Jump to content
Dogomania

Karmy odchudzające


agusiazet

Recommended Posts

  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam wrażenie, że agusizet chodziło raczej o osobiste doświadczenie, a nie oferty w necie. :)

Ja od tygodnia karmie swoja ponke Royalem Obesity. Efektów jeszcze sie nie spodziewam ogladac, ale kiedy zje 14kg mam wielka nadzieję miec chudszego psa. Czas pokaże, czy tak będzie.

Link to comment
Share on other sites

No coz, ja nie wierze w te karmy "light". Duzo lepszy efekt da wydłuzenie spacerów, nie podawanie zadnych smakołykow miedzy posiłkami(no moze tylko odrobinke podczas szkolenia) no i zmniejszenie normalnej karmy o 20%. Efekt murowany, nawet u takie zarloka jak moj golden :razz: Oczywiscie pies chudnie stopniowo ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PALATINA']Mam wrażenie, że agusizet chodziło raczej o osobiste doświadczenie, a nie oferty w necie. :)[/quote]

Wklejając ten link nie miałam na myśli oferty. Chodziło mi o to, że tam były zgrupowane różne specjalistyczne karmy róznych producentów do odchudzania psów, ale właśnie nie typowy light (bo light ma praktycznie każda firma w swojej ofercie). Przy każdej karmie mozna poczytac o niej, porównać z innymi i być może wybrać.

Ja osobiście tuczę psa, więc jak na razie nie mam żadnego doświadczenia w odchudzaniu. Ale kto wie .... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonika']No coz, ja nie wierze w te karmy "light". Duzo lepszy efekt da wydłuzenie spacerów, nie podawanie zadnych smakołykow miedzy posiłkami(no moze tylko odrobinke podczas szkolenia) no i zmniejszenie normalnej karmy o 20%. Efekt murowany, nawet u takie zarloka jak moj golden :razz: Oczywiscie pies chudnie stopniowo ;)[/quote]

Sa dwa rodzaje karm:
Jedne maja ułatwic zrzucenie nadwagi, a drugie utrzymać osiągniętą wagę ("light"). Tak przynajmniej wyczytałam.

Ja swojej suce juz nie mam serca zmniejszyc porcji, bo je zaledwie 90g Acany (tej podstawowej), a i tak wazy 19kg (marzy mi się, by wazyła 16kg). Dodam, że poza ta karma nie je NIC więcej! Mieszkam sama, więc na 100% nikt jej nie podkarmia.
Ona ma rasowa tendencje do nadwagi i tyje już chyba na samą myśl o jedzeniu :eviltong:
Teraz zje Royalka i zobaczymy...
Pewnie, że dłuższe spacery by sie przydały, ale nie udaje mi się ich wydłużyć, mimo wielkich postanowień (moja wina, wiem :oops:).

Link to comment
Share on other sites

Ale my chodzimy na długie spacery, ale faktycznie dajemy mu rózne smakołyki, ale on tak pięknie żebrze, ze zawsze coś wyłudzi. Owszem schódł przez rok ok 5 kg, ale teraz przez 6 miesiecy nic. Spróbujemy z tą anconą, poza tym zero, a kości można czy też nie? Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Moj pies tez zawsze zebra i rowniez cos dostaje(ja nie daje, tylko ojciec :roll: ) Nie ma dnia aby nie dostal szynki, sera chleba itp. itd. :shake:
Juz nawet nie mam sily z tym walczyc, bo to i tak nie ma sensu :roll: Zaczelam wiec zmniejszac porcje karmy i poskutkowało ;)

Dodam, ze moj pies nie jest w idealnej kondycji, bo czasami sie przyplacze troche tłuszczyku, nigdy tak naprawde, nie był w sam raz na agility(bo na wystawy, to jest akurat, ale na agility musi byc jeszcze chudszy, wiec caly czas staram sie odchudzac) Teraz i tak jest bardzo, bardzo dobrze, kiedys to on tragicznie wygladal, ale naszczescie to juz przeszlosc i mam nadzieje, ze juz nigdy nie wrocimy do poprzedniej wagi :razz: ;)
Oczywiscie jak to najczesciej bywa w tej rasie, Lukas ma tendencje do nadwagi :roll:

Ja sie czasami zastanawiam ile on potrafiłby zjesc :evil_lol: ale cos czuje, ze baaaardzo duzo. Pewnie predzej padłby na skret zoladka, niz sie najadł :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonika']No coz, ja nie wierze w te karmy "light". Duzo lepszy efekt da wydłuzenie spacerów, nie podawanie zadnych smakołykow miedzy posiłkami(no moze tylko odrobinke podczas szkolenia) no i zmniejszenie normalnej karmy o 20%. Efekt murowany, nawet u takie zarloka jak moj golden :razz: Oczywiscie pies chudnie stopniowo ;)[/quote]

ale to nie zawsze tak mozna
moj Tofik jest za gruby
jak zaczełam z nim wiecej chodzic i cwiczyc cos sie stało z wiezadłem albo biodrem (badania trwają). Ma bardzo ograniczac ruch i schudnac. Błędne koło :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']ale to nie zawsze tak mozna
moj Tofik jest za gruby
jak zaczełam z nim wiecej chodzic i cwiczyc cos sie stało z wiezadłem albo biodrem (badania trwają). Ma bardzo ograniczac ruch i schudnac. Błędne koło :angryy:[/quote]
no to wiadomo, ale ja zakładałam, ze pies jest w pełni zdrowy ;)

Mozna tez "przemienic" tłuszczyk w miesnie, wtedy polecam rower, ale to tez wiadomo, ze niekazdy pies moze ;)

Link to comment
Share on other sites

Mój Sonuś ma ponad 7 lat i jest zdrowy, więc muszę go odchudzić, bo na coś zachoruje. Ale jak tylko karmię go czymś innym niż karma odchudzająca szybko przybiera na wadze. Coś jak efekt jojo. Purima już na niego nie działa, więz zakupiłam Anconę na próbę i zobaczymy!!! Tylko nie mogę ulegać jego żebraniu, w czym jest rewelacyjny!!!

Link to comment
Share on other sites

alfa zima byla dla mnie grubiutka chociaz wszyscy mowili, ze ejst ok.. ale miala warstewke lekkiego tluszczyku na zeberkach wyczuwalna.. przyszla wiosna.. wiecej ruchu tzn codziennie dlugie spacery a nei tlyko w weekendy, kupilam brita light i mala schudla:) teraz od mieisaca je acane small breed i nie przytyla:) a spacerki sa normalne.. raz dluzsze raz krotsze czasem rowerek...skora na niej wisi:) i tak ma byc:) mysle tez, ze lepiej karmic psa karma typu light bo wtedy dostaje normalna porcje i sie "zapycha" nizeli znacznie ograniczyc dawke jedzenia normalnego bo wtedy piesek czuje sie glodny gdyz nie "zapycha" sie tym jedzonkiem...

Link to comment
Share on other sites

Tak a propos tego, co pies może zjeśc.
Moja Jaguś (zanim była na diecie) dorwała sie do wiaderka z karmą dla szczurów (ziarno, smakołyki, suszone warzywa, owoce). Wrąbała tego kilogram! Kilogram ziarna z dodatkami! I tego dnia po raz jedyny w życiu nie domagała sie kolacji! ;)
Kupki miała potem bardzo ziarniste.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PALATINA']Tak a propos tego, co pies może zjeśc.
Moja Jaguś (zanim była na diecie) dorwała sie do wiaderka z karmą dla szczurów (ziarno, smakołyki, suszone warzywa, owoce). Wrąbała tego kilogram! Kilogram ziarna z dodatkami! I tego dnia po raz jedyny w życiu nie domagała sie kolacji! ;)
Kupki miała potem bardzo ziarniste.[/quote]

:diabloti::evil_lol:
Tofik jak pierwsze raz byl na plazy (byl szczeniaczkiem) najadł sie piasku
kupa z pisaku byla potem :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Ja karmiłam Dolara karmą RC Obesity i uzyskałam bardzo dobre efekty, pierwsze było już widać po miesiącu. Polecam. Stosowałam ją przez jakieś 4 miesiące do uzyskania odpowiedniej wagi, a potem przeszliśmy na Nutrę Nugget LIGHT/SENIOR + gotowane warzywa i niewielka ilość kurczaka (pół sugerowanej przez producenta dawki suchego, a warzywka jako dodatkowy wypełniacz) Wiem, że nie powinno się mieszać suchego z gotowanym, ale przy różnych przypadłościach mojego emeryta i konsultacji z wetem taka dieta okazała się być dla niego optymalna, karmię go tak już ponad rok i wszystko jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Czesc.
Jestem tu nowa i taz mam grubiutkiego psa (i drugiego chudzielca). Funia jest na karmie Eukanuba Calorie Restricted (nie wiem czy nie pomylilam nazwy, bo nie mam juz torebki od karmy) i juz po tygodniu bylo widac efekty (ona jest malenka i od razu widac jak chudnie badz grubnie).
Odchudzam ja od poczatku lipca i nawet ladnie nam to idzie z tym, ze wczoraj zjadla 10 wisienek w czekoladzie :angryy: Nie wiem jak ona wlazla na polke:shake: Dzisiaj dostala rano troszenke karmy, bo musimy odbic to wczorajsze lakomstwo :)
Za to drugi piesek (Cyryl) jest rodowodowym Piczerem Miniaturowym i jest chudziutki jak patyczek :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...