Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

Przed chwilą, ewu napisał:

Elu jutro wieczorem zadzwonię i już dziękuję za pomoc:)

Ok :) Nie dziękuj Basiu, z przyjemnością pomogę Ci Basiu uwolnić się od tych znaczków :)

A teraz Dobrej Nocy życzę i lecę w łóżeczko 

na dobranoc.gif

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

danyww czy wiesz może jaki był efekt tej kontroli OTOZ Animal ? Czy psiakom choć trochu poprawił byt ten wstrętny chłop ?

..nie piszą wszystkiego bo pilotują tą sprawę.    Na FB ich strona : https://www.facebook.com/otoz.gliwice/?fref=ts

..tam piszą też w komentarzach. A sprawa rozlewa się po całym kraju i mam nadzieję, że tym razem się uda coś z tym zrobić

 

cytat jednej soby: " Powiatowy jest na urlopie ale na terenie "schroniska" są 2 osoby z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, właśnie rozmawiałam z zastępcą, Mam dostać informację co wykazała kontrola. Jestem także inspektorem ds. ochrony zwierząt - Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo CANE zadałam jeszcze parę innych pytań odnośnie Miedar...Dam Państwu znać jak będę miała jakąś informację..OTOZ OTOZ Animals Inspektorat Gliwice 2764.png<3 dziękuję..Może coś tam się w końcu ruszy..Mam nadzieję,że złożyliście zawiadomienie..warto może teraz dobrać się do gmin..przy okazji kontrolujący mają pojechać jeszcze do jednego schronu.."

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, danyww napisał:

..nooo i jak zwykle  :(  Raport z dzisiejszej kontroli nie ujawnił żadnych uchybień     ..aż mnie skręca

Jak nie ma uchybień skoro były. Nie ma siły przebicia aby im dobrać się do tyłka.Masakra.Miedary to m.in. jedno z najgorszych Schronisk w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, danyww napisał:

..nooo i jak zwykle  :(  Raport z dzisiejszej kontroli nie ujawnił żadnych uchybień     ..aż mnie skręca

Skandal !!!!! Przecież to nie może tak zostać. On dopiero teraz będzie sobie pozwalał, mając zwierzęta za nic. Jak nie tamtejszy weterynarz, to do powiatu, do województwa i dalej do skutku. Przecież to jest ewidentne znęcanie się nad zwierzętami. Bimba ie sobie z ustawy.

Ruszyć sprawę do TV.  Tego mój rozum nie pojmuje. NIE nie nie !!!

Link to comment
Share on other sites

Basia dostała z DS zdjęcia psiaka Bodzia/Yogiego, adoptowanego ze znanego nam miejsca na kilka dni przez tą kontrolą, która nie wykazała żadnych nieprawidłowości gif negujący.gif

Króciutko opowiem jak to było, bo sprawa zakręcona :)

Miałam zrobić wizytę PA w domu, który zgłosił chęć adopcji pewnego psiaczka. Na dzień przed ustalonym terminem wizyty dostałam wiadomość, że DT, w którym psiaczek przebywał, na wieść, że ktoś chce go adoptować, podjął decyzje o adopcji.

Kurtka na wacie !! Dom chce psiaka, przez telefon oceniłam korzystnie, myślę nie wolno stracić  :) Poprosiłam Basie o zdjęcia kilku młodych krótkowłosych czarnych psiaczków. Przysłała chyba trzy. Wybrałam jedno i posłałam panu z zapytaniem czy się podoba. Po konsultacji z żoną odpowiedział, że nawet bardzo :) I to był właśnie Bodzio, którego Państwo nazwali Yogi. Kilka dni później Bodzio był już krakusem  :)

E-mail od Pani

"Dzień dobry.

Yogi (daw. Bodzio) jest z nami już kilka dni. Byliśmy u weterynarza – dostał już 1 tabletkę na odrobaczenie, ponieważ widać było, że robaczki „wyszły” po 2 tyg dostanie następną. Potem po ok 2 tygodniach zostanie zaszczepiony na nosówkę. Był też wykąpany w szamponie przeciw insektom. Pies najbardziej „zaadoptował” sobie męża – najchętniej z nim spędza czas  i najbardziej go słucha. Kolejną ulubienicą Yogiego jest nasza córka. Pies dobrze czuje się też ze mną i synem, jednak wyraźnie ma swoich faworytów. Z kolei najbardziej z psa cieszy się syn. Dzieci aktywnie uczestniczą w opiece nad zwierzakiem – karmią go, córka przeważne 1x dziennie idzie z nami na spacer, pieszczą pieska i chętnie się z nim bawią.

Podsyłam też kilka zdjęć z dzisiaj – nie są super wyraźne, Yogi nie lubi się fotografować.

Pozdrawiam

Barbara C..."

Bodzio vel Yogi w DS  (1).jpg    Bodzio vel Yogi w DS  (2).jpg

Bodzio vel Yogi w DS  (3).jpg    Bodzio vel Yogi w DS  (4).jpg

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

A czemu tak? Przepraszam, śledzę wątek, ale dość pobieżnie... Zmienia się osoba decyzyjna w schronisku? :(

Nie, ale nigdy nie byli chętni pomaganiu im, a teraz po tej nieudanej kontroli mogą całkiem zabronić wstępu na teren schronu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...