Jump to content
Dogomania

14-letnia malusieńka Kaja błaga o pomoc.


ewu

Recommended Posts

To faktura za sobotnią wizytę

 

mscd9t.jpg

 

Co to za usluga ?   Dla jakiego psa ?   

 

Usluga powinna byc wyszczegolniona, imie psa powinno byc podane na fakturze  !

 

Do faktury powinna byc przynajmniej podpięta karta wizyty .....

 

 

 

 

 

 

Faktura za zabieg i badania krwi

 

5efhbr.jpg

 

Jak wyzej.

 

Faktura nie zawiera zadnych danych dot. rodzaju zabiegu ani dla jakiego psa zostala wykonana. Z faktury nie wynika ze badania zostaly zrobione dla Kaji.

 

Kaja jest podana wylacznie na wyniku badan.

 

Na fakturze powinno byc osobno wyszczegolnione:

1. Jaki zabieg i ile kosztowal

2. cena badania krwi.

 

 

 

 

 

Wynik badań krwi

 

20ge2dg.jpg

 

 

 

Przypisy opiekuna psa  do faktur sa  nieistotne .

 

To zadanie weterynarza zeby na fakturze podal imie psa i wyszczegolnil o jaki rodzaj uslugi chodzi !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Co to za usluga ?   Dla jakiego psa ?   
 
Usluga powinna byc wyszczegolniona, imie psa powinno byc podane na fakturze  !
 
Do faktury powinna byc przynajmniej podpięta karta wizyty .....
 
 
 
 
 
 
 
Jak wyzej.
 
Faktura nie zawiera zadnych danych dot. rodzaju zabiegu ani dla jakiego psa zostala wykonana. Z faktury nie wynika ze badania zostaly zrobione dla Kaji.
 
Kaja jest podana wylacznie na wyniku badan.
 
Na fakturze powinno byc osobno wyszczegolnione:
1. Jaki zabieg i ile kosztowal
2. cena badania krwi.
 
 
 
 
 
 
 
 
Przypisy opiekuna psa  do faktur sa  nieistotne .
 
To zadanie weterynarza zeby na fakturze podal imie psa i wyszczegolnil o jaki rodzaj uslugi chodzi !

 
Pani Kseniu , a można wiedzieć ile pani wpłaciła na Kaje? I czy poddaje pani w wątpliwość faktury na Kaje? Ile Pani ostatnio wyciągnęła psów ze schroniska i opłaca im osobiście pobyt lub leczeni?
Link to comment
Share on other sites

Pani Beato, od kiedy  warunkiem odpowiedzi na pytania jest wplata na danego psa lub wyciaganie psow ze schroniska ?

 

Ws. faktur lecznicy   dalej uwazam ze okreslenie "usluga weterynaryjna" jest nieprecyzyjna i nie okresla w zadnej mierze wykonanych zabiegow ani ktoremu psu zostaly udzielone.

 

Czy stale trzeba przypominac o transparentnosci  finansowej ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pani Beato, od kiedy  warunkiem odpowiedzi na pytania jest wplata na danego psa lub wyciaganie psow ze schroniska ?

 

Ws. faktur lecznicy   dalej uwazam ze okreslenie "usluga weterynaryjna" jest nieprecyzyjna i nie okresla w zadnej mierze wykonanych zabiegow ani ktoremu psu zostaly udzielone.

 

Czy stale trzeba przypominac o transparentnosci  finansowej ?

Ja w tym wypadku zgadzam się z sugestią wellington.Tu nie chodzi o jakiś zarzut w stronę Makili,ale o nieprecyzyjność wystawiania faktur przez lecznicę.Dlaczego w innych lecznicach jest wpisane imię zwierzaka,jak również wyszczególnione,na co dokładnie opiewa faktura i nie stanowi to problemu? Usługa weternaryjna,niestety,ale nie wiele mówi...

Prośba do Makili-Poproś kochana lecznicę, o precyzyjne wystawianie faktur na zwierzaki,które są w jakimś stopniu finansowane przez darczyńców

Takie są "żelazne" prawa księgowości...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ja w tym wypadku zgadzam się z sugestią wellington.Tu nie chodzi o jakiś zarzut w stronę Makili,ale o nieprecyzyjność wystawiania faktur przez lecznicę.Dlaczego w innych lecznicach jest wpisane imię zwierzaka,jak również wyszczególnione,na co dokładnie opiewa faktura i nie stanowi to problemu? Usługa weternaryjna,niestety,ale nie wiele mówi...

Prośba do Makili-Poproś kochana lecznicę, o precyzyjne wystawianie faktur na zwierzaki,które są w jakimś stopniu finansowane przez darczyńców

Takie są "żelazne" prawa księgowości...

 

Od kilku lat wstawiam "takie" faktury na różnych wątkach psów które są u mnie i nigdy nikt nie miał zastrzeżeń.

 

Przy najbliższej wizycie u weta poproszę o opis co Kaja miała robione.

 

Często na wątkach są wstawiane paragony na których nie ma żadnych informacji i nie widziałam tam żadnych wątpliwości.

 

Jeżeli chodzi o przejrzystość, to dosłownie każdy może zadzwonić do weta który wystawił fakturę i podając moje imię i nazwisko oraz imię psa może dowiedzieć się wszystkiego. Gdybym wstawiała faktury fikcyjne, to na pewno dane lecznicy jak i moje byłyby zakryte. Kilkakrotnie spotkałam się z fakturami wstawianymi na wątkach gdzie wszystkie dane były zamazane.

Link to comment
Share on other sites

Od kilku lat wstawiam "takie" faktury na różnych wątkach psów które są u mnie i nigdy nikt nie miał zastrzeżeń.

 

Przy najbliższej wizycie u weta poproszę o opis co Kaja miała robione.

 

Często na wątkach są wstawiane paragony na których nie ma żadnych informacji i nie widziałam tam żadnych wątpliwości.

 

Jeżeli chodzi o przejrzystość, to dosłownie każdy może zadzwonić do weta który wystawił fakturę i podając moje imię i nazwisko oraz imię psa może dowiedzieć się wszystkiego. Gdybym wstawiała faktury fikcyjne, to na pewno dane lecznicy jak i moje byłyby zakryte. Kilkakrotnie spotkałam się z fakturami wstawianymi na wątkach gdzie wszystkie dane były zamazane.

 

 

To weterynarza nie obowiazuje ochrona danych pacjentow i ich opiekunow ? 

 

Powolywanie sie na zleceniodawce tez nie pozwala weterynarzowi udzielac jakichkolwiek informacji osobom trzecim.

Link to comment
Share on other sites

Od kilku lat wstawiam "takie" faktury na różnych wątkach psów które są u mnie i nigdy nikt nie miał zastrzeżeń.

 

Przy najbliższej wizycie u weta poproszę o opis co Kaja miała robione.

 

Często na wątkach są wstawiane paragony na których nie ma żadnych informacji i nie widziałam tam żadnych wątpliwości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli chodzi o przejrzystość, to dosłownie każdy może zadzwonić do weta który wystawił fakturę i podając moje imię i nazwisko oraz imię psa może dowiedzieć się wszystkiego. Gdybym wstawiała faktury fikcyjne, to na pewno dane lecznicy jak i moje byłyby zakryte. Kilkakrotnie spotkałam się z fakturami wstawianymi na wątkach gdzie wszystkie dane były zamazane.

 

 

Tak właśnie jest,że obowiązuje ustawa "O ochronie danych osobowych" Nawet w szpitalu nie udzielą informacji o pacjencie dalszej rodzinie.Dane osobowe osoby prywatnej na fakturze,jak najbardziej mogą być zamazane,natomiast imię psa i wyszczególnienie na fakturze,powinno być.Ty prowadzisz legalny,zarejestrowany hotelik,więc nawet dziwne by było,gdybyś zamazywała swoje dane.

Makila,tak jak napisałam wyżej,to nie jest w żadnym wypadku atakiem na Ciebie i posądzaniem o jakieś tam fikcyjne faktury.To są pieniądze darczyńców i trzeba się z tego w sposób "przejrzysty" i nie budzący żadnych niepotrzebnych zastrzeżeń,rozliczyć.Ja nauczyłam się robić bazarki na dogo i staram się pierwszą stronę z rozliczeniami prowadzić tak,aby nikt nie miał żadnych wątpliwości.

Fajnie,że wszystko "sprostujesz" u weta :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie jest,że obowiązuje ustawa "O ochronie danych osobowych" Nawet w szpitalu nie udzielą informacji o pacjencie dalszej rodzinie.Dane osobowe osoby prywatnej na fakturze,jak najbardziej mogą być zamazane,natomiast imię psa i wyszczególnienie na fakturze,powinno być.Ty prowadzisz legalny,zarejestrowany hotelik,więc nawet dziwne by było,gdybyś zamazywała swoje dane.

Makila,tak jak napisałam wyżej,to nie jest w żadnym wypadku atakiem na Ciebie i posądzaniem o jakieś tam fikcyjne faktury.To są pieniądze darczyńców i trzeba się z tego w sposób "przejrzysty" i nie budzący żadnych niepotrzebnych zastrzeżeń,rozliczyć.Ja nauczyłam się robić bazarki na dogo i staram się pierwszą stronę z rozliczeniami prowadzić tak,aby nikt nie miał żadnych wątpliwości.

Fajnie,że wszystko "sprostujesz" u weta :)

 

Ja absolutnie nie odebrałam tego jako Twój atak na mnie :)

 

Chciałam tylko wytłumaczyć dlaczego takie faktury ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Czy malutka ma jakiegoś skarbnika.

Chcę jutro zrobić dla niej bazarek z fantów, które dostałam od cioteczki kombucza69 i chcę aby wpłaty szły na jego konto a na końcu poprosić tylko o zwrot kosztów za wysyłki i koperty :)

Link to comment
Share on other sites

Czy malutka ma jakiegoś skarbnika.

Chcę jutro zrobić dla niej bazarek z fantów, które dostałam od cioteczki kombucza69 i chcę aby wpłaty szły na jego konto a na końcu poprosić tylko o zwrot kosztów za wysyłki i koperty :)

 

Nie ma skarbnika.

Poproszę elik może się zgodzi.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma skarbnika.
Poproszę elik może się zgodzi.

Zgodzi się, zgodzi :) A czy ma inne wyjście, jak psiak jest w potrzebie ? Ktoś musi.
Ale b-b bardzo proszę, jak będziesz rozsyłać dane do przelewu to WIELKIMI i grubymi literami napisz, że w tytule MUSI być: nick + bazarek dla bezdomnej Kai.
Tak, tylko tak i dokładnie tak :)
Jutro poślę Ci nr konta do wpłat dla Kai.
Jak tak dalej pójdzie, to kont mi zabraknie :)
Link to comment
Share on other sites

I tutaj te cholerstwo się przypętało :(

Zaraz zabiorę się za robienie zdjęć i zrobię bazarek.

 

NIetety :( tak jest jak pieski nie miały dobrej opieki za młodu. 

Gdyby były wysterylizowane, to nie byłoby takich problemów :)

 

Bardzo dziękuję za obecność i pomoc :)

 

Szkoda, że tak mało osób odwiedza Kajusię :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...