło się w końcu nie tak dawno i świadomie.[/quote]
To akurat nie ma nic do rzeczy. Oznacza tylko, że człowiek uczy się na [B]własnych[/B] błędach. Ja też mam psa kopiowanego, ale mam prawo powiedzieć [B]NEVER AGAIN[/B]! Nie rodzimy się z ukształtowanymi poglądami na świat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Ta świadomość jest bardzo chwiejna.Wielu przeciwników kopiowania nie widzi nic złego w zabiegach sterylizacji czy kastracji ,wymachując hasłem,ze to dla dobra psa-suki.Najczęściej to tak na wszelki wypadek...Z medycznego punktu widzenia podane prze zemnie zabiegi o niebo bardziej skomplikowane niż ucięty ogon,o tym jednak wszystko już tu było:razz:[/quote]

robienie jakiejkolwiek krzywdy bez potrzeby(bez względów medycznych) i bez racjonalnych argumentów(kopiuję-bo lubię:crazyeye:) jest, w/g mnie, szkodliwe: będzie to zarówno sterylizacja, bo suka w cieczkę brudzi, kopiowanie uszu, rżnięcie łechtaczek dzieciom, podawanie niemowlakom alkoholu, by były spokojniejsze..itp. itd..

Tym bardziej, że wchodza tu w grę istoty, które nie potrafią same stanowić o sobie, wiec są uzależnione od naszych decyzji. W tym sęk, by te decyzje zapewniały tym bezwolnym isotom prawidłowy rozwój, a nie go zaburzały..Bo jeśli coś taki rozwój zaburza, a my to robimy -to cieżko określić to mianem zdrowego rozsądku czy opieki.

W przypadku takich zachowan względem dzieci-ustawodawstwo nadało tym czynom miano znęcania czy działania na szkodę...w przypadku zwierzat także zaczęto już nazywać rzeczy po imieniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Koniecznie coś trzeba w tym kierunku zrobić.Niech psy zaczną w końcu decydować w swoich sprawach i ponosić wszelką odpowiedzialność:evil_lol::evil_lol:Znam takie co żyją zgodnie z naturą i w ten sposob zasilają dwa razy w roku swoim potomstwem lokalne schonisko.[/quote]
Nic+nic; dobrze, wiesz o co mi chodziło.
Nie wiesz?
Trudno.
Przykro mi, że wybrałeś akurat ten fragment wyrwany z kontekstu, jestem za sterylizacją, ale nie w tym temacie o tym.
Za kopiowaniem tez bym była, gdyby był ku temu powód.

[quote]Ta świadomość jest bardzo chwiejna.Wielu przeciwników kopiowania nie widzi nic złego w zabiegach sterylizacji czy kastracji ,wymachując hasłem,ze to dla dobra psa-suki.Najczęściej to tak na wszelki wypadek...Z medycznego punktu widzenia podane prze zemnie zabiegi o niebo bardziej skomplikowane niż ucięty ogon,o tym jednak wszystko już tu było[/quote]Ale jest o niebo więcej argumentów za sterylką!
Żaden z nich nie jest dla własnego widzimisię.
Tysiące psów zdycha w schroniskach- bo człowiek suki nie umie dopilnować, chcesz o stery;ce podyskutować, zapraszam do wątku o aborcji i przestań wycierać się zigim, zmienił facet poglądy no i co z tego?
To brawo dla niego, że jest elastyczny, boli Cię to?
Czy po prostu już nie masz czego się doczepić?

[quote]to jesteśmy w punkcie wyjścia.Mam dwa skopiowane psy i jeżeli byłby trzeci tez bym pozwolił na jego skopiowanie...Albo się coś podoba,albo nie,jak dla mnie proste.[/quote]Mnie się prawo w Polsce nie podoba, więc mogę je łamać?

Gdzieś tutaj przestaje być zatarta granica dobrego smaku i akceptacji społecznej, gdybym przekłuła swojej suce uszy ludzie powiedzieli by, że jestem kretynką, dlaczego niekopiowane azjaty to dziwadła?
A psy bez uszu są przyjętą normą społeczną?
W Polsce są tradycje i nawyki- dla mnie kopiowanie to nawyk, który można zmienić.

Niceravik piszesz, że ten watek dotyczy głownie prawa.
Dla mnie w Polsce nie ma prawa, nie ma sprawiedliwości- choćby przepis był/jest- nie wiem nawet- to jaki policjant zaczepi dresa z kopiowanym astem, któremu by się chciało?
O SM się nie wypowiadam.
Można by uderzyć w wystawy, w zakaz wystawiania kopiowanych psów, taa, ale co jeśli sędzia też kopiuje, to mu nie będzie na ręke.
Więc w pelni zgadzam sie z balladą w Twoim podpisie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']
;)
Ale jest o niebo więcej argumentów za sterylką!
Żaden z nich nie jest dla własnego widzimisię.
Tysiące psów zdycha w schroniskach- bo człowiek suki nie umie dopilnować, chcesz o stery;ce podyskutować, zapraszam do wątku o aborcji i przestań wycierać się zigim, zmienił facet poglądy no i co z tego?
To brawo dla niego, że jest elastyczny, boli Cię to?
Czy po prostu już nie masz czego się doczepić?
[/quote]
A kto to jest zigi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']

Tysiące psów zdycha w schroniskach- bo człowiek suki nie umie dopilnować,

[/quote]

Nie ten temat ,ale słówko.To nie wina hodowców którzy pozwalają na ciecie ogonów czy uszu.tylko ludzi którzy zwabieni niska cena kupują pseudo rasowca na giełdzie z pudla np.Czy kupując swojego niby boxa zbawiłaś tym Świat?Nie!,ale na pewno nakręcasz koniunkturę.Nie dziw się potem,ze tyle biedy w schronach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Nie ten temat ,ale słówko.To nie wina hodowców którzy pozwalają na ciecie ogonów czy uszu.tylko ludzi którzy zwabieni niska cena kupują pseudo rasowca na giełdzie z pudla np.Czy kupując swojego niby boxa zbawiłaś tym Świat?Nie!,ale na pewno nakręcasz koniunkturę.Nie dziw się potem,ze tyle biedy w schronach[/quote]
No właśnie nie ten temat, kupując, a raczej wyciagając swoją bokserkę z pseudo nie wiedziałam, co to znaczy pseudohodowla.
Za to co zrobilam słono płacę do tej pory- to jest moja pokuta.
Ale oprócz tego obecnie choćby mi ktoś dopłacił psa z pseudo już nie wezmę.

Nie mieszam do problemu bezdomności hodowców, ale sam napisałeś, że nie rozumiesz tych co to sa za sterylkami a za kopiowaniem nie są, dlatego napisałam o psach w schroniskach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']No właśnie nie ten temat, kupując, a raczej wyciagając swoją bokserkę z pseudo nie wiedziałam, co to znaczy pseudohodowla.
Nie mieszam do problemu bezdomności hodowców, ale sam napisałeś, że nie rozumiesz tych co to sa za sterylkami a za kopiowaniem nie są, dlatego napisałam o psach w schroniskach[/quote]

Koleżanko nie napisałem,ze nie rozumiem!W wypowiedzi chodziło o to,ze spora grupa orędowników psa "eco" akceptuje,wręcz namawia do zabiegów sterylizacyjnych,gdzie nie ma przeslanek aby go dokonac.
Kupujac a wyciagajac to dwie rozne sprawy.Gdybys wyciagnela (czyt.uratowala) to moglbym Cie wziasc za malego bohatera,kupujac stajesz jednak w rownym rzedzie z wlasciciel pseudohodowli,niestety

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Koleżanko nie napisałem,ze nie rozumiem!W wypowiedzi chodziło o to,ze spora grupa orędowników psa "eco" akceptuje,wręcz namawia do zabiegów sterylizacyjnych,gdzie nie ma przeslanek aby go dokonac.
Kupujac a wyciagajac to dwie rozne sprawy.Gdybys wyciagnela (czyt.uratowala) to moglbym Cie wziasc za malego bohatera,kupujac stajesz jednak w rownym rzedzie z wlasciciel pseudohodowli,niestety[/quote]
Wejdź prosze do tematu aborcja w dziale wszystko o psach, zobacz dlaczego ludziom o dobrym sercu zależy na sterylce, sterylizuje się PO COŚ, a kopiuje się dla wyglądu.
Kupiłam sukę, zapchlona i bojąca się wyjść z domu- chorą na serce i z wszelkimi alergiami, gdybym jej nie kupiła to by za przeproszeniem zgniła w kojcu z ONkami ktore ja pogryzły- jestem bohaterem- nie- bo napedzilam machinę pseudo, ale teraz to wiem, teraz COŚ robię, ale nie muszę się z tego tłumaczyć w temacie o prawie, chcesz porozmawiać o moich psach- kliknij w banerek, o sterylkach?
Kliknij w aborcje, to nie ten dział kolego.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote][quote name='Rybka_39']
Kupiłam sukę, zapchlona i bojąca się wyjść z domu- chorą na serce i z wszelkimi alergiami, gdybym jej nie kupiła to by za przeproszeniem zgniła w kojcu z ONkami ktore ja pogryzły- jestem bohaterem- nie- bo napedzilam machinę pseudo[/quote]

ale kopiłaś na giełdzie i nie chce gadać o sterylkach.Zauważyłem tylko,ze bedoc w większej wspierającej się grupie łatwo feruje sie osadami na adwersarzy,samemu mając rożne oblicza moralności!

Link to comment
Share on other sites

Ale Ty obecnie jesteś w pełni świadomy tego co robisz- chodzi mi o kopiowanie.
Ja Cię nie osądzam, tylko dyskutuje o poglądach.
Gdyby prawo do dyskusji mieli tylko prawi, bowiem tylko Bóg miał by tu wstęp każdy popełnia błędy.
Kupiłam suke i co mam się za to do końca życia winić?
Drugiego psa mam znalezionego w lesie, kocham je tak samo i decyzji o przyjęciu każdego z nich nie żałuję.
Boli Cię to, że wypowiadam się i jestem przeciwko kopiowaniu, bo popełniłam kiedyś błąd?
Mówisz o grupie, ale ja nie należę do żadnego kołka adoracyjnego, wypowiadam swoje poglądy otwarcie, o tym, że kopiujesz piszesz otwarcie, ale ja swojego życia prywatnego tutaj nie wyciągam , więc i Ty tego nie rób, nie wiesz kim jestem, co obecnie robię, nie rozumiem po co ciągniesz ten wywód wokół mojej osoby.
Dla mnie temat mojego psa, mój- zamknięty.
PS. Twoja taktyką dyskusji jak zauwazyłam, jest "wycieranie" się innymi ludźmi, ale mnie taka dyskusja, nie na temat nie odpowiada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zigi']


[B]Jan[/B] [B]B. sędzia międzynarodowy, kynolog piszacy poradniki dla hodowcow, współtworca wortalu PSY24.PL[/B] rznie ogony:multi:
[URL="http://www.belina.rottweilery.pl/psy.htm"]rottweilery od Beliny. Jan Borzymowski.[/URL]

[B][IMG]http://manu.dogomania.pl/emot/ok.gif[/IMG][/B][/quote]
tu akurat przykłąd nie trafiony...W hodowlii juz dawno nie było szczeniat a sam pan B. daje czesto wysokie noty psom niekopiowanym:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...