Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

[quote name='orsini']z ta broda to ja slyszalam ze to od wody im twardsza woda tym bardziej broda zolta i dlatego powinno sie dawac gotowana do picia[/quote]

Może to i prawda, bo mój dostawał od szczeniaka i w dalszym ciągu dostaje zawsze gotowaną wodę (wyjątkowo, bardzo rzadko mineralną)

Ale słyszałam też, że żółcenie powoduje jakiś składnik śliny (często psy które mają rude brody, liżąc się po łapach też mają zażółcenia w lizanych miejscach). Nie wiem na ile się to sprawdza, ale już u szczeniaków widać, które będą miałay białe brody, a które żółte - na koniuszkach zaczątków brody:evil_lol: widać lekkie rudości:evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']z ta broda to ja slyszalam ze to od wody im twardsza woda tym bardziej broda zolta i dlatego powinno sie dawac gotowana do picia[/quote]

ja to mam przetestowane na swoich psach i wpelni sie zgadzam - Wroclaw brody umiarkowanie zzolkniete, Poznan brody idealnie biale, a tu gdzie teraz mieszkamy odkamieniam zcajnik raz w tygodniu ... i body niestety wygladaja jak wygladaja :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ali26762']Witam :-)

Nie wiem czy dobrze trafiłam z moją prośbą, najwyżej mnie pokierujecie tam, gdzie powinnam się udać. Otóż szukam informacji jakich trymerów używa się dla sznaucerów i jak profesjonalnie przygotowuje się tę rasę do wystaw. Na co zwrócić uwagę, które partie kiedy trymować, co i kiedy można podciąć maszynką...
Chętnie też zobaczyłabym fotki jakichś dobrze przygotowanych olbrzymów. Gdzie szukać aktualnych informacji na ten temat?

O to wszystko pytali mnie znajomi, którzy niedawno postanowili samodzielnie przygotować swojego pupila do wystawy, a którzy wiedzą, że sama trymuję swojego teriera. Jednak ja nie mam bladego pojęcia o sznaucerach, schemat trymowania terierów do niczego im się nie przyda, tak samo trymery - nie wiem czy terierowe się nadają. Obiecałam, że zapytam Was, ponieważ, wg mnie jesteście najlepszym i najbardziej rzetelnym źródłem informacji :-)[/quote]
Czy naprawdę nikt z Was nie jest w stanie mi pomóc? Nie przygotowujecie sami swoich psów do wystaw?

Link to comment
Share on other sites

Ali tak po krótce- trymuje sie: głowe(do lini brwi), szyje, grzbiet, boczki, zewnętrzną strone ud, (ja wyskubuję jeszcze uszy od zewnątrz i ogon)- czyli wszystko co ma byc szorstkie :) Maszynką strzyze sie dupkę, kawałek wewnętrznej strony ud (ale niektorzy tego nie obcinają), szyje, policzki, uszy. Włos na łapkach, grzywke i "falbanke" nozyczkami.
Tutaj jest ładnie pokazane co i jak- tyle ze ... ne miniaturce.
[url]http://www.remus.dti.ne.jp/~joker01/syunacut/syunacut1.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ali26762']Czy naprawdę nikt z Was nie jest w stanie mi pomóc? Nie przygotowujecie sami swoich psów do wystaw?[/quote]
Owszem,przygotowujemy,ale jakoś przeoczyłam twój post,jestem właścicielką olbrzyma w typie pośrednim,a w jakim typie jest piesek twoich znajomych ,niemieckim,czy amerykańskim tzn.owłosiony,lub skąpo owłosiony,jest to ważne w związku z tym ,że troche inaczej się je robi,jeśli chcesz zobaczyć zdjęcia przygotowanego na wystawę olbrzyma(przezemnie) wejdż na moją stronę jest tam dużo zdjątek.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki bardzo za odpowiedzi, przekażę linki osobie zainteresowanej :)

Masterton, nie mam pojęcia w jakim typie jest ten piesek, ja go nie widziałam, ponieważ mam za daleko... Myślę, że jak pokażę linki, które mam od Was, to sobie poradzą. Jeszcze tylko pytanko o trymery - jakiej firmy i o jakich numerach kupić? Ja do mojego walijczyka używam pięciu różnych i noszę się z zamiarem zakupu szóstego... Rodzaj trymerów to bardzo ważna informacja...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ali26762']Dzięki bardzo za odpowiedzi, przekażę linki osobie zainteresowanej :)

Masterton, nie mam pojęcia w jakim typie jest ten piesek, ja go nie widziałam, ponieważ mam za daleko... Myślę, że jak pokażę linki, które mam od Was, to sobie poradzą. Jeszcze tylko pytanko o trymery - jakiej firmy i o jakich numerach kupić? Ja do mojego walijczyka używam pięciu różnych i noszę się z zamiarem zakupu szóstego... Rodzaj trymerów to bardzo ważna informacja...[/quote]
Generalnie,pracuję "marsami"do zbierania podszerstka pierwszego ,zgrzebło coat king dwudziestozębowe,a do wykończeniówek,bardzo lubie używać prostego "TRIXIE"z wąskimi,ale długimi zębami,pod warunkiem że pies nie jest mocno owłosiony,bo wtedy chociaż raz w roku trzeba wyskubać na paróweczkę,pozdrawiam:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Czyli wychodzi na to, że te rude brody to albo od wody , albo skład śliny:diabloti: . Jeżeli chodzi o skład śliny, to może jest na to jakiś środek, jakieś tabletki itp.?:question:[/QUOTE]

Możliwe, że wiele czynników wpływa na przebarwienie się brody :niewiem: , w tym niewątpliwie i [U]sucha karma[/U] również :grins::grins::grins: :
[LIST]
[*]Lars początkowo karmiony gotowanym miał brodę srebrną, ale przez dosyć długi czas był dokarmiany suchą karmą a konkretnie Eukanubą i miał rude przebarwienia nie tylko na brodzie, ale i na łapach – pomiędzy palcami a ich nie lizał, więc wpływ śliny na łapy wykluczam. Jak miał 7 lat zaczął mi zwracać suchy pokarm, więc powróciliśmy do jedzonka gotowanego i Larsik do późnej starości miał jaśniutką brodę i łapy :lol: .
[*]Córka Larsa Dianka – mieszka we Wrocławiu, jak siostra włączyła jej suchą karmę zaczęły się problemy z brodą i łapami, identycznie jak u Larsa. Poradziłam, aby wycofać suchą karmę i Dianka do dzisiaj ma jaśniutką brodę i łapy :Cool!: .
[*]Córka Larsa Afra – całe życie karmiona jedzeniem gotowanym i cały czas śliczna jasna broda i łapy – żadnych przebarwień :nono: .
[*]Moje miniatury – miały brody jaśniutkie (Wektor nieznacznie z przodu ma końcówki lekko zażółcone, ale nieznacznie), w tym roku, jak już pisałam wystarczyło 2 m-ce karmienia suchą karmą i brody zaczęły rudzieć. Od miesiąca są karmione gotowanym i rudzizny powoli znikają :loveu: .
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']Generalnie,pracuję "marsami"do zbierania podszerstka pierwszego ,zgrzebło coat king dwudziestozębowe,a do wykończeniówek,bardzo lubie używać prostego "TRIXIE"z wąskimi,ale długimi zębami,pod warunkiem że pies nie jest mocno owłosiony,bo wtedy chociaż raz w roku trzeba wyskubać na paróweczkę,pozdrawiam:lol:[/QUOTE]

Marsami a jakie numerki ( tych marsów ofkors :evil_lol: )? Co to jest prosty TRIXIE - masz jakieś zdjęcie?
[B]Olivka[/B] kiedyś mi obiecała :placz: zdjęcia jakichś fińskich trymerów chyba gumowych :hmmmm: ? Słyszałam również o jakimś rodzaju kredy, którą się posypuje sznaucerka i podobno ułatwia to trymowanko :loveu: ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Czyli wychodzi na to, że te rude brody to albo od wody , albo skład śliny:diabloti: . Jeżeli chodzi o skład śliny, to może jest na to jakiś środek, jakieś tabletki itp.?:question:[/quote]

ciekawe czy jest na to faktycznie jakaś reguła - mnie się wydaje, że to amerykańce mają tendencję większoą do rudej brody - moje bylejaka i na pewno nie amerykańska Luna ma super białą brodę, a żre suchą karmę, pije twardą (bardzo) wodę i wogóle jej tej brody nie myję po jedzeniu; a Bolo który ma zdaje mi się sporo z amerykana - do nie dawna nie jadł suchej karmy (teraz musi bo nerki), pił taką samą wodę i ma rudą brodę jak sie patrzy :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']Marsami a jakie numerki ( tych marsów ofkors :evil_lol: )? Co to jest prosty TRIXIE - masz jakieś zdjęcie?
[B]Olivka[/B] kiedyś mi obiecała :placz: zdjęcia jakichś fińskich trymerów chyba gumowych :hmmmm: ? Słyszałam również o jakimś rodzaju kredy, którą się posypuje sznaucerka i podobno ułatwia to trymowanko :loveu: ?[/quote]
Nie mam zdjęcia :shake: ale napewno znasz ten trymer,półokrągły metalowy z żółtą, lub czerwoną rączką,coat kingi nie mają numerów przeca to zgrzebła,ale prosty z marsa, do wykończeniówki to 99m330 super!!!:multi: tylko musisz uważać przy zakupie, bo właśnie z kolezanka szukałyśmy tego trymera i co....był o tym numerze ale,całkiem inny rozstaw zebów:crazyeye: A ta kreda jest łatwo dostępna,nazywa się CHARD GROOMING POWDER,i jest niezastąpiona przy skubaniu,oraz trymowaniu,włos robi się tępy,i łatwiej go złapać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']coat kingi nie mają numerów przeca to zgrzebła,[/quote]

Ależ oczywiście, że Coat Kingi mają numery :eviltong: Przecież różnią się ilością haków a przede wszystkim odstępem między nimi...

Natomiast, Ali, niestety nie da się kupić trymera "po numerku". Wszystko zależy od rodzaju sierści - czy jest cienka, czy gruba, czy miękka czy bardziej szorstka. Podejrzewam, że w terierach jest mniejszy rozrzut. Sznaucery naprawdę mają bardzo różną sierść. Najlepszy dowód, że trymer Marsa, bardzo polecany dla sznaucerów (chyba 330 właśnie) zupełnie do mojego czarnego się nie nadał. Romas dla jej czarnuszki Bianki też się nie nadaje. Natomiast pieprzaczkę trymuje nim super.

Dobranie trymera to niestety metoda prób i błędow. Zacząć można by od polecenia kogoś, kto trymuje olbrzyma w takim samym kolorze. Ale jak na razie żadne olbrzymy się nie "odezwały" :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']ciekawe czy jest na to faktycznie jakaś reguła - mnie się wydaje, że to amerykańce mają tendencję większoą do rudej brody - moje bylejaka i na pewno nie amerykańska Luna ma super białą brodę, a żre suchą karmę, pije twardą (bardzo) wodę i wogóle jej tej brody nie myję po jedzeniu; a Bolo który ma zdaje mi się sporo z amerykana - do nie dawna nie jadł suchej karmy (teraz musi bo nerki), pił taką samą wodę i ma rudą brodę jak sie patrzy :roll:[/quote]

Waszeczko Twój nowy avatarek jest super;)
A Boluś rzeczywiście ma w sobie cos z amerykanina - tę piękną długą i gęstą brodę- zupełnie jak mój Rapcio:diabloti: (też rudą):loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']ciekawe czy jest na to faktycznie jakaś reguła - mnie się wydaje, że to amerykańce mają tendencję większoą do rudej brody - moje bylejaka i na pewno nie amerykańska Luna ma super białą brodę, a żre suchą karmę, pije twardą (bardzo) wodę i wogóle jej tej brody nie myję po jedzeniu; a Bolo który ma zdaje mi się sporo z amerykana - do nie dawna nie jadł suchej karmy (teraz musi bo nerki), pił taką samą wodę i ma rudą brodę jak sie patrzy :roll:[/quote]

Waszeczko Twój nowy avatarek jest super;)
A Boluś rzeczywiście ma w sobie cos z amerykanina - tę piękną długą i gęstą brodę- zupełnie jak mój Rapcio:diabloti: (też rudą):loveu:

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images2.fotosik.pl/177/3ebf0bb25147ea51.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images3.fotosik.pl/163/3aa3364cd9b3e86b.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images3.fotosik.pl/156/e6bfa6eeb12f927f.jpg[/IMG][/URL]

Coś mi się powieliło!!!

Link to comment
Share on other sites

O matko z córką - faktycznie chyba gorzej ze sznaucerami niż z terierami... Chociaż i tu nie jest tak prosto :D
Ja mam 2 trymery McKnyfa, 1 Karlie, grabki i wykończeniowy Marsa i przymierzam się do Marsa 326...

Widzę, że moi znajomi nie będą mieli łatwo. Nie dość, że w sklepach nie ma trymerów (nie wejdą więc i nie spróbują), to dopiero na wystawie będą mieli szansę na spróbowanie i zakup. No a na wystawę pies ma być już zrobiony... Ciut patowa sytuacja... :shake:

Jutro będę do nich dzwonić, przekażę wszystko, czego się od Was dowiedziałam. Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vis']Moja Art Deco Unisexy pojechała dziś rano na operację usunięcia paluszka u tylnej łapki. Zaatakował go rak. Trzymajcie za bidulkę kciuki :-( :-( :-([/quote]


Oj współczuję, biedna suczka. Ale co się stało?
Czy to jakaś narośl?
Trzymam kciuki i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotak']Ależ oczywiście, że Coat Kingi mają numery :eviltong: Przecież różnią się ilością haków a przede wszystkim odstępem między nimi...

Natomiast, Ali, niestety nie da się kupić trymera "po numerku". Wszystko zależy od rodzaju sierści - czy jest cienka, czy gruba, czy miękka czy bardziej szorstka. Podejrzewam, że w terierach jest mniejszy rozrzut. Sznaucery naprawdę mają bardzo różną sierść. Najlepszy dowód, że trymer Marsa, bardzo polecany dla sznaucerów (chyba 330 właśnie) zupełnie do mojego czarnego się nie nadał. Romas dla jej czarnuszki Bianki też się nie nadaje. Natomiast pieprzaczkę trymuje nim super.

Dobranie trymera to niestety metoda prób i błędow. Zacząć można by od polecenia kogoś, kto trymuje olbrzyma w takim samym kolorze. Ale jak na razie żadne olbrzymy się nie "odezwały" :niewiem:[/quote]
Taak,a to dowiedziałam się czegoś nowego,a gdzie niby te numery na zgrzebłach sa napisane:crazyeye: :crazyeye: A gdybyś uważnie czytała,to napisałam że zgrzebło dwudziestozębowe,a trymer 330,to zupełnie co innego,niż99m330,A CZY MOGĘ ZAPYTAĆ....?Ile lat hodujesz sznaucery,i jaka ilość dziennie robisz takowych????Bo wynika z twojej wypowiedzi,że jesteś profesjonalistą..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...