Jump to content
Dogomania

Brys ma swoj domek.


DORA1020

Recommended Posts

Jeśli Dora ma zgodę na piśmie to ok, nie było tematu. :) ale jeśli nie, to przydałby się wiarygodny, obiektywny świadek. Może moje wypowiedzi były krytyczne, ale obiektywnie chciałam pokazać do czego, w świetle prawa, się można doczepić. I jakie działania mogą prowadzić do kłopotów, a nie do pomocy zwierzakom.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś sledzi watki Dory i  myśli w sposób inny niż ....szacunek ,oddanie ,empatia i poświęcenie...nie ma tu czego szukać .A swoje ,,złote myśli ,,proponuje spisywać na innym wątku .

Albo czepić się kogoś kto krzywdzi zwierzeta a nie je ratuje .Po prostu !!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Każda empatyczna osoba będąc na miejscu Dory zrobiła by to samo. W świetle prawa  Polsce w kwestii zwierząt to w najlepszym wypadku nie robi się nic.

Wstawiam link do artykułu, gdzie jest napisane,jak to policja zajmuje się tym,czym powinna się zajmować, jaką wykazuje się postawą  :

http://hartman.blog.polityka.pl/2015/02/26/ty-chamie-polski-chamie/

Podobnie respektują prawo inne instytucje państwowe łącznie z wymiarem sprawiedliwości;a samorządy to już mistrzostwo świata. Szkoda,że niestety i niektórzy weterynarze mają gdzieś dobro zwierząt. W większości przypadków możemy liczyć tylko na siebie, a zwierzęta na nas. Dlatego też każde działanie prowadzące do ulżenia  zwierzęciu w cierpieniu jest dozwolone i etyczne, a my tutaj jesteśmy po to,by się wspierać i pomagać sobie, a nie grozić,pouczać i teoretyzować.

Życie - zwierzęcia też - jest wartością najwyższą, o czym niestety większość społeczeństwa i instytucji odpowiedzialnych za przestrzeganie prawa nie chce wiedzieć.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

    Zależy jak to kto zinterpretuje wpis Dory,Ty interpretujesz tak jak Ci wygodnie  .Ja nigdzie nie doczytałam aby ktoś ukradł kota .A przestępstewm nie jest,jeśli właściciel doprowadza zwierzeta do stanu gdy zagraża to jego zdrowiu i życiu ? Bacha co robisz na tym portalu ??? jesteś adwokatem włascicieli kota ?A jeśli masz wiedze na temat dokonanego przestepstwa kradzieży niezwłocznie zgłoś to na Policje .Szkoda tylko ze nie ma w Tobie empatii dla ludzi którzy pomogli temu kotu .Tylko nie wiedzieć czemu utrzymujesz strone ludzi ,którzy zwierzeta doprowadzili do stanu rażacego zaniedbania ,

Funiu, nie dodam ani kropeczki do Twojego postu .Popieramflower.gif

 

Z powyższego postu wynika, że kotka została zwyczajnie skradziona. Nawet jeśli przebywała w strasznych warunkach zabranie jej stamtąd bez zgody wlasciela jest przestępstwem. Kradzieżą. Zachęcam do rozwagi i przemyślanych działań.Bo takie irracjonalne działanie wyrządza krzywdę i zwierzakom i organizacjom, które działają na rzecz zwierząt. Mogą być z tego kłopoty.

ba-cha,może chciałaś dobrze, ale wyszło obrzydliwie. Na klawiaturze to ten paragraf pięknie wygląda. Może spakuj walizkę i pojedź do Szczebrzeszyna by pomóc Dorze w realu.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Spokojnie.Kotka jest bezpieczna, zaopiekowana, to dobrze.Należałoby zająć się zwierzętami, które nie wiadomo jaki mają status.Ludzie twierdzą, że pies nie jest ich, że tak sobie przychodzi.A koty? Jeżeli należą do nich to obowiązkiem opiekunów jest zapewnić im bezpieczeństwo i jedzenie.Tego nie robią.

Niestety, coraz bardziej przekonuję się, że u nas w kraju większe prawa mają przestępcy niż ofiary, nie jestem odosobniona w tej opinii i nie chodzi tylko o zwierzęta, ale ludzi.

Najmniej w tym wszystkim obchodzi mnie szkoda jaką potencjalnie można wyrządzić organizacjom prozwierzęcym.Te, które znam są prozwierzęce tylko z nazwy i aktywne są wyłącznie, kiedy chodzi o zbiórkę pieniędzy.

Z mojej strony EOT.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

...według prawa żadna osoba prywatna ani nawet fundacja nie ma prawa wejść im na posesję, a co dopiero zabierać kota. Do tego potrzebna jest Straż dla Zwierząt lub komisja składająca się z urzędnika gminy, policjanta i ewentualnie lekarza weterynarii. I to proponuję zrobić. A adresu tych ludzi nie znam, więc osobiście w tej sprawie nie mogę pomoc. I nie siedzę tylko w internecie i nie rzucam uwagami. Wiem na czym polega pomoc bezdomnym zwierzakom.

Jeśli Dora ma zgodę na piśmie to ok, nie było tematu. :) ale jeśli nie, to przydałby się wiarygodny, obiektywny świadek. Może moje wypowiedzi były krytyczne, ale obiektywnie chciałam pokazać do czego, w świetle prawa, się można doczepić. I jakie działania mogą prowadzić do kłopotów, a nie do pomocy zwierzakom.

 

Zastanawiające jest, że ba-cha mając na swoim koncie 25 postów (tyle miała, gdy po raz pierwszy dała głos) z taka odwagą i wielką wiedzą krytykuje i poucza. Gdy przypomnę sobie swoje początki na dogo, to pomimo, iż wcześniej miałam wiele doświadczeń w ratowaniu bezdomniaków, długo nie odważyłam się nikogo krytykować, choć miałam zdecydowanie odmienne zdanie.

Pojawiła się na wątku Brysia, jak na zlecenie, żeby zamieszać. Komuś najwyraźniej nie było na rękę konstruktywne działanie i miła atmosfera na wątku. Skąd ja to znam !

Gdyby faktycznie była zainteresowana losem Brysia i czytała wątek, to wiedziałaby, że Dora1020 była tam na zaproszenie właścicieli i nie sama. Jej "życzliwe" uwagi, są więc tylko pretekstem do mącenia.

Ja też nie znam adresu tych ludzi, ale do niczego nie jest mi to potrzebne. Gdy zapadnie decyzja o pomocy dla pozostałych tam zwierząt, na pewno się przyłączę,

 

Nie dajmy się wciągać.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

gdzie są fajne zdjęcia Brysia. Chcę podesłać zainteresowanym. Czy coś wiadomo czy Bryś umie jeździć samochodem ? Czy jest wykastrowany?

 

Brysiu jest już wykastrowany. Zdjęcia są na wątku w różnych miejscach, ale mogę podesłać Ci link do albumu Brysia, jeśli podasz adres e-mail.

Link to comment
Share on other sites

gdzie są fajne zdjęcia Brysia. Chcę podesłać zainteresowanym. Czy coś wiadomo czy Bryś umie jeździć samochodem ? Czy jest wykastrowany?

Niestety, Bryś jest za duży.Szukam dalej.

Szkoda.....a taka mialam nadzieje,dla mnie Brys jest malutki,no moze nie malutki,ale maly.

Moze trzeba zrobic wyroznione ogloszenia na rozne miasta?

Link to comment
Share on other sites

Szkoda ze Brys za duzy dla tych Panstwa. On taki fajny I spokojny.

 

Wlasnie chcialam zapytac jak stoimy z ogloszeniami ?

Są aktualne te, które zamówiłam. Gdy dostaję informację o wygaśnięciu jakiegoś ogłoszenia, to je przedłużam. Na OLX są wyróżnione.

Link to comment
Share on other sites

Są aktualne te, które zamówiłam. Gdy p

dostaję informację o wygaśnięciu jakiegoś ogłoszenia, to je przedłużam. Na OLX są wyróżnione.

Najwazniejsze sa ogloszenia na olx.Najwiecej osob tam zaglada.

Czy Brys ma wyroznione na olx? Na Warszawe.Krakow,Rzeszow,Lublin?

No na Lublin nie trzeba wyrozniac,tak szybko nie spadaja......

Moze jeszcze na jakies inne miasto?

Link to comment
Share on other sites

Najwazniejsze sa ogloszenia na olx.Najwiecej osob tam zaglada.

Czy Brys ma wyroznione na olx? Na Warszawe.Krakow,Rzeszow,Lublin?

No na Lublin nie trzeba wyrozniac,tak szybko nie spadaja......

Moze jeszcze na jakies inne miasto?

 

 

Są aktualne te, które zamówiłam. Gdy dostaję informację o wygaśnięciu jakiegoś ogłoszenia, to je przedłużam. Na OLX są wyróżnione.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...