Jump to content
Dogomania

Viva! Interwencje. Nasze zwierzęta i nasze akcje


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

POMOCY!

Potrzebujemy NOWYCH OPON (195/65 R15) *

Wiedzieliśmy już jakiś czas, że będziemy ich potrzebować. Ostatnio stało się - No i stało się. jedna poszła, pozostałe w kiepskim stanie, bieżniki łyse. Inspektorzy dziennie jeżdżą nawet kilkaset km... na łysych oponach...froWczoraj podczas dnia pracy w naszym aucie poszła jedna z opon... Emotikon frown

Komplet nowych opon zimowych to koszt 1000-1500 złotych, których nie mamy - miesięcznie na samo LECZENIE odebranych zwierząt wydajemy parę TYSIĘCY złotych. Inne, "mniej ważne" sprawy zawsze się odkłada, ale one w końcu wracają i wtedy już nie można ich zepchnąć na drugi plan.

Bardzo prosimy o pomoc finansową zakupie NOWYCH OPON!.
Ale może ktoś z Was, na przykład w ramach swojej działalności, mógłby nam podarować komplet opon zimowych?

Wymiary to 195/65 R15

 

Bardzo, bardzo prosimy o wsparcie, szukamy kontaktu, wsparcia, może faktycznie ktoś może podarowac i się zareklamować?

Link to comment
Share on other sites

Film o fermach futrzarskich i niemożności ich zakazania. O wływie na srodowisko, o pracy ludzi tam zatrudnionych, o wszystkim, co trzeba wiedzieć, zwłaszcza, jak się planuje kupienie futra. Przykrych obrazów trochę jest, ale film nie epatuje okrucieństwem. Epatuje prawdą o czlowieku....

Praca nad filmem trwała rok. I teraz możemy was zaprosić na premierę!

W najbliższą środę w kinie Praha, bilety kosztują 15 zł, a salę wynajmujemy dla wygody widzó i dzięki kupionym przez was biletom:
https://pomagam.pl/premiera1 (trzeba się zarejestrować i wybrać nagrodę-bilet za 15zł)

lub ewentualnie: http://allegro.pl/bilety-na-pokaz-jutro-bedzie-futro-warsza…

Premiery w innych miastach niedługo: W Łodzi, Zawierciu, Lesznie, Kielcach, Katowicach, Stargardzie, Gdańsku i Szczecinie! Tu informacje:
https://www.facebook.com/events/735198123251499/

W filmie wystąpili między innymi:
Monika Bukowska z Fundacji Viva! i Schroniska w Korabiewicach,

Łukasz Musiał z BASTA Inicjatywa na rzecz Zwierząt

Cezary Wyszyński z Fundacji Viva!

Julia Dauksza, Alicja Skrzypińska, Małgorzata Szadkowska i Dobrosława Gogłoza ze stowarzyszenia Otwarte Klatki

Xavier Bayle

Dariusz Gzyra

Andrzej Elżanowski

Adam Wajrak
\Paweł Drak Grzegorczyk z zespołu Hunter

Maja Ostaszewska

Szymon Hołownia

Dorota Sumińska

rzecznik prasowa NIK, mieszkańcy Żórawiny, aktywiści śledzczy Fundacji Viva!

i wielu innych...

 

Zapraszamy  -jesteście naszy wsparciem w dziele doprowadzenia do zakazu hodowania zwierząt na futro!

Link to comment
Share on other sites

Dziś miałam bardzo miłą, aczkolwiek za szybką wizytę - wpadła Tunia z rodziną i przynieśli 4 torby książek i torbę drobiazgów na bazarki. Także będe mieć zajęcie ;-).

----------------

Tymczasem Interwencje znów miały nieprzyjemność pobytu na odbywającym się co tydzień targu koni w Bodzentynie. Inspektorzy Vivy od poniedziałkowego świtu rejestrowali przypadki przekraczania prawa. Widzieli bicie, kopanie, brutalne załadunki na oczach dzieci i przedstawicieli służb.

Konie, pomimo bardzo niskich temperatur, stały na mrozie bez dostępu do wody, bez źdźbła przewidzianej dla nich w rozporządzeniu UE ściółki, na której mogłyby się położyć. Zwierzęta były ładowane w sposób brutalny i przy użyciu siły, nawet na oczach dzieci.

-------------

 

A dziś - bardzo pilnie poszukujemy dt dla skrajnie wygłodzonych maluteńkich psów! trzy psiaki odebrane ze względu na niebezpieczeństwo śmierci podczas interwencji pod garwolinem!

Zupełnie nie wiemy gdzie i za co je umieścimy i wyleczymy, ale nie mogliśmy ich zostawić, bo albo ZAMARZŁYBY albo UMARŁY Z GŁODU.

Błagamy o pomoc oraz DOMY TYMCZASOWE!
Pokrywamy 100% kosztów leczenia i utrzymania!
Psy są MALEŃKIE!

kontakt: 504 563 306 / [email protected]

Link to comment
Share on other sites

to info świeże.
wiem na razie, ze:

psy ok 4 kg, jeden większy, pod 8kg.

teraz są w elwecie i czekają na wyniki krwi, ale na pierwszy rzut oka: sunia potrzebuje operacji - przepuklina (operacja po kwalifikacji do sedacji no i zostaje w lecznicy), pozostałe - innych chorób nie wykryto na razie. jedne jedzie zaraz do korabiewic, bo nie ma miejsca dla niego. drugi do korabiewic jedzie jutro, bo nie może dłużej niż przez noc zostać w lecznicy.

najmniejszy jest czekoladowy, jest jeszcze ten dropiaty, nie ma na zdjęciu czarnego, lekko podpalanego. suka i dwa samce chyba, ale mogę się mylić. 3-4 lata. na oko.

12552574_982050341833944_160933469495445

Link to comment
Share on other sites

Ja mam kiepskie warunki :) małe mieszkanie, pracuję, mam wrednego psa i koty. Jak będzie problem z moimi to, jak wychodzę, musiałabym zamykać w łazience.

No i jestem w Krakowie. Ale jak to nie przeszkody, to moge wziąć jedno małe brązowe na DT. Łacznie z kosztami utrzymania do rozsądnych granic :) czyli żarcie i opieka wet. moja, tak no, do 1000 zł.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ludwa, przypomnę ci zaraz.

mar.gajko - dzięki. napisałam do magdy w tej sprawie, zobaczymy - zreszta będę się z nią widzieć przez chwile. logistycznie czy to do zrobienia no i - nie znamy tych psów jeszcze. ale może się okazac, ze sens jest. możesz mi przysłać tel do soebie na pw na wszelki?

 

Aha, kilka nowych fotek:

05.jpg.89127a54862f9bbad20d27c58af5db13.06.jpg.7f53c8cb18a760a15353a70a8ef435af.07.jpg.a5e240d5c30ba3be435686732fe5cfb4.08.jpg.e6a023a79dafc51f683dc540398fd13f.

Link to comment
Share on other sites

sunia Mamba waży około 6 kg (nie była ważona)

czekoladowy Pawik 5,5 - jest nieco wyższy i strasznie chudy

a biały Czesio niecałe 7 kg.

 

Psychicznie wszystkie psiaki są zagubione, ale miłe i tulą się do ludzi :) potrzebują dobrej ręki i paru dni w normalnych warunkach aby poczuć, co to dom i dobry człowiek.

 

Link to comment
Share on other sites

O 20.01.2016o22:15, mar.gajko napisał:

Ja mam kiepskie warunki :) małe mieszkanie, pracuję, mam wrednego psa i koty. Jak będzie problem z moimi to, jak wychodzę, musiałabym zamykać w łazience.

No i jestem w Krakowie. Ale jak to nie przeszkody, to moge wziąć jedno małe brązowe na DT. Łacznie z kosztami utrzymania do rozsądnych granic :) czyli żarcie i opieka wet. moja, tak no, do 1000 zł.

Mar.gajko, Złota Kobieto :)

Link to comment
Share on other sites

Hej wam, mam dość nowego dogo! nie widzę, ze mam nowe posty, bo mi układa chronologicznie data rozpoczęcia wątku! i tak od piatku cisza z mojej strony :-(.

Psiaki szkieleciki w dt, szukają ds.

Opony - no cóż, już mogę zdradzić  -  mama jednego z forumowiczów przekazała nam kuuupę kasy na  opony :-) :-). Wywiedziała sie, ile kosztują i tyle kaski przelała. I teraz jest klęska urodzaju, tzn deliberacje z mechanikiem, w co lepiej zainwestować, zeby dłużej i pewniej służyło. Być może już podjęli decyzję, bo nie pytałam od czwartku. Jestesmy mega wdzięczni, takie wsparcie od prywatnej osoby, to wielka niespodzianka i cóż - wielki zaszczyt.

Słuchajcie - pracujemy nad zachęcaniem do 1%. Będzie spot - robimy go właśnie. Mamy też darmowe zakładki do książek - śliczności, grafika została stworzona specjalnie dla nas, baardzo nam przypadła do gustu:

 

Clipboard01.jpg.d9c3ec4a5d9cc0c2be19c6aa

 

Jeśli chcecie większą ilość, bo może wyłozyć gdzieś dla ludzi - w księgarni, salonie prasowym, chętnie rozdawalibyście jako gratisy (np z bloga), to my jeszcz chętniej przekażemy Wam. Są różne rodzaje do wyboru, do koloru.

 

 

Aha, na pierwszej stronie zaktualizowałam info o naszych podopiecznych (dt, ds, śmierci....) i dodałam nowe zwierzaki.

Link to comment
Share on other sites

od dzisiejszego świtu nasi inspektorzy byli na targu zwierząt w skaryszewie. monitorowali stan przestrzegania prawa dotyczącego targów. prawa oczywiscie nagminnie łamanego - których to przypadków urzędnicy inspekcji weterynaryjnej zdają się nagminnie nie dostrzegac. taki jest juz polski chłop. żywemu nie przepuści.

i zeby nie było - nie chodzi o wonne aksamitne poduchy na ostatnią droge do rzeźni, chodzi o podstawowe wymogi bezpieczeństwa, komfortu dla danego gatunku i nie powodowanie cierpienia, nie znęcanie się. do czego trzeba czasem bardzo mało wysiłku, ale brakuje  - empatii.

 

----------------

tymczasem przedstawiam wam premierę naszego spota 1%. nakręciliśmy i zmontowaliśmy sami, telefonem :-). występują nasi podopieczni, a towarzyszą im inspektorzy interwencji :-).

Dajemy z siebie 100% - przekaż nam swój 1%
KRS: 0000135274 / cel szczegółowy: INTERWENCJE

OBEJRZYJ SPOT I PODAJ DALEJ: https://pl-pl.facebook.com/Viva.Interwencje/videos/995457647159880/

Clipboard01.jpg.8f21de4280bc1a4d107cd346

 

muza do spotu: Dziady Kazimierskie  https://www.facebook.com/DZIADYKAZIMIERSKIE/

a konkretnie:

http://www.stafaband.co/mp3/download/dziady_kazimierskie_palindromy_pana_johna.html

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...