Jump to content
Dogomania

Viva! Interwencje. Nasze zwierzęta i nasze akcje


Recommended Posts

byłam dziś w korabiewicach, gadałam z olkiem. nudno i samotno mu w klatce, chciałby do człowieka, ale czasem obwieszcza to tylko szczekaniem. często jest spokojny. wciąz go boli, miał kilka razy podniesioną temperaturę, ale w sumie - jest ok. Jedno wam powiem - piękny puchatek z niego!

powiesiłam ogłoszenia o znalezieniu w tamtym miejscu, zobaczymy. będa fotki!

Link to comment
Share on other sites

 

9 grudnia. OKROPNY DZIEŃ, NIE CIERPIĘ LUDZI, JESTEŚMY GATUNKIEM OHYDNYM!

interwencja, która miała być standardowa. Zgłoszenie dotyczyło dwóch psów bytujących na posesji pod Sochaczewem. Jeden z psów miał mieć guza w pachwinie.

Na posesji syf, kiła i mogiła. Woda dla psów niezdatna do picia, w zardzewiałym garnku coś. Jakaś breja.

Jeden z psiaków (w typie owczarka środkowoazjatyckiego) miał budę i był w dobrym stanie.

Jednak to, co zastaliśmy w kotłowni przeszło nasze oczekiwania... Drugiego psa szukaliśmy bardzo długo, syn właściciela nie wiedział gdzie on jest. Psiaka dosłownie wyczuliśmy... do kotłowni zaprowadził nas smród gnijącego ciała...

Stan małej suczki okazał się być SKRAJNIE ZŁY: dużego stopnia wychudzenie a do tego ROZPADAJĄCY SIĘ i SĄCZĄCY guz na brzuchu...  zaropiałe oczy, dredy na całym ciele...

Malutka leżała na mokrych i brudnych szmatach w kotłowni w całkowitej ciemności i niesamowitym brudzie... Nie miała siły sama się podnieść, nie reagowała na nasze działania, ma mocno ograniczony kontakt ze światem.

Właściciel suni na stałe przebywa za granicą. Do psów raz dziennie przychodzi starsza osoba z rodziny - dziadek. Raz w tygodniu bywa syn - właściciel drugiego psa.

Sunia trafiła do całodobowej kliniki w Warszawie, gdzie niestety została uśpiona. Była w tak złym stanie, z nieleczonymi guzami, prawdopodobnie niedziałającą wątrobą. jej cierpienia trwały długo i były niewyobrażalne. 

 

 

Na tym zdjęciu jest pies...

 

int2_zpszlsyhmvs.jpg

 

 

int1_zpstdit7knl.jpg

 

int3_zpsc2hac52s.jpg

 

 

 

Wesołych świąt?

 

Nie na pierwszym zdjęciu nie może być psa, nie,nie, nie................

Link to comment
Share on other sites

Kompletujemy dokumentację dotyczącą odebranej suni, która niestety wymagała uśpienia. Dokumentację lekarsko-weterynaryjną dot. stanu, w jakim odebraliśmy Mikę mamy i  i złożyliśmy zawiadomienie na policji w Sochaczewie.

Wciąż czekamy na wynik sekcji zwłok,również będzie dołączony do akt sprawy.

Według nas  właściciel Miki popełnił przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem poprzez utrzymywanie go w stanie nieleczonej choroby i wynikającego z niej ogromnego cierpienia, niezapewnienia pomocy weterynaryjnej, której zwierzę wymagało, a także utrzymywanie go bez odpowiedniego pożywienia przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby właściwe dla gatunku, prowadzące do skrajnego wychudzenia i wyniszczenia organizmu.

Znęcanie się nad zwierzęciem to nie tylko zadawanie mu bólu i cierpienia, jak np. bicie lub kopanie, ale jest również zaniechaniem innego działania, np. zapewnienia pomocy weterynaryjnej lub podawania pożywienia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

jaskrawe. pytanie, czy dla sądu. a najpierw dla policji i prokuratury.

 

tutaj taka sytuacja sprzed kilku dni dosłownie.  Na posiedzeniu Sądu w warszawie rozpoznano zażalenie naszej adwokat na umorzenie sprawy Bratka z urwanym ogonem.

Wcześniej prokurator umorzył postępowanie uznając, że w przypadku Bratka NIE DOSZŁO DO ZNĘCANIA. W jego ocenie, znęcaniem może być tylko działanie bezpośrednie, jak bicie a nie, jak w tym przypadku - nieudzielenie pomocy. Prokurator dał wiarę wyjaśnieniom właściciela jakoby ten był umówiony na zabieg, ale nie zdążył zawieźć psa do lekarza, bo... ten akurat został przez nas odebrany.

Sąd podczas posiedzenia podzielił argumenty podniesione w zażaleniu i uchylił decyzję Prokuratora, który według niego błędnie zinterpretował przepisy ustawy. Sprawa wraca do prokuratury do ponownego rozpatrzenia.

Link to comment
Share on other sites

(...) to, co człowiek świadomie czyni zwierzętom, zwiastuje początek zagłady naszego gatunku. Wyrzekamy się wszystkiego, co potencjalnie nas wyróżnia. Przemoc, która jest wszechobecna, człowiek kiedyś postanowił zrównoważyć Prawem. Dziś cora częściej Bezprawie czyni Prawem i nie rozumie, że kopie sobie grób. Niesie zagładę sobie i tym, za których wzią odpowiedzialność. Człowiek pozbawił zwierzęta prawa do godnego życia i godnej śmierci. Za tę hańbę będziemy musieli kiedyś odpowiedzieć, bo to my przecież pozbawiamy tych praw także siebie: żyjemy głupio i głupio umieramy. "Epoka naza czyli zgon, ogromna die Likwidation" - jak pisał Czesław Miłosz. Na własny użytek nazwałem nasze czasy: Wielki Przemiał. (...)

 

Obyśmy odpokutowali jak najszybciej!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam złą wiadomość. w pierwszy dzień świąt dostałam smsa, że olek nie żyje. dyżurujące dziewczyny jechały na sygnale do weta, nie zdążyły. niby tylko złamanie! Winny jest zator, prawdopodobnie szpik uwalnial się ze złamania i zablokował naczynia krwionośne. jestem załamana, w wigilie opowiadałam rodzinie, że  z nim to będzie wszystko dobrze..... 

 

 

 

w dodatku znalazłam znów psa. Jest pod opieką korabiewic, młodziutka, może roczna suńka typu nieco za wysoki jamnik. Znaleziona w okolicy wyjazdu na katowicką (znów!) błakała się po żabiej woli. zero obroży, zero czipa, lazła za każdym, kto się nawinął, do samochodu weszła mi sama niemalże. zabrałam ja, bo ta trasa katowicka mnie przeraża...

 

Potrzebujemy dla małej domu tymczasowego!!!! 

ale pewnie jesteście zapsieni.....

 

zdjęcia na świeżo, z przyjmowania do schroniska, więc nienajlepsze, po weekendzie będą lepsze...

 

01_zpsqudkterr.jpg

 

03_zpscfydq76s.jpg

 

tu niewyraźne, ale widać wzrost:

 

02_zpsmtbmveu0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...