Jump to content
Dogomania

Maksio staruszeczek -nasz skarb za TM


dorcia2

Recommended Posts

Witajcie :)

Na początek dziękuję wszystkim za zaufanie, gdyż Maksiu jest niewątpliwie wyjątkowym psiakiem. O moich pierwszych spostrzeżeniach informowała już dorcia2 i anula. Nowości z życia Maksika oczywiście będę Wam przekazywać, gdy tylko znajdę chwilkę. Zrobienie zdjęcia, to spora sztuka, gdyż Maksiu jest bez ruchu tylko wtedy, gdy śpi :) ale mam już kilka, więc dzisiaj wieczorem, albo w weekend umieszczę conieco. Nasz jamniś wyraźnie wyczekuje wiosennego ciepłego słońca, jak zapewne i my wszyscy, zatem pozdrawiam cieplutko.     

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Witajcie, wcześniej pisałam, że Maksik na dworze chodzi w kółko, już jest to nieaktualne, poznał chyba teren i czuje się pewniej. Wczoraj (w piątek) Maksiu dostał paczkę od Anuli, w której było legowisko, kubraczek, adresówka i smakołyki. Wcześniej też dostał nową obrożę i szelki. Codziennie daję mu lekarstwa, które pokornie bez problemu zjada. Nadal nie zdarzyło mu się nasikać w domu, mimo że czasami przerwa między spacerkami wynosi 7 godzin. Rano, kiedy wstaje i rozprostowuje kości, zatoczy się kilka razy, czasami nawet przewróci, ale po chwili już jest dobrze. Maksiu nie jest psem, który sobie usiądzie, albo się położy i oberwuje. On albo kładzie się i śpi, a jak nie śpi, to bez przerwy chodzi i co chwilę poszczekuje. Chętnie gryzie kostki i smakołyki, natomiast nie umie lub nie lubi się bawić piłką, czy inną zabawką. Jamniś ma okropny łupież i bardzo dużo sierści mu wypada i łysieją mu uszy. Nie wiem, czy to kwestia stresu, starości, nadchodzącej wiosny, czy choroby. Może przydałoby się zbadać ten łupież i sprawdzić, czy to nie choroba?

Link to comment
Share on other sites

No to mamy wiadomości o Maksiku.Fajnie,że zadomowił się.Szafirka,jeżeli masz paragon za obcięcie pazurków itp.to wstaw na wątek,pieniążki będą Tobie zwrócone.Wszystkie wydatki potwierdzone paragonem,fakturą będą rozliczone przez skarbnika.Myślę,że warto Maksika skonsultować z wetem odnośnie skóry,być może atakuje go jakaś choroba i dobrze by było ją zdusić na początku a nie czekać aż się rozwinie.W każdym razie za wizytę też będzie potrzebny paragon albo faktura.

Ja wstawię większe zdjęcia Maksika,fajnie się będzie oglądało.

 

e5b060f2d30d992bmed.jpg

 

ed4e6a864870bd14med.jpg

 

69a79131a389dd05med.jpg

 

7b28513a1346db2bmed.jpg

 

Teraz Maksik ma cieplutko,mięciutko i milutko,może spokojnie wygrzewać swoje kosteczki.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o uszy to mój Tofik miał podobny problem - wet zalecił smarowanie witaminą A+E i zalecił umycie delikatnie gąbeczką nasączoną chyba peroxyvetem ale nie pamiętam czy dobrą nazwę podaję i usunięcie tych schodzących płatów sierści z ucholi- powiedział że mogą one odrosnąć ale nie muszą i że może Tofik mieć łyse uszka jak koń :-)

 

na szczęście zaczęły odrastać :-)

 

Jeśli chodzi o łupież - jesli został wyczesany to mogło to podrażnić skórę i łupież mógł się pojawić - jak również i temperatura i zmiana pokarmu też mogła na to wpłynąć - ale lepiej skontrolować :-)

Taki problem mam z kotami - jak wyczeszę Stefka to pojawia mu się łupież

Link to comment
Share on other sites

Szafirko,pięknie dziękujemy za wiadomości i zdjęcia Maksika :) Kochany staruszeczek! :) Widzę ,że Anulka już zadbała o legowisko i akcesoria :)

Nie wiem czy Maksio dostaje coś na stawy? Jeżeli nie,to chciałam zaproponować arthrovet plus.Ponieważ będę w przyszłym tygodniu zamawiać dla mojej stareńkiejJuliki /jej bardzo pomaga!/,to chętnie zamówiłabym i dla Maksia.

Jeżeli mogłabyś szafirko skonsultować się z wetem i zapytać,czy Maksiu może go przyjmować,to było by fajnie.

Tak wygląda opakowanie i opis działania oraz składu:

17844739.jpg

Arthrovet oraz cp-Pharma to suplement RSS dla psów i kotów, który obsługuje jednoczesne zmniejszenie fizjologicznej funkcji stawów i kości formacji. Spowalnia proces starzenia stawów wskutek wpływu naturalnej równowagi jonowej tkanki kostnej i niskiej kości - i tkance ścięgna ponownie nadaje stabilność i elastyczność. Ziołowe Przeciwutleniacze chronią komórki przed szkodliwymi wpływami poza. Słabe połączenia są ponownie silne i sprężyste. Uszkodzone stawy są optymalnie obsługiwana w uzdrowienie. Arthrovet plusem jest więc szczególnie przydatna po złamania kości i procedury chirurgiczne zużycie stawów, z zaburzeniami wzrostu i suk hodowlanych w końcowej fazie ciąży.

Skład:

1,5% surowego białka, tłuszcz surowy 0,6%, 2,9% popiołu, włókno surowe 7,5%.

Dodatki na kg:

Celuloza mikrokrystaliczna 68,000 mg, karboksymetyloceluloza 34000 mg, 8500 mg talk.

Na podstawie analizy końcowego produktu zawiera na kg: Molibden 0,04 mg, 1 mg manganu, kobaltu, 0,5 mg, 1 mg, cynk, miedź 1,25 mg.

Link to comment
Share on other sites

W jakiej cenie zamawiasz te proszki ?

 

Szukam możliwie jak najtaniej,ale za 2 op.-180 tabletek ok.32e

 

Dawkowanie:

Koty- 1/2 tabl.2xdz. przez 3 m-ce.Powtarzać 1x w roku przez 1m-c

Psy od 6 tygodni do 2 lat i do 10kg wagi:

2x 1/2 tabl.przez 1 m-c.Powtarzać co 6 m-cy przez 1 m-c

Psy powyżej 2 lat do 10kg wagi:

2x 1/2 tabl.przez 3 m-ce.Powtarzać 1x w roku przez 1m-c

Psy do 2lat i powyżej 10kg wagi ciała:

2x1tabl. przez 1 m-c Powtarzać co 6 m-cy przez 1 m-c

Psy powyżej 2 lat i powyżej 10kg wagi:

2x 1 tabl.przez 3 m-ce.Powtarzać 1 raz w roku przez 1m-c

 

 

Link to comment
Share on other sites

O tak, niech sobie odpoczywa dziadziuś do woli :)

 

Cioteczki czy zrobić banerek z tych zdjęć, które już są, na przykład wykorzystać to w legowisku, czy poczekać na inne? 

Może jeszcze poczekajmy,to dopiero są pierwsze zdjęcia w nowym DT.Szafirka obiecała sporo zdjęć a więc poczekajmy na spokojnie jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Cudnie Maksiulek wygląda w tej nowej wyprawce do Anulki , jak aniołek :)

Anulko Maksiulek dziękuję za te dary.

Szafirko :)

-do antybiotyku, który Maksio dostaje na ząbki dawaj mu leki osłonowe ,

- kuracja smarowania dziąseł żelem powinna być powtarzana profilaktycznie co miesiąc przez 10 dni aby zapobiec stanom zapalnym (niestety kamień nazębny u Maksia narasta) a o następnym czyszczeniu i narkozie nie mam mowy-  skonsultuj to, proszę jeszcze z nowy lekarzem Maksia.

-o podawanie Karvisanu też musimy zapytać , dobrze działa na jego demencję starczą  ale , żeby nie zaszkodził na nerki (chociaż lekarz, przepisując Karvisan wiedział o problemach nerkowych Maksia)

-Łysiejące uszy Maksia to wg lekarza standardowa przypadłość jamników. Można stosować  maść z witaminami, stanu zapalnego nie było w uszkach, musimy wykluczyć grzybicę , niech lekarz zadecyduje

:)

Szafirko, dziękujemy za zdjęcia i informacje , wpłynęły pieniążki za paliwo ?

05/03- wpłynęła korekta 6,20 do Maksiowego Bazarku od Anuli – dziękujemy

Link to comment
Share on other sites

Może coś takiego?

PlaqueOffÂŽ Animal (40g) to całkowicie naturalny produkt chroniony patentem, który pomaga przeciwdziałać powstawaniu kamienia nazębnego i płytki bakteryjnej na powierzchni zębów, przez co przyczynia się do obniżenia ilości bakterii w jamie ustnej.

Link to comment
Share on other sites

Ja podesłałam Pedigree na ząbki ale nie wiem jak to zadziała przy kamieniu.W każdym razie moja tymczasia,wiekowa Sawana,miała rok temu wyczyszczone ząbki z kamienia i od tego momentu dostaje 1/2 codziennie,systematycznie Pedigree i zęby ma bialutkie,bez nalotu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...