Jump to content
Dogomania

Karmy odchudzające


agusiazet

Recommended Posts

  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='andorka1']Ja karmiłam Dolara karmą RC Obesity i uzyskałam bardzo dobre efekty, pierwsze było już widać po miesiącu. Polecam. Stosowałam ją przez jakieś 4 miesiące do uzyskania odpowiedniej wagi, a potem przeszliśmy na Nutrę Nugget LIGHT/SENIOR + gotowane warzywa i niewielka ilość kurczaka (pół sugerowanej przez producenta dawki suchego, a warzywka jako dodatkowy wypełniacz) Wiem, że nie powinno się mieszać suchego z gotowanym, ale przy różnych przypadłościach mojego emeryta i konsultacji z wetem taka dieta okazała się być dla niego optymalna, karmię go tak już ponad rok i wszystko jest ok.[/quote]
andorka a ta karma to sie czyms rozni od light ?
i czy ja w sklepie kupie czy u veta?
bo vet najpierw kazał nam kilo zrzucic a teraz uslyszalam ze nawet ciut wiecej bo rzepka costam nie najlepiej :(
ja to bym chciala zeby karma nie tylko light byla ale moze tez wspomagala jeszcze szybsza przemiane materii. Spacery mamy ograniczyc i szybko schudną - dobre sobie :angryy:

i czy ta karma ma duze kawałeczki?

a uzywał ktos tej???
to na odchudzanie i problemy kostno stawowe - dla Tofika jak znalazł
tylko czy te groszki są duze czy zmieszczą sie yorkowi do paszczy???
[URL="http://www.krakvet.pl/product_info.php?cPath=23_201_202_204_251&products_id=1169"]http://www.krakvet.pl/product_info.php?cPath=23_201_202_204_251&products_id=1169[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']A my dzisij zaczeliśmy dietę karmą Acana Light, zobaczymy potem jak bedzie, ponoć psy kastrowane - tak jak mój - trudno odchudzić!!! Ciekawe, czy to prawda?[/quote]

Ja odchudzałam Acaną..efekt (w postaci 1kg z 30) był gdy źle odmierzałam dzienną dawkę..Zorientowałam się, bo pies słabł. Potem już nie było żadnych efektów. W każdym bądź razie życzę powodzenia. Dla nas to cięzki bardzo temat :shake:

Link to comment
Share on other sites

Julita104: Obesity nie ma zbyt dużych granulków (mniej więcej jak nutra nugget performance - zielona, zobacz sobie w Tuptusiu tam mają na wagę) kupić można ją tylko u weta, nie wiem czy poprawia przemianę materii, ale jest tak zbilansowana (dużo białka b.mało tłuszczu) że pies chudnie, na prawdę sprawdziłam. Możesz ewentualnie na poprawę przemiany materii podawać karnitynę dla psów (jest w tabletkach firmy Mikita, dostępne w sklepach zoologicznych i u weta) A poza tym ZERO smakołyków ;). Mój pies w trakcie odchudzania dostawał słownie [I][B]jedno[/B] [/I]ciacho dziennie jak wracałam z pracy.
Dodam, że mój piecho jest kastrowany, mama mi go upasła w trakcie wakacji na działce, a ja następne pół roku walczyłam z jego wagą.
Zyczę powodzenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andorka1']
Dodam, że mój piecho jest kastrowany, mama mi go upasła w trakcie wakacji na działce, a ja następne pół roku walczyłam z jego wagą.
Zyczę powodzenia[/quote]

no własnie nam tez sie paskud upasł po kastracji
i duuuzo biegał + psie przedszkole (on ciagle w przedszkolu, pies 2,5 roku :diabloti:) az zaczeły łapy siadac bo za gruby + duzo ruchu, ale chcialam go bieganiem odchudzic, no ale coz
ide jutro ogladac groszki w sklepie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']
i czy ta karma ma duze kawałeczki?
tylko czy te groszki są duze czy zmieszczą sie yorkowi do paszczy???
[/quote]

[FONT=System]Jesli się nie zmieszczą, to od czego jest młoteczek:evil_lol: lub dziadek do orzechów:loveu:? [/FONT]
[FONT=System]York dużo nie zje, to tłuc nie trzeba będzie dużo:evil_lol: :evil_lol: .[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.'][FONT=System]Jesli się nie zmieszczą, to od czego jest młoteczek:evil_lol: lub dziadek do orzechów:loveu:? [/FONT]
[FONT=System]York dużo nie zje, to tłuc nie trzeba będzie dużo:evil_lol: :evil_lol: .[/FONT][/quote]

kochana ale to jest wybredne psisko!
proszku nie zje :shake: za duzych i za twardych groszkow tez nie :shake:
musza byc nie duze i chrupiace. stoi wtedy i tak fajnie gryzie - chrupie sobie krecąc główką, jakby sie napawał smakiem :P

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol:[quote name='julita104']kochana ale to jest wybredne psisko!
proszku nie zje :shake: za duzych i za twardych groszkow tez nie :shake:
musza byc nie duze i chrupiace. stoi wtedy i tak fajnie gryzie - chrupie sobie krecąc główką, jakby sie napawał smakiem :P[/quote]

[FONT=System]Oj, to masz problem.:evil_lol: :evil_lol:[/FONT]

[FONT=System]A swoją drogą kupując nową karmę, to jak sprawdzasz, czy groszki nie są za twarde i czy sa odpowiednio chrupiące: osobiscie?:evil_lol: :evil_lol: [/FONT]
[FONT=System][/FONT]
[FONT=System][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

A ja sie pochwale, ze moj pies wazy juz tylko 35.5 kg, wiec wage ma jak najbardziej wporzadku, wedlug mnie jest w bardzo dobrej koncycji :razz: Ostatnio spytala sie mnie wlascicielka 2 miesiecznego goldena, co ja robie, ze Luksa jest taki szczuply i zywy, bo wiekszosc psow tej rasy niie jest w najlepszej kondycji...
Wczesniej tak nie bylo, ludzie tylko sie pytali, dlaczego ten pies jest taki gruby... ;)

Link to comment
Share on other sites

moja sunka mala je acane od poczatku lipca najpierw byla adult dla amlych ras a teraz ma light& senior... w sumie z waga spadla na bricie light i gdy miala o wiele wiecej ruchu.. tzn hmm to jets tak, ze ja stwierdzam, ze mala ma za duzo tluszczyku... a inni mowia, ze fajnie wyglada;/ hehe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']:evil_lol:

[FONT=System]Oj, to masz problem.:evil_lol: :evil_lol:[/FONT]

[FONT=System]A swoją drogą kupując nową karmę, to jak sprawdzasz, czy groszki nie są za twarde i czy sa odpowiednio chrupiące: osobiscie?:evil_lol: :evil_lol: [/FONT]

[/quote]

zawsze dokladnie sprawdzam :razz:
nie degustuje ale chyba zaczne :P

Link to comment
Share on other sites

Hmm... według mnie nie trzeba kupywać tych karm... to jest tak jak z dietetycznymi płatkami, batonikami czy napojami dla ludzi... więcej zapłacisz niż będziesz widziała efekt... powinnaś często chodzić z nim na spacerki, biegaś, bawić się, nie powinien cały wypatrywać jedzenia... jedzenie powinno być dla niego nagrodą czy obowiązkiem, ale nie nałogiem... żadna karma nie da efektu, gdy pies tylko leży i się nie rusza...
pozdrawiam :*

Link to comment
Share on other sites

Kalusia, ale mój pies ma dużo ruchu, dużo spacerujemy, a moja najmłodsza córka sporo mu daje w kość, nawet go męczy, a on lubi się bawić, no przynajmiej trochę. Przybrał na wadze po kastracji - ale i tak zgubiliśny już przez ok 2 lata 5 kg, do dobrej wagi musimy zgubić jeszcze ze trzy. Pewnie się uda za jakiś czas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalusia93']Hmm... według mnie nie trzeba kupywać tych karm... to jest tak jak z dietetycznymi płatkami, batonikami czy napojami dla ludzi... więcej zapłacisz niż będziesz widziała efekt... powinnaś często chodzić z nim na spacerki, biegaś, bawić się, nie powinien cały wypatrywać jedzenia... jedzenie powinno być dla niego nagrodą czy obowiązkiem, ale nie nałogiem... żadna karma nie da efektu, gdy pies tylko leży i się nie rusza...
pozdrawiam :*[/quote]

ale poczytaj moze dokladnie co pisalam!
pies jest chory i ma ograniczac spacery do minimum i jak najszybciej schundac
biegac nie wolno mu absolutnie
tyle to i ja wiem ze powinien biegac, nie zadawalabym glupich pytan gdyby o to chodzilo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Wydawało mi się, że Kalusia odpowiadała na moje pytanie, bo jesli Twój york nie może zażywać dużo ruchu - to nie problem - przecież to takie maleństwo. Na zjęciu wygląda super, przepiękny pies![/quote]

ups :oops: sorki

thx za komplemencik Toficzkowy, ale ruch mu potrzebny bo to terrierek. No i wielkie brzuszysko mu nie służy. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam labradorke, która również ma skłonności do tycia, miałam z nią problem, ale już waga jej jest ok. Nie wiem co Ci teraz poradzić, ale pies nie zawsze wage musi mieć idealną, jeśli to tylko 3kg to nie warto się zamartwiać... codzienne spacery i mniejsza ilość pokarmu, a piesek schudnie te niepotrzebne kilogramy ;) Trzymam kciuki!

Link to comment
Share on other sites

Więc co jest nie tak z Acaną? Moje psy ja jadły przez 2 lata i było oki. Teraz Jagna jest na RC obesity, a Czata juz nie chce jeśc Acany (Czata jest niesamowicie wybradna), więc che jej kupić Best Choice, bo akurat tam sa małe, chrupiące granulki (mój pies tez zwraca na to szczególną uwage -Musza byc drobne i łatwo chrupać :P)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...