Jump to content
Dogomania

Maszeńka, sunia z ruchliwego skrzyżowania za TM :( Będziesz zawsze w naszych sercach [*]


elik

Recommended Posts

Masza ma słabe tylne nogi i tego jestem pewna.

 

Czy to są stawy, czy od kręgosłupa to nie wiem.

 

Największe problemy ma ze wstawaniem. Czasami jej pomagam. 

Jak chodzi, to nie zatacza się. Drepcze sobie spokojnie po ogrodzie.

 

Trzeba się zastanowić nad badaniami, żeby nie wozić jej po kilka razy do weta, bo to zawsze stres.

 

Co do leku na stawy o którym pisałam, to podawałam go już psiakowi i widać było poprawę

 

O leku Bioarthrex nie słyszałam więc się nie wypowiem

 

Link to comment
Share on other sites

Ciocie kochane,ja tez mogę polecić,kupić i wysłać Arthrovet plus,który u mojej Julisi sprawdził się i nadal sprawdza,bardzo dobrze/zalecony swojego czasu przez weta/.Ale przede wszystkim,Maszeńka powinna być przebadana i zdiagnozowana,żeby wiedzieć co jej tak na prawdę jest.Bez tego trudno coś doradzić,bo lekarzami nie jesteśmy.Wizyta u weta i pójść w kierunku jego zaleceniom,co do przeprowadzenia badań.To lekarz diagnozuje, ocenia,zaleca i prowadzi leczenie swojego pacjenta.My możemy coś doradzić i zaproponować,ale to też musi być też skonsultowane z lekarzem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Też myślę, jak i Bogusik, że trzeba zacząć od przebadania.

Ja kompletnie nie mam doświadczenia w tej materii. Moje psiaki na szczęście nie narzekają na stawy. Przynajmniej na razie. Gdyby chodziło o choroby serca, to coś mogę powiedzieć, ale stawy, zero wiadomości.

 

Poradźcie więc proszę w jakim kierunku mają być przeprowadzone badania, na co zwrócić wetce uwagę.

Link to comment
Share on other sites

Eluniu,opisać zachowanie Maszeniki,co się dzieje,jak się zachowuje,jakie sa objawy niepokojące.Lekarz powinien zalecić jakie badania trzeba by wykonać i tego powinno sie trzymać.To nie my sugerujemy lekarzowi,ale odwrotnie,to on z racji swojego zawodu i wiedzy medycznej,powinien zasugerować/zlecić odpowiednie badania

Link to comment
Share on other sites

Eluniu,opisać zachowanie Maszeniki,co się dzieje,jak się zachowuje,jakie sa objawy niepokojące.Lekarz powinien zalecić jakie badania trzeba by wykonać i tego powinno sie trzymać.To nie my sugerujemy lekarzowi,ale odwrotnie,to on z racji swojego zawodu i wiedzy medycznej,powinien zasugerować/zlecić odpowiednie badania

 

No jasna sprawa :P

Buziolki :)

 

Makila bardzo Cie proszę, jak wyzdrowiejesz, to weź Miszeńkę do weta. Może niech będzie na czczo, to może od razu będzie mogła być pobrana krew do badania.

Nie wiem czy mocz przy tych dolegliwościach też by się przydało zbadać ?

 

Krew była już badana, ale może teraz inne wskaźniki trzeba będzie brać pod uwagę.

Link to comment
Share on other sites

Sprawy zwyrodnieniowe pokaże RTG. Krew w tym przypadku może wskazać jedynie stan zapalny. Na zwyrodnienia lekarstwa nie ma. Na ciężkie stany podaje się sterydy, ale one bardzo obciążają inne organy, więc to ostateczność. Suplementami wszelkimi, które mają w nazwie "arthro" można jedynie spowolnić procesy zwyrodnieniowe. Przy czym najważniejszym składnikiem jest glukozamina i to jej zawartością w preparacie należałoby się najbardziej sugerować... Tak przynajmniej postępujemy w przypadku naszej Lili. Można też zastosować zabiegi typu prądy czy pole magnetyczne - z zakresu rehabilitacji.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze podziwiam ogrom wiedzy jaki prezentujecie. Ja niestety, albo na szczęście nie musiałam dotychczas interesować się takimi chorobami.

Mój Bingo ma 12 lat, a od 2 lat jest na lekach z powodu niedomykania zastawki (wydolność ok. 32 %). Dołączyły ostatnio problemy z ... no właśnie z czym ? Bardzo dużo pije i b. dużo siusia. Nie wystarczają mu 3 spacery dziennie jak dotychczas.

Dzisiaj byłam u dobrego weta, siedzieliśmy w gabinecie blisko 1,5 godziny, Bingo miał robione badanie krwi, moczu i USG organów wewnętrznych. Badanie krwi tak na szybko (chemia będzie robiona poza gabinetem) nie wykazało nieprawidłowości. Co prawda pewne czynniki (czerwone krwinki) w dolnej granicy, ale jeszcze w normie. Mocz ok - będzie jeszcze badana zawiesina. USG nie wykazało żadnych zmian nowotworowych wątroby, ani nerek.

Niby wszystko ok, a objawy nie ok :( Jeszcze ma być reszta wyników badania krwi (chemia) i moczu (zawiesina). Czy będzie diagnoza, czy dalsze badania. Nie wiem. Będę czekała z niecierpliwością.

Czeka mnie też wizyta z moja sunią - ja mało, wręcz nie chce jeść, a tyje :(

Link to comment
Share on other sites

Aneczko ja chętnie poczytam i zapytam swojego weta czy był by odpowiedni dla mojej Aishy :)

No poczytaj,może akurat byłby odpowiedni.Na rynku są różne wspomagacze ale ja patrzę aby w składzie było jak najwięcej glukozaminy i w miarę cena przystępna.

 

http://zooart.com.pl/product-pol-7268-BIOWET-Bioarthrex-tabletki-wspomagajace-odnowe-chrzastki-stawowej-75-tabl-.html

 

A Maszeńce na bank jak nie pomoże to nie zaszkodzi.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jej się łapki plączą, to raczej stawiałabym na neurologię, a nie na stawy. Bez dokładnego obejrzenia suni przez weta niczego bym na własną rękę nie podawała...

Głuchypsie - bardzo przepraszam, wczoraj nie dałam rady wysłać paczuchy. Ale już jest spakowana, zaetykietowana, zlecenie w firmie kurierskiej złożone - czekam tylko na odbiór. Jak tylko kurier ją zabierze - dam Ci znać ;)

 

 

strona sendpoint.pl, zalogować się i wybrać firmę kurierską K-ex :)
Dziś wysyłam pakę do Gluchypies na bazarek dla Maszeńki - duża, sporo waży, a zapłaciłam 16,25 zł. Zabiorą ode mnie z biura i dostarczą odbiorcy do domciu - bardzo wygodnie i tanio :)

 

Paczka już u mnie od wczoraj :) fotki zrobię w weekend i postaram się od razu wystawić bazarek. Na Maszeńkę będzie 75% a pozostałe jeszcze nie wiem, na jakiego psiaka, ale chciałabym żeby jakiś inny biduś też skorzystał. Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko.

Link to comment
Share on other sites

Paczka już u mnie od wczoraj :) fotki zrobię w weekend i postaram się od razu wystawić bazarek. Na Maszeńkę będzie 75% a pozostałe jeszcze nie wiem, na jakiego psiaka, ale chciałabym żeby jakiś inny biduś też skorzystał. Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko.

 

Jeśli o mnie chodzi, to jestem za, a nawet przeciw :P Wszystkie bidy są NASZE :)

Link to comment
Share on other sites

Tego samego życzę :)

 

Pięknie dziękuję, i ja Twoim futrzastym też dużo zdrówka życzę :)

 

Wiecie, póki moje ogonki były zdrowe, to sobie myślałam (czasem narzekałam), że czemu one takie rozbrykane, nieusłuchane, uparrrrrte jak osły. A teraz to myślę, że niechby były jakie chciały, byle były zdrowe :)
 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pięknie dziękuję, i ja Twoim futrzastym też dużo zdrówka życzę :)

 

Wiecie, póki moje ogonki były zdrowe, to sobie myślałam (czasem narzekałam), że czemu one takie rozbrykane, nieusłuchane, uparrrrrte jak osły. A teraz to myślę, że niechby były jakie chciały, byle były zdrowe :)
 

dokładnie tak :) :) :) niech tam sobie będą jakie chcą byle by zdrowe i z zadowolonymi pycholami :) tylko tyle nam do szczęścia potrzeba :) :) :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

zgadzam się !!!!!!! :) tym bardziej że Maszeńka ma problemy ze wstawaniem :(

 

Tak, poproszę Makilę, żeby zleciła wykonanie tego badania :)

Dziękuje Kochane Cioteczki za troskę o zdrowie Maszeńki. Gdyby wiedziała, że tyle dobrych Duszyczek myśli o niej ... :)
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...