Jump to content
Dogomania

Tajson szuka człowieka, któremu zaufa


Thaenda

Recommended Posts

Tajson jest dużym(ok 50 cm), uroczym psiakiem w typie owczarka niemieckiego. W pierwszym kontakcie nie zwraca uwagi na opiekuna, lecz po pewnym czasie, siada obok i prosi o głaskanie Na smyczy chodź dosyć ładnie, o ile ma na sobie szelki. Do psów bywa nastawiony różnie, z jednymi chce się przywitać, a na inne warczy. Jest raczej spokojny, chociaż w przypływie radości zdarza mu się skoczyć na człowieka, więc nie nadaje się do domu z małymi dziećmi. Ma krótką, ale gęstą sierść, której pielęgnacja zajmuje dużo czasu, co Tajson znosi z anielską cierpliwością Kontakt w sprawie adopcji: 510 952 767 malgorzata.glowa@gma­il.com

 

10695080_363763520455945_310023185_n.jpg

 

Tajson do schroniska trafił 23.07.14, a na pierwszy spacer wyszliśmy 11 września. Chłopak chętnie wyszedł z boksu, ale przez cały spacer nie zwracał na mnie uwagi, na smyczy szedł w miarę ładnie, ale w pewnej odległość ode mnie. Z każdym, kolejnym spacerem było lepiej, zdarzało mu się usiąść koło mnie, czekając na głaskanie, aż w końcu po jakiś 4 spacerach, czekała mnie miła niespodziana Tajson, na mój widok zaczął tak radośnie skakać po boksie, że miałam problem z przypięciem mu smyczy :) Na spacerach też zwraca coraz to większą uwagę na mnie. Coraz częściej prosi o pieszczoty, najczęściej kładzie się na plecach prosząc o mizianie po brzuszku ;)

103_0741.JPG

 

Chodziarz nadal zdarzają się momenty w których nie zwraca na mnie uwagi i nie reaguje na wołanie (nawet na Tajson masz, na co z reguły od razu do mnie przychodzi) to i tak zrobił już duży postęp. Zaczynamy też naukę komend na razie opanował tylko siad :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tajson (Szczurek :D) trafił pod opiekę Marcina i odbyli już swój drugi spacer. Wczoraj chłopak był dość niespokojny, na początku nie bardzo podobało mu się, że to Marcin go zabiera i lekko pokłapał ząbkami przy wyciąganiu z boksu ale potem już było tylko lepiej :) Niestety nie bardzo dogadywał się z nowym kolegą Torro i koleżanką Frytką ale bądźmy dobrej myśli :) Poza tym był bardzo grzeczny, reagował na zawołanie i grzecznie chodził przy nodze.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje że współpraca Tajsona i Marcina będzie się lepiej układać niż moja :) Tak Tajson ma problemy z dogadaniem się z innymi psiakami, chociaż suczki raczej zawsze dobrze traktował (z wyjątkiem incydentu z Andzią). Mi zawsze chętnie z boksu wychodził, no ale on też musi się przyzwyczaić do nowego opiekuna. Jest naprawdę wspaniałym psem, szkoda że brakuje mi do niego doświadczenia. Oby tylko  ta zmiana wyszłam mu na dobre ;)

Link to comment
Share on other sites

W takim razie mam nadzieję, że najpierw skontaktują się ze mną :)

A nie wiesz czy chociaż ktoś wyciągnął go z boksu?

 

Odnośnie wczorajszego spacerku to Tajson/Szczurek udał się na dość długi spacer na Borki na początku w towarzystwie Torro, Teli i Frytki potem towarzystwo się rozdzieliło i została sama Frytka. Kiedy spacerowaliśmy wszyscy w czwórkę to Tajson oczywiście tylko czekał na zaczepkę ze strony Torro wówczas on nie pozostawał mu dłużny, z Frytką i Telą dogadywał się bez problemu. Kiedy zostały tylko dwa psy to wykazywał zainteresowanie opiekunem i pięknie chodził przy nodze, reagował też na komendy i każde zawołanie. Fajny z niego psiak ale będzie wymagał konsekwentnego właściciela, gdyż lubi okazywać swoje niezadowolenie :) Apetyt chłopak mu duży ale smaczki z ręki bierze bardzo delikatnie. Aha zauważyliśmy, że jest też cięty na koty.

 

Dziś jak wrócę do domu postaram się skleić jakiś dłuższy opis.

 

Tutaj zdjęcia ze spaceru:

IMG_5035.JPG

 

IMG_5037.JPG

 

IMG_5038.JPG

 

IMG_5043.JPG

 

IMG_5045.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...