Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

[quote name='Masterton']Ten pies Marisiu nie dostał 2 Bobow,w sobotę wygrała z nim suka,to raz a dwa,cóż zdjęcie może zrobić.......ten pies ma inaczej osadzony i noszony ogon,słabe kąty,i niewielką głowę,a że mr.Mania dał mu wygrać:crazyeye: były tam dużo lepsze psy.........[/QUOTE]

Za zdobyte tytuły nie odpowiadam, takie informacje znalazłam na stronie hodowli z Dixie a ponieważ mam pucharek z Węgier, gdzie Wektor wygrał z suczką, był na BIS-e i dostał pucharek, na którym jest napisane: CACIB i HFGY, ale może ten skrót wcale nie oznacza BOB-a, może to jest odpowiednik naszego NP/SwR :niewiem: ?
[B]Masterton[/B] ja nie oceniam tego psa, bo go na żywo nie widziałam, ale nawet na podstawie tego zdjęcia widać, że Koniak jest wg. mnie lepszy :lol: . A dlaczego wygrał następnego dnia również to już wyjaśniła [B]orsini[/B] :loveu:, jednak tego również do końca się nigdy nie dowiemy – nie wystawiałaś Koniaka, może werdykt byłby inny :razz: .

Link to comment
Share on other sites

Coś pusto i smutno tu, to ja rzucę kolejny temat.

Jestem bardzo, ale to bardzo ciekawy, co sądzicie o przypisywaniu ojcostwa innemu psu. Przykład. "Hodowca" zaliczył wpadkę, pogadał z koleżanką/kolegą i wspólnie doszli do wniosku, że piesek koleżanki/kolegi może być oficjalnie ojcem.

Może nie tyle mnie interesuje, co sądzicie, bo to oczywiste, ale jaką styczność z tego typu procederem mieliście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']........Może nie tyle mnie interesuje, co sądzicie, bo to oczywiste, ale jaką styczność z tego typu procederem mieliście.[/QUOTE]

Jest to oczywiście wielce naganne :mad: a co do styczności, to kto Ci się do tego dobrowolnie przyzna, za to można wylecieć ze Związku :mad:.

Link to comment
Share on other sites

Proszę o radę:modla: :Help_2:
Co zrobić, żeby włosy na łapkach były sztywniejsze? Nigdy nie używam lakieru do włosów, a mój Gordi ma watę na łapach. Próbuję te włoski nastroszyć, a one opadają. Wogóle ostatnio jakoś te włosy na łapach są słabe:-( - takie piórka:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Proszę o radę:modla: :Help_2:
Co zrobić, żeby włosy na łapkach były sztywniejsze? Nigdy nie używam lakieru do włosów, a mój Gordi ma watę na łapach. Próbuję te włoski nastroszyć, a one opadają. Wogóle ostatnio jakoś te włosy na łapach są słabe:-( - takie piórka:diabloti:[/quote]
Doginko! Przechodziłam to samo z Koniakiem,czysta biotynka,i odżyweczka na łapki......np.EKO WAX,apteczana odżywka dla osób po chemioterapi,świetnie się sprawdza, w miesiąc widać poprawę:lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja ostrzygłam dzis moje dziewczyny :-) Pomimo ,ze zastrzegałam sie ,ze tego nie zrobie :-) Nie mogłam juz patrzec na te owce :-)
No i na Biankowej siersci moja stara maszynka Thrive nie dawała rady.Nie wiem czy ostrza juz tepe czy co .Poprostu chwilami slizgała sie po włosach zamiast ciac.
Ale jakos obciełam ja i nawet ogona udalo mi sie nie zmasakrowac na łyso.Ale pozostaje pytanie co robic przy nastepnych strzyzeniach z tym ostrzem,chyba czeka mnie zakup nowego .
Mam do Was pytanie czy Wasze starsze sznaucerki tez maja rzadsza siersc czy to tylko moja Zuzia.Do tej pory siersc u niej byla dosc gesta choc nie najtwardsza.
Kiedy pojawiły sie kłopoty z nerkami zauwazyłam tez pogorszenie ,przerzedzenie siersci.I pomimo ,ze ona odzyskała kondycje to siersc nie zgestniała.Jak ja ostrzygłam tak jak zawsze to wyglada łysawo.Obserwowaliscie cos takiego u swoich staruszkow ??

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jestem bardzo, ale to bardzo ciekawy, co sądzicie o przypisywaniu ojcostwa innemu psu. Przykład. "Hodowca" zaliczył wpadkę, pogadał z koleżanką/kolegą i wspólnie doszli do wniosku, że piesek koleżanki/kolegi może być oficjalnie ojcem.

Może nie tyle mnie interesuje, co sądzicie, bo to oczywiste, ale jaką styczność z tego typu procederem mieliście.[/QUOTE]

Ja bezporśrednio nie spotkałam sie z takim przypadkiem. Ale z opowiadan wiadomo... chyba kazdy z nas słyszał takie historie.
Czasami hodowca ma np 2 suki (jedna np z Ch.Pl a druga "sznauceropodobna" bez rodowodu) a wiadomo ze suki sobie "regulują" cieczki na ten sam czas. No i kryje w tym samym czasie te same suki (jednym psem (to jeszcze pol biedy) albo dwoma ) no i pozniej podklada bezpapierowe szczeniaki do tych "lepszych" i sprzedaje duuzy miot za większą kaske.

historie mozna mnozyc .. i niestety napewno nie są wyssane z palca.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]apteczana odżywka dla osób po chemioterapi,świetnie się sprawdza, w miesiąc widać poprawę:lol:[/QUOTE]
oo napisz cos wiecej o tym?
tzn Masterton w ogole nie uzywasz lakieru? Ja mam ten sam problem i bez lakieru ani rusz bo łapki "opadają"... a juz w ogole kiepsko to wygląda jak wieje wiatr na ringu :lol: masakra :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartaReksKiwi']oo napisz cos wiecej o tym?
tzn Masterton w ogole nie uzywasz lakieru? Ja mam ten sam problem i bez lakieru ani rusz bo łapki "opadają"... a juz w ogole kiepsko to wygląda jak wieje wiatr na ringu :lol: masakra :diabloti:[/quote]

Dla wszystkich psów ,które mają miękki lub cienki, leżący włos na łapach polecam 3D firmy 1ALL system.Naprawdę dobra rzecz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']A ja ostrzygłam dzis moje dziewczyny :-) Pomimo ,ze zastrzegałam sie ,
Mam do Was pytanie czy Wasze starsze sznaucerki tez maja rzadsza siersc czy to tylko moja Zuzia.Do tej pory siersc u niej byla dosc gesta choc nie najtwardsza.
??[/quote]


moj Lanc 9,5 roku ma na lapach faktycznie siersc rzadsza i odnosze wazenie ze nie rosnie jz na dlugosc ale za to na calej reszcie siersc jest zdecydowanie gestsza !! czasem nie daje rady jej ogolic

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']A ja ostrzygłam dzis moje dziewczyny :-)
.......
Kiedy pojawiły sie kłopoty z nerkami zauwazyłam tez pogorszenie ,przerzedzenie siersci.I pomimo ,ze ona odzyskała kondycje to siersc nie zgestniała.Jak ja ostrzygłam tak jak zawsze to wyglada łysawo.Obserwowaliscie cos takiego u swoich staruszkow ??[/QUOTE]

Romas ostrzygłaś Biankę bez uprzedniego trymowania? To nie za roztropnie :roll:. Trzeba było ją wcześniej przetrymować maksymalnie, jak się by udało a dopiero potem ogolić. Maszynka by lepiej brała, no nie osłabiasz w ten sposób sierści. Może Ci teraz odrosnąć miękkawa i będzie trudniej ją trymować.
12 letnia sunia mojej siostry miała kłopoty hormonalne związane ostatnio z cieczką i również miała problemy z sierścią, ale na skutek leczenia jest znaczna poprawa a właściwie wróciła do normy. Starsze suczki mogą mieć problem z gęstością sierści na skutek zmian hormonalnych. Lars miał sierść dobrą do późnej starości a na łapach miałam wrażenie, że rosła mu lepiej niż, jak był młody. Jedynie tylko to zaobserwowałam, że na grzbiecie sierść nie miała takiego zdrowego wyglądu, jak za czasów młodości, ale i ja również nie przykładałam się do trymowania :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']......Jestem bardzo, ale to bardzo ciekawy, co sądzicie o przypisywaniu ojcostwa innemu psu. Przykład. "Hodowca" zaliczył wpadkę, pogadał z koleżanką/kolegą i wspólnie doszli do wniosku, że piesek koleżanki/kolegi może być oficjalnie ojcem........[/QUOTE]

Jak ktoś zaliczył wpadkę, to niestety powinien odhodować miot bez rodowodu, albo starać się uzyskać uprawnienia hodowlane dla psa, który faktycznie pokrył sukę, zakładam, że to jest pies rasowy, jeśli nie to w ogóle nie powinno być mowy o rodowodach dla szczeniąt :shake: .
Kiedyś dawno słyszałam o takich przypadkach, iż niektórzy hodowcy olbrzymów chętnie kryją swoje suki Czarnym Terierami Rosyjskimi w celu uzyskania lepszej sierści na łapach i bodajże kontowania tyłu. Nawet jedną z hodowli pamiętam, ale ponieważ są to niesprawdzone informacje to nie podam jej nazwy. W każdym razie na tym forum nigdy nie była wymieniana ta hodowla, więc nie spekulujcie proszę :shake: . Wiadomo, że hodowca chciał uzyskać jakiś interesujący go efekt a zgody by na to nie dostał, więc w papierach ojcem szczeniąt był jakiś olbrzym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']Jak ktoś zaliczył wpadkę, to niestety powinien odhodować miot bez rodowodu, albo starać się uzyskać uprawnienia hodowlane dla psa, który faktycznie pokrył sukę, zakładam, że to jest pies rasowy, jeśli nie to w ogóle nie powinno być mowy o rodowodach dla szczeniąt :shake: .
Kiedyś dawno słyszałam o takich przypadkach, iż niektórzy hodowcy olbrzymów chętnie kryją swoje suki Czarnym Terierami Rosyjskimi w celu uzyskania lepszej sierści na łapach i bodajże kontowania tyłu. Nawet jedną z hodowli pamiętam, ale ponieważ są to niesprawdzone informacje to nie podam jej nazwy. W każdym razie na tym forum nigdy nie była wymieniana ta hodowla, więc nie spekulujcie proszę :shake: . Wiadomo, że hodowca chciał uzyskać jakiś interesujący go efekt a zgody by na to nie dostał, więc w papierach ojcem szczeniąt był jakiś olbrzym.[/quote]
Nie powinno być żadnych szczeniąt,a jeśli chodzi o mieszanki ctr i gigantów,to chyba domyślam się o kim mówisz........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']Doginko! Przechodziłam to samo z Koniakiem,czysta biotynka,i odżyweczka na łapki......np.EKO WAX,apteczana odżywka dla osób po chemioterapi,świetnie się sprawdza, w miesiąc widać poprawę:lol:[/quote]

Dzięki:loveu:
A ta biotynka to jakiś środek do łykania, czy odżyweczka?:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']Romas ostrzygłaś Biankę bez uprzedniego trymowania? To nie za roztropnie :roll:. Trzeba było ją wcześniej przetrymować maksymalnie, jak się by udało a dopiero potem ogolić. Maszynka by lepiej brała, no nie osłabiasz w ten sposób sierści. Może Ci teraz odrosnąć miękkawa i będzie trudniej ją trymować.
.[/quote]
Noooo, tak faktycznie zrobiłam ,trymowałam ja troche tydzien temu a teraz tylko ogoliłam.Zupełnie jakos mi nie przyszło do głowy :oops:
Choroba,mam nadzieje ,ze nie bedzie tak zle .A wszystko to z lenistwa.Mielismy remont w domu i nie mogałam przez trzy tyg nic tu zrobic ani nic z psami.To jak sie dorwałam to odrazu wersja ekstremalna.Postraszyłas mnie Marisia.

U Zuzi na łapach to jest cały gaszcz włosow , w przeciwienstwie do tego co pisze o swoim piesku Aga.Natomiast plecy wygladaja marnie.Troche sie zmartwiłam ,bo strzygłam kiedys przez kilka lat sznaucera miniature i on u schyłku zycia tez miał taka slaba siersc na grzbiecie i luzna skore.U Zuzi jeszcze jest kłopot dodatkowy bo schudła i teraz ma skore jak szczenie o rozmiar za duza.
No ale ostrzygła sie przyzwoicie i wyglada ładnie .
Natomiast u Bianeczki na grzbiecie pomimo staran porobily sie drobne błedy.Co do pielegnacji czarnulek to musze jeszcze duzo sie nauczyc.
I obiecuje sobie juz nigdy nie popelnic tego błedu ze strzyzeniem bez trymowania.Siersc Bianki jest tak piekna i sztywna ,ze szkoda byloby ja zmarnowac.O ja durna pała ,co mi do głowy strzeliło :oops:

Link to comment
Share on other sites

He, he Romas , co się stało to się nie odstanie:lol:
Nie ma jedynej i dobrej recepty na pielęgnację włosa. Niektórzy muszą wyrywać do gołego 2 razy wroku, bo nagle sierść obumiera, wypada i sterczy, to dotyczy przeważnie suczek.
U niektórych sznaucerów wystarczy regularne oszczędne przetrymowywanie co miesiąc oraz wyczesywanie podszerstka i są non stop w kondycji wystawowej.
Natomiast maszynką nic się nie osiągnie, bo włos jest w całości równo obcięty, nie ma możliwości wyeksponowania sylwetki, jak odrasta po maszynce to brzydko wygląda.
Sznaucer powinien wyglądać jak oblany włosem, a taki efekt uzyska się tylko przez regularne przetrymowania.
Romas następnym razem weź Biankę na stół tak raz na miesiąc i przetrymuj poszczególne partie ciała u Bianki i modeluj sylwetkę.
Po pewnym czasie zobaczysz jak Bianka prezentuje się najlepiej, jakie partie potrzebuje żeby było zostawione więcej włosa , jakie mniej.
Sznaucery tak jak i większość terierów robi się tylko ręcznie, dzięki temu masz kontrolę nad włosem i pies wygląda jak wyrzeżbiony.
Co jakiś czas pocięgnij kępkę włosów i sprawdź osadzenie włosa w skórze, Jeśli wyjda leciutko , to czas na wytrymowanie do zera.
Lub jak przejedziesz ręką pod włos i włos nie wróci do poprzedniego położenia, to też nadaje się do gruntownego rwania.
Maszynka przyda Ci się tylko małych delati.

Link to comment
Share on other sites

Informacja z listy dyskusyjnej Wystawy:

:Help_2::Help_2::Help_2::Help_2::Help_2::Help_2:

[b]Jakies 40 minut temu, w Krakowie, na Woli Justowskiej kolezanka znalazla
czarnego szkota. Pies zostal odwieziony do schroniska. Od rana blakal sie w
okolicy ul. Zielony Dol. Jest to zapasiony samiec. Ma na sobie niebieska
obrozke. Pies brudne, wiec tatuazy nie dostrzegli- nie wiem, czy ma.NIe
wyglada na zaniedbanego, wiec pewnie go ktos szuka.
Bardzo prosze, rozeslijcie na listy, fora i do znajomych [/b]


pozdrawiam
judyta prokesz

[url]http://www.alteridem.pl[/url]
[url]http://www.ragdoll.net.pl[/url]

:Help_2::Help_2::Help_2::Help_2::Help_2::Help_2:

Link to comment
Share on other sites

Witam!! Mam bardzo ważne pytanie. Trochę się zastanawiałam nad drugą sznaucerką miniaturką i chciałam Was, specjalistów spytać (kiedy dochodzi co do czego okazuje się, że jestem zielona) jakie hodowle mi polecacie!! Miniaturka ta jak moja pierwsza suka ma być albo czarno-srebrna albo czarna. Chciałam bym z suczką pojeżdzić na wystawy ciupek :evil_lol: no i napewno agility. Wiecie coś może o dobrze zapowiadających się miotach? Ogólnie chciałabym szczeniaczka z Polski :]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evita*']A moje szczeniorki dziś otworzyły ślipka:loveu::loveu::loveu:Są urocze:loveu::loveu::loveu:
Zapomniałam Wam się pochwalić ,ale mamy 7 szkrabików.3 chłopaków i 4 dziewuszki.Rosną w oczach.............cukiereczki[/quote]


a gdzie foteczki he ? :mad: :mad:
glaskanka dla maluszkow !! :) po jakich sa rodzicach ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...