Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A może by tak poprostu zbombardować allegro mailami?

Napisać , że zostaliśmy oszukani, bo użytkowik XXX wystawił aukcje "SPRZEDAM SZCZENIAKI OWCZARKA", my kupilismy, a tu wyrósł kundel..??

to by zmusiło pracowników allegro do usuwania aukcji psów rasopodobnych od rozmnażaczy, o ile ci nie będą pisać że to tylko "pies podobny do owczarka.


co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']A może by tak poprostu zbombardować allegro mailami?

Napisać , że zostaliśmy oszukani, bo użytkowik XXX wystawił aukcje "SPRZEDAM SZCZENIAKI OWCZARKA", my kupilismy, a tu wyrósł kundel..??

to by zmusiło pracowników allegro do usuwania aukcji psów rasopodobnych od rozmnażaczy, o ile ci nie będą pisać że to tylko "pies podobny do owczarka.


co o tym myślicie?[/quote]

Zgłaszając zażalenia musisz podać numer aukcji na której dokonałaś zakupu. Co z tego że napiszę że X sprzedał mi kundla skoro nie mam dowodu że u niego go kupiłam. Takie maile musieliby wysyłać ludzie faktycznie oszukani.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Zgłaszając zażalenia musisz podać numer aukcji na której dokonałaś zakupu. Co z tego że napiszę że X sprzedał mi kundla skoro nie mam dowodu że u niego go kupiłam. Takie maile musieliby wysyłać ludzie faktycznie oszukani.[/quote]
Nie kupuje na allegro, ale zauważyłam że często sprzedający piszą "aukcja grzecznościowa- proszę nie licytować" . Jeszcze częściej proszą żeby nie licytować, kiedy jest to żywe zwierze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']Nie kupuje na allegro, ale zauważyłam że często sprzedający piszą "aukcja grzecznościowa- proszę nie licytować" . Jeszcze częściej proszą żeby nie licytować, kiedy jest to żywe zwierze.[/quote]
taka sytuacja jest o tyle korzystna, że jest sprzeczna z zasadami allegro i wystarczy jeden mail, żeby ją usunąć.
Reklamacji do takich aukcji nie ma, bo to nie jest sprzedaż przez allegro

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']taka sytuacja jest o tyle korzystna, że jest sprzeczna z zasadami allegro i wystarczy jeden mail, żeby ją usunąć.
Reklamacji do takich aukcji nie ma, bo to nie jest sprzedaż przez allegro[/quote]

I tak na prawdę można by przy takiej aukcji zgłosić naruszenie zasad.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, pisałam już o tym wcześniej. Walczycie z Allegro, bo sprzedają nierasowe, jako rasowe.
Ale ludzie naprawdę wiedzą, że pies bez rodowodu, to pies który może byc podobny do rasy, a wcale nie musi.
Poza tym (właśnie o tym mówiłam!!) Przejrzyjcie wątki adopcyjne na dogomanii:
[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=76055"]Lędziny/Mysłowice-potrącony WYŻEŁ szorstkowłosy[/URL][/B]
[B]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=75194"]Pieskie życie 3 bokserów-SZUKAMY DOMKÓW!!!!!! [/URL]
[/B]
[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=76014"]pięcioletni rudo-biały husky[/URL]
[/B]
l[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=75793"]Ruda Śląska- 8 miesięczny OWCZAREK ŚRODKOWOAZJATYCKI!!![/URL][/B]

Takich wątków jest mnóstwo. Tak naprawdę, to wszyscy używamy nazw ras dla psów nierasowych. A może ktoś, kto adoptuje wyżła też będzie miał pretensję , że to nie jest wyżeł?
Jeśli chcecie coś zmienic i nauczyc ludzi mówic prawde o psach rasowych i "rasowych", to chyba musicie zacząc od siebie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wielbicielka']Słuchajcie, pisałam już o tym wcześniej. Walczycie z Allegro, bo sprzedają nierasowe, jako rasowe.
Ale ludzie naprawdę wiedzą, że pies bez rodowodu, to pies który może byc podobny do rasy, a wcale nie musi.
Poza tym (właśnie o tym mówiłam!!) Przejrzyjcie wątki adopcyjne na dogomanii:
[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=76055"]Lędziny/Mysłowice-potrącony WYŻEŁ szorstkowłosy[/URL][/B]
[B]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=75194"]Pieskie życie 3 bokserów-SZUKAMY DOMKÓW!!!!!! [/URL]
[/B]
[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=76014"]pięcioletni rudo-biały husky[/URL]
[/B]
l[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=75793"]Ruda Śląska- 8 miesięczny OWCZAREK ŚRODKOWOAZJATYCKI!!![/URL][/B]

Takich wątków jest mnóstwo. Tak naprawdę, to wszyscy używamy nazw ras dla psów nierasowych. A może ktoś, kto adoptuje wyżła też będzie miał pretensję , że to nie jest wyżeł?
Jeśli chcecie coś zmienic i nauczyc ludzi mówic prawde o psach rasowych i "rasowych", to chyba musicie zacząc od siebie?[/QUOTE]
Zgadzam sie w zupelnosci. Chociaz, jak powszechnie wiadomo, najlatwiej i najwygodniej jest czepiac sie innych.
Chociaz, jak juz wczesniej pisalam w tym watku... Prawdziwi hodowcy, nie potrzebuja rozglosu na aukcjach internetowych. Jesli rzeczywiscie sa dobzi, to wlasciwie po co umieszczaja swoje ogloszenia na takich aukcjach?
Popatrzmy na sprawe z innej strony. Ci, ktorzy umieszczaja ogloszenia na aukcjach internetowych staraja sie, aby ich ogloszenie bylo mozliwie, jak najbardziej atrakcyjne i kusilo do zakupu, wiadomo, ze jesli ktos napisze - przykladowo - "Sprzedam malego kundelka podobnego do labradora...", to potencjalny kupiec sie nim nie zainteresuje.
Spamowanie pracownikow Allegro.pl nic kompletnie nie da. Myslicie, ze ludzie nie maja naprawde lepszych pomyslow w pracy, jak wyczekiwanie, az dostana e-maila z uprzejma, aczkolwiek nie przyjmujaca odmownej wiadomosci prosby? Pewnie! Obgryzaja paznokcie w zniecierpliwieniu... :shake:
Powiem tak, bo ogolnie do tego wlasnie daze. Dopoty bedzie nawet znikomy popyt na psy nierasowe, dopoty bedzie rosl podaz na takowe psy. I nic nam nie przyjdzie z tego, ze bedziemy wyrywac sobie wlosy z glowy, rozmyslajac, jak zmienic swiat na lepsze. :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carolinascotties']Jasne - w takim razie nie róbmy NIC - tylko taplajmy się w postach, które cytują treść ogłoszń...tak bardzo nas bulwersujacych...że aż nie ma sensu nic robić...

Nie, nie chodzi o to, żeby nie robic nic, ale zacznijmy od siebie, niech psy na dogomani bez rodowodu będą "w typie bokserka", albo "bardzo podobne do wyżła" , albo "wyglądający jak husky". Dopiero zmieniając otoczenie wokół siebie, można zmienic świat.
Kłótnie z pseudohodowcami nic nie dadzą i każdy o tym wie. Pismo do Allegro też nic nie da, gdyż nie ma w Polsce zakazu nazywania psów bez rodowodu nazwami ras. Psy są bez rodowodów, więc nikt nie oszukuje potencjalnych klientów, co do tego, co kupują. Nie ma podstaw prawnych do ścigania takich handlarzy.
Chyba że w prawie polskim istnieje definicja psa rasowego, mówiąca o tym, że pies bez udokumentowanego rodowodu nie może byc uznawany i nazywany psem danej rasy tylko na podstawie podobieństwa do danej rasy.
Myślę, że takiego prawa nie ma i można spróbowac wprowadzic taki zapis. Droga to na pewno długa i żmudna i nie wiem nawet jak się do tego można zabrac, ale chyba tylko odpowiednie rozwiązania prawne pomogą w "wojnie z Allegro".

Link to comment
Share on other sites

[B]nie zrozumieliście mnie zatem... chciałam żebyśmy razem zredagowali list, który mógłby naświetlić problem... który nie żadałby, nie oskarżał... tego listu nie ma - bo zależało mi na tym , abyśmy to my - wspólnie zostali jego autorami... oczywiście potrwałoby to jakiś czas ...[/B]

[B]weszłam do tego wątku - nie po to aby prowadzić - wojnę - tak, jak na to wskazuje tytuł... chciałam WAs tylko zapytać, czy dołączycie i pomozecie. widze jednak , ze nie można robić równoczesnie zmian na dogo i pisać listu... a szkoda...[/B]

[B]zawsze myslalam, ze robić wszystko to nie robić nic...[/B]

[B]Przepraszam,ze zawracałam WAm głowę :)[/B]

[B]może rzeczywiśćie - przytaczanie ogłoszeń i posty typu - [I]zacznijmy od nas[/I] samych - są bardziej pożyteczne[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arkana']Prawdziwi hodowcy, nie potrzebuja rozglosu na aukcjach internetowych. Jesli rzeczywiscie sa dobzi, to wlasciwie po co umieszczaja swoje ogloszenia na takich aukcjach?
[/quote]

A niby jakim cudem? Każdy hodowca kiedyś zaczynał i MUSIAŁ się gdzies ogłaszać. Część tych ogłoszeń pochodzi właśnie od ludzi, którzy zaczynają, kto wie, może za kilka lat staną się hodowcami z wielką klasą. To raz. A dwa - gdyby ci hodowcy, których nazywasz "prawdziwymi", nie mieli stron internetowych, nie zamieszczali tu i ówdzie ogłoszeń, to skąd u licha potencjalny nabywca miałby się o nich dowiedzieć?
Hodowla rasy nie polega tylko na tym, aby psy krążyły wśród hodowców i w kółeczku osób już się tą rasa interesujących. Ja np. wiem, kto jest znanym hodowcą wśród weimarów, bo bywam na wystawach - ale ktoś, kto chce kupić weimara, jeszcze tego nie wie. I co? Wpadnie na allegro i kupi pseudoweimara. Te znane hodowle mają się nie ogłaszać?

Carolinascotties - czego konkretnie oczekujesz? Chcesz, abyśmy razem zredagowali list do allegro? Nie ma sprawy. A jak zorganizujemy sprawe podpisów? bo rozumiem, że to ma sens tylko wtedy, gdy tych podpisów będzie naprawde dużo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']Ja np. wiem, kto jest znanym hodowcą wśród weimarów, bo bywam na wystawach - ale ktoś, kto chce kupić weimara, jeszcze tego nie wie. [/quote] Ja szukam psa nowej dla mnie rasy, przeglądam fora, chodzę na wystawy, rozmawiam z właścicielami, analizuje katalogi i nadal nie wiem kto jest uznanym hodowcą :shake:. Nie ma do tego jakieś miarki.

[quote name='carolinascotties'][B]nie zrozumieliście mnie zatem... chciałam żebyśmy razem zredagowali list, który mógłby naświetlić problem... który nie żadałby, nie oskarżał... tego listu nie ma - bo zależało mi na tym , abyśmy to my - wspólnie zostali jego autorami... oczywiście potrwałoby to jakiś czas ...[/B]

[B]weszłam do tego wątku - nie po to aby prowadzić - wojnę - tak, jak na to wskazuje tytuł... chciałam WAs tylko zapytać, czy dołączycie i pomozecie. widze jednak , ze nie można robić równoczesnie zmian na dogo i pisać listu... a szkoda...[/B]

[B]zawsze myslalam, ze robić wszystko to nie robić nic...[/B]

[B]Przepraszam,ze zawracałam WAm głowę :)[/B]

[B]może rzeczywiśćie - przytaczanie ogłoszeń i posty typu - [I]zacznijmy od nas[/I] samych - są bardziej pożyteczne[/B][/quote]

jak już kiedyś pisałam chętnie się podpisze, ale nawet napisanie prostego, krótkiego pisemka w oficjalnym tonie przekracza moje możliwości :oops:.
Cały czas toczy się wojna o definicję rasy, taką dla pracownika allegro. Wciąż nie możemy ustalić czy mamy prawo nazywać te "rasowe bez rodowodu" psami w typie, mieszańcami itd... (prawa ZK obowiązują tylko jego członków)

[COLOR=Red]EDIT:[/COLOR]
znalazłam stary temat z listem do Allegro:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=24944[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio niestety doszło do ostrej wymiany zdań między mną a siostrą mojej mamy. Twierdzi ona, ze wysterylizowanie suki jest okrucieństwem, jeżeli nie pozwoli jej się mieć choć raz szczeniaków. Tłumaczyłam długo i spokojnie, stwierdziła, że kampania r=r to snobizm, a choroby psów to nie problem, ot po prostu jej to bez różnicy czy kupi psa z dysplazja czy bez :-o. Uwaza, ze psy są w schroniskach dlatego, że miały złych właścicieli, a nie dlatego, że bezmyślnie się je rozmnaża :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dada']Ostatnio niestety doszło do ostrej wymiany zdań między mną a siostrą mojej mamy. Twierdzi ona, ze wysterylizowanie suki jest okrucieństwem, jeżeli nie pozwoli jej się mieć choć raz szczeniaków. Tłumaczyłam długo i spokojnie, stwierdziła, że kampania r=r to snobizm, a choroby psów to nie problem, ot po prostu jej to bez różnicy czy kupi psa z dysplazja czy bez :-o. Uwaza, ze psy są w schroniskach dlatego, że miały złych właścicieli, a nie dlatego, że bezmyślnie się je rozmnaża :angryy:[/quote]

:shake: :shake:

A mojej koleżance wet nagadał ,że suka dla zdrowia musi mieć chodź raz szczeniaki :angryy: :angryy: :shake: . A ona ma psa w typie sznaucera , innymi słowy kundelka. Na szczeście jej mama nie zgadza się [B]jeszcze [/B]na to bo mówi że dużo pracy jest ze szczeniaczkami.

Obłęd..:shake: :shake:

A rodowód to oczywiście tylko papierek na wystawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Iza*']:shake: :shake:
A mojej koleżance wet nagadał ,że suka dla zdrowia musi mieć chodź raz szczeniaki :angryy: :angryy: :shake: . A ona ma psa w typie sznaucera , innymi słowy kundelka. Na szczeście jej mama nie zgadza się [B]jeszcze [/B]na to bo mówi że dużo pracy jest ze szczeniaczkami.

Obłęd..:shake: :shake:

A rodowód to oczywiście tylko papierek na wystawy.[/quote]

Mojej koleżance podobno wet mówił tak samo, na dodatek upiera się że jej pies jest w pełni rasowy nie mając rodowodu (twierdzi iż jest to york miniatura :lol:), bo podobno była kupiona na wystawie i to świadczy o jej rasowości.

Niestety jej rodzice zgadzają sie na szczeniaki przed sterylką :shake:

A moje gadanie i tłumaczenie nic nie pomaga :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarna_Owieczka']Mojej koleżance podobno wet mówił tak samo, na dodatek upiera się że jej pies jest w pełni rasowy nie mając rodowodu (twierdzi iż jest to york miniatura :lol:), bo podobno była kupiona na wystawie i to świadczy o jej rasowości.

Niestety jej rodzice zgadzają sie na szczeniaki przed sterylką :shake:

A moje gadanie i tłumaczenie nic nie pomaga :-([/quote]

:shake: :shake: Szok.. jak można być tak bezmyślnym.
Rozumiem jeszcze ,gdy się nie ma o czymś pojęcia , wtedy to niewiedza .
Ale świadome krycie nierasowej suczki to przesada.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...