Jump to content
Dogomania

Kopiowane - Czy to karalne?


1w0na

Recommended Posts

[quote name='asiunia']tu akurat przykłąd nie trafiony...W hodowlii juz dawno nie było szczeniat a sam pan B. daje czesto wysokie noty psom niekopiowanym:roll:[/quote]
Szukam, szukam i nie zauwazam zeby pan B.przeszedl do niekopiujacej opozycji:cool3:
[B]Znalazlem tylko pieknie oberzniete[/B]:multi::multi: ... [SIZE=1] [URL]http://www.belina.rottweilery.pl/jpg_belina/1.jpg[/URL] [URL]http://www.belina.rottweilery.pl/jpg_belina/20.jpg[/URL]
[/SIZE]
[B]Masz swieze wiadomosci [/B]to moze pomozesz,- kiedy byly ostatnie i z jakiego skojarzenia ... te niekopiowane.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Rybka_39']Ale Ty obecnie jesteś w pełni świadomy tego co robisz- chodzi mi o kopiowanie.[/quote]

Oczywiście,ze w pełni świadomie.Stad stwierdzenie,ze następny pies byłby również kopiowany.Raz ,ze takie psy mi sie właśnie podobaja i sa to zabiegi im nie szkodzace ,ani nie przeszkadzajace w dalszej egzystencji
Dwa,ze mimo jakiegos tam przepisu o ochronie zw.czyn takowy nie podlega karze,co sobie tlumacze o jego znikomej szkodliwosci spolecznej.


[quote]Ja Cię nie osądzam, tylko dyskutuje o poglądach.
Gdyby prawo do dyskusji mieli tylko prawi, bowiem tylko Bóg miał by tu wstęp każdy popełnia błędy.[/quote]Nie osadzasz?Czym wiec jest stwierdzenie proznosc,pustka(co kolwiek to znaczy..?!)

[quote]Kupiłam suke i co mam się za to do końca życia winić?
Drugiego psa mam znalezionego w lesie, kocham je tak samo i decyzji o przyjęciu każdego z nich nie żałuję.
Boli Cię to, że wypowiadam się i jestem przeciwko kopiowaniu, bo popełniłam kiedyś błąd?[/quote]przygarnalem kota bez oka(nie wyglada to fajnie),czy moje zapedy kopiowania zostaly mi wybaczone?:razz:

[quote]Mówisz o grupie, ale ja nie należę do żadnego kołka adoracyjnego, wypowiadam swoje poglądy otwarcie, o tym, że kopiujesz piszesz otwarcie, ale ja swojego życia prywatnego tutaj nie wyciągam , więc i Ty tego nie rób, nie wiesz kim jestem, co obecnie robię, nie rozumiem po co ciągniesz ten wywód wokół mojej osoby.[/quote]Nic co poza dogomania nie napisalas sama,nie zostalo wiecej dodane.Sprawy osobiste zostaw innym specjalista na tym forum,ja i Ty przy nich wymiekamy:lol:
Nie odbieraj kazdego postu personalnie.Wlaczylas sie do dyskusji w kontekscie krytyki "obcinaczy",niesie to jakies konsekwencje


[quote]PS. Twoja taktyką dyskusji jak zauwazyłam, jest "wycieranie" się innymi ludźmi, ale mnie taka dyskusja, nie na temat nie odpowiada.[/quote][/quote]Przeceniasz mnie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Ta świadomość jest bardzo chwiejna.Wielu przeciwników kopiowania nie widzi nic złego w zabiegach sterylizacji czy kastracji ,wymachując hasłem,ze to dla dobra psa-suki.Najczęściej to tak na wszelki wypadek...Z medycznego punktu widzenia podane prze zemnie zabiegi o niebo bardziej skomplikowane niż ucięty ogon,o tym jednak wszystko już tu było:razz:[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Racja, wszystko to już było. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Wymachujesz populistycznymi hasłami i faktycznie nie ma to żadnego znaczenia, bo stawianie kastracji i sterylizacji obok [B]bezprawnego kopiowania[/B] psów jest niezrozumieniem istoty rzeczy ponieważ:[/FONT][/COLOR]
[LIST]
[*][COLOR=black][FONT=Verdana]z[/FONT][/COLOR][B][FONT=Verdana]abiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierzętach (z mocy ustawy) są dopuszczalne[/FONT][/B][FONT=Verdana] dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz [B]dla koniecznego ograniczenia populacji [/B](sterylizacja, kastracja).[/FONT]
[*][FONT=Verdana]to nie kto inny, a sami lekarze weterynarii, publicznie i przy każdej okazji przekonują hodowców do sterylek i kastracji. Jesteś wetem i nie wiesz o tym?[/FONT]
[/LIST][COLOR=black][FONT=Verdana]A zatem gdzie Rzym, gdzie Krym, a gdzie Swornegacie :shake: ?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']
[LIST]
[*][FONT=Verdana]to nie kto inny, a sami lekarze weterynarii, publicznie i przy każdej okazji przekonują hodowców do sterylek i kastracji. Jesteś wetem i nie wiesz o tym?[/FONT]
[/LIST][/quote]

O rany Ravik jak tobie juz wszystko sie miesza.Po co hodowcy wysterylizowana suka :crazyeye: albo pies kastrat:crazyeye: tym bardziej ze nie ma ograniczen wiekowych jezeli chodzi o krycia u psa:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel'][quote]

ale kopiłaś na giełdzie i nie chce gadać o sterylkach.Zauważyłem tylko,ze bedoc w większej wspierającej się grupie łatwo feruje sie osadami na adwersarzy,samemu mając rożne oblicza moralności![/quote]

jest to bardzo mądre zdanie mówiące dużo o nas samych-nie chcę sie odnosić do liczebności jakiejkolwiek z grup, bo dla mnie nie ma to nic do rzeczy, a do naszej moralności..

osoby kopiujące-brzydzą sie walkami, przeciwnicy bezmyślnego rozmnażania zwierząt-kupują z psudohodowli, ludzie wierzący w boga-mordują, kradną i oszukują itp..

Jednak, jak juz wczesniej pisałam, domeną naszego gatunku jest chęć doskonalenia się-przez całe życie internalizujemy różne(często obce wcześniej) poglądy, zmieniamy postawy, zmieniamy wartosci..

dobrze-jesli ktos robiąc źle- zmienia postawę i zaczyna robić właściwie.
źle-jeśli ktoś robiąc dobrze-zaczyna robić źle

jednak najgorzej, gdy ktos robiący coś źle, pomimo rzeczowych argumentów, pozostaje przy swej postawie tylko poprzez upór. To juz świadczy o glupocie.

Teraz nalzey się zastanowić, do ktorej z grup kto należy.

Nie zgodzę się z Twoim twierdzeniem, że kopiowanie jest zabiegiem nieszkodzącym psu: stronę wcześniej pisałam o umieralności z powodu narkozy, faktem są takze powikłania po narkozie-bo samo odrzynanie czegokolwiek przy zachowaniu odrobiny higieny-rzadko powoduje śmierć czy komplikacje. Jest jedynie bolesne:miałam kiedys pękniętą chrząstkę ucha:można mi wierzyć na slowo, że gojenie jest bardzo bolesne, a jako ,ze pies to nie jakiś mutant bez nerwów-można z całą pewnościa przypuszczać, że psa też boli.

skoro boli, a sam zabieg może zabić-to brzmi to to prawie jak definicja znęcania się;)
W odniesieniu do ludzi-mówi się o takich "oprawcy"..

Spotykam sie często z opinią, że pies kopiowany wyglada pięknie, niekopiowany jak kundel...
w Somalii uwaza się, że dziewczynka bez łechtaczki wyglada pięknie,że jest to zabieg kosmetyczny...a gdy zostaje zgwałcona w wieku 12 lat-nie wzbudza to jakichś szczególnych sensacji...

Mówimy tu sobie o psach a nie o dziecach-jednak zwróćcie uwagę na to, ile zbieżności w tych opowieściach:bezbronne istoty, którym "duży człowiek" robi to, co uważa za słuszne...a że okalecza i powoduje ból..cóż..czego sie nie robi w imię piękna lub tak, jak jest w ogólnie przyjetym kanonie postępowania..

czy mimo wszystko jest to słuszne? Bo jesli ktoś potwierdzi, że warto ciąć uszy psu w imię piękna-potwiedzi także, że warto ucinać dziewczynkom w somalii łechtaczki(w imię piękna i w celu wypędzenia szatana:))

to jak moi drodzy? kto lubi ciać uszy czy ogony psom w imię piekna?:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Oczywiście,ze w pełni świadomie.Stad stwierdzenie,ze następny pies byłby również kopiowany.Raz ,ze takie psy mi sie właśnie podobaja i [B][SIZE=3]sa to zabiegi im nie szkodzace ,ani nie przeszkadzajace w dalszej egzystencji [/SIZE][/B]

Dwa,ze mimo [B]jakiegos tam przepisu[/B] o ochronie zw.czyn takowy nie podlega karze,[B]co sobie tlumacze o jego znikomej szkodliwosci spolecznej.[/B]
[/quote]
[B]Dlaczego "NIE PODLEGA KARZE " ? -ciekawie sobie to tlumaczysz :roll: :crazyeye:[/B]

[B]A moze napisz (jestem bardzo ciekawa )jak [B]sobie[/B] tlumaczysz ze w tylu krajach jest zabronione kopiowanie ???????? [/B]

[B]KRAJE W KTORYCH KOPIOWANIE JEST NIELEGALNE :[/B]

[B]Australia: Banned [/B]
[B]Austria: Banned since 1 January 2005 [/B]
[B]Belgium: Banned since 1 January 2006 [/B]
[B]Cyprus: Banned as of 1991 [/B]
[B]Czech Republic: Banned [/B]
[B]Denmark: Banned as of 1 June 1996 [/B]
[B]Estonia: Banned as of 2001 [/B]
[B]Finland: Banned as of 1 July 1996 [/B]
[B]France: Banned as of 4 August 2003 [/B]
[B]Germany: Banned as of 1 June 1998 [/B]
[B]Hungary: Banned [/B]
[B]Iceland: Banned as of 2001 [/B]
[B]Israel: Banned [/B]
[B]Luxembourg: Banned as of 1991 [/B]
[B]Netherlands: Banned as of 1 September 2001 [/B]
[B]Norway: Banned as of 1 January 2000 [/B]
[B]Slovakia: Banned as of 1 January 2003 [/B]
[B]South Africa: Currently unrestricted, but ban will go into effect June 2007 [/B]
[B]Sweden: Banned as of 1 January 1989 [/B]
[B]Switzerland: Banned [/B]
[B]Turin and Rome, Italy: Banned [/B]
[B]United Kingdom: Banned [/B]
[B]Virgin Islands: Banned as of 2005[/B]

[B]JA SOBIE "TO TLUMACZE " ;) na tej podstawie ":[/B]
[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3][B][SIZE=4]Raport weterynaryjny[/SIZE][/B][/SIZE][/FONT][/B]
[B][URL]http://www.dogomania.pl/forum/f487/w-obronie-praw-zwierzat-stop-dla-kopiowania-70841/index60.html[/URL][/B][/CENTER]
I rowniez :
[CENTER][B][B][U]Czemu cięcie ogonów u psów powinno być zakazane?[/U][/B][/B]
[B][URL]http://www.dogomania.pl/forum/f487/w-obronie-praw-zwierzat-stop-dla-kopiowania-70841/[/URL][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arjuna']

jest to bardzo mądre zdanie mówiące dużo o nas samych-nie chcę sie odnosić do liczebności jakiejkolwiek z grup, bo dla mnie nie ma to nic do rzeczy, a do naszej moralności..

osoby kopiujące-brzydzą sie walkami, przeciwnicy bezmyślnego rozmnażania zwierząt-kupują z psudohodowli, ludzie wierzący w boga-mordują, kradną i oszukują itp..

Jednak, jak juz wczesniej pisałam, domeną naszego gatunku jest chęć doskonalenia się-przez całe życie internalizujemy różne(często obce wcześniej) poglądy, zmieniamy postawy, zmieniamy wartosci..

dobrze-jesli ktos robiąc źle- zmienia postawę i zaczyna robić właściwie.
źle-jeśli ktoś robiąc dobrze-zaczyna robić źle

jednak najgorzej, gdy ktos robiący coś źle, pomimo rzeczowych argumentów, pozostaje przy swej postawie tylko poprzez upór. To juz świadczy o glupocie.

Teraz nalzey się zastanowić, do ktorej z grup kto należy.

Nie zgodzę się z Twoim twierdzeniem, że kopiowanie jest zabiegiem nieszkodzącym psu: stronę wcześniej pisałam o umieralności z powodu narkozy, faktem są takze powikłania po narkozie-bo samo odrzynanie czegokolwiek przy zachowaniu odrobiny higieny-rzadko powoduje śmierć czy komplikacje. Jest jedynie bolesne:miałam kiedys pękniętą chrząstkę ucha:można mi wierzyć na slowo, że gojenie jest bardzo bolesne, a jako ,ze pies to nie jakiś mutant bez nerwów-można z całą pewnościa przypuszczać, że psa też boli.

skoro boli, a sam zabieg może zabić-to brzmi to to prawie jak definicja znęcania się;)
W odniesieniu do ludzi-mówi się o takich "oprawcy"..

Spotykam sie często z opinią, że pies kopiowany wyglada pięknie, niekopiowany jak kundel...
w Somalii uwaza się, że dziewczynka bez łechtaczki wyglada pięknie,że jest to zabieg kosmetyczny...a gdy zostaje zgwałcona w wieku 12 lat-nie wzbudza to jakichś szczególnych sensacji...

Mówimy tu sobie o psach a nie o dziecach-jednak zwróćcie uwagę na to, ile zbieżności w tych opowieściach:bezbronne istoty, którym "duży człowiek" robi to, co uważa za słuszne...a że okalecza i powoduje ból..cóż..czego sie nie robi w imię piękna lub tak, jak jest w ogólnie przyjetym kanonie postępowania..

czy mimo wszystko jest to słuszne? Bo jesli ktoś potwierdzi, że warto ciąć uszy psu w imię piękna-potwiedzi także, że warto ucinać dziewczynkom w somalii łechtaczki(w imię piękna i w celu wypędzenia szatana:))

to jak moi drodzy? kto lubi ciać uszy czy ogony psom w imię piekna?:)[/quote]
Pięknie napisałaś :loveu:. Tacy jesteśmy, my ludzie...

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Czy ta sentencja E.Burke może mieć zastosowanie do naszego topiku?[/FONT]

[CENTER][B][I][COLOR=red][FONT=Verdana][SIZE=3]„Jedyną rzeczą konieczną dla rozwoju zła [/SIZE][/FONT][/COLOR][/I][/B]
[SIZE=3][B][I][COLOR=red][FONT=Verdana]jest bezczynność ludzi, którzy mienią się dobrymi.”[/FONT][/COLOR][/I][/B][/SIZE]
[I][FONT=Verdana][SIZE=1](Edmund Burke)[/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

[FONT=Verdana]Wiele wskazuje na to, że... :oops:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']Porażasz Zigi swą infantylnością.
Ale to już dało się wcześniej wyczuć.

W temacie:
brakuje CI argumentów.
Ten który przytaczasz jest tak naciągany, że włos się na głowie jeży.
Albo jesteś naiwny, albo sobie z nas za przeproszeniem jaja robisz.[/quote]
Saint, gdziez bym smial jaja sobie robic:shake: wiec musi byc to pierwsze;)
[B]Piszesz ze nie mam argumentow, a czyz nie sa arumentem przyklady dawane przez czolowych hodowcow i sedziow miedzynarodowych?[/B]
Nie Tylko polskich,- oto w hodowli [B]sedziego kynologicznego pani Haliny J.[/B][SIZE=1] [URL="http://www.hodowla-hara.pl/nasze.html"]Amaratorska Hodowla Ps�w Rasowych "Hara"[/URL] [/SIZE] kroluje pieknie (w kolo) oberzniety bokser [SIZE=2][COLOR=Black]Guess di Casa Vernice[/COLOR][/SIZE] :multi:
[SIZE=1]Zapewne oberzniety przez jego wloska hodowce Anne Vernice (na zdjeciu ponizej)[/SIZE];)
I nikogo z nich prokurator nie sciga:multi: znaczy rzna legalnie:multi:

[SIZE=1]Zigi napisal:[/SIZE]
[SIZE=1][SIZE=2]...Pani [/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2]Jolanta J....[/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=1] [B]policjant sedzia kynologiczny [/B] rznie ogony i uszy[/SIZE] :shake: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f487/kopiowane-czy-karalne-77864-post11067153/#post11067153"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[/SIZE] [SIZE=1][SIZE=2]Pan [/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2]Ryszard B....[/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2] [B]sedzia kynologiczny[/B] rznie ogony :shake:[/SIZE] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f487/kopiowane-czy-karalne-77864-post11324277/#post11324277"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[/SIZE] [SIZE=1][SIZE=2]Pani[/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2]Danuta O....[/SIZE][/SIZE][FONT=&quot][SIZE=1][B] RZECZNIK DYSCYPLINARNY ZG ZKwP,[/B][/SIZE][/FONT][SIZE=1][SIZE=1] [B]prawnik, wieloletni karnista, wykladowca prawa, byly prokurator [/B]rznie ogony i uszy [/SIZE][B]:shake:[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f487/kopiowane-czy-karalne-77864-post11355044/#post11355044"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[B]Liliana[/B] [B]B.[/B] :multi:[B]sędzia - międzynarodowy[/B] [/SIZE] [SIZE=1][SIZE=2]rznie ogony i uszy[/SIZE]
[URL="http://www.bsb.webserwer.pl/psy_bokser.html"]Hodowla "Kraina Szcz�cia"[/URL]
[B]Anna[/B] [B]B.[/B]:multi:[B]sędzia międzynarodowy, Sekretarz Kolegium Sedziow ZKwP, Prezes Polskiego Klubu Boxer[/B] [/SIZE] [SIZE=1][SIZE=2]rznie ogony i uszy[/SIZE]
[URL="http://www.nostrum.pl/default1.htm"]NOSTRUM[/URL]
[B]Maria[/B] [B]B. sędzia międzynarodowy[/B] rznie ogony i uszy:multi:
[URL="http://www.fanatic20.republika.pl/"]Owczarek Środkowoazjatycki .: FANATIC :.[/URL]
[/SIZE] [SIZE=1]Ogonki widac a jak tam z uszkami:cool3: [URL]http://www.fanatic20.republika.pl/hodowla/19.jpg[/URL]

[B] Jan[/B] [B]B. sędzia międzynarodowy, kynolog piszacy poradniki dla hodowcow, współtworca wortalu PSY24.PL[/B] rznie ogony:multi:
[URL="http://www.belina.rottweilery.pl/psy.htm"]rottweilery od Beliny. Jan Borzymowski.[/URL] ... choc ze smutkiem stwierdzam ze racje moze miec [/SIZE] [B]asiunia[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f487/kopiowane-czy-karalne-77864-post11408297/#post11408297"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL][SIZE=1] i pan B juz nie rznie:placz:
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zigi']
Nie Tylko polskich,- oto w hodowli [B]sedziego kynologicznego pani Haliny J.[/B][SIZE=1] [URL="http://www.hodowla-hara.pl/nasze.html"]Amaratorska Hodowla Ps�w Rasowych "Hara"[/URL] [/SIZE]kroluje pieknie (w kolo) oberzniety bokser [SIZE=2][COLOR=black]Guess di Casa Vernice[/COLOR][/SIZE] :multi:
[SIZE=1]Zapewne oberzniety przez jego wloska hodowce Anne Vernice (na zdjeciu ponizej)[/SIZE];)
I nikogo z nich prokurator nie sciga:multi: znaczy rzna legalnie:multi:

[/quote]
W tej hodowli, 20.10.2008 urodziły się szczeniaki.

[URL="http://www.hodowla-hara.pl/szczeniaki.html"]www.hodowla-hara.pl/szczeniaki.html[/URL]

Jak myślicie, mają ogony :razz:?
Wystarczy zadzwonić, sami się dowiecie.
Ja już wiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arjuna']

jest to bardzo mądre zdanie mówiące dużo o nas samych-nie chcę sie odnosić do liczebności jakiejkolwiek z grup, bo dla mnie nie ma to nic do rzeczy, a do naszej moralności..

osoby kopiujące-brzydzą sie walkami, przeciwnicy bezmyślnego rozmnażania zwierząt-kupują z psudohodowli, ludzie wierzący w boga-mordują, kradną i oszukują itp..

Jednak, jak juz wczesniej pisałam, domeną naszego gatunku jest chęć doskonalenia się-przez całe życie internalizujemy różne(często obce wcześniej) poglądy, zmieniamy postawy, zmieniamy wartosci..

dobrze-jesli ktos robiąc źle- zmienia postawę i zaczyna robić właściwie.
źle-jeśli ktoś robiąc dobrze-zaczyna robić źle

jednak najgorzej, gdy ktos robiący coś źle, pomimo rzeczowych argumentów, pozostaje przy swej postawie tylko poprzez upór. To juz świadczy o glupocie.

Teraz nalzey się zastanowić, do ktorej z grup kto należy.

Nie zgodzę się z Twoim twierdzeniem, że kopiowanie jest zabiegiem nieszkodzącym psu: stronę wcześniej pisałam o umieralności z powodu narkozy, faktem są takze powikłania po narkozie-bo samo odrzynanie czegokolwiek przy zachowaniu odrobiny higieny-rzadko powoduje śmierć czy komplikacje. Jest jedynie bolesne:miałam kiedys pękniętą chrząstkę ucha:można mi wierzyć na slowo, że gojenie jest bardzo bolesne, a jako ,ze pies to nie jakiś mutant bez nerwów-można z całą pewnościa przypuszczać, że psa też boli.

skoro boli, a sam zabieg może zabić-to brzmi to to prawie jak definicja znęcania się;)
W odniesieniu do ludzi-mówi się o takich "oprawcy"..

Spotykam sie często z opinią, że pies kopiowany wyglada pięknie, niekopiowany jak kundel...
w Somalii uwaza się, że dziewczynka bez łechtaczki wyglada pięknie,że jest to zabieg kosmetyczny...a gdy zostaje zgwałcona w wieku 12 lat-nie wzbudza to jakichś szczególnych sensacji...

Mówimy tu sobie o psach a nie o dziecach-jednak zwróćcie uwagę na to, ile zbieżności w tych opowieściach:bezbronne istoty, którym "duży człowiek" robi to, co uważa za słuszne...a że okalecza i powoduje ból..cóż..czego sie nie robi w imię piękna lub tak, jak jest w ogólnie przyjetym kanonie postępowania..

czy mimo wszystko jest to słuszne? Bo jesli ktoś potwierdzi, że warto ciąć uszy psu w imię piękna-potwiedzi także, że warto ucinać dziewczynkom w somalii łechtaczki(w imię piękna i w celu wypędzenia szatana:))

to jak moi drodzy? kto lubi ciać uszy czy ogony psom w imię piekna?:)[/quote]

poszlo do ulubionych. :thumbs::Rose:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']poszlo do ulubionych. :thumbs::Rose:[/quote]

TEZ WSTAWILAM DO ULUBIONYCH :loveu:

Mam juz kilka na ten temat pieknie napisanych , jeden z nich :

[B]"Tez naleze do "psiar", nie w teorii a w praktyce. Wielu ras okaleczanych i [/B]
[B]nieokaleczanych. [/B]
[B]Znalam doga, który tak walil dlugim, koscistym ogonem, ze jak trafil w kant [/B]
[B]mebla to go bolalo, a nawet i puchlo. JEDEN dog na dziesiatki dogów. I nikt [/B]
[B]nie proponuje by dogom ogony obcinac, choc byloby im "wygodnie". No bo jak [/B]
[B]by taki dog bez ogona wygladal: idiotycznie. [/B]
[B]Uszy to co innego, ciac przy lbie by kikuty zawadiacko stanely pionowo, bo [/B]
[B]jakby taki dog wygladal z klapciatymi uszami i na dodatek laciaty, jak byle [/B]
[B]ciele. [/B]
[B]Urzynanie uszów by nie byly strzepiaste - no, nie!! A kto lub co im te uszy [/B]
[B]strzepi? Cywilizowane, rasowe psy gryza sie jak hieny? Widzial Pan uszy [/B]
[B]kazdej dzikiej doroslej hieny? Jeden wielki strzep. Albo wyrwane "z [/B]
[B]korzeniami" . I co? I nic. Dalej rodza sie z takimi jak je Pan Bóg stworzyl. [/B]
[B]Okaleczonym psom dmucha w te odsloniete dziury zimne powietrze i halas [/B]
[B]robiony przez czlowieka czyli napewno psom to szkodzi. [/B]
[B]Slyszal Pan o kurtyzowaniu konskich ogonów? Tez dla dobra koni (by [/B]
[B]odganiajac sie od much nie obijaly sobie boków dlugimi sztywnymi wlosami? A [/B]
[B]moze by nie walily po gebie pana stajennego? A naprawde po to, by [/B]
[B]wyeksponowac urode rozdetych i rozlupanych zadów. Elegacja-francja, [/B]
[B]hiszpanska szkola jazdy. [/B]
[B]To samo psy. To wszystko robi sie dla podkreslenia specyficznego wygladu [/B]
[B]danej rasy. Czyli ludzka próznosc i wydumane kanony estetyczne. Niewinne to, [/B]
[B]gdy to ludzie sie samookaleczaja dziurawiac malzowiny uszne, wbijajac w gebe [/B]
[B]uszko od filizanki i brylanciki w to i owo lub nadymajac sie silikonem, by [/B]
[B]wygladac, jak nie przymierzajac, dzersejka.... [/B]
[B]Szkodliwe i niemoralne gdy robia to innym istotom zywym. Zaliczam do tej [/B]
[B]kategorii wyhodowanie monstrów typu potworkowate golebie i drób, lyse psy i [/B]
[B]koty i nieszczesne basety i boksery, które w ostatnich latach juz w ogóle [/B]
[B]nie maja nosa tylko swiszcza przez cos groteskowego albo owczarki alzackie [/B]
[B]ciagnace zady po ziemi. I pare dziesiatków innych anatomicznych dziwadel. I [/B]
[B]amputowanie róznych czesci ciala tez. [/B]
[B]Nasza ludzka podlosc w calej okazalosci!! Etyczny czlowiek NIE KUPUJE sobie [/B]
[B]takich ofiar, by nie napedzac szmalu cynicznym producentom kalek. Czyli [/B]
[B]cwaniakom opracowujacym kolejne, coraz bardziej chore "wzorce" rasy, [/B]
[B]zarabiajacym kokosy na "medalowych" reproduktorach. Im wspanialszy rodowód, [/B]
[B]im piesek blizszy wzorca, tym wieksza pewnosc, ze wlasciciel wyda fortune na [/B]
[B]leczeniu ulubienca. Albo go szybko uspi. [/B]
[B]I tyle. [/B]
[B]Argument, ze zbyt krótko trwa "nieobcinanie", by przesadzac czy szkodliwe to [/B]
[B]czy nie - rozwesela: [/B]
[B]wie Pan kiedy pierwszy raz specjalnie okaleczono psa tnac mu uszy przy samej [/B]
[B]glowie (DOGI !!!) ? [/B]
[B]No ! A Pies ma ogon i uszy od zawsze. Kazdy kundel - klapciate. I to sie [/B]
[B]ewolucyjnie znakomicie sprawdzilo. Wiec nie cudujmy. Mialam bokserke z [/B]
[B]klapnietym uszami i co? NIC! W dobrym zdrowi zyla swoje 15 lat. A owczarek [/B]
[B]syberyjski z naturalnie stojacymi uszami mial wieczne problemy zdrowotne, [/B]
[B]ciecia kolejnych ropni, saczki, zrosty, zapalenia uszu itp koszmary. I co? [/B]
[B]Dokladnie nic! [/B]
[B]A przycinanie psich ogonów drzwiami, nadeptywanie na lapy lub wrecz stawanie [/B]
[B]na psie który polozyl sie np. w ciemnym korytarzu - normalka. I co? [/B]
[B]Dokladnie nic! [/B]
[B]Albo ofiara ugryzie, albo zawyje, albo jej wlasciciel poleci do kuchni i z [/B]
[B]milosci tasakiem obetnie jej ten zbedny ogon (uszy, lapy, brzuch). He, he, [/B]
[B]he! "[/B]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Populizm weterynaryjny stosowany - czy "pralnia" zapapranego sumienia :shake:?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.aniwet.pl/artogony.htm"]Aniwet.pl - obcinanie ogonów i uszu[/URL] [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Dowód:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Uooz[/FONT][/COLOR]
[B][I][FONT=Verdana]Nadzór nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt[/FONT][/I][/B]
[B][I][FONT=Verdana]Art. 34a.[/FONT][/I][/B]
[I][FONT=Verdana]1. Inspekcja Weterynaryjna sprawuje nadzór nad przestrzeganiem przepisów o [/FONT][/I][I][FONT=Verdana]ochronie zwierząt.[/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana]2. W zakresie wykonywania nadzoru, o którym mowa w ust. 1, pracownicy Inspekcji [/FONT][/I][I][FONT=Verdana]Weterynaryjnej oraz osoby wyznaczone przez organy tej Inspekcji posiadają [/FONT][/I][I][FONT=Verdana]uprawnienia określone w ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej [/FONT][/I][I][FONT=Verdana](Dz. U. Nr 33, poz. 287, z późn. zm.[/FONT][/I][I][FONT=Verdana]3)[/FONT][/I][I][FONT=Verdana]).[/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana]3. Organizacje społeczne, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, [/FONT][/I][I][FONT=Verdana]mogą współdziałać z Inspekcją Weterynaryjną w sprawowaniu nadzoru, o [/FONT][/I][I][FONT=Verdana]którym mowa w ust. 1.[/FONT][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zigi']Szukam, szukam i nie zauwazam zeby pan B.przeszedl do niekopiujacej opozycji:cool3:
[B]Znalazlem tylko pieknie oberzniete[/B]:multi::multi: ... [SIZE=1][URL]http://www.belina.rottweilery.pl/jpg_belina/1.jpg[/URL] [URL]http://www.belina.rottweilery.pl/jpg_belina/20.jpg[/URL] [/SIZE]

[B]Masz swieze wiadomosci [/B]to moze pomozesz,- kiedy byly ostatnie i z jakiego skojarzenia ... te niekopiowane.[/quote]
Nie było żadnego niekopiowanego miotu poniewaz pan B. od +/- 8,9 lat nie posiada suki hodowlanej;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiunia']Nie było żadnego niekopiowanego miotu poniewaz pan B. od +/- 8,9 lat nie posiada suki hodowlanej;)[/quote]
Asiunia:multi: skoro tak, to może pan B. dałby się zaprosić do dyskusji jako stronnik praworządności i niekopiowania? Mogłabyś go zapytać czy chciałby wypowiedzieć się w tej sprawie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiunia']Nie było żadnego niekopiowanego miotu poniewaz pan B. od +/- 8,9 lat nie posiada suki hodowlanej;)[/quote]
Ze smutkiem przyjalem do wiadomosci [SIZE=3][U]:placz::placz::placz: ;)[/U][/SIZE]

[SIZE=1]W swoim poscie uaktualnilem, dzieki.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.youtube.com/watch?v=La7U947giIE&feature=related"]YouTube - Cutting The Tail of an innocent Puppy[/URL] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Bullshit,[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana] a gdzie mielinizacja :mad: ?[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Szkoda, że nie udaje się zwabić dr Danusi O.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Przy okazji, pilnie poszukuje zdjęcia adoracyjnej dr Danuśki. Serio pytam. Ma ktoś?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Mogę wymienić się na dwa zdjęcia posła H., który nie siedzi na tronie. Jeszcze. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Donald, ty uważaj na niego. Ani się spostrzeżesz, a spryciarz z przodu doczepi sobie 'C' i będzie po tobie. [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli sędziowie rozpoznają azjaty po uszach, to chyba nie powinni być sędziami.....

[I][B]A [COLOR=Red]owczarek [/COLOR][/B][B][COLOR=Red]syberyjski [/COLOR]z naturalnie stojacymi uszami mial wieczne problemy zdrowotne, [/B][/I][B][I]ciecia kolejnych ropni, saczki, zrosty, zapalenia uszu itp koszmary.[/I]

[/B]Co to za rasa????
Konia z rzędem temu, kto mi znajdzie tę rasę.
Może chodzi o VEO?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']Ta kobieta z filmiku to jakiś [B]rzeznik a nie wet!!![/B] :angryy: przezcież ta [B]krowa[/B] nie podała temu maluchowi nawet znieczulenia miejscowego!!! :angryy:
jestem za kopiowaniem,ale za tym,które odbywa sie w sposób humanitarny!!![/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Twiggy, gdzie twoja konsekwencja? Jaki rzeźnik? Krowa? Co ja słyszę? To specjalista najwyższej klasy! Lekarz weterynarii! To co na filmie oglądasz to zdaniem ministerialnego urzędnika, rutynowy [B]„zabieg wynikający z technologii produkcji”, technologii produkcji psów rasowych,[/B] bezogonowych, prowadzonej pod egida Związku Kynologicznego![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Kto nadzierał paszczę i przysięgał na wszystko co wredne, że oberżnięcie ogona nie boli nic a nic! Ja? [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pamiętam siedzącą w ustawach gwiazdę północy, lekarza weterynarii z cenzusem, niejaką orsini, a zaraz potem dolnośląskiego wafelka, czarne gwiazdy – nie obchodzi mnie skąd jest ten facet, pamiętam ciebie twiggy, miła ma, i parę ludzików jeszcze.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Kto wciągnął na sztandar hipokryzji – mielinizację, zmuszając mnie do studiowania zagadnień, których nie lubię? TuathaDea! Mam nadzieję, że podczas eksperymentu facet nie pierdyknął się tą metrową tyczką i nie zszedł, ku uciesze całoogonowych keraków i zdrowego rozsądku. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Twiggy! Tego szczeniaka nic nie boli! On jest durnowaty! Nie boli go, bo nie ma przewodnictwa z uwagi na nie zakończony proces budowy warstwy izolacyjnej otaczającej włókno nerwowe! Głupi szczeniak nadziera paszczę wniebogłosy bo chce frytek, piwa, a potem na karuzele do lunaparku! Taką ma fanaberie! [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Twiggy, błagam cię, nie daj się zwieść! Na cholerę mu znieczulenie, to tylko zbyteczny koszt. Uwierz mi, jego nic nie boli! Prawda Karola?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Poza wszystkim, teraz dopiero widać jak bardzo te szczeniaki potrafią być wredne![/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Przyjrzyj się dokładnie temu małemu symulantowi![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Już widzisz to co ja :shake:?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...