Jump to content
Dogomania

Tyczunia odeszła[*] Tak bardzo smutno:(Była taka dobra i kochana.Zegnaj Tyczuniu:(


DORA1020

Recommended Posts

Jest hotelik u hop w Łodzi,chociaż ja nie znam go osobiście:
http://www.dogomania.com/forum/topic/131489-domowy-hotel-dla-ps%C3%B3w-w-%C5%82odzi-w%C4%85tek-informacyjny/
Też myślałam o pdt u pani Ewy w Krakowie ale nie wiem czy tam by się udało bo już i tak na jedno miejsce trzeba czekać.
A u kikou ? , ona się opiekuje staruszkami.

Tak sobie jeszcze myślę o tej niesprawnej dziewczynce, żal dzieciaczka to może jej by się coś przydało ? Jaka to jest niepełnosprawność ? Może pomoc dla córeczki by ucieszyła i małą i jej matkę, i może by też było jakoś łatwiej w sprawie psów się dogadać ?
Jak myślicie ?
Ja mam troszkę ciuszków dla dziewczynki, i na pewno by się udało wspólnie jakąś fajną paczuszkę dla dziewczynki zrobić.

A jeśli chodzi o tego małego pieska to to chyba jest takie plaskate , coś jak pekińczyk , takimi się zajmuje Koci Świat,i Kasia, może by jakoś pomogła ale jeśli ta kobieta nie będzie chciała oddać go to nic z tego.

A może by dla ARONA na budę się złożyć ? Może by się jakiś sponsor znalazł, jakaś firma, albo zrobić wydarzenie na fb tylko by to musiało być przez jakąś fundację w sensie konta załatwione, może by się udało mu zakupić nową cieplą budę ?

Link to comment
Share on other sites

 

Tak,super by bylo gdyby Aron mial taka ciepla bude,bo to przeciez krotkowlosy psiak i zimno mu.
Moze mari  moglaby udostepnic konto? Albo Fundacja Viva,mysle,ze nie byloby problemu.I ta dachowka jest wazna,zeby w blocie nie siedzial.
Ona nie odda tego malego psiaka.
Co do dziewczynki,to nie wiem co z pomoca.Nie wiem czy moge pisac o jej chorobie?Nie jest to niepelnosprawnosc ruchowa.
Zapytam kobiete czy potrzebuje dla nie pomocy i ile lat ma dziewxczynka.Chyba 8-9,ale nie jestem pewna.

 


Hm czyli dla Arona w sumie buda i dach do kojca. Z tym dachem to trochę trudno będzie bo to ktoś musi zamontować te dachówki czy deski na dachu kojca, a jakby to jakimś brezentem jak jest na namioty obić ?

A jeśli chodzi o dziewczynke to oczywiście nie trzeba pisać co to za niepełnosprawność tylko pytałam bo w zaleźności od problemu co innego dla takiego dziecka potrzeba, chociaż pewnie ciuszki, dobre jedzenie i jakaś zabawka zawsze by się przydały.
Link to comment
Share on other sites

A tak żyje Aron,kolega Tyczki :

 

aronzeszczebrzeszyna_zps00fe189e.jpg

 

 

Tak patrzę na to zdjęcie. Nie mam pomysłu jak tu zadaszyć dachówką, ten rozlatujący się kojec nie utrzyma wagowo żadnej solidnej konstrukcji z dachówki. Czy może chodzi o przykrycie samej budy? Może faktycznie to dobry pomysł, żeby zorganizować fundusze na zakup nowej ocieplonej porządnej budy? Nie wiem na ile obecna buda jest solidna i warta docieplania. Niedobrze wygląda też podłoga pod budą i w całym kojcu. Smutne życie ma Aron:(

Link to comment
Share on other sites

 

Tak patrzę na to zdjęcie. Nie mam pomysłu jak tu zadaszyć dachówką, ten rozlatujący się kojec nie utrzyma wagowo żadnej solidnej konstrukcji z dachówki. Czy może chodzi o przykrycie samej budy? Może faktycznie to dobry pomysł, żeby zorganizować fundusze na zakup nowej ocieplonej porządnej budy? Nie wiem na ile obecna buda jest solidna i warta docieplania. Niedobrze wygląda też podłoga pod budą i w całym kojcu. Smutne życie ma Aron:(

 Ta

Link to comment
Share on other sites

Pomysłów nie mam jak to zadaszyć... Ta góra taka prowizoryczna... Jak deszcze to lepiej, gdyby miał zadaszenie. Są też dni, gdy lepiej psu kiedy słońce dociera. Ale w sytuacji, gdy nie ma regularnego sprzątania, jednak lepiej zadaszyć. Na takiej jak teraz płaskiej powierzchni, nie może być zadaszenie poziome  - zawali się jak spadnie mokry, ciężki śnieg. Co tu wymyślić? Skośna konstrukcja od ściany budynku nad kojec to byłby pewnie koszt porównywalny z kupieniem nowego zadaszonego kojca, albo i większy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A mogłabyś DORA zrobić zdjęcia Arona jak ma teraz,?
Porządna buda XL dla dużego psa to ok.400zł , kojec ok.800-1000zł w zależności czy bez podłogi czy z. Tylko jak patrzyłam w necie na kojce to one mają dachy blaszane, ja nie wiem czy w lecie to słońce nie praży na psa przez blachę.

Link to comment
Share on other sites

 

A mogłabyś DORA zrobić zdjęcia Arona jak ma teraz,?
Porządna buda XL dla dużego psa to ok.400zł , kojec ok.800-1000zł w zależności czy bez podłogi czy z. Tylko jak patrzyłam w necie na kojce to one mają dachy blaszane, ja nie wiem czy w lecie to słońce nie praży na psa przez blachę.


Ale buda jest potrzebna,no i chyba kojec,i faktycznie taki dach w czasie upalow za bardzo by sie nagrzewal,chyba musialby byc dachowka.
Aron w tej chwili bierze zastrzyki od gronkowca,ale gronkowiec trudny do wyleczenia,nawracajacy.
A takich warunkach jak teraz jest psiak czy jest sens leczyc????... :(
Bardzo prosze o pomoc,bo mi tez juz psychika wysiada,nie radze sobie juz z takimi problemami.
A przeciez jest jeszcze Tyczka... :(

Link to comment
Share on other sites

:(
biedne psiaki
faktycznie bardzo trudna sprawa
Zastanawiam, się czy tutaj na dogomanii można zrobić bazarek na Arona - na jego bude i kojec - skoro on ma dom ?
A jeśli chodzi o fb to rozumiem że mari23 mogłaby pomoc z udostępnieniem numeru konta fundacyjnego , dobrze zrozumiałam ?

Link to comment
Share on other sites

:(
biedne psiaki
faktycznie bardzo trudna sprawa
Zastanawiam, się czy tutaj na dogomanii można zrobić bazarek na Arona - na jego bude i kojec - skoro on ma dom ?
A jeśli chodzi o fb to rozumiem że mari23 mogłaby pomoc z udostępnieniem numeru konta fundacyjnego , dobrze zrozumiałam ?

 

potrzebna byłaby zgoda na bazarek od moda chyba

Link to comment
Share on other sites

To może udało by się uzbierać na tę budę dla niego? Nawet cegiełkowy bazarek zrobić za zgodą moda?

I do tego słomę do budy, żeby ciepło mu było. To i chyba leczenie było by lepsze, gdyby miał ciepło. Nie znam się na gronkowcu, więc gdybam.

Z domem dla takiego psa pewnie byłoby bardzo ciężko, ale może uda się mu pomóc tam gdzie jest?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To może udało by się uzbierać na tę budę dla niego? Nawet cegiełkowy bazarek zrobić za zgodą moda?

I do tego słomę do budy, żeby ciepło mu było. To i chyba leczenie było by lepsze, gdyby miał ciepło. Nie znam się na gronkowcu, więc gdybam.

Z domem dla takiego psa pewnie byłoby bardzo ciężko, ale może uda się mu pomóc tam gdzie jest?

Jeslibyście zbierały na porzadną budę dla Arona, to wyslijcie mi pw. Dołożę się,

Link to comment
Share on other sites

Chciałam zapytać moda (Pianki) czy mozna zrobić bazarek na Arona ale nie moge wysłać pw :(.
I chciałam też zapytać mari23 czy udostępniła by konto fundacyjne.
Ale musze poczekać.

A jeszcze taka sprawa - kto by włożył taką budę do kojca Arona, albo jakby sie udało zdobuć kojec to kto by przeprowadział psa do nowego kojca ?
Aha, jakiej on jest wielkości - coś jak owczarek niemiecki ?

Link to comment
Share on other sites

 

On jest duzy,na wielkosc to napewno jak ON-ek. Ta kobieta razem z synem wlozy bude do kojca.Arona zabierze na chwile do domu,i wstawiabude.. W tej chwili w taki sposob podaje zastrzyki,zabiera go do domu i kuje go.I wraca do budy. Ale to bezsens jesli Aron siedzi w gnoju,wetka powiedziala,ze musi byc czysto,zeby mysle o podleczeniu psiaka. Moze konto udostepni Viva,mysle,ze nie bedzie problemu. Zeby mari nie zawracac glowy. No i to zadaszenie,bez tego chocby byla nowa buda to dalej bedzie syf.Bo na odchody bedzie padalo,i wiadomo co sie zrobi.

 

Ja myślałam żeby na dogomanii jakoś bazarkami uzbierać na bude dla Arona a na fb i na konto fundacji - zbierać na kojec dla niego. Tylko ja z Vivą mam złe doświadczenia, więc nie wiem kto by to mogł poprowadzić na fb i tutaj poprowadzić watek Arona. A kto tutaj na dogomanii jest z Vivy kto by mogł pomóc z tym udostępnieniem konta ?

Sprawdzałam na internecie, jedna firma robi i kojce i budy dla psów, więc można by tam zamówić, tylko nie wiem ile transport by wyniósł. Chyba że jakaś firma niedaleko jest co by zrobiła.

A jakie wymiary ma obecny kojec ?
Link to comment
Share on other sites

  

Ja myślałam żeby na dogomanii jakoś bazarkami uzbierać na bude dla Arona a na fb i na konto fundacji - zbierać na kojec dla niego. Tylko ja z Vivą mam złe doświadczenia, więc nie wiem kto by to mogł poprowadzić na fb i tutaj poprowadzić watek Arona. A kto tutaj na dogomanii jest z Vivy kto by mogł pomóc z tym udostępnieniem konta ?

Sprawdzałam na internecie, jedna firma robi i kojce i budy dla psów, więc można by tam zamówić, tylko nie wiem ile transport by wyniósł. Chyba że jakaś firma niedaleko jest co by zrobiła.

A jakie wymiary ma obecny kojec ?

Dołoże się do budy ale poprzez dogo, na konto Vivy z pewnoscią nie bede wplacać, Mam swoje powody)  Pies mieszka w syfie. Składka jest konieczna, fakturę trzeba wkleić za zakup budy i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam zlego doswiadczenia z Viva,moze to zalezy od osoby,ktora pracuje w Vivie.
Napewno pieniadze wplacone na konto Vivy dla Arona bede oddane psiakowi.
Ale mozna ttez zbierac pieniadze na dogo,i tutaj kupic bude.
Ale nie wiem jak to bedzie z transportem tej budy,jesli ktos zgodzi sie zrobic.
Funia kupowala budy jakis czas temu,porzadne budy.Chyba w Bondyrzu,ale to kawalek od Szczebrzeszyna.
I nie wiem co z tym kontem,prosic o udostepnienie?
A kto bedzie zbieral na to konto?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...