Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

[quote name='Romas']........Postraszyłas mnie Marisia..........[/QUOTE]

Ale chyba się za bardzo nie przestraszyłaś :loveu: . Nic takiego się nie stało, ale będziesz miała większy problem z trymowaniem na wiosnę. Tak, jak [B]Olivka[/B] pisała najlepiej robić trymowanko systematycznie, ale przyznam się, że mi się nie chce :evil_lol: i porządnie trymuję raz w roku i wtedy psy golę prawie do 0 a potem stosuję trymowanie od czasu do czasu i maja sierść OK :bigok: .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

[quote name='PUENTA imszar']Ja ogolnie preferuje vis a vis (ale nie otwiera mi dzial szczeniaki :() czy ktoś może wie czy mają teraz szczeniorki??[/QUOTE]

O podobnym pochodzeniu właśnie dorastają do zabrania szczeniaczki u [B]orsini[/B], po suczce z vis a vis i po psie świeżo sprowadzonym z USA przez tą hodowlę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']a gdzie foteczki he ? :mad: :mad:
glaskanka dla maluszkow !! :) po jakich sa rodzicach ?[/quote]
Foteczki wkleję wieczorkiem;););)
Ojciec Ch.Pl,Mł.Ch.Pl Zw.Klubu Sasquehanna Geniusz Matka Ch.Pl Sasquehanna Batuta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']O podobnym pochodzeniu właśnie dorastają do zabrania szczeniaczki u [B]orsini[/B], po suczce z vis a vis i po psie świeżo sprowadzonym z USA przez tą hodowlę.[/quote]
Wielkie dzięki marisiu. Jesteś wielka :]
Nie wiedzialam, że orsini ma szczeniaki na stronce nic nie ma o tym, jeszcze raz dzięki :]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']He, he Romas , co się stało to się nie odstanie:lol:
Nie ma jedynej i dobrej recepty na pielęgnację włosa. Niektórzy muszą wyrywać do gołego 2 razy wroku, bo nagle sierść obumiera, wypada i sterczy, to dotyczy przeważnie suczek.
(...)Maszynka przyda Ci się tylko małych delati.[/quote]

Taki plan miałam jak brałam Bianke.Ale prawda jest taka ,ze sredniak nie jest małym psem i trudno ciagle go przetrymowywac bo to nie trwa piec minut .Choc oczywiscie ,Oliwko , to racje .Mogalbym Bianke samym trymowaniem utrzymywac poniewaz ma swietny włos.Nie wiem czemu sie tak zapedziłam w tych maszynkowych działaniach.
Natomias Zuzia golona od wielu lat ma zepsuta siersc i nie nadaje sie do porzadnego trymowania .U niej mozna tylko troche podtrymowac ,tak dla zdrowie skory a reszte golic.
Ja bym skłaniała sie do opcji jaka opisuje Marisia ,trymowanie b.porzadne i golenie ,dwa razy do roku.
Dziekuje Wam za podzielenie sie wiedza.

Link to comment
Share on other sites

Jak to jest przy przeglądzie miotu, czy hodowcy mogą zataić np. martwego szczeniaka czy ktoś wie coś jeszcze na temat szczeniaków?? I czy to ma jakiś wpływ na opinie?

I jeszcze jedno...Czy w Polsce są jacyś szczęśliwi posiadacze średnich szanucerów czarnych z Rosji czy Czech - mówię tu o psach z Cherni Straznik i Od Dalajskeho Potoka ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Żancia']Jak to jest przy przeglądzie miotu, czy hodowcy mogą zataić np. martwego szczeniaka czy ktoś wie coś jeszcze na temat szczeniaków?? I czy to ma jakiś wpływ na opinie?

I jeszcze jedno...Czy w Polsce są jacyś szczęśliwi posiadacze średnich szanucerów czarnych z Rosji czy Czech - mówię tu o psach z Cherni Straznik i Od Dalajskeho Potoka ?[/QUOTE]

Niby nie powinno się zatajać, ale kto to zweryfikuje, faktycznie najczęściej wpisują szczenięta, które przeżyły a w czym problem?

Ja znam z Czech, ale z innej hodowli : CHICAGO Bohemia Cardinal, bardzo ładny pies, złapany przez Meggi w Zabrzu:

[IMG]http://img254.imageshack.us/img254/8757/czavh7.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Problem żaden, tak jakoś mi pytanko przyszło odnośnie tych szczęniąt.
A z psem z hodowli zastanawiałam się czy chcą wysyłać do Polski czy raczej nie? Bo jeżeli nie ma żadnego psióra w Polsce to chyba można się pokusić o stwierdzenie, że nie chcą...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Żancia']Problem żaden, tak jakoś mi pytanko przyszło odnośnie tych szczęniąt.
A z psem z hodowli zastanawiałam się czy chcą wysyłać do Polski czy raczej nie? Bo jeżeli nie ma żadnego psióra w Polsce to chyba można się pokusić o stwierdzenie, że nie chcą...[/QUOTE]

Wiesz pomiędzy sobą hodowcy mówią, chyba bez oporów o utracie pojedynczych szczeniąt, to się zawsze może zdarzyć. Ja się nie spotkałam z jakimś problemem. W papiery pewnie nie wpisują a starają się ukryć, jak u szczeniaka była, jakaś widoczna wada genetyczna – wiesz ujma dla hodowli :loveu: .

Nie chcą do nas sprzedawać psów z tych hodowli ? – może to być kwestia kasy, to uznane hodowle i pewnie za większą cenę mogą sprzedać gdzieś w Europie, tej bardziej na Zachód :loveu: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']

Nie chcą do nas sprzedawać psów z tych hodowli ? – może to być kwestia kasy, to uznane hodowle i pewnie za większą cenę mogą sprzedać gdzieś w Europie, tej bardziej na Zachód :loveu: .[/quote]

Marisia, a nie sądzisz, że to troszkę dziwne...Zobacz jak wielu hodowców chciałoby mieć psa z tej hodowli a jakoś nikt w Polsce się nie trafił. Wydaje mi się, że są w stanie wydać dużo pieniążków. A może oni po prostu nie chcą konkurencji na polskich ringach, bo jakby nie było to są bezkonkurencyjni. Wiem, że przegrać z psem od siebie to żaden wstyd, ale na przykład patrząc na przyszłość...? Potem większa konkurencja, a tak mogą jechać i pyk wygrana. Jakoś dziwnie...

Link to comment
Share on other sites

A mi sie wydaje ,ze nie jest tak ,ze hodowcy z tych lini nie chca sprzedac do nas szczeniat.Pewno zalezy tylko komu .Ja teraz potykalam sie na ringach ze sliczna suczka , wlasnie w polskich rekach ,z lini Cherni Straznik .
Najprawdopodobnie trzeba dobrego kontaktu z tamtymi hodowcami ,doswiadczenia w wystawianiu i checi do pokazywania psa zeby moc rozmawiac o naprawde dobrych szczenietach .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Żancia']Problem żaden, tak jakoś mi pytanko przyszło odnośnie tych szczęniąt.
A z psem z hodowli zastanawiałam się czy chcą wysyłać do Polski czy raczej nie? Bo jeżeli nie ma żadnego psióra w Polsce to chyba można się pokusić o stwierdzenie, że nie chcą...[/quote]
Chyba coś nie tak,swojego czasu bardzo chciałam mieć sznucka z Cherni Strażnik,i bez problemu mogłam go kupic,fakt że po dłuższym sondażu ze strony hodowczyni,niestety suczka była pusta,a póżniej się rozmyśliłam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']Chyba coś nie tak,swojego czasu bardzo chciałam mieć sznucka z Cherni Strażnik,i bez problemu mogłam go kupic,fakt że po dłuższym sondażu ze strony hodowczyni,niestety suczka była pusta,a póżniej się rozmyśliłam.[/quote]
Co masz na myśli mówiąć, że suka była pusta ? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']:......Marisiu!A nie sądzisz że ten piesek ma troszkę nisko osadzoną szyję??W jakim wieku jest?[/QUOTE]

Znam i widziałam tego psa parokrotnie poza ringiem i jest to imponujący, ładny pies :lol: . Oczywiście można się przyczepić do niektórych szczegółów, ale akurat szyi bym się nie czepiała. Jest to jeden z ładniejszych psów w polskich rękach, który aktualnie biega po naszych ringach :thumbs: . Zbyt dużo ładnych czarnych średniaków u nas póki co nie ma :shake: . Ja nie lubię rozdrabniać się i analizować szczegóły, jeśli pies nie ma istotnych wad, to raczej oceniam całość i całość w tym wypadku jest bardzo przyjemna dla oka :lol: .

Skończył miesiąc temu 2 lata. Musi jeszcze nabrać masy. W jego przypadku jest to teraz najważniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Mam dla Was jeszcze jednego pięknego czarnego sznaucera średniego z rodzimej hodowli Gagatek :lol: . Piesek niestety wyemigrował do Francji, gdzie zachwyciła się nim tamtejsza przewodnicząca Klubu Sznaucera-Pinczera :lol: .

[IMG]http://img234.imageshack.us/img234/1263/istargagatekuk9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][/CENTER][quote name='Jośka']Mam pytanko:lol:
Co zrobić z sierścią na łapach, aby ładnie wyglądała chodzi mi o to żeby nie była brązowa?
Czy na zimę obcinacie sierść na łapkach krócej niż normalmie?:lol:[/QUOTE]

Niewiele da się zrobić: możesz delikatnie przetrymowywać, przeczesywać trymerem, aby wyciągnąć przebarwiony rudy włos, ale wtedy będziesz miała mniej obfitego włosa. Są również szampony dla psów czarnych i możesz myć nimi łapy, trochę pomaga. Np. Ring 5 dla czarnych. Oczywiście wygodnie jest na zimę włos na łapkach skrócić.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...