Jump to content
Dogomania

Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.


Czarodziejka

Recommended Posts

A powiedzcie dlaczego wysyłacie fanty ZANIM wpłynie zapłata?
Moim zdaniem to jest proszenie się o kłopoty i prowokowanie oszustów
Są zasady bazarków i one powinny obowiązywać obie strony niestety.
Jak się je ma w nosie i wie lepiej to żadne czarne kwiatki nie pomogą- okazja czyni złodzieja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']A powiedzcie dlaczego wysyłacie fanty ZANIM wpłynie zapłata?
Moim zdaniem to jest proszenie się o kłopoty i prowokowanie oszustów
Są zasady bazarków i one powinny obowiązywać obie strony niestety.
Jak się je ma w nosie i wie lepiej to żadne czarne kwiatki nie pomogą- okazja czyni złodzieja[/QUOTE]

teraz już tak nie robię, a wtedy [B][COLOR="red"]Estrella[/COLOR][/B] tak bardzo mnie prosiła, ze potrzebuje tych spodni i obiecywała wpłatę zaraz następnego dnia ....
no i zaufałam jaj....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']A powiedzcie dlaczego wysyłacie fanty ZANIM wpłynie zapłata?
Moim zdaniem to jest proszenie się o kłopoty i prowokowanie oszustów
Są zasady bazarków i one powinny obowiązywać obie strony niestety.
Jak się je ma w nosie i wie lepiej to żadne czarne kwiatki nie pomogą- okazja czyni złodzieja[/QUOTE]

Akurat to nie ja wysyłałam,tylko koleżanka,która pierwszy raz bazarek prowadziła ze mną,zresztą kto się spodziewa,że licytuje,kupuje,adres wysyła,mówi,że pieniążki już w drodze,a potem amba wcina,bez zaufania dogomania nie miałaby prawa istnienia,gdyż całe zbiórki pieniędzy polegają na zaufaniu,wysyłasz innym pieniądze na leczenie zwierzaka i masz nadzieję,że pójdą pieniądze na jego leczenie a nie na przepicie,czy nie prawda.A żeby byli tylko uczciwi użytkownicy,to niestety czasami trzeba się sparzyć,człowiek uczy się na błędach niestety :(

Link to comment
Share on other sites

I tu pozwolisz tatankas , że sie z Tobą nie zgodzę.
Co innego zaufanie ( a wobec nie znanych osób i dyspnując nie swoimi a "psimi" pieniędzmi - przynajmniej [U]mocno[/U] ograniczone) a co innego naiwność , łatwowierność czy lekkomyslnośc.
Wpadki z nie płaceniem powtarzają sie na bazarkach ciagle więc czy na prawde trzeba się dopiero samemu sparzyć aby uwierzyć w istnienie naciągaczy? Kazdy z osobna musi nabierać doswiadczenia na podstawie własnych błędów - z cudzych nie można wyciągnąć wniosków?
I dla mnie bazarki a wpłaty na PwP to dwie rózne sprawy. Na bazarku nie masz wpływu kto sie pojawi i z kim będziesz się rozliczać. I to Ty jako sprzedawca masz zadbac o to aby być wiarygodnym a wystawione i sprzedane rzeczy przyniosły korzyść psu a nie stały się łupem oszusta. Dlatego wymyslono takie zasady że najpierw wpłata a póżniej wysyłka ( i to polecona aby szanse przekrętów w drugą stronę tez zminimalizować ) . I jesli juz mówimy o zaufaniu na bazarkach to raczej kupującego w stosunku do sprzedawcy ( kwestia opisu fantów , ich faktycznego stanu, wpłata "z góry" a nie za pobraniem). Prowadzacy bazarek ma OBOWIĄZEK dbac o interes psa dla którego go wystawia - a ten interes wyklucza wszelką lekkomyslność ( na która jak chcesz możesz sobie pozwolic gdzie indziej ryzykując swoje a nie psie pieniadze i tam to juz Twoja prywatna sprawa i Twoja wolna decyzja)
Co innego wpłaty na PwP które też trzeba robic "z głową" - pewnie że tu do końca ryzyka sie nie da wyeliminować i pewna doza zaufania jest konieczna ale i rozsądek , trochę doświadczenia , uwazne czytanie inf. na wątku , ocena rzetelności jego prowadzenia w tym dokumentowania wpłat rozliczeń też są konieczne.
I tu u nikt nie każe w razie jakichkolwiek wątpliwości lecieć z kasą- masz wybór.
Gdybysmy byli bardziej wymagajacy co do standartów prowadzenia zbiórkowych watków to może to wyeliminowałoby wielu i naciagaczy i ( co częstsze) ludzi dosc lekko wydajacych zebraną kasę
Ja mysle że na dogo tendencja aby bezkrytycznie ufac wyłączając czujnośc to bardzo zła maniera. Nie tylko ściąga i prowokuje oszustów ale i jest powodem wielu prawdziwych psich nieszczęść ( mordownie-hoteliki funkcjonujące tylko dlatego że "zaufano" zamiast sprawdzać, pochopne wydawanie psów do DS bez należytego sprawdzenia itd)
Jak ktos ma czyste rece i dobre intencje to zapewniam Cie że na pewno sie nie obrazi i zrozumie te srodki ostroznosci stosowane takze wobec niego. Tylko ktos kto ma cos do ukrycia bedzie sie domagał aby mu w ciemno zaufano i strzelał fochy gdy sie go prosi o uwiarygodnienie czy dokumentacje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tatankas']Ja zgłaszam [B]Mgielka[/B] na czarne kwiatki,przez ten bazarek:

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/213582-Zako%C5%84czony-rozliczam%21-FILMY-KSI%C4%84%C5%BBKI-ZABAWKI-na-Boksia-Kinga-rehabilitacj%C4%99-do-12.09/page7"]http://www.dogomania.pl/threads/213582-Zako%C5%84czony-rozliczam!-FILMY-KSI%C4%84%C5%BBKI-ZABAWKI-na-Boksia-Kinga-rehabilitacj%C4%99-do-12.09/page7[/URL]
Paczkę niestety wysłałyśmy,wisi 21zł+koszta przesyłki,które zna olly,a Mgielki od września w ogóle nie ma na dogo :([/QUOTE]
u mnie Mgielka tez kupowała jakoś we wrześniu i tez cisza
tyle że moja paczka nie poszła


co do wysyłania w ciemno
też czasami tak wysyłam ale staram sie tylko tym osobom które "znam"

Link to comment
Share on other sites

Ja w 100% popieram wypowiedź taks. Tak samo jak wysyłki listem poleconym. Lepiej dmuchać na zimne.

I dziewczyny! Pytacie dlaczego użytkownicy nie zostali dodani do czarnej listy na pierwszej stronie, a nie stosujecie się do próśb autorki wątku, aby umieszczać nicki tych osób w MIANOWNIKU pogrubioną czcionką i przede wszystkim KOLOREM CZERWONYM. Modzi nie mają tyle czasu, aby czytać post po poście, zwracają uwagę tylko na prawidłowe zgłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']
I dziewczyny! Pytacie dlaczego użytkownicy nie zostali dodani do czarnej listy na pierwszej stronie, a nie stosujecie się do próśb autorki wątku, aby umieszczać nicki tych osób w [COLOR=magenta][B]MIANOWNIKU[/B][/COLOR][B]pogrubioną czcionką [/B]i przede wszystkim[COLOR=darkred] [B]KOLOREM [COLOR=magenta]CZERWONYM[/COLOR][/B][/COLOR]. Modzi nie mają tyle czasu, aby czytać post po poście, zwracają uwagę tylko na prawidłowe zgłoszenia.[/QUOTE]
pozwolilam sobie zacytowac. tylko troche zmanilam kolorystycznie - moze teraz bedzie czytelniejsze dla zglaszajacych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hankasanok']chciałabym zgłosic użytkownika [B]yumanjii[/B] brała udział w bazarku,mimo licznych upomnień do dnia dzisiejszego nie zapłaciła za wylicytowany przedmiot, bazarek skonczył sie miesiac temu, wiec dzsiaj został zamkniety i rozliczony bez niej.
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/214937-Bingo-od-DT-dzieli-go-tylko-...Koniec-rozliczony-do-zamkniecia-DZIEKUJE[/URL]!!![/QUOTE]

u nas sytuacja sie wyjasniła, yumanji wprawdzie z wielkim opóźnieniem ale 10.11 wpłaciła pieniądze za wylicytowane rzeczy na bazarku wyjasniajac całą sytuację osobie odpowiedzialnej za bazarek, cytuje z watku:

[quote name='caryca26']dzisiaj yumanji wpłaciła 40zł z przeprosinami za opóźnienie.
Poprosiłam ją o podanie adresu i jak tylko napiszę to wyślę jej fanta.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tatankas']Ja zgłaszam [B][COLOR=red]Mgielka[/COLOR][/B] na czarne kwiatki,przez ten bazarek:

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/213582-Zako%C5%84czony-rozliczam%21-FILMY-KSI%C4%84%C5%BBKI-ZABAWKI-na-Boksia-Kinga-rehabilitacj%C4%99-do-12.09/page7"]http://www.dogomania.pl/threads/213582-Zako%C5%84czony-rozliczam!-FILMY-KSI%C4%84%C5%BBKI-ZABAWKI-na-Boksia-Kinga-rehabilitacj%C4%99-do-12.09/page7[/URL]

Paczkę niestety wysłałyśmy,wisi 21zł+koszta przesyłki,które zna olly,a Mgielki od września w ogóle nie ma na dogo :([/QUOTE]

To powtarzam poprawnie

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A powiedzcie dlaczego wysyłacie fanty ZANIM wpłynie zapłata?
Moim zdaniem to jest proszenie się o kłopoty i prowokowanie oszustów
Są zasady bazarków i one powinny obowiązywać obie strony niestety.
Jak się je ma w nosie i wie lepiej to żadne czarne kwiatki nie pomogą- okazja czyni złodzieja [/QUOTE]święta racja, bo ja właśnie tak zostałam oszukana przez [B]Polari[/B]. Prosiła w pw (kilka informacji), żeby jej wysłać paczkę a ona potem zapłaci i się nabrałam. Oszukała psa na 40,50 zł. Moja wina ale z drugiej strony oceniłam ją pod kątem siebie. Niestety, to, że ja (my) do czegoś takiego nie jesteśmy zdolni to nie znaczy, że nie zostaniemy oszukani - bo "okazja czyni złodzieja".

Chodzi o ten bazar: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/211109-PSIE-GAD%C5%BBETY-I-KOSMETYKI-DLA-PA%C5%83-na-2-sunie-w-dt-KONIEC"]http://www.dogomania.pl/threads/211109-PSIE-GAD%C5%BBETY-I-KOSMETYKI-DLA-PA%C5%83-na-2-sunie-w-dt-KONIEC[/URL],
(ja robiłam wysyłki)
Nie chodzi mi o bana, niech sobie czyta to co mają o niej inni do powiedzenia, chodzi mi o to, żeby przestrzec przed nią i ponawiam prośbę o umieszczenie jej na CK. Bo ja trzymam dowody na to, że zostałam oszukana.

Link to comment
Share on other sites

Kochane, wiem że mam teraz kilka zaległości bazarkowych, nie znoszę tego ale znalazłam się w strasznej sytuacji i po prostu nie mam głowy się tym teraz zająć, nie mówiąc już o tym że musiałam szybko zawiesić konto w banku. Mój mąż zmarł nagle 20 listopada i jestem w rozsypce... Przysięgam, że jak tylko się podniosę to ureguluję wszystkie zaległości w bazarkach i deklaracjach...

Link to comment
Share on other sites

Ja również [COLOR=black]zgłaszam [/COLOR]użytkowniczkę [COLOR=red][B]chauwa[/B][/COLOR]

Moja cierpliwość już się skończyła. bazarek zakończył się już dawno [url]http://www.dogomania.pl/threads/215901-R%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bciowy-bazarek-na-dwie-boksiowe-sunie-rozliczam[/url]
ja wysłałam 3 upomnienia. Pomimo jej logowania się na dogo, żadnej odpowiedzi nie uzyskałam, a pieniędzy jak nie było, tak nie ma.
Fanty wracają na bazarek.

Link to comment
Share on other sites

Zgłaszam [COLOR=red][B]Chauwa [/B][COLOR=black]za ten bazarek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/215345-ZAKO%C5%83CZONY-Dla-psiaka-dla-kociaka-dla-Ciebie-ZAPRASZAMY-do-17.10[/url]
Dwukrotnie mnie oszukała pisząc, że pieniądze wysłała. Za drugim razem nawet datę przelewu podała - kpina! Pieniędzy jak nie było tak nie ma.
Zero pieniędzy, zero kontaktu z nią, skrzynka zapchana a ona nie loguje się na dogo.
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klauzunka']Zgłaszam [COLOR=red][B]Chauwa [/B][COLOR=black]za ten bazarek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/215345-ZAKO%C5%83CZONY-Dla-psiaka-dla-kociaka-dla-Ciebie-ZAPRASZAMY-do-17.10[/url]
Dwukrotnie mnie oszukała pisząc, że pieniądze wysłała. Za drugim razem nawet datę przelewu podała - kpina! Pieniędzy jak nie było tak nie ma.
Zero pieniędzy, zero kontaktu z nią, skrzynka zapchana a ona nie loguje się na dogo.
[/COLOR][/COLOR][/QUOTE]


ale chyba prowadzi płatne dt ?

Link to comment
Share on other sites

W kwestii chauwy... Nie wiem, co się dzieje z Dziewczyną ale może ma jakieś kłopoty, stąd to milczenie (mam nadzieję, że przejściowe). U mnie sprawa była zgoła odwrotna więc ja, choć się wypowiadam tutaj, nie zgłaszam jej na tym wątku. Dostałam od chauwy fanty na bazarek (zupełnie bezinteresowny gest w ramach zakładki dogo - [I]podaruję[/I]), wystawiałam z nimi kolejny z rzędu, podałam, jej, jak uprzednio, link na PW, by wiedziała, co się z fantami dzieje i tym razem nie odpisała. To mnie zdziwiło, bo odpisywała słownie zawsze. Byłyśmy z sobą w kontakcie, większym na PW, mniejszym tel., bo w jej rejonie zamieszkania z zasięgiem słabiutko. Mogę mieć tylko nadzieję, czego i Wam i jej życzę, że sprawa się wyjaśni. Jak napisałam wcześniej, może coś się złego zadziało. Na jednym z wątków przeczytałam, a propos jej PDT, że trafiło się tam parwo. Może to ją, daj Boże - chwilowo, z aktywnością na dogo zblokowało? Może coś innego.

Link to comment
Share on other sites

jakie kłopoty?

cytuję sama siebie
[QUOTE]Kochani rozliczam bazar bez[B] Chauwy[/B]. Myślę, że nie ma co czekać, tym bardziej, że dwa razy mi pisała, że przelew wysłała - tylko, że ani za pierwszym razem ani za drugim nic nie doszło, więc kłamała. A jakie to były historie - raz rzekomo przelew miał iść z innego konta, innego nazwiska i to nazwisko miała mi podać na pw, cobym czasem nie przeoczyła jej wpłaty :smile: Po dwóch tygodniach jak nic nie doszło znowu się upomniałam - to nawet drugą datę wysłania przelewu mi podała.....szkoda słów. W profilu poza moim ma 3 wpisy na temat braku zapłaty za bazarki. Więc nie tylko z nami tak postąpiła, poza tym na wątku psów, które ma na dt też się nie odzywa.
Zero kontaktu, skrzynka zapchana, zniknęła z dogo, kilka kłamstw - i to tyle w temacie.

[B]Jak zwykle pies dostał po tyłku[/B] :-( [B]Chauwa[/B] [B]tak się nie robi[/B] [B]!!! [/B][/QUOTE]dla mnie to zwykłe oszustwo !

[QUOTE] Dostałam od chauwy fanty na bazarek (zupełnie bezinteresowny gest w ramach zakładki dogo - [I]podaruję[/I])[/QUOTE]i co z tego?
Darowałam karmę, robiłam ze swoich fantów bazarki i robię - na "swoje" psy, "nie/swoje" psy, na schronisko, ponad 100 paczek od lutego tego roku - na duże pieniądze, w domu też miałam parwo, mój własny pies schodził mi na rękach - to żadne wyjaśnienie. Co z tego, że coś podarowała jak po drodze oszukała kilka innych psów? Bazarki pochodzą z darowizn - żadna nowość, ludzie dają swoje fanty, swoje rzeczy...mało tu takich... - dzięki takim ludziom po części ratuje się psy....Ameryki nie odkryłam chyba?

[B][URL="http://www.dogomania.pl/members/44396-majqa"][B]majqa[/B][/URL] [B]nie planuję, ale[/B] [/B]w razie "w" odezwij się też w ten sam deseń jak ja coś zawalę.

Zrozum, ja czekałam ponad miesiąc, przez ten miesiąc byłam okłamywana. Każdy ma swoje problemy, kto ich nie ma. I na koniec dodam - jeśli zamiast tych wszystkich kłamstw, które czytam w pw od Chauwy - przeczytałabym "słuchaj klauzunka nie mam kasy, poniosło mnie, nie zapłacę, nie chcę tych fantów, zrób coś"....to MNIE BY TU NIE BYŁO.
Daleka jestem od "zadym" - ale nic mnie tak nie wytrąca z równowagi jak kłamstwo!

4 wpisy na profilu, tym samym zgłoszenia na CK - rób co chcesz ja i tak stanę na głowie żeby psiaki, u których cokolwiek deklarowałam miały co jeść.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klauzunka'](...) rób co chcesz ja i tak stanę na głowie żeby psiaki, u których cokolwiek deklarowałam miały co jeść.
pozdrawiam[/QUOTE]
Ależ mnie daleko jest do przyjęcia na siebie roli "adwokata diabła". Zobaczyłam wpis o osobie, z którą miałam dobry kontakt, od której otrzymałam pomoc, za to nie miałam pojęcia o tym, że to, co opisujecie, zaszło aż tak daleko.
Co do reszty, pomoc, wkład własny itp... itsre... nie jest mi obcy, nie trzeba mi tego tłumaczyć. ;-)
W kwestii kłamstw... Tego też nie toleruję, tym bardziej mi przykro. :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']jak macie jej telefon - zadzwońcie po prostu. tak bedzie szybciej.[/QUOTE]
Jutro zadzwonię. Daj Boże, uda mi się połączyć. Tam rzeczywiście jest zasięg - klęska. Mój mąż był jakiś czas temu u chauwy, właśnie po odbiór fantów, i... ni czorta, nie miałam szans się z nim samym połączyć. Wyjechał poza część obrębu miejscowości, wrócił zasięg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...