Jump to content
Dogomania

Karmy odchudzające


agusiazet

Recommended Posts

[quote name='andorka1']W zasadzie nie jest to lek jako taki, tylko preparat wspomagaj acy przy wszelkich problemach stawowych, który pomaga w odbudowie chrząstki, jak chcesz to daj mi znać na PW to przepiszę co tam na butelce jest napisane[/quote]

ale ja to laik jestem pod wzgledem składu, niewiele mi to powie :(
mam zakaz dawania, jeszcze pewnie ze 3 tygodnie, to juz wole sie trzymac jak mam takie wytyczne od dwoch vetow.
ale potem napewno cos bedzie trzeba, zwlaszcza ze on na light teraz jest

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='PALATINA']Ja tylko ponarzekam sobie, że oprócz chudnięcia, strasznie zepsuł sie włos mojemu psu. :(
koleżanka mówi, że to normalne, ale czemu na litośc boska mówi mi to teraz dopiero!!! Dawałabym preparaty na sierśc od samego początku kuracji!
Myślicie, że 4 kapsułki Gammolenu znacząco wpłyna na kalorycznośc dietetycznej karmy? Mam zredukowac dawkę, czy sobie odpuścić? W sumie Jagna i tak dostaje jej tyle co kot napłakał, więc może bedzie oki.[/quote]

a jak szybko chudnie i na czym?..:roll: ..karma?..
Popsucie włosa to jest to czego ja się też bałam (dlatego do naprawdę solidnego i twardego odchudzania długo się nie mogłam przyłożyć).

Link to comment
Share on other sites

Palatina, ja przy odchudzaniu na royalowskim obesicie nie miałam żadnych problemów z sierścią u psa, wręcz przeciwnie, badziej się błyszczał niż wcześniej, od jakiegoś czasu Dolar cały czas jest na LIGHT najpierw Nutra teraz Brit, i w dalszym ciągu futro jest ok.
Julita 104, jak już będziesz mogła Toffikowi podawać jakieś specyfiki to po prostu zapytaj weta co sądzi na temat Artrofexu, przy dolarowych problemach się sprawdził to może i wam pomoże

Link to comment
Share on other sites

Ja mam problem z odchudzeniem mojej jamnicy. Chudła dosłownie z dnia na dzień podczas tygodniowego pobytu nad morzem gdzie latała do woli po piasku. W domu nijak chudnąć nie chce. Na razie zawiesiłam treningi w ogóle ( brak smakołyków co równa się też zmniejszonej dawce ruchu ) i konsekwentnie daję jej mniejszą dawkę karmy czyli około 100 g Acany Small breed. Chociaż pewnie i to zmniejszę, ale nie mogę się napatrzeć jak ona je karmę chętnie, wreszcie !!!

Link to comment
Share on other sites

Moja sucz(beagle) je tylko 75-90 gram dziennie(no i smaki) i nic nie chudnie eh...
Mysle, ze 100 gram to taka normalna dawka dla jamnika, a jak ma schudnąc to własnie z 70gram powinnien dostawac. (często zawyzają na opakowaniach niestety, według rozpiski Fanta powinna dostawac 250 gram :O)

Link to comment
Share on other sites

Ona waży około 10 kg, powinna około 8. I podaję jej mniej niż dawka dla 8 kilogramowego psa. To za dużo ?! Zaznaczę że odstawiłam smakołyki ( treningi nam na tym trochę ucierpią ale coś za coś ). No i dostaje ziemniaczki żeby brzuszek był pełny, ale od ziemniaków nie utyje.

Link to comment
Share on other sites

Ziemniaki mozna podawac, tylko muszą byc roztarte na puree; w takiej własnie formie sa głownym składnikiem wielu diet eliminacyjnych stosowanych przy alergiach.

A co do odchudzania, to ja najskuteczniej odchudzam na gotowanym. Tylko pies musi byc w b. dobrej kondycji ogolnej, miec super wyniki badan zrobionych tuz przed dieta, i w miezyczasie tez trzeba sprwy zdrowotne kontrolowac. Charcika włoskiego odchudziłam o blisko 3 kg, z 8.5 do 5.8, trwało to 5 mcy, ale waga utrzymuje sie do dzis. Bywała nawet niższa. Przepis jest prosty: na 5 kg DOCELOWEJ wagi psa, daje sie 40 dkg jedzenia dziennie. 4 składniki, po 10 dkg, wszystko zmiksowane na papke, podawane na 3 posiłki. Bardzo chude mieso lub ryba, marchewka, zielony groszek i chudy biały ser. Wszystko poza serem gotowane. Ja dodawałam mały żwacz, lub łyżkę kefiru codziennie. I absolutnie nic, NIC ponad to. Ani kęska. I działa super.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andorka1']Palatina, ja przy odchudzaniu na royalowskim obesicie nie miałam żadnych problemów z sierścią u psa, wręcz przeciwnie, badziej się błyszczał niż wcześniej, od jakiegoś czasu Dolar cały czas jest na LIGHT najpierw Nutra teraz Brit, i w dalszym ciągu futro jest ok.
Julita 104, jak już będziesz mogła Toffikowi podawać jakieś specyfiki to po prostu zapytaj weta co sądzi na temat Artrofexu, przy dolarowych problemach się sprawdził to może i wam pomoże[/quote]

andorka a znasz cos co spomaga rozwoj miesni?
Bo tam na tej chorej łapie ponoc za mało miesni jest w porownaniu do drugiej. Cwiczymy, masujemy sie zeby nam ich tam urosło, no i chudniemy zeby tluszczyk na miesnie zamienic,ale moze jest cos co pomaga? Tylko zeby mi sie Tofik nie rozrosł jak gladiator

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sara'] No i dostaje ziemniaczki żeby brzuszek był pełny, ale od ziemniaków nie utyje.[/quote]

Od ziemniaków utyje i jak to diabli - to sama skrobia... Przerabiałam na suce jak chorowała na nerki i była na diecie ziemniaczanej - upasła się jak prosiaczek. Lepiej podawac inne warzywa i owoce (marchew, jabłko)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mogę coś polecić w temacie, to - w oparciu o doświadczenia własne - polecam gorąco "Obesity" z serii "Veterinary Diet" Royala. Na samej karmie pies chudnie rewelacyjnie, na opakowaniu podane są tabele, można sobie wyliczyć ile powinien schudnąć, w jakim czasie, i jakimi dawkami dziennymi to osiągnąć. Do utrzymania prawidłowej wagi przy tendencji do tycia (w moim wypadku kastrat) i niemożności podawania na stałe "zwykłej" karmy light (w moim wypadku kamica nerkowa) również doskonała (można mieszać, można podawać na jeden posiłek).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andorka1']Julita104 na PW wysłałam Ci informacje na temat HMB[/quote]

no widzialam, dzieki, dzieki
bede w poniedzialek na masazu to zapytam czy moglibysmy juz to podawac poki co urlopujemy sie na mazurach, tofi intensywnie cwiczy, dzis nauka flyballa - znalazl swoja nowa pasje :P i tu czlowiek sie nie martwi ze szybe komus wybije. Tylko ciagle z pływaniem lipa :( Tolka pływa a ten mały bubek tylko przednie łapy zanuża :(
a jaka jest roznica miedzy obesity o którym pisze Owczarnia a lightem royalowskim? Ja dalaje tego lighta, psom smakuje (Tolka je to samo, bo oni zawsze chca jesc to samo a potem ja dokarmiam jak jego nie ma-vet zalecil) i jest efekt w wadze ale jestesmy otwarci na jeszcze lepsze karmy (byle o małych groszkach, ale Fuzlak to nasze gabaryty to problem z głowy)

Link to comment
Share on other sites

Obesity też jest Royala. Różnica między karmą tego typu, a karmami "light" jest ta zasadnicza, że karma light ma zapobiec utyciu, podczas gdy Obesity (co po angielsku oznacza "otyłość") jest karmą sensu stricte [I]odchudzającą[/I]. Taka jest jej rola i na tym polega jej zadanie - odchudzić psa, później przechodzi się na Weight Control ("kontrola wagi"), karmę pomagającą zachować efekty odchudzania. Ta jest już zbliżona do light, ale moim zdaniem lepsza. W ogóle, karmy weterynaryjne ("Veterinary Diet"), są na ogół lepsze (tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia) od tych "zwykłych", a już na pewno od "zwykłych" teoretycznie specjalistycznych (jak na przykład "light").

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia']W ogóle, karmy weterynaryjne ("Veterinary Diet"), są na ogół lepsze (tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia) od tych "zwykłych", a już na pewno od "zwykłych" teoretycznie specjalistycznych (jak na przykład "light").[/quote]

tu sie zgodze bo dotad tez karmiłam weterynaryjną :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia']Pisałaś o Royalu light, a Royal nie ma w swojej ofercie weterynaryjnej karmy light :shake:.[/quote]

ale my light od niedawna stosujemy
wieksze doswiadczenia mam ze zwykla karma
wczesniej przez rok bączki jadły royala dla yorków - właśnie weterynaryjnego
dzis wzielismy probkę obesity, chyba sie zdecydujemy, ale na to nowe obesity z wieksza zawartoscia jakichstam włokien, ponoc jeszcze lepsze.
zaraz sie okaze ze pies zje jedno ziarenko i schudnie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z andorką i polecam dietę kapuścianą w tabletkach, do kupienia na Allegro, na mnie działa rewelacyjnie. A mój Sonuś ładdnie chudnie na karmie Trowet WRD, chyba dobrze napisalam!!! Wsperam duchowo wszystkich odchudzających sie na dwóch i na czterech łapach!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...