Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

4 godziny temu, Murka napisał:

My wszystkie poważne i ryzykowne zabiegi chirurgiczne robimy na klinikach weterynaryjnych UP w Lublinie. Oni tam często bardzo idą na rękę jeśli chodzi o psy bezdomne.

Przeważnie kontaktujemy się z dr Szpondrem a on organizuje ekipę do zabiegu. Chyba w każdym naszym przypadku brał udział prof. Silmanowicz.

Murko w takim razie proszę skontaktuj się z tym specjalistą. Trzeba działać szybko, oby się nie okazało, że trzeba będzie łapę amputować. Takie paskudztwo lubi głębiej iść :( Jeśli Ergo boli to moze zapytaj weta o leki przeciwbólowe? Moja Majunia zażywała np. caprodyl.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, agat21 napisał:

Aga, czy miałaś doświadczenia z podobnymi naroślami u psiaków? 

U mojej suńki aresywny rak kości był, więc zupełnie inna bajka..

  z naroślami złośliwymi tak, ale nie na łapie, lecz w innych miejscach. Róznie bywa. W przypadku Ergo boję się, co będzie dalej, bo bardzo szybko to odrasta.Na pewno ważne jest, by obserwować psa i obmacywać np. węzły chłonne, sprawdzać, czy gdzieś coś nie zaczyna go boleć. Zły bardzo znak przy tego typu naroślach to np. twardniejące węzłe chłonne  - twarde jak orzechy, albo wyraźna zmiana zachowania psa  świadcząca o bólu. U jednego z moich psów takie zmiany zaszły i skończyło się to wszystko tragicznie. Nie było ratunku. Oby u Ergo taki scenariusz nie zaczął się realizować. No i lepiej, ze to łapa,,, zawsze ostatecznie mozna amputować... bo u mojego psa to była głowa :( Cóz jeszcze.. ja bym wybrała weta, który dużo, często operuje i z powodzeniem to robi.

Link to comment
Share on other sites

Postaram się jeszcze w tym tygodniu coś ustalić, muszę odgrzebać stare kontakty. Już dawno nie mieliśmy potrzeby korzystać z chirurgii lubelskiej.

Przepraszam, że nie zrobiłam fotek Ergo, ale miałam trochę problemów, w poniedziałek wróciłam ze szpitala i jeszcze do końca nie doszłam do siebie.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, mar.gajko napisał:

Mureczko, zorientuj się kiedy do tego weta w Lublinie. Co on radzi i zaleca. Jakie rokowania. I jakie koszty tego będą.

Musimy się sprężyć :) finansowo. Oczywiście się dołożę do kosztów zabiegu. I może w końcu jakiś bazarek zrobię, choć nie w tym tygodniu jeszcze.

Gdybyś robiła bazarek na Ergo to ja mam kilka fantów. To są bzdury i być może nie znajdą nabywcy ale... nigdy nie wiadomo co komu może się przydać

Zdjęcia mogę przesłać Ci mailem , a już ewentualną wysyłkę i jej koszty biorę na siebie.

Link to comment
Share on other sites

O 19.01.2016o00:17, AgaG napisał:

Mam pytanie do krakusów.Nie zlitowałby się ktoś i nie zrobił bazaru dla Ergo? Mam sporo fantów: od pani Ani ze Szczekocin czekaja od wakacji :(, też od Topi itd.. Niestety z moim czasem istna tragedia. Brykające dziecko w wieku "przedprzedszkolnym" i cztery psy wiecznie na coś chore plus inne liczne zajęcia. :) 

 

Agnieszka ma też jeszcze fanty, które mogłaby dorzucić.

Link to comment
Share on other sites

O 4.02.2016o09:55, sleepingbyday napisał:

przypomnijcie mi, czy było histo tego wyciętego guza? 

Nie mogę teraz na watku znaleźć wyniku, ale tak, było. Zmiana jest złośliwa.

Link to comment
Share on other sites

43 minut temu, AgaG napisał:

Nie mogę teraz na watku znaleźć wyniku, ale tak, było. Zmiana jest złośliwa.

I chyba było, że lubi odrastać.

Na pewno zrobię bazarek, ale muszę przestać chodzić codziennie do weta.Młoda, cudowna kotka walczy o życie.Pozostałe też chorują, ale leki dostają w domu.

Link to comment
Share on other sites

 

Źle, niestety źle

O 4.02.2016o09:55, sleepingbyday napisał:

przypomnijcie mi, czy było histo tego wyciętego guza? 

 

2 godziny temu, AgaG napisał:

Nie mogę teraz na watku znaleźć wyniku, ale tak, było. Zmiana jest złośliwa.

Tak ,pamiętam też, że były badania i zmiana jest złośliwa z możliwością przerzutów :(

Ciocie, jeżeli macie zdjęcia fantów, to możecie przysłać do mnie ([email protected] lub na PW). Zrobię bazarek na cito a ciocie mar.gajko, ewkar,sleepingbyday będą mogły spokojnie przygotować się do mega- bazarów.

Link to comment
Share on other sites

Wyniki wycinka wykazały nowotwór złośliwy Mastocytomia.

Prawdopodobnie w poniedziałek Ergo będzie miał zabieg w Lublinie, jutro mam jeszcze dzwonić i dokładnie się umówić na godzinę.

Dr mówił, że niestety Mastocytomia lubi odrastać:(

 

Zrobiłam na szybko fotki guzka dla dra, więc wrzucam i tutaj:

047c46bbc75d6cddgen.jpg

791f467d99c55009gen.jpg

208e757c7bc876c3gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

O rany, jak ta łapina wygląda :( Ergusiu, będzie jednak dobrze, zobaczysz. Murko, jaki może być koszt tego zabiegu, coś mniej więcej wiadomo? 

Jolu, podeślę też zdjęcia fantów, jeśli można. Do jutro postaram się zrobić zdjęcia. Parę już mam, ale mało. Muszę pomyśleć nad kolejnymi fantami.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jeszcze jakie koszty, jutro podpytam.

Transport do Lublina będzie jednorazowy chyba (90 zł), bo prawdopodobnie będzie można tego samego dnia po zabiegu Erga zabrać, nie będzie musiał zostawać na szpitalu.

Przed zabiegiem dr zlecił badanie krwi i jak się uda to zrobimy je w poniedziałek rano u naszego weta.

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, agat21 napisał:

O rany, jak ta łapina wygląda :( Ergusiu, będzie jednak dobrze, zobaczysz. Murko, jaki może być koszt tego zabiegu, coś mniej więcej wiadomo? 

Jolu, podeślę też zdjęcia fantów, jeśli można. Do jutro postaram się zrobić zdjęcia. Parę już mam, ale mało. Muszę pomyśleć nad kolejnymi fantami.

Świetnie, przyślij - zarezerwowałam miejsce :)

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, jolantina napisał:

Świetnie, przyślij - zarezerwowałam miejsce :)

Ja też spróbuję zdążyć i porobić zdjęcia choć paru fantów, Łapa Ergo wygląda źle... :( Oby to nie zaczęło w głąb iść do kości... :( 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...