Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

Po pierwsze pytanie: czy tamten list został wysłany?
Po drugie: dyskusja szła w tym kierunku, aby wywalczyć rzetelną informację na allegro, tzn. żeby nikt nie podpisał słowem 'rasowy" psa bez rodowodu. Tak mi się wydawało. Tamten list dotyczy jedynie pseudohodowli i jest wg mnie elementem walki z wiatrakami. Bardzo ładnym elementem, ale to nie zmienia stanu rzeczy.
Swoją drogą, takie podpisywanie aukcji na allegro "nierasowy, bo bez rodowodu", też nie przejdzie, bo przecież tytuł aukcji nadaje sam wystawiający. Ale można by się zwrócić do portalu z prośbą o umieszczenie krótkiej informacji, która wyświatlałaby się np. nad aukcjami o zwierzętach - takiej mini ulotki r=r.

Ustalmy najpierw, co w tym liście ma być.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poruszana w tym wątku sprawa kotów BRI (patrzcie mój ava ;) ) jest do końca nie rozwiązana i akurat to ciężki przykład ;) Nie wszystkie związki akceptują długowłose BRI (podobnie zdaje się swojego czasu było z owczarkami długowłosymi).

Co do Allegro - edukacja, edukacja i edukacja poprzez własne aukcje! Saskja - tak list był wysłany z tego co wiem a razie efektem było dodanie rubryczki rodowodowy / nierodowodowy. Uważałabym tylko na możliwość wycofania wszystkich żywych stworzeń, tak jak jest to na e-bayu. Nie muszę chyba mówić jak to się odbije na aukcjach PwP.

Co do dużych pieniędzy za psa rasowego! I bardzo dobrze - nikt na tym kokosów nie zbija, a jak już uzbiera na wymarzoną rasę to może zastanowi się 2 razy nim wyrzuci na śmietnik. Widzieliście w schronach rodowodowe psy? Bardzoooo bardzooo rzadko, a rasopodobne? No właśnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oktawia6']:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: a może to na futra?:angryy:[/quote]
Kiedyś wystawiono futro z kotów, ale jakaś allegrowiczka napisała list do portalu i aukcję zablokowano.
A co do hodowli dopuszczonych do obrotu - czy ktoś z Allegro to sprawdza? Nie bardzo wiem jak to jest.

Link to comment
Share on other sites

widziałam Jenoty (ale Liska Polarnego nie znalazłam)-śmierdząca sprawa-bo ktoś jako pieska domowego je sprzedaje a jak trzyma jak świnie-są w chlewni:shake: .

Kiedyś widziałm małpeczkę Tamaryna Białoczuba-spisałam telefon do tej baby-mam go do dzisiaj-nie wyrzuciłam-jest to gatunek objęty ochroną i zagrożony wyginięcie oraz objęty konwencją !!! trzymała ją jak teletubisia na rękach-wystawiła ją za 8.000 zł-poza tym wszystkim było to jeszcze małpie niemowlę i powinno byc przy matce!!!:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sardynka'][FONT=Arial]Twoim zdaniem mając swojego psa będą jeździć po całej Europie, w poszukiwaniu dobrego reproduktora – wierz sobie w te bajeczki. Pyzatym polskie są złe? – [COLOR=blue]może mają gorsze penisy?![/COLOR] To w takim razie za co dostają te tytuły?[/FONT][/quote]

Przepraszam że jeszcze wracam do tego ale bardzo mnie to ubawiło :evil_lol:
Jakby chodziło o przyjemność a nie o zróżnicowanie genotypu...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wracając do poprzednich stron...I ja Was niby obrażam?! Szkoda tylko, że nikt nie zauważył tego, że Pani moderator, która ponoć przestrzega regulaminu forum naruszyła go nazywając mnie pseudohodowcą. Nie ośmieszajcie się, bo najwidoczniej nie poczuliście prawdziwej obrazy – zbluzgania z ziemią!!! Skoro są równe prawa na tym forum, to w takim razie Pani moderator należy się nagana!!!Do Twojej wiadomości posiadam TYLKO psy rasowe z rodowodem. A co do rasy, to nie bądź taka wścibska!Proszę mi nie mówić, że się nie znam, bo w przeciwieństwie do Ciebie znam się i to lepiej, niż nie jeden sędzia, który w dodatku myli wzorzec! Jak masz sukę, której ciągle potrzebna jest cesarka i robienie USG to wybacz, ale to już nie mój kłopot :P Każdy cesarki nie musi robić, więc nie wliczaj tego do kosztów utrzymania miotu. Poza tym 250zł w zupełności starczy na odchów szczeniaka.Pisałaś, że to kwota utrzymania szczeniaka u pseudohodowcy to 250zł (tyle, ile napisałam), tylko sprzedając po 200-300zł nie miał by w ogóle zysku z tych szczeniąt, poza tym z tego, co mi wiadomo pseudohodowca nie płaci za przegląd, metryki, kartę krycia, szczepienia i odrobaczenia itd.!!!!Lemoniada – a ja jestem oburzona Tobą!Nie jestem gościem, tylko jestem zarejestrowana, a te Wasze sztuczki blokowania mi kąta są żałosne… Najwidoczniej sama się ośmieszasz, i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Tak, kochałam i kocham zarówno psy, jak i koty. Nikt Ci nie kazał jeździć po 100 do reproduktora – to, co zaproponowała hodowczyni było bardzo dobrą propozycją. Wy mnie prowokujecie tym swoim gadaniem!!! Znalazłam tutaj wiele obraz do mojej osoby, a moderator powinien być sprawiedliwy i w takim razie powinien wyznaczonym osobą, które mnie obraziły wstawić ostrzeżenie (także sobie samej)!!! Co najwyżej sama jesteś wrednym babskiem (do moderatora: to nie jest obraza, a jeżeli bym dostała kolejne ostrzeżenie także należy się ono użytkownikowi Saskja, która pierwsza napisała na mnie to!) No widzisz, witaj w klubie. Jak ja czytam Wasze wypowiedzi, to aż się mi żal Was robi… Na pewno nie należysz do rozsądnych osób (zdecydowanie 99% użytkowników z forum nie należy do rozsądnych osób, którzy sieją wokoło siebie obłudę!). Taak, dobrze powiedziane! Im mniej takich osób jak ty Dada, tym lepiej  Zwierzęta traktuję dobrze! Nie napisałam, że takie miejsca popieram, ani nie napisałam, ze popieram Was! Nie potraficie spojrzeć prawdzie w oczy! – siejecie wokoło siebie obłudę, i nawet się nie potraficie do tego przyznać. Także składacie fałszywe gratulacje mówiąc: Gratuluje wygranej! A myśląc: Oby Ci się nogi połamały! Poza tym maile do Alegratki, Allegro, czy Kupsprzedaj i tak nic nie dadzą! Te portale ogłoszeniowe głównie utrzymują się z ogłoszeń o kryciu, szczeniętach itp., a nie z jakiś ogłoszeń o adopcjach! Do Gonitwa: Wiesz jak to mówią: Kto jest wścibski, ten guza sobie nabije w nos! Saskja; Sama drwisz ze siebie samej – tylko nawet o tym nie wiesz! P.S. Pisałam prawdę, dlatego jak zawsze coś Wam się nie spodobało, więc zaraz tylko potraficie blokować. Uwierz mi, pojawię się w tym dniu, nawet nie wiesz, kiedy!!!Do moderatorów forum: Podaję osoby, które obrażały moją osobę (jeżeli nie dostaną ostrzeżenia, w takim razie ja powinnam mieć odblokowane konto!!!): - Carolinascotties – (Obraza: Napisane było, że jestem pseudohodowcą, oraz, że jestem żałosna)- Saskja – użytkownik (Obraza: Napisane było, że jestem wrednym babskiem)Te osoby powinny dostać ostrzeżenia za obrażanie mojej osoby, i mam nadzieję, że tak tez będzie, bo skoro „Wy jesteście chorzy” jest dla Was obrazą, to w takim razie 100% obrazą jest to, co napisaliście na mnie!!!

Link to comment
Share on other sites

Nie traktuję wszystkich ogólnie, bo tak, jak napisalam wczesniej ok., 1% uzytkowników jest w miare normalny.

Niestety - allegro nie zgodzi się na NIE umieszczanie ogloszeń zwierząt bez rodowodów, gdyż głównie z nich się utrzymuje, taki pomysł nie jest w ogóle realny... a tak, jak napisałam wcześniej nie popieram ani Was, ani pseudohodowców...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sardynka']Nie traktuję wszystkich ogólnie, bo tak, jak napisalam wczesniej ok., [B]1% uzytkowników jest w miare normalny.[/B]
[/quote]sprawdziłam w słowniku znaczenie słowa "normalny"-najczęściej spotykany, mający wszystkie przypisane sobie cechy, typowy.
[quote name='Sardynka'] Niestety - allegro nie zgodzi się na NIE umieszczanie ogloszeń zwierząt bez rodowodów, gdyż głównie z nich się utrzymuje, taki pomysł nie jest w ogóle realny... a tak, jak napisałam wcześniej nie popieram ani Was, ani pseudohodowców...[/quote]EBay zakazał handlu zwierzętami, a finansuje się w podobny sposób.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sardynka'] Skoro są równe prawa na tym forum, to w takim razie [COLOR=Red][B]Pani moderator należy się nagana[/B][/COLOR]!!!

Co najwyżej [B][COLOR=Red]sama jesteś wrednym babskiem [/COLOR][/B](do moderatora: to nie jest obraza, a jeżeli bym dostała kolejne ostrzeżenie także należy się ono użytkownikowi Saskja, która pierwsza napisała na mnie to!)

Do moderatorów forum: Podaję osoby, które obrażały moją osobę ([B][COLOR=Red]jeżeli nie dostaną ostrzeżenia, w takim razie ja powinnam mieć odblokowane konto!!![/COLOR][/B]): - Carolinascotties – (Obraza: Napisane było, że jestem pseudohodowcą, oraz, że jestem żałosna)- Saskja – użytkownik (Obraza: Napisane było, że jestem wrednym babskiem)Te osoby powinny dostać ostrzeżenia za obrażanie mojej osoby, i mam nadzieję, że tak tez będzie, bo skoro „Wy jesteście chorzy” jest dla Was obrazą, to w takim razie 100% obrazą jest to, co napisaliście na mnie!!![/quote]

[B][COLOR=SeaGreen]1 Której pani mod należy się nagana i dlaczego?
2. Póki co, sama obrażasz i atakujesz innych użytkowników!
3. Skoro możesz tu pisać to znaczy, że masz sprawne konto, więc o co chodzi z tym zablokowaniem???

MOD
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Dostalam PW, że naruszyłam regulamin. Chciała bym się dowiedzieć, gdzie go naruszyłam, i dla czego Saskja za nazwanie mnie wrednym babskiem nie dostała ostrzezenia?! To, że nie podobają się Wam MOJE POGLĄDY, nie znaczy, ze trzeba od razu wystawiac ostrzeżenie!

Link to comment
Share on other sites

Sardynka, kobieto, czy Ty naprawdę nie dostrzegasz, że ciągle plujesz na wszystkich, a nasze posty są tylko reakcją na Twoje ataki? Było tu całkiem sympatycznie, zanim się pojawiłaś. Zaczęłaś od krytyki i nazywania nas chorymi, teraz stwierdzasz, że nie jesteśmy normalni (bo przecież ten 1% to nie my, prawda?) - i czego oczekujesz? Że nazwiemy Cię sympatyczną osobą, czy wrednym babskiem? Dla mnie to oczywiste.

Poza tym Twoje posty są tak chaotyczne, że nie ma wątpliwości - nie myślisz, zanim coś napiszesz. Kierujesz się bardzo negatywnymi emocjami, piszesz w sposób obraźliwy, niemiły, ciągle jesteś z kimś w konflikcie - po co tu w ogóle wchodzisz? Rajcują Cię kłótnie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...