Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

Tylko, ze plakat nie powinien znajdowac sie na allegro w kategorii "zywe zwierzeta" i ktos moze to zglosic do usuniecia. Myslalam, zeby dodawac cos takiego do kazdej aukcji, gdzie szuka sie domu zwierzakom.
Moja aukcja sie jeszcze nie zaczela, bo mam ja ustawniona na godz. 14. Ciekawe ile "milych" listow dostane od pseudohodowcow? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Edzina']Wystawilam na allegro kotke perska, ktora jest u mnie na tymczasie. Po calym opisie, na dole umiescilam tekst:
"PAMIĘTAJ!
-zwierzę rasowe posiada rodowód. Nie daj się nabrać oszustom, którzy nie dają żadnego dokumentu na poparcie rasowości psa lub kota. Wiele z nich wyrasta na coś zupełnie innego niż zapewniał sprzedawca.
-to nieprawda, że ostatnie koty/psy z miotu nie dostają rodowodu. Cały miot po parze hodowlanej (która ma uprawnienia a nie tylko rodowód) dostają metrykę.
-uważaj na tych, którzy oferują psy/koty z rodowodem i bez.
-koszt rodowodu to ok. 50zł.
-żądaj zwierząt zaszczepionych a nie tylko odrobaczonych."

Proponuje umieszczac cos podobnego na kazdej zwierzecej aukcji. Wypowiedzmy wojne pseudohodowcom przynajmniej w taki sposob. :angryy: Jesli ktos chcialby cos w tym zmienic to prosze o propozycje. Chcialabym, zebysmy zrobili wspolny szablon dla wszystkich takich aukcji.[/quote]

[B]to dobry pomysl - a czy mozna tez do aukcji dodawac link do strony rasowy=rodowodowy?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Moja aukcja juz ruszyla. To jest link do niej:
[URL]http://allegro.pl/item229479119_dlugowlosa_kotka_w_typie_persa.html[/URL]
Linki do rasowy=rodowodowy, chyba nie naruszaja regulaminu. Nie zawieraja np. zdjec do tej aukcji ani nic zwiazanego z nia. Wiec mysle, ze mozna.

Link to comment
Share on other sites

a ja znowu przejrzałam sobie aukcje słynnego FIOLCIO33

Negatywny komentarz:
[I]Ludzie nie kupujcie od niego psów to zwykły oszust .ja kupiłam od niego psa rasy jak napisał YORK Z CHIHUAHUA ,a okazało się że to zwykły kundel , pies urusł mi do kolana, pozatym pies zabiedzony, chory i z anemią.[/I]

I odpowiedź na jego negatywa:
[I]oszust, i nic pozatym, kupiłam od niego chihahułe z yorkiem, zażekał się że to 9 tygodniowa suka tych ras, okazało się że była trzy tygodniowa.dopiero jak dostał negatywa wkońcu przyznał się że to golden z labradorem, a nie chihahuła[/I]

I jeszcze inna odpowiedź na jego komentarz:
[I]WSZYSTKO BYŁOBY DOBRZE GDYBY PIESEK NIE URÓSŁ... MIAŁ WAŻYĆ 2,5 KG I TYLKO DLATEGO GO KUPIŁAM, CHCIAŁAM MIEĆ MAŁEGO PSA, A WAŻY... 8 KG. SPRZEDAWCA POINFORMOWAŁMNIE, ŻE PIES TAK URÓSŁ BO DOSTAWAŁ WITAMINY... UWAGA OSZUST!!![/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulinka18']a ja znowu przejrzałam sobie aukcje słynnego FIOLCIO33

Negatywny komentarz:
[I]Ludzie nie kupujcie od niego psów to zwykły oszust .ja kupiłam od niego psa rasy jak napisał YORK Z CHIHUAHUA ,a okazało się że to zwykły kundel , pies urusł mi do kolana, pozatym pies zabiedzony, chory i z anemią.[/I]

I odpowiedź na jego negatywa:
[I]oszust, i nic pozatym, kupiłam od niego chihahułe z yorkiem, zażekał się że to 9 tygodniowa suka tych ras, okazało się że była trzy tygodniowa.dopiero jak dostał negatywa wkońcu przyznał się że to golden z labradorem, a nie chihahuła[/I]

I jeszcze inna odpowiedź na jego komentarz:
[I]WSZYSTKO BYŁOBY DOBRZE GDYBY PIESEK NIE URÓSŁ... MIAŁ WAŻYĆ 2,5 KG I TYLKO DLATEGO GO KUPIŁAM, CHCIAŁAM MIEĆ MAŁEGO PSA, A WAŻY... 8 KG. SPRZEDAWCA POINFORMOWAŁMNIE, ŻE PIES TAK URÓSŁ BO DOSTAWAŁ WITAMINY... UWAGA OSZUST!!![/I][/quote]

Żałosne..
I naprawdę allegro nie reaguje na Wasze listy?
Chore... CHORE!

Link to comment
Share on other sites

Jak to jest z tym Fiolcio33?
Słyszałam kiedyś, że zabiera on szczenięta ze schroniska, robi aukcje na Allegro wciskając ludziom totalny kit, a za zarobione pieniądze kupuje karmę do przytułku. Ale czy to dobra taktyka? Takie psy ponownie mogą wrócić do schroniska, bo np. urosły za duże, prawda?

A może to wszystko nieprawda?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy widzieliście to ogłoszenie...

[IMG]http://allegro.pl/site_images/1/0/templates/styl-ctr.gif[/IMG] [IMG]http://allegro.pl/site_images/1/0/blank.gif[/IMG] [FONT=Verdana][quote]Witam ,mam do sprzedania śliczne szczeniaczki rasy Doberman.Szczeniaki mają 8 tygodni, są już odchowane , odrobaczone i mają obcięte ogonki .Rodzice szczeniaków mają łagodne charaktery i piękną budowę . Szczeniaki to 100% Dobermany na miejscu mamy swojego psa - reproduktora oraz 3 suki . Swoją przydomową hodowlę prowadzę od kilku lat ,więc mogę powiedzieć, że Dobermany to psy stróżujące i oddane swojemu właścicielowi .Gorąco polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Więcej informacji pod numerem telefonu 502848452 lub 517304936 . Uwaga szczeniaków było w miocie 9 została tylko jedna śliczna suczka czarna podpalana .[/quote][/FONT]
[B][COLOR=SeaGreen]Link usunięty przez moderatora[/COLOR][/B]
:shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulinka18']Prawdą jest, że sprzedaje kundelki i że pomaga schroniskom np licytując cegiełki na allegro.[/quote]

dokladnie tak jest a napewno tej kasy nie oddaje na biedne psiaki
teraz ma aukcje gdzie w tytyle napisal mieszaniec yorka i chiuaua za 600 zl a tradycyjnie jest to zwyczajny kundelek zabrany gdzies ze schorniska lub z jakiegos ogloszenia gdzie ludzie oddaja za darmo szczenieta
mysle ,ze allegro nie reaguje bo najnormalniej w zyciu ma z tego kase:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edzina']Moja aukcja juz ruszyla. To jest link do niej:
[URL]http://allegro.pl/item229479119_dlugowlosa_kotka_w_typie_persa.html[/URL]
Linki do rasowy=rodowodowy, chyba nie naruszaja regulaminu. Nie zawieraja np. zdjec do tej aukcji ani nic zwiazanego z nia. Wiec mysle, ze mozna.[/quote]

Edzina swietny pomysl tylko moze jakos tekst bardziej widoczny bo cala ta wazna informacja troszke ginie ..jesli jest to celowe to oczywiscie rozumiem
pomysl bardzo dobry:happy1:

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=darkred]Fiolcio to oszust jakich malo!![SIZE=3] ZARAZ WKLEJE WAM LIST JAKIS DOSTALAM OD OSOBY KTORA U TEGO OSZUSTA KUPILA PSA.[/SIZE][/COLOR][/SIZE]


[SIZE=4][COLOR=darkred][SIZE=3]Zwróć uwagę na osobę na allegro o nicku : fiolcio33[/SIZE][/COLOR]
[SIZE=4][COLOR=darkred]jest to osoba, od której kupiłam kiedyś kundla...tzn , miała to być mieszanka chihuahuy z ratlekiem...chodziło mi po prostu o malutkiego psa...Miał wazyć 3 kg. teraz jest radosny, 7 kg burkiem, ale kocham go ponad świat. Był "zapuszczony", miał pchły, długie pazurki, i do dziś jest na maxa agresywny w stosunku do innych psów. Miał mieć też szczepienia...jednak w książeczce były tylko stemple lekarskie, bez naklejek...[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=darkred]Odszukałam dziewczynę, która kupiła od nich psa z parwowirozą...[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=darkred]Rzadko kto NIESTETY kupuje od nich psa poprzez "kup teraz", i nigdy nie może wystawić im NEGATYWA. "Pozytywy" jakie mają, uzbierali dawno temu, a ich liczba się nie zmienia. Koleś non stop zmienia nr komórkowe. Ja chciałm pojechać po psa, ale on "przypadkiem" jechał do Warszawy. Ponoć wyłudza psy poprzez adopcję, a później sprzedaje jako udziwnione mieszanki...TYM TEŻ POWINIEN SIĘ KTOŚ ZAJĄĆ.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=darkred][/COLOR][/SIZE]


[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że wysyłanie próśb do hodowców, którzy reklamują się na allegro, aby umieścili taką krótką informację na swojej aukcji nie byłoby głupim pomysłem.

Tylko, zeby nie zarzucić ich setką maili :evil_lol: bo się zniechęcą...


A w tym tekscie powinna znaleźć się jeszcze jakaś informacja o cenie.
Nie wszyscy to rozumieją, że ten sprzedaje za 300zł i trzepie kasę, a inny sprzedaje za 1000 i zazwyczaj nic na tym nie zarabia ;)
chyba wiadomo dlaczego :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Paulinka18[/B]

No właśnie:

Ludzie nie kupujcie od niego psów to zwykły oszust .ja kupiłam od niego psa rasy jak napisał YORK Z CHIHUAHUA ,a okazało się że to zwykły kundel , pies urusł mi do kolana, pozatym pies zabiedzony, chory i z anemią.
[I][[B]Odpowiedź z[/B]:pon 27 sie 2007 20:44:50 CEST] KUPILA PANI SZCZENIAKA LABRADOR Z GOLDEN MIESZANCA A NIE YORK Z CHIHUAHUA ZAL MI PSA ZE ZAGLODZILA GO PINI I WPADL W ANEMIE NIE DZIWIE SIE MA PANI 9 NEGATYWOW NIEMOGLA PANI KLIKNAC LABRADOR Z G0LDEN TO KLIKNELO SIE CO POPADLO WIDZIALY GALY CO BRALY ![/I]

Rozśmieszyło mnie to co napisała. "Kupiłam szczeniaka rasy york z chichuahua, a okazało się, że to kundel"
Pogratulować inteligencji...

Link to comment
Share on other sites

A ja znalazlam takie ogloszenie, co prawda nie z allegra,a le z gratki:

Witam:)Mam do zaoferowania reprodukcje pieska akity.Pies ma 1 rok ma wszystkie szczepienia i badania jest całkiem zdrowy.Baciarek jest bez rodowodu,jest wyrośnięty ma bardzo żadki i piękny kolor sierści srebrno-biała i okazuje wyraźne intecje do krycia suczek:):)Pozdrawiam i zapraszam do obejżenia pieska naprawde warto:):)Wynagrodzenie do uzgodnienia:)

[IMG]http://d.ale.gratka.pl/g2/o/d6/90/ee/636272_1_d41d_s.jpeg[/IMG]
[IMG]http://d.ale.gratka.pl/g2/o/d6/90/ee/636272_2_d41d_s.jpeg[/IMG]
[IMG]http://d.ale.gratka.pl/g2/o/d6/90/ee/636272_3_d41d_s.jpeg[/IMG]


:razz:

Hmm... a to ogloszenia jest jeszcze bardziej zastanawiajace:

mam do zaoferowania szczenięta rasy amstaf urodzone 1 i 5 czerwca po pręgowanej i blekitnej suce ojciec błękitny z całą białą głową z 27 szczeniaków zostało 15

[IMG]http://d.ale.gratka.pl/g2/o/ca/85/5e/647198_12_d41d_s.jpeg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiah72']A ja znalazlam takie ogloszenie, co prawda nie z allegra,a le z gratki:

Witam:)Mam do zaoferowania reprodukcje pieska akity.Pies ma 1 rok ma wszystkie szczepienia i badania jest całkiem zdrowy.Baciarek jest bez rodowodu,jest wyrośnięty ma bardzo żadki i piękny kolor sierści srebrno-biała i [B]okazuje wyraźne intecje do krycia suczek[/B]
[/quote]
Hmm, mój też okazuje- to co, kto chętny???:cool3::evil_lol::lol::lol:
A poważnie, to czysta paranoja :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edzina']
[B] "PAMIĘTAJ!
- zwierzę rasowe posiada rodowód. Nie daj się nabrać oszustom, którzy nie dają żadnego dokumentu na poparcie rasowości psa lub kota. Wiele z nich wyrasta na coś zupełnie innego niż zapewniał sprzedawca.
- to nieprawda, że ostatnie koty/psy z miotu nie dostają rodowodu. Cały miot po parze hodowlanej (która ma uprawnienia a nie tylko rodowód) dostają metrykę.
- uważaj na tych, którzy oferują psy/koty z rodowodem i bez.
- koszt rodowodu to ok. 50zł.
- żądaj zwierząt zaszczepionych a nie tylko odrobaczonych." [/B][/quote]

Dobry tekst i przekonywający.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...