Jump to content
Dogomania

Chory szczeniak z rowu!!! MA DOM!


pumcia02

Recommended Posts

Niko jest super psiakiem, jak to szczeniak czasami coś pogryzie ( dziś adidasy mojego TŻta) ale generalnie jest grzeczny i posłuszny.
Rozumie słowo NIE, i ładnie załatwia siuśki na matę i reaguje na imię.
Dziś byliśmy u weta, póki co zastrzyki zawieszone. Teraz zamiast zastrzyków mamy witaminy w tabletkach i Niko chętnie je zjada.
Koszt witamin 36 zł chyba.
Kupiłam mu też kostkę do gryzienia, piłkę gumową i szarpaka ale za to już sama płacę.
No i Naszemu gnojkowi zaczynają stawać uszyska.

Dziś się trochę wystraszyłam bo mój synek od kiedy mamy Niko strasznie drapie dłonie, ma takie suche i zrogowaciałe no niestety nie wygląda to ładnie. Wet u którego byłam wysłał mnie z synkiem do dermatologa bo powiedział, że wg niego wygląda to brzydko.
Niestety wspomniał też o możliwości zarażenia nużycą, są to przypadki rzadkie ale jednak się zdarzają.

No i Niko pozdrawia wszystkie fanki.
[IMG]http://vlep.pl/w8cqox.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jutro idziemy do lekarza z synkiem i tak szczerze to podejrzewam, że to zwykłe uczulenie.
Ja tez na psy uczulona jestem i zaraz mam czerwone i mnie swędzie wszystko, jedyne co to niepokoi mnie, że na żadne poprzedni tymczasy Ali tak nie reagował no i to,że ta skóra jest faktycznie taka zrogowaciała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atomowka']Jutro idziemy do lekarza z synkiem i tak szczerze to podejrzewam, że to zwykłe uczulenie.
Ja tez na psy uczulona jestem i zaraz mam czerwone i mnie swędzie wszystko, jedyne co to niepokoi mnie, że na żadne poprzedni tymczasy Ali tak nie reagował no i to,że ta skóra jest faktycznie taka zrogowaciała.[/QUOTE]
i jak tam wizyta ? mam nadzieje ,że to jednak uczulenie .
Jeśli Nico stają uszy to on chyba owczarek jest ;)

Link to comment
Share on other sites

Jutro kolejna wizyta u weta więc i kolejne koszta kto pomoże?
A Niko wszystko ma w nosie i widać czuje się u Nas już zupełnie beztrosko i bez krępacji :P Jest coraz weselszy, coraz bardziej przypomina szczeniaka. Łazi za mną krok w krok. Nawet jak w nocy do WC staje to zaraz słyszę jak Niko sie wygrzebuje w pudełka, i za moment widzę jego wpatrzone we mnie oczyska. Śmieszny jest.
Buty juz codziennie znajduję w różnych miejsciach, o dziwo ( pfu pfu) moich jeszcze nie pogryzł tylko sobie do legowiska wkłada.
No ale TŻ i syna kapcie pogryzione. Na szczęście już w nawyk Nam wchodzi chowania butów do szafek i zasuwania drzwi od szafy.


Z synkiem była u lekarza, jak myślałam to prawdopodobnie zwykła alergia.
Niby zwykła a niezwykła bo o bardzo nasilonym działaniu.
Na całym ciele ma synek kropki i krostki ale to chyba go nie swędzi ani nie boli bo nie drapie ot brzydko wygląda.
Takie drobne krosteczki jak np potówki.
Niestety dłonie są w stanie tragicznym i z dnia na dzień jest coraz gorzej.
Dostaliśmy jakieś preparaty do picia i smarowania, niestety Aleksander nie chce dać posmarować dłoni bo ponoć jak twierdzi wtedy swędzi go jeszcze bardziej. Obawiam się, że sytuacja może się tylko pogorszyć, bo jak jeszcze niedawno drapał się tylko w nocy tak teraz praktycznie cały czas drapie ta łapki i mówi, że go "bajdzo śwedzi"

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, chyba powinniśmy szukać innego dt. Mam jeden w zanadrzu, ale płatny. 250zł miesięcznie. A tu zaczeło brakować na pokrycie faktur :(

Do mnie trafił pies z grzybicą. Wczoraj Renata z fundacji wracając z interwencji ptasiej znalazła kociaki na śmietniku. To jakiś wakacyjny szał się zaczął :( Nie dajemy rady.


Tym czasem wstawiam fv za Niko.

[IMG]http://i57.tinypic.com/1z6eiqc.jpg[/IMG]

[IMG]http://i62.tinypic.com/bgryx1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Z tym nowym DT nie ma co szaleć, kuracja synka dopiero się zaczęła liczę na poprawę. Gdyby dię pogarszało i leki nie pomogą dam znać i będziemy myśleć.

Dzziś u weta powtórka zastrzyku kolejny za 10 dni. Tabletke na robale dostałam, mam podać w poniedziałek. Faktura na 30 zł jest.
Niko miał też w tylku ropkę tzn te no wiecie o co mi chodzi / pan doktor wycisnął.

Link to comment
Share on other sites

Z tym nowym DT nie ma co szaleć, kuracja synka dopiero się zaczęła liczę na poprawę. Gdyby dię pogarszało i leki nie pomogą dam znać i będziemy myśleć.

Dzziś u weta powtórka zastrzyku kolejny za 10 dni. Tabletke na robale dostałam, mam podać w poniedziałek. Faktura na 30 zł jest.
Niko miał też w tylku ropkę tzn te no wiecie o co mi chodzi / pan doktor wycisnął.

Puma może warto zmienić tytuł, że gnojek ma dług w lecznicy który rośnie i prosimy o pomoc?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HELENA5']proszę o nr konta - wyślę jakiś grosik[/QUOTE]

Własnie zobaczyłam, że nie jest wstawiony w pierwszym poście :)

[COLOR=#887450][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Fundacja Noga w Łapę. Razem idziemy przez świat.[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR][COLOR=#887450][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]ul. Hawajska 5/9 02-776 Warszawa[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR][COLOR=#887450][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Nr rachunku: 87 2490 0005 0000 4500 5605 8992[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[quote name='sharka']zapytałam baloniarki czy jest szansa na opłacenie faktury za weta na 160 zł mimo że szczeniak jest formalnie pod opieką fundacji - mają się zastanowić i odpowiedzą :)[/QUOTE]

Zrobiłam już zwrot Atomówce, dziewczyna sama wykłada pieniądze, nie powinna czekać. Rozliczenie na pierwszej stronie. Ale będę wdzięczna za wszelkie wpłaty, bo na koncie mamy mniej niż kwota faktur do opłacenia. Za chwilę koniec miesiąca, przyjdą fv i mamy duuużo duuuużo za mało na koncie :(

[quote name='Gabi79']Mój bazarek dla Niko jutro się kończy, będzie prawie 200zł[/QUOTE]

Cudownie! Jak Atomówka pisała, jest już następna fv, a jeszcze powtórka zastrzyku na nużycę.

[quote name='Atomowka']Z tym nowym DT nie ma co szaleć, kuracja synka dopiero się zaczęła liczę na poprawę. Gdyby dię pogarszało i leki nie pomogą dam znać i będziemy myśleć.

Dzziś u weta powtórka zastrzyku kolejny za 10 dni. Tabletke na robale dostałam, mam podać w poniedziałek. Faktura na 30 zł jest.
Niko miał też w tylku ropkę tzn te no wiecie o co mi chodzi / pan doktor wycisnął.[/QUOTE]

To jest Twoja decyzja. Mnie by bardzo cieszyło, jakby został dalej na dt, ale wiem też, że są różne sytuacje. Samej mi się zdarzyło, że pies, który był u mnie musiał zmienić tymczas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sharka']zapytałam baloniarki czy jest szansa na opłacenie faktury za weta na 160 zł mimo że szczeniak jest formalnie pod opieką fundacji - mają się zastanowić i odpowiedzą :)[/QUOTE]

jest decyzja odmowna :[ no nic, pomyślę jeszcze...

Link to comment
Share on other sites

dziękuje wszystkim za przybycie :) Niech świat sie dowie o naszym Niko :)


Atomówka, czy u małego widać poprawę na pyszczku? Czy któryś weterynarz określił, kiedy zacznie zarastać?
Czy powtórzyliście zastrzyk na nużycę?
Czy w ogóle doszła karma? I czy ją chętnie je? (pierwszy raz ją zamawiałam)
I jak się miewa Twój synek?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...