Jump to content
Dogomania

I Międzynarodowa Wystawa Rzeszów 2008


POMIAN

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O... a Leonki są na ringu pierwszym jako pierwsze :D To fajnie :D "Załatwie swoje" i będe miala cały dzien na wystawie dla siebie juz :D
[B]Nerul [/B]tez jesteś boska xD !! Łii i widzisz, mowilam ze leony zazwyczaj są pierwsze :P Ja tam sobie załatwie co mam załatwić i potem już będę z Tobą szaleć po całym podpromiu i w szalonym tempie zapoznawac się z resztą dogomaniaków :D Łiii nie mogę się doczekać!!!
A po nas są Duże Szwacarskie i Berneńskie pasterskie .. ring I czyli jak podejrzewam Duża Sala na dole :D No i zajedwabiście xDD hihihi zaraz zerkne na tybetany :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nerul']McDzik po pierwsze właź na gadu po drugie- bedziesz z Arnikiem nie? To ładujemy się z nim wszedzie ! I pamietaj o sobocie :D:D[/quote]

Ok :) Tylko pamiętaj, że dla malucha to pierwsze takie wydarzenie i pierwszy raz będzie w takim miejscu, gdzie będzie tyle psów, a on jest kruszynką.. I uwaga przy ringu psów polujących, psów typu Bull i tak dalej :D
A na gadu już sobie pogadałyśmy teraz :P Nie moge się doczekać :D

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mnie zmartwiła zmiana sędziego. Po pierwsze zgłaszałam właśnie ze względu na nieznaną nikomu sędzinę zza granicy. Po drugie trzy miesiące wcześniej pani Szulc sędziowała grzywki na międzynarodówce w Kielcach. Czy naprawdę ta akurat zmiana była taka konieczna?
Gdybym od początku wiedziała to nie zgłaszałabym psa.

Link to comment
Share on other sites

Niestety tak sie czasem zdarza,że z powodów losowych lub zdrowotnych sędzia nie może przyjechac. Uwierz ,że dla organizatorów wystawy tez jest to nielada problem, z reguły wiemy,że ludzie zgłaszają psiaki biorąc pod uwagę sędziego .Jednak zawsze w opisie wystawy jest uwaga ,ze zmiany mogą nastąpic.

Gorzej jak sedzia nie pojawi się w dniu wystawy i nikt tego nie jest w stanie przewidziec- znam taki przypadek z wystawy organizowanej przez mój oddział- dobrze,że byli sędziowie dodatkowi( egzaminy) na wystawie i szybko uzyskaliśmy zgodę ZG na ich udział w ocenie psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika']Niestety tak sie czasem zdarza,że z powodów losowych lub zdrowotnych sędzia nie może przyjechac. Uwierz ,że dla organizatorów wystawy tez jest to nielada problem, z reguły wiemy,że ludzie zgłaszają psiaki biorąc pod uwagę sędziego .Jednak zawsze w opisie wystawy jest uwaga ,ze zmiany mogą nastąpic.

Gorzej jak sedzia nie pojawi się w dniu wystawy i nikt tego nie jest w stanie przewidziec- znam taki przypadek z wystawy organizowanej przez mój oddział- dobrze,że byli sędziowie dodatkowi( egzaminy) na wystawie i szybko uzyskaliśmy zgodę ZG na ich udział w ocenie psów.[/quote]


Ja rozumiem jak są jakieś przypadki losowe i sędzia nie dojedzie ale "nasza" sędzina podobno ma być, tylko oceniać inne rasy.:placz:
No i ja jestem jeszcze w niezłej sytuacji bo tym razem wystawiam innego psiaka niż w Kielcach ale dwie międzynarodówki pod rząd i ta sama sędzina na jedną rasę to już naprawdę przesada.

Link to comment
Share on other sites

Chyba większość sędziów się zmieniła, z tego co widzę... Ale zrobiłam mały przegląd, ponoć sędzina od tybetanów ocenia baaardzo wolno, dlatego tak mało psów dostała, więc jak wszystko pójdzie po mojej mysli, to obejrzę występ spanielków :) .. A sędzina którą dostalismy w leonach jest ponoć bardzo sympatyczna, także mi akurat te zmieny w sędzowaniu wyszły na dobre :)

Link to comment
Share on other sites

Co do sędziów - nie będzie p. Szewczenko, a jakiego powodu tłukę już dłuższy czas.
Z nowych sędziów jest p. Świsulska, p. Szulc. Dlaczego?? Raz, sędziowie z Ukrainy (niektórzy) nie mają uprawnień na całą grupę, dwa - w niektórych rasach było zbyt dużo psów, żeby je dać do jednego sędziego. Przykład? Ring I sobota, p. Anna Bogucka - leonberger, duży szwajcarski i berneńczyk - razem 100 psów. W planie miała jeszcze wszystkie mastify długowłose. I co, mieliśmy jej dać 140-150 psów na jeden dzień, a drugiemu sędziemu 30?
Bez przesady - raz to niewykonalne do sędziowania, dwa ciekawe jakie byłyby głosy wystawców, gdyby musieli czekać w stawce 150 psów ....
Szanujmy się nawzajem.

Zawsze jest napisane przy sędziach [B]proponowana obsada sędziowska[/B], a potem ilość zgłoszeń do poszczególnych ras weryfikuje plany organizatorów.

Bądźmy ludźmi, dla nas szukanie sędziego na ostatnią chwilę też nie jest łatwe. Nie każdy sędzia się zgodzi, więc zostaje ten co powie "tak, przyjadę".

A póki co zaglądajcie do skrzynek :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...