Jump to content
Dogomania

Nutka i Elik w cudownych domach:)


ewu

Recommended Posts

[quote name='agat21']eee tam - jaka gapa i sklerotyczka? Masz tyle na głowie, że trudno to wszystko ogarnąć, a co dopiero czyjeś tam nazwiska zapamiętywać...[/QUOTE]
W sumie to mam problemy ze swoim....:diabloti::diabloti::diabloti:;)

Link to comment
Share on other sites

Życ się chce... Cudne wieści i cudne zdjęcia. :loveu:
Łapki chłopaczka wcale nie wyglądają źle. Serdelki kochane. ;)
Moja sunia też ma oryginalne łapki z wydatnymi kolankami i troszkę powyginane. Taka uroda jej i pewnie przodków.
Elik, zazdroszczę całowania po kąpieli. Ale Mały to Ci tam zacznie niedługo nieźle rozrabiac...:evil_lol:

Edited by Elisabeta
Link to comment
Share on other sites

[quote name='edek']elik w paczce , którą wysłałam do Ciebie w piątek jest szampon dla szczeniaków ( piszę, co by nie kupować nowego ;) ).[/QUOTE]
Świetnie, bardzo dziękuję :Rose::Rose:
W piątek zostały odpchlone to chyba we wtorek można je już wykąpać ? Jak sądzicie ? Już dawno nie miałam takiej sytuacji i zapomniałam ile dni powinno upłynąć od odpchlenia :)

[quote name='ewu'][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-q75wpB6AWuc/Uya6mM2QoSI/AAAAAAAAGzU/MwWp5WFlsu8/s640/PICT0038.JPG[/IMG]
Lekcja dobrych manier:):):)
Świetne zdjęcie:):):)[/QUOTE]
Tu wygląda jakby się przegadywały, a to było w trakcie zabawy :) Mamcia powarkuje na synalka, ale widać, że jest bardzo za nim i boi się o niego. Ze spaceru szybciutko biegnie prosto do niego. Mojemu psu nie pozwala się zbytnio zbliżać do malca.

[quote name='Elisabeta']Życ się chce... Cudne wieści i cudne zdjęcia. :loveu:
Łapki chłopaczka wcale nie wyglądają źle. Serdelki kochane. ;-)
Moja sunia też ma oryginalne łapki z wydatnymi kolankami i troszkę powyginane. Taka uroda jej i pewnie przodków.
Elik, zazdroszczę całowania po kąpieli. Ale Mały to Ci tam zacznie niedługo nieźle rozrabiac...:evil_lol:[/QUOTE]
Całusy będą, oj będą. Mordeczki słodkie są :)
A łapeczka faktycznie nie wygląda bardzo źle. Jest nieco inna niż ta druga, ale ja osobiście nie widzę zniekształcenia. Może nie wiem jak patrzeć. Wizyta u ortopedy rozwiąże problem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Świetnie, bardzo dziękuję :Rose::Rose:
W piątek zostały odpchlone to chyba we wtorek można je już wykąpać ? Jak sądzicie ? Już dawno nie miałam takiej sytuacji i zapomniałam ile dni powinno upłynąć od odpchlenia :)

[/QUOTE]

Mysle, ze tak. Kiedys mi wetka mowila, ze co najmniej 2 doby musza minac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolejna kobietka']Mysle, ze tak. Kiedys mi wetka mowila, ze co najmniej 2 dni musza minac.[/QUOTE]
To bardzo dobrze. W takim razie jutro wielki dzień dla Rodzinki ;) Pewnie dla mnie jeszcze większy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolejna kobietka']ahaha łobuziak mały [URL]https://lh3.googleusercontent.com/-lXWFFRdkV6Y/Uya6lOzkpDI/AAAAAAAAGy4/ndYATUTQmxY/s640/PICT0034.JPG[/URL] :evil_lol:[/QUOTE]

Na dzień odsłaniam im częściowo klatkę, żeby nie były całkiem odizolowane, bo malec musi się rozwijać umysłowo. Jednak nie zdejmuję całkiem koców tylko podwijam je tak, żeby im nie przeszkadzały w obszerwowaniu tego co się wkoło dzieje. Mały złapał za róg koca i ciągnął tak, że go rozwinął. Szuka coraz to nowych rozrywek :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolejna kobietka']Mysle, ze tak. Kiedys mi wetka mowila, ze co najmniej 2 doby musza minac.[/QUOTE]

[quote name='elik']To bardzo dobrze. W takim razie jutro wielki dzień dla Rodzinki ;) Pewnie dla mnie jeszcze większy :evil_lol:[/QUOTE]

[SIZE=3]Cioteczko kochana poprawka, teraz mnie oswiecilo dopiero :lol:, u mnie byla sytuacja, ze ja najpierw psa kapalam, a potem chcialam zakroplic, to wtedy co najmniej 2 doby od kapieli, w druga strone nie wiem niestety, ale tak na szybko czytam, ze dluzej, nawet tydzien, zalezy jaki preparat.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolejna kobietka'][SIZE=3]Cioteczko kochana poprawka, u mnie byla sytuacja, ze ja najpierw psa kapalam, a potem chcialam zakroplic, to wtedy co najmniej 2 doby od kapieli, w druga strone nie wiem niestety, ale tak na szybko czytam, ze dluzej.[/SIZE][/QUOTE]
Ale może od piątku do wtorku to wystarczająco długo ?

Link to comment
Share on other sites

Nie moge znalezc tego preparatu, ale odnosnie innego:

"Nie należy kąpać psa 2 dni przed oraz 2 dni po aplikacji preparatu. Zetknięcie z wodą po 2 dniach od podania preparatu nie zniweluje skuteczności preparatu, ale istnieje ryzyko, że ją obniży."

i tutaj jest napisane o zetknieciu z woda, a nie kapieli z szamponem,

i " Kąpiel z szamponem po aplikacji preparatu grozi wypłukaniem substancji aktywnej i zajdzie konieczność ponownego zastosowania preparatu. Zasadniczo nie powinno się kąpać zwierzęcia 2 dni przed i 2 dni po aplikacji preparatu."

Przy innym preparacie tez jest cos podobnego napisane. U ciebie beda to 4 doby po aplikacji. Mysle, ze ja bym wykapala.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :)
To co to za preparat zastosowano, że nie można go znaleźć ?

Edit.
Przypomniało mi się, że jest preparat owadobójczy i roztoczobójczy o nazwie efipro, ale czy to mozliwe, żeby wet pomylił się i to dwukrotnie, bo wpisał do książeczki:
Mama- Efpiro
Dziecko - Efpiro

Nie efipro, a efpiro. Niby niewielka różnica dla laika, ale dla weta chyba wielka.

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

A ja bym nie wykapala PO. Czesto tak jest, po aplikacji 48h pies ma byc suchy, unikac deszczowa pogode itd. A tu mówimy o kąpieli szamponem.
Najpierw wykąpałabym i po odpowiednim czasie czystego psa zakropliła.
zrobicie oczywiscie jak uwazacie :)

Link to comment
Share on other sites

Ja najpierw moją niunie wykąpałam...... ale teraz zrobiła bym co innego. Po kąpieli te pchły właziły jej do uszu, oczu..... a potem z Tz ją iskaliśmy :shake:. Moja wetka mówi, że trzeba odczekać 3 dni, przed lub po kąpieli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_']A ja bym nie wykapala PO. Czesto tak jest, po aplikacji 48h pies ma byc suchy, unikac deszczowa pogode itd. A tu mówimy o kąpieli szamponem.
Najpierw wykąpałabym i po odpowiednim czasie czystego psa zakropliła.
zrobicie oczywiscie jak uwazacie :)[/QUOTE]
Doda, już nie ma wyboru. Psiaczki już zostały odpchlone w piątek, a więc jutro będą co najmniej 72 godziny po odpchleniu :)

[quote name='edek']Ja najpierw moją niunie wykąpałam...... ale teraz zrobiła bym co innego. Po kąpieli te pchły właziły jej do uszu, oczu..... a potem z Tz ją iskaliśmy :shake:. Moja wetka mówi, że trzeba odczekać 3 dni, przed lub po kąpieli.[/QUOTE]
Jeśli trzeba czekać z kąpielą i przed i po odpchleniu to ja też najpierw odpchliłabym, a dopiero potem kąpała. Najpilniejsze w takiej sytuacji jest pozbycie sie pcheł, żeby psa nie gnębiły. Kąpiel może poczekać :)

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

Zawsze jest karencja 3-4 dni od zastosowania danego środka, żeby zadziałał. Kąpiele osłabiają (skracają) działanie środka i tylko o tym trzeba pamiętać. Też kąpałam psiaki po odpchleniu, nie było szansy inaczej, bo były zasypane trupami pcheł.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przed chwilą odebrałam paczkę od edek :) Byłam zdziwiona, że poczta pracuje o tak późnej porze.
Edek bardzo dziękujemy :loveu: Wspaniałe dary dla rodzinki. Zaraz zrobię zdjęcia i wstawię na wątek.
Szampon jak najbardziej na czasie na jutrzejszą kąpiel i pieluchy i karma i zabawki. Wielka paka :buzi::Rose:
Dzięki takim wspaniałym ludziom udaje się nam wspólnie chociaż część bezdomniaków uratować.

Link to comment
Share on other sites

Doda, właśnie ewu przysłała mi zdjęcia fantów na bazarek imienny. Bardzo Cię proszę wstaw te zdjęcia na bazarek i roześlij wiadomość o tym bazarku, bo nic tam się nie dzieje. Pewnie nikt o nim nie wie i spadł gdzieś bardzo daleko :( a psiaki potrzebują imion i kasy.
Zrobiłaś już tak wiele, postaw jeszcze kropkę nad [SIZE=4][COLOR=#0000cd]i[/COLOR][/SIZE] :)

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-H-Kev1aMkbE/UydKttdxYaI/AAAAAAAAG1A/euQke0Q6KqA/s640/img_9449.JPG[/IMG]

Po parze zajączków dla zwycięzców w bazarku.

[CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-uUpWgmfg7jI/UydKtu0FarI/AAAAAAAAG08/d-hzezVit_0/s640/img_9450.JPG[/IMG]

[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...