Jump to content
Dogomania

Kopiowane - Czy to karalne?


1w0na

Recommended Posts

[quote name='Elitesse']a doczytalas ze wlascicieli nie bylo w Polsce ? ze zostawili psa u rodziny ? i ze za kazdym razem jak dzwonili sie pytac o psa to slyszeli ze wszystko OK ? :roll:[/quote]
Doczytałam. To takie samo złośliwe wyciąganie wniosków jak ze zdjęcia Zigiego. :roll:

[quote]ale machnijmy reka ! po co szukac ? po co miec nadzieje ? w koncu jest kopiowany czyli nie warto :diabloti:[/quote]
Sam się chyba nie skopiował? Należałaoby więc raczej ,,zagubić" autorów kopiowania. :diabloti: Pies w tym wszystkim jest najmniej winny...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Elitesse']nie zauwazylam w moim poscie zlosliwosci :roll: widac jestes kolejna osoba z mania przesladowcza - to jest chyba w modzie :roll:i wg mnie nie mozna porownywac fotki na ktorej ktos wsrod szczeniat SPECJALNIE polozyl pistolet a zaginiecia psa - jego nikt specjalnie nie wyrzucal[/quote]
Widzisz, kazdy widzi to co chce widzieć. Na zdjęciu obok ten ,,pistolet" trzyma dziecko. Logika podpowiada więc, ze to zabawka przypadkowo ufocona. Opozycja natomiast robi z tego główne kryterium oceny hodowcy. Dlaczego więc ja nie mogę sobie w podobny sposób popuścić wodze fantazji i pooceniać opozycji.:razz:
ps.Wiem, wiem to dziecko też ktoś SPECJALNIE podłożył.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']nie zauwazylam w moim poscie zlosliwosci :roll: ..... fotki na ktorej ktos wsrod szczeniat SPECJALNIE polozyl pistolet ......[/quote]
Alez popieram Elitesse w calej rozciaglosci:lol: przeciez to oczywiste ze pistolet nie znalazl sie tam przypadkiem, podobnie jak przypadkiem pani [B]policjantka, sedzia kynologiczny [/B] Jolanta J. i jej kolega [B]sedzia kynologiczny [/B]Ryszard B
nie rzneli psich ogonow i uszu
...... wiedzieli ze [B]im wolno[/B] [SIZE=1] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f487/kopiowane-czy-karalne-77864-post11067153/#post11067153"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL] :multi:
[/SIZE]
[SIZE=1]
[SIZE=3]Dzieki Ci Elitesse :multi: [/SIZE]
[/SIZE]http://www.dogomania.pl/forum/11044173-post18.html

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Widzisz, kazdy widzi to co chce widzieć. Na zdjęciu obok ten ,,pistolet" trzyma dziecko. Logika podpowiada więc, ze to zabawka przypadkowo ufocona. [/quote]

TO NIE ZABAWKA!!!!To najprawdziwsza służbowa pukawka Zigusia.Ja tu nie widzę żadnej logiki wręcz przeciwnie jej brak .Pomijajac fakt powiedzmy przypadkowego ufocenia pistoletu w rękach dziecka i wśrod szczeniąt chciałem zwrocić uwagę na zaawansowaną hipokryzję niejakiego osobnika o nicku ZIGI-chodzi oczywiście o kopiowane ogony.Takich samych hipokrytów w tej dyskusji jest tu na pęczki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zigi'][B][SIZE=3]Oczywiscie, ze nie !.....
[/SIZE][/B]
Oto [B]pan Ryszard[/B], sedzia kynologiczny, kolega naszej [B]policjantki[/B] sedziny kynologicznej [B]pani Jolanty[/B] :multi:
[URL="http://www.sznaucery-replika.pl/pods/kontakt.htm"]REPLIKA - Hodowla Sznaucer�w Czarnych[/URL]
A oto jego nieco przycieta hodowla REPLIKA - Hodowla Sznaucer�w Czarnych :multi:
[URL="http://www.sznaucery-replika.pl/pods/gal_szcz_grey08.htm"]REPLIKA - Hodowla Sznaucer�w Czarnych[/URL]

Niech kto jeszcze mi powie ze kopiowanie jest niezgodne z prawem :mad:

ps. a w Nowej Rudzie wystawa - [URL="http://psywalbrzych.republika.pl/spiswystawcow.htm"]Zwi�zek Kynologiczny Oddzia w Wa�brzychu[/URL]
Mały skrót :

Ilchmamanova Petra, 1380
Ilkovičová Andrea, 1233
Jabłkowska Elżbieta, 607
Jabłońska Jolanta, 300 :multi:
Jackowska Katarzyna, 1128
Jagiełło Ilona, 476, 1146, 1147
Jakubowicz-Brozdowska Renata,1176,1184,1188,1199
Jamroga Ewa, 449, 455[/QUOTE]


:shake::shake::shake::shake::shake:
Szkoda, ze ów hodoFca nie ma ksiegi gosci bym mu się ładnie wpisała . :roll::oops:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana][quote name='Czarne Gwiazdy']Ja piszę to któryś raz z kolei, myślę, że nie jestem jedyny...[/quote][/FONT][/COLOR][quote name='Czarne Gwiazdy']
[COLOR=black][FONT=Verdana]To co się dzieje w dziale kopiowania przechodzi pojęcie...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ludzi sie wyzywa od najgorszych - obecnych, nieobecnych, a moderatorzy nic sobie z tego nie robią!!![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]To na przykład z... wczoraj chyba.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Czy ktoś coś z tym w końcu zrobi?[/FONT][/COLOR][/quote]
Czarne Gwiazdy, wolisz żebym napisała: "przestępca" :mad:?
Nie da się. To jest kompetencja Sądu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dagula']Hi hi no faktycznie, o tak, władze ZAAAWSZE postępuą zgodnie z prawem:evil_lol:
Mój pitek miał cięte uszka i wet mi mówił, że nie ma przepisu, że nie można ciąć uszek. A jak jest taki przepis (może wet tak tylko mówił) to wystarczy powiedzieć, że pies miał ropiące uszy i dla jego zdrowia mu je przyciął:eviltong:
[/quote]
To musiał być [B]technik weterynarii[/B], ten który obcinał uszy twojemu pitowi. Lekarze weterynarii wiedzą, że obcinanie psom uszu i ogonów jest zabronione.
Tu masz dowód.
[URL="http://www.izba.pomorskie.pl/?strona=pokaz_artykul&id=126"]Kaszubsko-Pomorska Izba Lekarsko-Weterynaryjna[/URL]

Wiesz, jeżeli ktokolwiek chce wyrządzić [B]sobie[/B] krzywdę, np. wydłubać [B]sobie[/B] oko, włożyć [B]własną[/B] głowę pod pociąg, wyskoczyć z 11 piętra, [B]czy okaleczyć swojego ukochanego psa[/B], to jest mało prawdopodobne, że da się mu w tym skutecznie przeszkodzi. W końcu zrobi to co zamierza, bo system prawa jest dla normalnych ludzi. Założenie jest takie, że ludzie zachowują się racjonalnie.
Świry owszem są, ale to margines.
Podobnie jest z kopiowaniem, kto się uprze ten to zrobi. Pytanie jest: po co :shake:????????
I normalnych ludzi o odpowiedź nie pytaj...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dagula']Hi hi no faktycznie, o tak, władze ZAAAWSZE postępuą zgodnie z prawem:evil_lol:
[B]Mój pitek miał cięte uszka i wet mi mówił, [/B]że nie ma przepisu, że nie można ciąć uszek. A jak jest taki przepis (może wet tak tylko mówił) to wystarczy powiedzieć, że pies miał ropiące uszy i dla jego zdrowia mu je przyciął:eviltong: [/quote]

NAPISZ KTORY WET ????? SMIALO :p
bedziesz pierwsza jak podasz nazwisko weta ktory to robi ;)

A tu poczytaj co mysla o Polskich wetach :angryy:

"O umówionej porze do gabinetu weszło małzeństwo Holendrów zapisanych na konsultację ze szczeniakiem.Po wstępnych pytaniach i załozeniu karty zapytałem o kopiowane u szczeniaka uszy. I wtedy właścicielka psa opowiedziała bardzo przykrą dla niej historię. Odwiedziła rodzimą (holenderską) klinikę weterynaryjną z tym samym szczenięciem kilka tygodni wcześniej by uzgodnić terminy odrobaczania i szczepienia. W miare trwania wizyty w gabinecie przybywało personelu a wraz z nim ostrych słów pod jej adresem. Zaządano nazwiska i adresu lekarza, który dokonał kopiowania uszu u szczeniaka, straszono procesem i wysoką grzywną ją i lekarza. Uratowała się mówiąc, ze szczeniaka kupiła w Polsce i miał juz kopiowane uszy. Wtedy nasłuchała się komentarzy na temat naszego kraju, naszych lekarzy weterynarii i naszego braku szacunku dla prawa.
Dopiero wtedy zechciano zająć sie psem i potraktować go jako pacjenta.
Opowiedziana mi historia zakończona została pytaniem, czy w Polsce takie zabiegi (kopiowanie uszu) są zgodne z prawem. Odpowiedziałem, ze od 1997 roku są zabronione ustawą o ochronie zwierząt. Zapytała wtedy, dlaczego więc szczeniak, którego wtedy kupiła w Polsce miał przyciete uszy?
Odpowiedziałem, ze widocznie dlatego, ze [b]w Polsce niektórzy lekarze nie obawiają sie niczego łamiąc prawo.[/b]
Sam spotykam się z podobnymi przypadkami nierzadko. Nazwiska (szczególnie jedno) lekarzy powtarzają sie od lat te same i nic się nie dzieje mimo upływ czasu.
[b]Ciekawe jak długo jeszcze fatalna opinia o naszym zawodzie w Holandii będzie miała uzasadnienie?[/b]
dr Adam Michał Janicki "

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']To musiał być [B]technik weterynarii[/B], ten który obcinał uszy twojemu pitowi. Lekarze weterynarii wiedzą, że obcinanie psom uszu i ogonów jest zabronione. [/quote]
Dagula zna specyficznych weterynarzy. :cool3:
[quote name='Dagula'] Sama już nie wiem czy to, że suka powinna być raz dopuszczona to mit czy nie. Forumowicze, którzy nie dopuszczali suk piszą, że to mit, ale weterynarze mówią coś innego i ciężko mi zdecydować komu wierzyć. 3 weterynarzy powinno wiedzieć co jest dobre dla psa. To jakiś autorytet. Forumowicze pewnie też znają się na psach, ale nie wiem, czy wiedzą o zdrowiu tyle co weterynarze, chyba rozumiesz.
[/quote]
,,Konsylium" 3 wetów stwierdzających, ze suka powinna być ,,raz dopuszczona"? Aż jestem ciekawa, gdzie to takie średniowiecze panuje:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Jak to kto -ZIGI właściciel "zabaweczki":lol::lol::lol:[/quote]

Luzik Jasienku:cool3:to sie da leczyc, doktory ci pomoga:lol::lol::lol::lol::lol:

[quote name='Jasiek']Niedoszły????A co sie stało że nie doszedł???:lol:ZIGI pewnie wiesz jako były serdeczny przyjaciel:p??[/quote]
Jasio bardzo sie stara pokonac wlasne ograniczenia :cool3:coz, nie wyszlo:cool3:;)

[B] Czw Cze 26, 2008 10:00 pm[/B] [URL="http://www.czarnyterier.eu/viewtopic.php?t=330&postdays=0&postorder=asc&highlight=policyjny+filozof&start=30"]:: Zobacz temat - genetyka i duchy, czy moze to kiedys nastapic ??????????[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zigi']Luzik Jasienku:cool3:to sie da leczyc, doktory ci pomoga:lol::lol::lol::lol::lol:
[/quote]
U mnie wszysko jest w normie:lol:.Zastanów sie nad sobą bo czy to jest normalne ze fotografujesz i umieszczasz na swojej stronie dziecko i szczenięta z pukawką??Czy to jest normalne że najpierw sam tniesz ogony a potem ślesz gromy z jasnego nieba na tych co kopiują????Moim zdaniem nie!!!!Widocznie u Ciebie jest coś nie tak pod kopułką:roll: mistrzu hipokryzjii.A z tymi duchami to nie wiem o co chodzi.Częśc dyskusji odbyła się na pv więc na forum nie można sie połapać o co tak dokładnie chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Wracajac do tematu ......
[quote name='lou0t'] Według policyjnych prawników, podczas kopiowania uszu [B]przestępstwo popełniają[/B] zarówno [B]właściciel psa[/B], jak i [B]weterynarz[/B].
źródło :[URL="http://www.psy.pl/search/?O=4494"]Psy.pl - strony miesi�cznika "M�j Pies"[/URL][/quote]
I juz chcialem sie poddac:placz: Ale nie!!!!!!!!!!!!!!!!!! [FONT=&quot][B]

[SIZE=3]Oto Danuta O. [/SIZE]

[SIZE=3]RZECZNIK DYSCYPLINARNY ZG ZKwP, prawnik, wieloletni karnista[/SIZE][/B][/FONT][SIZE=3][B][FONT=&quot]!!![/FONT][/B][/SIZE][I][FONT=&quot]

[/FONT][/I]i jej hodowla, i najnowsza suka Herba Adoracja:multi:
[URL="http://www.dobermann-adoracja.pl/inpol.htm"]ADORACJA - Hodowla doberman�w[/URL]

I co:multi:
[B]Kto jeszcze powie ze obrzynanie psich ogonow i uszu jest niezgodne z prawem[/B]:shake:

Link to comment
Share on other sites

Dagula, sory, ale gdzie nie wejde siejesz zamęt i piszesz jak nie o poparciu dla pseudo, jak nie o ratowaniu każdego poczętego życia i usypianiu psów trafiających do schronisk po kilku latach, to o tym, że suka ma mieć raz szczeniaki!
Tak wiem zaraz ublizysz mi od skarżypyty, mnie się po prostu to w glowie nie mieści.

Autorytet hmm, powiedzmy Sumińska napisała w Moim Psie- jest to wet, napisała, że to mit stary jak świat.
Z kąd jesteś jesli można wiedzieć?
Moi weci nie są najlepsi, ale takich głupot nie rozpowszechniają.

Mnie sie dobki ciete podobają, są takie mm piękne:loveu:, ale ja sama nigdy bym nie skopiowała;), ma nieciachniętą sukę, jest zdrowa, dla mnie piękna- akurat boksery dla mnie są piękne naturalne:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zigi']Wracajac do tematu ......
I juz chcialem sie poddac:placz: Ale nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[B][FONT=&quot][SIZE=3]Oto Danuta O. [/SIZE][/FONT][/B]

[B][FONT=&quot][SIZE=3]RZECZNIK DYSCYPLINARNY ZG ZKwP, prawnik, wieloletni karnista[/SIZE][/FONT][/B][SIZE=3][B][FONT=&quot]!!![/FONT][/B][/SIZE]
i jej hodowla, i najnowsza suka Herba Adoracja:multi:
[URL="http://www.dobermann-adoracja.pl/inpol.htm"]ADORACJA - Hodowla doberman�w[/URL] [/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Zigi, to jest niewiarygodne! Stary [B]doktór [/B]nauk prawnych w swojej hodowli rżnie ogony! [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]I do tego jako Rzecznik, rozstrzyga w sprawach dyscyplinarnych :shake: w ZK! [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]To jest tak, jak gdyby lisowi powierzyć dbałość o porządek w kurniku :evil_lol:! [/FONT][/COLOR]
Sensu nie ma!

[COLOR=black][FONT=Verdana]Jak to leci w refrenie, w moim podpisie? [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=red][B]„lecz nie poradzisz nic bracie [SIZE=4]mój,[/SIZE] gdy Rzecznikiem jest [SIZE=4]doktór[/SIZE]...” ???[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Danuto O., masz pecha :mad:.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Swoją drogą popatrzcie ludziska jakim "śmądrakom" teraz dyplomy dają![/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dagula']Hi hi no faktycznie, o tak, władze ZAAAWSZE postępuą zgodnie z prawem:evil_lol:
Mój pitek miał cięte uszka i wet mi mówił, że nie ma przepisu, że nie można ciąć uszek. A jak jest taki przepis (może wet tak tylko mówił) to wystarczy powiedzieć, że pies miał ropiące uszy i dla jego zdrowia mu je przyciął:eviltong:
[URL="http://img141.imageshack.us/my.php?image=28052008973yf4.jpg"][IMG]http://img141.imageshack.us/img141/1648/28052008973yf4.th.jpg[/IMG][/URL][/quote]


:-odziewczyno, to TY chyba nie masz pit bulla ale kundla w typie...bo rasowym pit bullom uszu sie nie tnie...taka moda panowała z 10 -15 lat temu, gdy rasa dopiero co zaczęła być obecna w kraju i trzeba było te psy jakos tam wyróżnić ...(bo mitem jest jakoby pies z ciętymi uszami lepiej radził sobie w psiej walce-bo nie ma możliwości, by przeciwnik złapał go za czułe ucho...)
w dniu dzisiejszym ani w polsce, ani w usa-kolebce powstania rasy, ani nawet w azerbejdżanie się pit bullom uszu nie tnie...

Jeśli ktoś wypisuje, że ciął swemu "pitkowi" ucho to jestem więcej niz 1000% pewna, że nie mamy do czynienia z rasowym psem...
O ile w przypadku psów rasowych argumenty ZA cięciem sa jako takie(większe względy na wystawach), o tyle ciecie czegokolwiek kundlowi to już jakaś niesamowita porazka i przejaw bezwstydnego snobizmu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'] Lekarze weterynarii wiedzą, że obcinanie psom uszu i ogonów jest zabronione.
Tu masz dowód.
[URL="http://www.izba.pomorskie.pl/?strona=pokaz_artykul&id=126"]Kaszubsko-Pomorska Izba Lekarsko-Weterynaryjna[/URL] [/quote]

[b]NICERAVIK[/b] ,I CO Z TEGO ZE WIEDZA ??

[quote name='"Karmi"'],,Konsylium" 3 wetów stwierdzających, ze suka powinna być ,,raz dopuszczona"? Aż jestem ciekawa, gdzie to takie średniowiecze panuje:evil_lol: [/quote]
GDZIE TY TU [b]KARMI[/b] WIDZISZ SREDNIOWIECZE ? :-o

KAZDY ORZE JAK MOZE ;) czyli manipuluje jak przezyc :-(

[COLOR=#000000][B]Andrzej Mania[/B][FONT=Verdana]: [/FONT][/COLOR]

[SIZE=3][B][I][COLOR=red][FONT=Verdana]"Ale[/FONT][/COLOR][/I][/B][I][COLOR=red][FONT=Verdana] [B]proszę pamiętać, że w Polsce jest nadmiar lekarzy weterynarii i oni sobie [/B][/FONT][/COLOR][/I][/SIZE][SIZE=3][B][I][COLOR=red][FONT=Verdana]wyrywają klientów."[/FONT][/COLOR][/I][/B][/SIZE]

DLA CHLEBA, PANIE, DLA CHLEBA...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Napisz jak ten wasz:lol: Jasiu zarabia sam jestem ciekawy.Jezeli chodzi o ogony u dorosłego psa to zapytaj Twojej kolezanki z forum co to swojej[B] suce kopiowała ogon w wieku 1,5 roku [/B]a moze miała juz 2 lata:lol:Ja mimo szczerych chęci nie posiadam takiego doswiadczenia.Jak oberznę to ci powiem,na pewno jest to już zabieg operacjny pod narkozą.[/quote]

O zgrozo!!!!!:angryy:

Pseudohodowca kazał mi obciac ogon w wieku 3 miesięcy- nie dziwie się, w końcu oni traktują psy jak przedmioty, ale żeby psiarze...:shake:(oczywiście nie obciełam)
Po co obcinała?
Złamał siię?
Były jakies kłopoty medyczne?
Jeśli tak to sory, za atak, jesli nie...to ja chyba nie chcę znać powodu.:mad:
Ja się bardzo cieszę że moja sucza ma wszystko na miejscu- zawsze to jakos łatwiej porozumiewać się z psami.

[quote] O ile w przypadku psów rasowych argumenty ZA cięciem sa jako takie(większe względy na wystawach),[/quote]
Sory dla mnie to jest dziecinada.
Za 2 lata planuję dobka, będzie miał uszy, ogon.
I co jesli będzie po imporcie i co, że będzie miał np. super charakter, jak wystarczy, że mu uszko brzydko klapnie i co, już nie będzie zdobywał sukcesów na wystawie?

Sory ja chyba albo zyję w innej rzeczywistości i patrze na te wystawy z przymrużeniem oka- bo to jest najczęściej tak, ze patrzy sie na wygląd a nie charakter- to już jest dla mnie śmieszne, albo mam za maly kontakt z rasowymi psami przez duże R.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zigi']Jak juz pisalem, [I][B][SIZE="5"]nie uwierze ze policjant moze jawnie postepowac niezgodnie z prawem[/SIZE][/B][/I] :shake: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f487/kopiowane-czy-karalne-77864-post11067153/#post11067153"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[B]
Gdyby tak bylo mieli bysmy do czynienia z przestepca ulokowanym w policyjnych strukturach[/B]
[/QUOTE]

hahaah to ty chyba na księżycu żyjesz:evil_lol: w jakimś innym wymiarze, czarnej dziurze albo za wielkim murem mając klapki na oczach:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...