Jump to content
Dogomania

Chce sie zapyta o sprzatanie po psiaku.


Ka$ka9141868

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.
Ja mieszkam na wsi w środku lasu i jak wychodzę do lasu na spacery to nie sprzątam. Koło domu sprzątam raz na jakiś czas no i oczywiście jak zabieram psy do miasta to też zawsze sprzątam. Kupy pakuję do zwykłych "biedronkowych" reklamówek i wyrzucam do zwykłych koszy na śmieci (niestety nie byłam jeszcze w takim mieście w Polsce gdzie byłyby specjalne psie kosze). Jedno co mnie do szału doprowadza to organizacja naszych wystaw!!!! Wszędzie jest jak byk napisane, że wystawcy mają sprzątać po swoich psach (oczywiście mało kto to robi ale to już inny temat) tylko gdzie wyrzucać te "pakuneczki"?!?!!!!!!!!????? Ostatnio jak byłam na wystawie w Rzeszowie to moje szczeniaczki (wielkości owczarka niemieckiego.....) załatwiły swoją potrzebę zaraz po wyjściu z samochodu na parkingu. Oczywiście posprzątałam wszystko i tak sobie idziemi i idziemy i idziemy do tego wejścia. W jednej ręce trzy plączące się podekscytowane psy, na szyi aparat, na pasie torebka z potrzebnymi dokumentami, które zaraz mam wyciągać a w drugiej ręce ...... wiadomo co w reklamówce!!!! Kosza nigdzie nie uświadczysz!!! Zostawiłam po prostu tę reklamówkę na środku drogi - może jakieś służby sprzątające znalazły gdzieś kosze. Na wystawie to samo. Pierwsze kosze (worki na śmieci) pojawiły się już chwilę po rozpoczęciu oceny i było ich tyle co kot napłakał. Ja się nie dziwię, że ludzie nie sprzątają, bo gdzie do jasnej ch....y mają to wyrzucać? Do torebki sobie wsadzić i zabrać do domu? Z podziwem patrzę na organizację wystaw u naszych południowych sąsiadów. No i parki np. w Niemczech, Dani czy w Szwajcarii to od nas jakieś 100 lat rozwoju (ludziej świadomości, poczucia ładu i porządku i dobrego wychowania - wszystkich!!!)
Sprzątajcie po swoich psach - jak my będziemy sprzątać to przynajmniej o tyle mniej będzie tych kup na naszych trawnikach.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorkaa']E no, delikatnie.
Nie każdy jest orłem z ortograf[B]ii[/B], Greven ;-)[/quote]

Polecam wówczas zainstalowanie najnowszej, bezpłatnej przeglądarki Firefox. Ma ona moduł sprawdzania pisowni - zupełnie jak Word. Nie ma możliwości zrobienia byka - podkreśli. :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorkaa']Hehehe... Rossman musi byc dumny :cool3:
Anqq-nie ma się czego wstydzić. Tak jak napisała Muuka odwróć sytuację. To własnie ci co nie sprzątają powinni się wstydzić. Zwróć komuć uwagę (jesli zauważysz). Grzecznie ale zwróć :cool3: . Poza tym możesz coś do psiaka powiedzieć (jak kupke sprzątniesz) typu: Oj, głupi są własciciele którzy nie sprzątają po swoim pupilu. Najlepiej głośno i w obecności przechodniów :p[/quote]
:confused::hmmmm:przepraszam to chyba do mnie :angryy:
po 1. :no-no-no:nie anqq tylko annq
po 2.:helo: ja nie wstydzę się sprzątania po moim psie przeczytaj jeszcze raz uważnie mojego posta jeśli masz wątpliwości
po 3. :bigcry:martwię się tylko,że foliowe woreczki do których zbieramy qupiszony będą zaśmiecać środowisko
po 4. :kciuki::kciuki::kciuki:pozdrawiam wszystkich dogomaniaków (szczególnie tych którzy sprzątają :thumbs::calus::klacz: ) i ich podopiecznych
-annq i Rexio

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaska9141868']I dobrze zrobiłaś zostawiając to na środku :)(w torebce)
Niech się służby martwią a ty swoje zrbilas kosza nie było to wyjscia innego tez :)
A tak wogle to jakiej rasy te szczeniaczki :roll:
:loveu:[/quote]


Szczeniaczki to komondory. Piesek w tej chwili ma 9 miesięcy i jest już większy od swojej mamusi - ma grubo ponad 70 cm w kłebie :crazyeye:. Do niedawna miałam trzy takie "maluszki" ale jedna sunia poleciała do Szwecji a druga pojechała na Białoruś. Został mi już tylko piesek ale on już zostaje u nas na zawsze bo jest cudowny pod każdym względem!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='morgan77']Szczeniaczki to komondory. Piesek w tej chwili ma 9 miesięcy i jest już większy od swojej mamusi - ma grubo ponad 70 cm w kłebie :crazyeye:. Do niedawna miałam trzy takie "maluszki" ale jedna sunia poleciała do Szwecji a druga pojechała na Białoruś. Został mi już tylko piesek ale on już zostaje u nas na zawsze bo jest cudowny pod każdym względem!!![/quote]
O kurczaki :roll: jakie to wielkie psiska są :o

Link to comment
Share on other sites

W sumie trochę nerwowy ten wątek:lol:

A tak od weselszej strony to doszłam ostatnio do wniosku, że nie tylko śmietników nam brakuje ale i ... latarń. No bo tak wychodzę sobie wieczorkiem, psiur widzę 3 m ode mnie robi qp, ja sobie szykuję torebeczkę, cierpliwie czekam (jak podejdę za szybko to psiur przerwie i bedzie jeszcze jedna:lol:) podchodzę a tu ... ciemno, czarno, trawa na półkolana:evil_lol: nieskoszona i gdzieś tam "psiurkowa" kupa. Szukam szukam, jakiś przechodzień pyta "co zgubiło się coś?" :turn-l: Ja (nieco zaaferowana) na to "tak kupa" A przechodzień mnie na to od braku kultury powyzywał.:stupid:

Chyba nocą oprócz woreczków to latarkę będę brać ze sobą:evilbat:

Może by tak zrobić listę "odpowiedzi" na wyśmiewanie. Ci co to jeszcze się nie zdecydowali (może ze strachu przed wyśmianiem) będą mieli gotowca:cool3:
No bo tak... ja nie należę do tych o szybkim polocie, więc jak mi ktoś na temat qpy dogryza,:angryy: to jakoś nigdy nie mam odpowiednio szybkiej, dowcipnej i nieobraźliwej odpowiedzi

I na koniec jeszcze miły akcencik.

Na pewno nie raz, jak tylko pies przybrał odpowiednią pozycję zdarzały się wam przypadki, że jakiś tam przechodzień psa przeganiał, lub rzucał w niego czymś żeby ten się nie załatwiał. Mimo że właściciel psa z torebką stał obok. Takie "kulturalne" osoby nawet nie przepraszają, gdy okazywało się ze właściciel psa po nim sprząta. A tu wczoraj miła niespodzianka:lol:
Jedna starsza Pani najpierw chciała mnie przegonić z placu zabaw (na którym byłam z dwójką dzieci i psem), bo "jak się zes..a to potem w to dzieci wpadają" ja odpowiedziałam że rzeczywiście wiele osób nie sprząta, ale ja mam woreczki ( i jej pokazałam) i sprzątam, bo sama mam dzieci i ta Pani ZWRÓCIŁA MI HONOR. Wiecie może to drobiazg, ale mnie ucieszył

Link to comment
Share on other sites

Noale, i szlag mnie tylko trafia jak widzę na klatce schodowej plakat, na którym właścicielka pudla po nim qpy nie sprząta, a właściciel "mieszańća" tak.

Bo to co może tylko Panowie sprzątają:angryy::lol:, czy też chciano się wyśmiać z właściceli pudli, że niby głupie i ich właściciele też, no to znaczy nie sprzątają :angryy::angryy::angryy:
Ech ten co ten plakat ryzował, nie zachował "politycznej poprawności" Bo powinien narysować albo dwa takie same "mieszańce" - bliżej nieidentyfikujące rasy , a i ich właścicieli podobnych, różniących się tylko tym że jeden sprząta a drugi nie... Bo taki plakat uprzedzenia stwarza. Wcześniej ktoś napisał że nie był wyśmiewany jak wyprowadza swoje psy tyle że to chyba był amstafy lub im podobne (przepraszam nie pamiętam ras i nie wiem jak to sprawdzić nie kasują c tego co napisałam:oops:)
Powiedziałabym że właśnie z powodu ich rasy nie był wyśmiewany. Ja mam pudla i naprawdę przynajmniej raz w miesiącu ktoś "kulturalny" mi czymś w psa rzuca, usiłuje ją kopnąć, lub po prostu przegania. Ciekawa jestem czy gdybym była z amstafem to też by się odważył:angryy:

Ech no i znowu zrobiło się nerwowo, i to przeze mnie:oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oleniek']Szukam szukam, jakiś przechodzień pyta "co zgubiło się coś?" Ja (nieco zaaferowana) na to "tak kupa".[/quote]
Podoba się :evil_lol:
Latarka to faktycznie dobry posysł. A co u Ciebie nie koszą trawników?

[quote name='Oleniek']Może by tak zrobić listę "odpowiedzi" na wyśmiewanie. Ci co to jeszcze się nie zdecydowali (może ze strachu przed wyśmianiem) będą mieli gotowca.
No bo tak... ja nie należę do tych o szybkim polocie, więc jak mi ktoś na temat qpy dogryza, to jakoś nigdy nie mam odpowiednio szybkiej, dowcipnej i nieobraźliwej odpowiedzi.[/quote]
Jakoś nie spotkałam się z dogryzaniem, tylko raz szła grupka nastolatków i jeden mądrala rzucił: o, ale sra. Na co ja - mało inteligentnie, ale za to bez namysłu: a co, ty nie srasz? Tekst żenujący, ale poskutkowało - koledzy go wyśmiali i całe towarzystwo szybko się oddaliło.

[quote name='Oleniek']Na pewno nie raz, jak tylko pies przybrał odpowiednią pozycję zdarzały się wam przypadki, że jakiś tam przechodzień psa przeganiał, lub rzucał w niego czymś żeby ten się nie załatwiał. [/quote]
Mnie się taka sytuacja NIGDY nie zdażyła :-o
Może dlatego, że w moim "zestawie miejskim" są wymiennie pitbull i bullterier, albo dwa rottweilery, a ostatnio przez parę dni była jeszcze ONka z talenet do krzywych spojrzeń. Przecież jak by ktoś czymś rzucił, albo się zamachnął, to by mi mogła się smycz z ręki wysunąć... z wrażenia :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Hmm... głupi co nie wie.
Sików to raczj nie wyssamy ale kupki powinniśmy zbierać, a przechodiowi to sie nic nie stanie od posikanej trawki. No niestety i psiarski gatunek reprezentują tacy własciciele, którzy są nieodpowiedzialni i nie sprzątają po swoich psach, a następnie zrażają psich laików czyli przechodniów. No cóż...

Link to comment
Share on other sites

Mnie się zdarzyło całkiem niedawno coś całkiem innego - skończyłam zbieranie k... do woreczka i się wyprostowałam i nagle gdzieś z tyłu usłyszałam oklaski - jakieś dwie starsze panie cały czas obserwowały nas podczas spacerku! - gdy się odwróciłam nieco zdziwiona powiedziły że chodzi o posprzątanie po psince!

Link to comment
Share on other sites

Ja nowicjuszka w tym temacie (sunia dopiero sie uczy, ze trzeba na trawke a nie na gazetke w domu;)). Ale mialam zaszczyt juz dwie kupki zebrac:) I ciekawa jestem czy czesciej ludzie sa mili czy zlosliwi, ze sie sprzata? Mysle jednak, ze ci na poziomie to nie rzuca glupim tekstem. A jak ktos rzuci, to ja rzuce w niego kupka;)

Link to comment
Share on other sites

Ludzie są raczej mili, lub obojętni. Ewentualnie krzywią się, ale to już za Twoimi plecami ;) Głupie komentarze zdażają się żadko. Albo wcale, zależy po jakim psie sprzątasz :diabloti:

Zawsze można grzecznie odpowiedzieć, że jest obowiązek sprzątania, że sprzątanie świadczy o kulturze i przyczynia się do utrzymywania higieny na osiedlach i w mieście. Można też człowieka spytać retorycznie, czy chce wdepnąć w kupę, albo czy chce, żeby jej dziecko / pies umazał się podczas zabawy na trawniku. Ludzi trzeba eudkować i przytaczać obrazowe przykłady, a chamstwo ignorować, lub... ale to tylko w wyjątkowych wypadkach.

Link to comment
Share on other sites

Oleniek, chodzi o to że przechodzni zrażają do psów i ich włascicieli głównie nieodpowiedzialni za przeproszeniem gówniarze którzy mają gdzies gdzie ich piesek nasra za przeproszeniem.
Najgorsi sa własciciele ktorzy wypuszczają sobie pieska przed blok i czekają 10 minut aż ten sobie pobiega, wogóle nie patrzą gdzie leci (i tu nie chodzi tlyko o odchody, wybaczcie zboczenie z tematu). Byłam świadkiem takiej sytuacji: panienka-nastolatka spuściła pieseczka ze smyczy i czekała w drzwiach pisząc smsy czy cokolwiek inego robiła, za ten czas piesia mogło przejechac autko.
Gdy powiedziałam na głos że tak nie powinno się robić to moja kolezanka z boku powiedziała, że lepiej jak sobie piesek biega ,,na wolności" niż ma się męczyć na smyczy.
No cóż, przy takiej włascicielce to rzcezywiście by się męczył na smyczy :(

Link to comment
Share on other sites

Ja w ogóle nie widzę, żeby ktokolwiek sprzątał... poza mną. Poważnie. Chyba wyrabiam normę za całe osiedle.

Ostatnio zapowiedziałam protest i niesprzątanie, bo śmietnik okratowany i zamknięty na kłódkę, a na osiedlu (ani na sąsiednich) żadnego kosza na psie odchody. Ale nie wytrzymałam i protest zawiesiłam, bo strasznie mnie brzydzi kupa na trawniku. Zbieram do woreczka i wieszam na klamce od śmietnika i tak będę robić do czasu, aż pojawią się odpowiednie miejsca na psie odchody.

Jak jestem u siebie na wsi, to psy wpuszczam do łóżka bez zastrzeżeń, a w mieście cały czas mam przed oczami wizję osranych trawników, ochyda. Wycieram im łapki, myję... i ciągle mam wrażenie, że mi jakiś syf wnoszą do łóżka. Blee...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...