Jump to content
Dogomania

Aster - przerażony, wychudzony mlody psiak prosi o pomoc


Recommended Posts

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ada-jeje wszystko rozegrało się szybko, nie myślałam o przepisach, tylko o tym żeby go z tamtąd zabrać[quote name='Ada-jeje']piekny gest z Twojej strony, tylko ze nie do konca zgodny z przepisami dzialalnosci jaka masz zgloszona.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

No cóz... Na szczęście Beaty nie ma przepisu, który by jej zabronił wziąć psa do siebie. Problem w tym, że ten konkretny pies wymaga bardzo dużo pracy, a pomoc jest mu bardzo potrzebna. Drugi problem w tym, ze w końcu nie wiadomo czy on faktyczne ma w sobie coś z harta czy tylko jest chudy i przerażony.

Ja w tytule napisałam o mixie harta ze względu na nisko trzymany łeb, ale może ten łeb jest tak ze strachu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayame Nishijima']No cóz... Na szczęście Beaty nie ma przepisu, który by jej zabronił wziąć psa do siebie. [/QUOTE] [B]Mylisz sie, jak zwykle wydaje Ci sie ze zjadlas wszystkie rozumy,[/B] jesli sobie zyczysz chetnie wskaze przepisy ktore obowiazuja Beate. Aster nie jest jedynym psem gdzie Besta zlamala przepisy. Wszyscy wiemy ze Beata zalozyla dzialalnosc na prowadzenie hotelu, a do hotelu moga tylko trafiac psy ktore maja opiekuna, a ten pokrywa koszty utrzymania psa i uslugi weta. Oczywiscie zaden przepis nie zabrania pokrywac te koszty z wlasnej kieszeni wlasciciela hotelu, ale przepis ten zabrania zbierania pieniedzy przez wlasciela hotelu na fb lub na innych portalach, na psy ktore sama zabrala do siebie. Hotel dla zwierzat to nie org. pro zwierzeca, ktora moze pozyskiwac fundusze w rozny sposob.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje'][B]Mylisz sie, jak zwykle wydaje Ci sie ze zjadlas wszystkie rozumy,[/B] jesli sobie zyczysz chetnie wskaze przepisy ktore obowiazuja Beate. Aster nie jest jedynym psem gdzie Besta zlamala przepisy. Wszyscy wiemy ze Beata zalozyla dzialalnosc na prowadzenie hotelu, a do hotelu moga tylko trafiac psy ktore maja opiekuna, a ten pokrywa koszty utrzymania psa i uslugi weta. Oczywiscie zaden przepis nie zabrania pokrywac te koszty z wlasnej kieszeni wlasciciela hotelu, ale przepis ten zabrania zbierania pieniedzy przez wlasciela hotelu na fb lub na innych portalach, na psy ktore sama zabrala do siebie. Hotel dla zwierzat to nie org. pro zwierzeca, ktora moze pozyskiwac fundusze w rozny sposob.[/QUOTE]

każde zwierzę przebywające w hotelu powinno mieć umowę z właścicielem, który to zwierzę tam umieścił;

Link to comment
Share on other sites

Witam,

dzisiaj wieczorem zapłacę za czerwiec, i przeleję 25 zł od Pani Anny GR.

Ta Pani wpłacała na Huzara, i z rozpędu przelewała do mnie za Grafisia i Huzara, a ja na Huzara przelewałam do elik.

Pani Anna po wpłacie do mnie doczytała, ze Huzar jest już w DS, i prosiła, bym przelała te pieniądze do Astera. Tym samym Pani Anna GR przenosi swoją wpłatę z Huzara na Astera.

A zatem wieczorem przeleję 35 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']Witam,

dzisiaj wieczorem zapłacę za czerwiec, i przeleję 25 zł od Pani Anny GR.

Ta Pani wpłacała na Huzara, i z rozpędu przelewała do mnie za Grafisia i Huzara, a ja na Huzara przelewałam do elik.

Pani Anna po wpłacie do mnie doczytała, ze Huzar jest już w DS, i prosiła, bym przelała te pieniądze do Astera. Tym samym Pani Anna GR przenosi swoją wpłatę z Huzara na Astera.

A zatem wieczorem przeleję 35 zł.[/QUOTE]

Bardzo dziękuję za informację! :Rose:

Dziękujemy Tobie oraz Pani Annie GR :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje'][B]Mylisz sie, jak zwykle wydaje Ci sie ze zjadlas wszystkie rozumy,[/B] jesli sobie zyczysz chetnie wskaze przepisy ktore obowiazuja Beate. Aster nie jest jedynym psem gdzie Besta zlamala przepisy. Wszyscy wiemy ze Beata zalozyla dzialalnosc na prowadzenie hotelu, a do hotelu moga tylko trafiac psy ktore maja opiekuna, a ten pokrywa koszty utrzymania psa i uslugi weta. Oczywiscie zaden przepis nie zabrania pokrywac te koszty z wlasnej kieszeni wlasciciela hotelu, ale przepis ten zabrania zbierania pieniedzy przez wlasciela hotelu na fb lub na innych portalach, na psy ktore sama zabrala do siebie. Hotel dla zwierzat to nie org. pro zwierzeca, ktora moze pozyskiwac fundusze w rozny sposob.[/QUOTE]

Ada-jeje, ja nigdzie Cię nie obraziłam, więc również ja nie życzę sobie takiego tonu wypowiedzi. Chętnie za to poznam przepis, który zabrania przygarnięcia psa osobie prowadzącej hotel. Czy dotyczy on tylko prowadzących hotel, czy każdy kto przygarnie psa łamie prawo?

Zauważ też, że formalnie to nie Beata zbierała na Astera.

I na koniec, że każda zbiórka pieniędzy prowadzona bez stosownego zezwolenia jest niezgodna z prawem. A tu już wchodzimy na grząski grunt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayame Nishijima']Ada-jeje, ja nigdzie Cię nie obraziłam, więc również ja nie życzę sobie takiego tonu wypowiedzi. [B]Chętnie za to poznam przepis, który zabrania przygarnięcia psa osobie prowadzącej hotel. [/B]Czy dotyczy on tylko prowadzących hotel, czy każdy kto przygarnie psa łamie prawo?

Zauważ też, że formalnie to nie Beata zbierała na Astera.

I na koniec, że każda zbiórka pieniędzy prowadzona bez stosownego zezwolenia jest niezgodna z prawem. A tu już wchodzimy na grząski grunt.[/QUOTE]
Tak sie sklada ze to Tylko Ty komentujesz i interpretujesz sobie przepisy, (nie tylko na tym watku) na swoj wygodny dla Ciebie sposob. Zaden przepis nie zabrania przygarniecia psa, komukolwiek. W/g Twojej interpretacji kazdy kto przygarnie psa moze na niego zbierac kase publicznie. Formalnie to Beata przejela dobrowolnie opieke nad Asterem, tym samym stala sie jego opiekunem jako osoba prywatna, i mozna by sie nie czepiac tego jednego przypadku, tylko ze te przypadki sie mnoza a ich konca nie widac. Ile psow zostalo umieszczonych w hotelu ktore maja/mialy opiekunow? Watki zalozone przez Ciebie, dla psow ktore sa/byly u Beaty, zabierala Beata sama, takze sunia ktora sie u niej oszczenila.

Link to comment
Share on other sites

Ada-jeje, i to JA interpretuję przepisy wg swojego widzimisię? ;)

Odnośnie przepisów, to wciąż nie podałaś tego na który się powołujesz. Tak więc ja nie miałam jeszcze czego interpretopwać. (Z resztą poprosze o to kogoś obeznanego w temacie.) Piszesz tu jako autorytet - osoba prowadząca fundację. Sama zaproponowałaś, ze napiszesz o co dokładnie chodzi, więc podaj ten przepis, może wiedząc, że jej nie wolno Beata więcej nie weźmie żadnego psa pod opiekę.

Po drugie masz nieaktualne dane. To, ze Beata załatwiła transport psów, to nie znaczy, ze wszystkie były na jej konto. Prośba o transport, czy tez formalnie jego zlecenie, to coś, co nie jest zabronione, a Beata może go zrealizować. Za sunię, która się oszczeniła odpowiadam np ja. I to jest napisane na odpowiednim wątku. Możesz w każdej chwili zerknąć.

Po trzecie uznałaś za celowe czepić się Beaty. A co z innymi zabierającymi psy do siebie? Ludźmi, którzy mają w domu tymczasowiczów ze schronów? Oni też zbierają na nie kasę. A czy zbiórka kasy na psa, którego ktoś bierze na siebie i umieszcza w hotelu jest uprawniona? Bo na moja wiedzę obecnie jeszcze nie. Czyli wszyscy działają nielegalnie. Więc o co chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Co do przepisów - a może ich poszukać w rozporządzeniach weterynaryjnych?
Czy hotelik jako działalność gospodarcza ma prawo zbierać psy bezdomne? Nie - tylko schroniska maja do tego prawo.A jeśli tak robi, w jaki sposób zabezpiecza psy będące pod płatną opieką pod względem epidemiologicznym?
Każdy szanujący się hotel nie przyjmuje psów bez książeczki i kompletu szczepień!!
Czy u betkak jest jak w schroniskach kwarantanna?
Samo serce nie wystarczy - trzeba myśleć o wszystkim. Co będzie jak przywlecze sobie parwo lub nosówkę??
I proszę nie podawać przykładów osób prywatnych zbierających psy bezdomne - przepisy mówią o działalnosci gospodarczej pod nazwą "opieka nad zwierzętami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayame Nishijima']Ada-jeje, i to JA interpretuję przepisy wg swojego widzimisię? ;)

Odnośnie przepisów, to wciąż nie podałaś tego na który się powołujesz. Tak więc ja nie miałam jeszcze czego interpretopwać. (Z resztą poprosze o to kogoś obeznanego w temacie.) Piszesz tu jako autorytet - osoba prowadząca fundację. Sama zaproponowałaś, ze napiszesz o co dokładnie chodzi,[B] więc podaj ten przepis, może wiedząc,[/B] ze jej nie wolno Beata więcej nie weźmie żadnego psa pod opiekę.

Po drugie masz nieaktualne dane. To, ze Beata załatwiła transport psów, to nie znaczy, ze wszystkie były na jej konto. Prośba o transport, czy tez formalnie jego zlecenie, to coś, co nie jest zabronione, a Beata może go zrealizować. Za sunię, która się oszczeniła odpowiadam np ja. I to jest napisane na odpowiednim wątku. Możesz w każdej chwili zerknąć.

[B]Po trzecie uznałaś za celowe czepić się Beaty[/B]. A co z innymi zabierającymi psy do siebie? Ludźmi, którzy mają w domu tymczasowiczów ze schronów? Oni też zbierają na nie kasę. A czy zbiórka kasy na psa, którego ktoś bierze na siebie i umieszcza w hotelu jest uprawniona? Bo na moja wiedzę obecnie jeszcze nie. Czyli wszyscy działają nielegalnie. Więc o co chodzi?[/QUOTE]
[B]a czyj to cytat?[/B] No cóz... Na szczęście Beaty nie ma przepisu, który by jej zabronił wziąć psa do siebie.
To nie ja zalozylam dzialalnosc gospodarcza na prowadzenie hotelu, osoba ktora rejestruje dzialalnosc powinna znac przepisy/zapisy ktore ja obowiazuja. Wytlumacz mi jaki mam cel, korzysc, zysk, celowego czepiania sie Beaty? Na pozostale pytania znajdz sobie odpowiedz sama, jestes na tyle inteligentna, nie staraj sie odbiegac od tematu bo to niczego nie zmieni. Tak samo jak i Ty zapytam, czy jak ktos kradnie, lub dopuszcza sie innego przestepstwa, wykroczenia to znaczy ze moge robic to samo i jestem usprawiedliwiona?

Link to comment
Share on other sites

Decyzją osób odpowiedzialnych za Huzara, który od 31 maja br. szczęśliwie ma swój dom, przelałam 130,00 zł na karmę dla Astera.
Asterku smacznego. Wsuwaj smaczną karmę i nie przejmuj się bzdetami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']...
Czy hotelik jako działalność gospodarcza ma prawo zbierać psy bezdomne? Nie - tylko schroniska maja do tego prawo.A jeśli tak robi, w jaki sposób zabezpiecza psy będące pod płatną opieką pod względem epidemiologicznym?
Każdy szanujący się hotel nie przyjmuje psów bez książeczki i kompletu szczepień!!
Czy u betkak jest jak w schroniskach kwarantanna?
Samo serce nie wystarczy - trzeba myśleć o wszystkim. Co będzie jak przywlecze sobie parwo lub nosówkę??
I proszę nie podawać przykładów osób prywatnych zbierających psy bezdomne - przepisy mówią o działalnosci gospodarczej pod nazwą "opieka nad zwierzętami.[/QUOTE]
Dla mnie to nie jest "bzdet" a ważna sprawa gdy może chodzić o dobrostan/zdrowie wielu psów!

Link to comment
Share on other sites

Wątek został zalożony, żeby pomóc Astrowi, a stał się miejscem do udowadniania kto tu ma rację i jest mądrzejszy, bardzo mi przykro z tego powodu i robi się niesmacznie. Myślalam, że będę mogła pomoc bo kilka lat hodowalam charty, ale takie przepychanki slowne irytują mnie. Wiem, że Wam też zależy żeby los Astra był jak najlepszy, ale nie raczej na ten wątek już zaglądać nie będę. Astreku powodzenia.

P.s. Jesli uznacie że mogę w czyms pomóc to proszę osoby opiekujące się Asterkiem i decyzyjne oraz te ktore robia co można by mu pomoc to proszę napisać na pw

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Chętnie za to poznam przepis, który zabrania przygarnięcia psa osobie prowadzącej hotel[/QUOTE]
Przygarnięcie a przechowanie do adopcji to chyba nieco innego, mimo wszystko mnie zszokowałyście teraz tymi przepisami.

Czy ja dobrze rozumiem - tylko właściciel hotelu nie może pomagać bezdomniakom (przyjmując je do siebie tymczasowo czy też na nie zbierać finansów) mając też inne psy "pańskie" na działaności hotelowej? Nie może tego robić poza działanośćią, jako osoba prywatna?

[QUOTE] do hotelu moga tylko trafiac psy ktore maja opiekuna, a ten pokrywa koszty utrzymania psa i uslugi weta.[/QUOTE]

Dziewczyny ale tak naprawdę przecież co drugi pies znajduje się w jakimś hoteliku czy tymczasie i co druga dogociotka błaga o kasę na niego - w takim razie to wszystko jest nielegalne, zagraża psom?
A jak o choroby chodzi to przecież większość bezdomniaków jest zabrana z ulicy diabli wiedzą z czym,a właściciele hotelu przyjmują je. To co, wychodzi na to że jeśli znajduję psa i postanawiam mu pomóc należałoby go umieścić najpierw na kwarantannę w schronisku z której by wyszedł z badaniami i szczepieniami a dopiero potem mogę myśleć o hotelu?
Nie wydaje mi się żeby połowa psiaków na dogo przeszła jakąś kwarantannę przed trafieniem do hoteliku...

Swoją drogą... Nie znam Beaty o której piszecie, ale szkoda trochę że walka o psa przeciera się z jakąś antypatią do tej osoby i sam pies jest sądzony przez ten pryzmat... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Majkowska, dziękuję za tego posta. Sama nie ogarniam o co chodzi niektórym ludziom. Jak widać poza sianiem zamętu niczemu to nie służy.

Nie będe nic tłumaczyć, bo nie temu ów wątek służy. Sprawa Astera jest trudniejsza, niż się wydaje. Może być u Beaty, zostać zawieziony do schroniska albo oddany owemu myśiwemu, który chciał go przygarnąć. Nie trudno sę domyślić po co. Inną opcją jest oddanie psa właścicielowi, co jest jednoznaczne z jego wypuszczeniem, by sie błąkał i polował na własna rękę.

Jeśli trzymanie psa rzez beate jest takie złe, to ja nie wiem które z tych działań uznać za właściwe.

Link to comment
Share on other sites

I tak i nie...

Włascicielem jest jakiś menel, ktry dostał psa wg informacji za butelke wódki. Tam chyba kilku w grupie się psem tak "wymieniało". Ale jak się chłop nudził, to psa wyrzucił.
Przygarnęla go dziewczyna, która nie mogła go zatrzymać. Mogła oddac go myśliwemu albo własnie Beacie.

Ponioć dziewczyna była u tego faceta z prośbą, by zrzekł się praw do psa... ale ten ja z widłami pogonił, wrzeszcząc, ze żadnego pisma jej nie da, zwyzywał i wydarł się, ze on psa nie chce i że ona może go sobie wziąć.

Taka jest hstoria Astera, która poznałam kiedy zakładałam wątek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...