Jump to content
Dogomania

Brązowooka Zula - sunia marzeń już w swoim idealnym domku:-)


Ewa Marta

Recommended Posts

Kilka dni temu natknęłyśmy się na nią z Ellig. Spojrzałyśmy na zdjęcie smutnej suni i decyzja została podjęta natychmiast i jednogłośnie - bierzemy ją pod opiekę!
Wiedziałyśmy o niej tylko tyle, ile napisala Mestudio, to znaczy:

[B][I]Malutka sunia, wygląda na młodą, znaleziona z dwoma szczeniakami pod lasem. Sunia w typie jamnika, waga ok. 6 kg. Broni swoich szczeniaczków, ale jest przyjazna i łagodna.
[/I][/B]
Jej zdjęcie nie pozwalało pozostawić jej bez pomocy...
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-C1RXpSxI52Y/UtaEJ8lxcfI/AAAAAAAAXkw/KfCbRnl6PGA/s640/030.JPG[/IMG]


Wczoraj sunia miala sterylkę, a dzisiaj odebrałam maliznę i od razu zawiozłam do Boliłapki, żeby tam ją obejrzeli. Godzina była późna, zadzwoniłam więc z prośbą, żeby nie zamykali, tylko czekali na nas. Udało się:-)

Ogólnie sunia jest w dobrym stanie. Podobno w czasie zabiegu wet zauważył powiększoną śledzionę. Umówiłam się więc na USG od razu po zdjęciu szwów. Kilka dni niewiele zmienią, a trzeba teraz zadbać o jej spokój i dochodzenie do siebie po sterylce.
Ponieważ sunieczka nie dostała żadnego antybiotyku po sterylce, moja wetka podała jej 3-dniowy antybiotyk i zalecila, żeby w razie odczuwania przez nią bólu podać jej na noc 1/2 tabletki Tramalu.

Nie była szczepiona ani odrobaczana, ale w związku ze sterylką musimy te sprawy odłożyć na później. Musiałyśmy ją jedynie odpchlić, bo biegały po niej pchły:-( W gabinecie została spsikana Fiprexem.
Od jutra będzie zbierany kał przez 3 dni do badania. Po zdjęciu szwów zostanie pobrana krew i od razu zrobione USG pod kątem śledziony.


Została oceniona na prawie 2 latka. Waży 7,7 kg, ale jest chuda, więc docelowo będzie ważyć pewnie 9 kg.

Jest bardzo grzeczna, przyjazna, pięknie przywitała się z nowym stadem. Dosyć dobrze przeszła kawałek na smyczy, załatwiła się bez problemu. Bardzo przyjaźnie powitała w DT kocura Pikusia i psiego staruszka Kubusia. Była głodna i z przyjemnością podjadła troszkę. Sama podeszła do wody i sporo się napiła. Kiedy zobaczyła, że inne psiaki wskakują do mnie na kolana i dają buziaki, sama też wspięła się i chciała mnie lizać, ale niestety nie mogłam się na to zgodzić, bo sunia nie była odrobaczona.
Na żywo jest dużo ładniejsza niż na pierwszym zdjęciu, które zobaczyłyśmy:-) Jak się jej w końcu przyjrzałam w lecznicy przy świetle, to aż się roześmiałam, że znowu mamy śliczną sunię pod opieką;-)

Po godzinie przebywania z nią, mój TZ postanowił wybrać jej imię:-) Powiedział, że pasuje do niej imię Fizia:-) Ponieważ wcześniej była nazwana Mufka, mamy dylemat które imię wybrać:-) Muszę to skonsultować z Ellig rano:-)
Edit: po namyśle imię zostało zmienione. Od teraz sunia ma na imię Zula (Zuleńka).

Teraz słonko małe odsypia stresy ostatnich dni, a ja wrzucę Wam poniżej kilka jej zdjęć z lecznicy.

Edited by Ewa Marta
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[SIZE=4][B]Post rozliczeniowy[/B]:


[/SIZE][B]POMOC RZECZOWA:

22.01 - Ellig:
[/B]KarmaTaste of the Wild Wetlands Canine- 6,8 kg- 109 zł
Puszki jagnięcina z ryżem [SIZE=2]Rocco Sensible, 6 x 800 g[/SIZE] [SIZE=2]-40 zł[/SIZE]
[SIZE=2]2 koce Ikea, obrożka Furkidz, adresówka[/SIZE]
[B]22.01 - Ewa Marta:
[/B]spot Fiprex przeciw kleszczom

[B]

BAZARKI:
18.02 - bazarek kurtkowy Ewy Marty - 245,00 zł
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/250924-Błyskawiczny-bazarek-z-kurtkami-męskimi-i-damskimi-do-15-lutego-do-godziny-21-00[/URL]


[/B]


[B]
INNE WPŁATY:[/B]
[SIZE=3]W dniu 22.01 Zula otrzymała kwotę [B]200,00 zł [/B]z funduszu naszej podopiecznej Emi:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249590-Emi-mikroskopijna-skrajnie-zachudzona-sunia-potrzebuje-pomocy[/URL]-![/SIZE][COLOR=#0000cd][SIZE=3]
[/SIZE][/COLOR][SIZE=3][SIZE=3]W dniu 22.01 Zula otrzymała kwotę [B]262,00 zł[/B] z funduszu naszej podopiecznej Emi:
[/SIZE][/SIZE][COLOR=#0000cd][SIZE=3][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/249590-Emi-mikroskopijna-skrajnie-zachudzona-sunia-potrzebuje-pomocy"][SIZE=3]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249590-Emi-mikroskopijna-skrajnie-zachudzona-sunia-potrzebuje-pomocy[/SIZE][/URL][SIZE=3]-!
[/SIZE][/SIZE][/COLOR][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3]W dniu 21.02 Zula otrzymała kwotę [B]343,55 zł[/B] z funduszu naszej podopiecznej Emi, która ma już dom:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249590-Emi-mikroskopijna-skrajnie-zachudzona-sunia-ma-dom[/URL]-)
28.02 - [B]100,00 zł[/B] - od Podmcent dla Zuli:-)
03.04 - [B]100,00 zł[/B] - od Pani Beaty i Olisi dla Zuli:-)
04.04 - [B]100,00 zł[/B] - od Podmcent dla Zuli[/SIZE]:-)[/SIZE][/SIZE][COLOR=#0000cd][SIZE=3][COLOR=#0000cd][SIZE=3]
[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3]06.04 - [B]50,00 zł[/B] - od P. Haliny, która adoptowala Zulę[/SIZE][/SIZE]06.04[B] - 78,21 zł - [/B]od Rity mojej przyjaciółki




[/SIZE][COLOR=#0000cd][SIZE=3][B]W sumie zebrane: 1.478,79 zł[/B]
[/SIZE][/COLOR]

[B]WYDATKI:
[/B][SIZE=3]22.01 - [B]25 zł[/B] - wizyta u weta, badanie, podanie 3-dniowego antybiotyku, odpchlenie preparatem Fiprex.
22.01 - [B]90,00 zł[/B] - opłata za DT 23-31.01.2014
29.010- [B]20,00 zł [/B]- badanie kału
01.02 - [B]177,00 zł [/B]- wizyta u weta, czipowanie, książeczka zdrowia, odrobaczanie, morfologia i biochemia krwi
01.02 - [B]150,00 zł[/B] - opłata za DT 01-15.02.2014
04.02 -[B] 160,00 zł[/B] - wizyta u weta, szczepienie na wirusówki i p. wściekliźnie oraz USG przewodu pokarmowego[COLOR=#0000cd]
[/COLOR]04.02 - [B]18,90 zł [/B]- Essentiale Forte
06.02 - [B]130,00 zł[/B] - opłata za DT 16-28.02.2014[COLOR=#0000cd]
[/COLOR][COLOR=#000000][SIZE=3]25.02 - [B]42,90 zł[/B] - obroża przeciwkleszczowa Kiltix [/SIZE][B][SIZE=3]
[/SIZE][/B][SIZE=3][SIZE=3]06.03 -[/SIZE][/SIZE][B][SIZE=3][B][SIZE=3] 150,00 zł [/SIZE][/B][/SIZE][/B][SIZE=3][SIZE=3]- przekazanie funduszy dla Abi
06.03 [/SIZE][/SIZE][B][SIZE=3][B][SIZE=3]- 150,00 zł - [/SIZE][/B][/SIZE][/B][SIZE=3][SIZE=3]DT 01-15.03.2014[/SIZE][COLOR=#0000cd][SIZE=3][COLOR=#0000cd]
[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=#000000]26.03 [B][B]- 160,00 zł - [/B][/B]DT 16-31.03.2014[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=#000000][SIZE=3][COLOR=#000000]26.03 [B][B]- 24,99 zł - [/B][/B]wyróżnienie ogłoszenia na tablicy
27.03 - [B]119,97 zł[/B] - karma Bosch dla małych ras 15 kg (Zula podzieli się karmą z Abi)
06.04 - [B]60,00[/B] - DT 01-06.04.2014
[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][COLOR=#0000cd]


[B][SIZE=3][COLOR=#0000cd]W sumie wydane: 1.478,76zł[/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR][COLOR=#ff0000]




[/COLOR][B][COLOR=#000080]POZOSTAŁO NA KONCIE: 0,00 zł[/COLOR][/B][/SIZE]

Edited by Ewa Marta
Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia z lecznicy:-) Tu u mnie na rękach:
[IMG]http://img585.imageshack.us/img585/842/kt8g.jpg[/IMG]

[IMG]http://img853.imageshack.us/img853/5470/8b81.jpg[/IMG]

Szew:
[img]http://img854.imageshack.us/img854/4410/vhim.jpg[/img]

Pozwoliła zbadać wszystko
[img]http://img17.imageshack.us/img17/1627/b09o.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[img]http://img42.imageshack.us/img42/9957/zlf5.jpg[/img]

[img]http://img27.imageshack.us/img27/1623/jjev.jpg[/img]

Pyszczek i szyja umazane krwią, bo wyrwała sobie podobno wenflon:-(
[img]http://img19.imageshack.us/img19/3042/v2eb.jpg[/img]

[img]http://img837.imageshack.us/img837/8663/bhjx.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Sunia jest juz bezpieczna, mnie jeszcze bardzo boli żoładek po tych wczorajszych emocjach.

Ania napisala w nocy:"[B]Zjadła a teraz leży w poslanku pod stołem z Kubusiem, który ją adoruje. To powacha, to polize, to cos mruczy do ucha,Casanova z tego Kubusia"[/B]

Link to comment
Share on other sites

Malutka dostaje ode mnie karmę:
[B]Taste of the Wild Wetlands Canine- 6,8 kg- 109 zł[/B]

[IMG]http://media.mediazs.com/bilder/taste/of/the/wild/wetlands/canine/1/300/175493_1.jpg[/IMG]
[B]Puszki jagniecina z ryzem[/B]
[IMG]http://media.mediazs.com/bilder/rocco/sensible/x/g/1/300/52458_rocco_sensible_800g_l_1.jpg[/IMG]
[B][SIZE=2]Rocco Sensible, 6 x 800 g[/SIZE] [SIZE=2]-40 zł[/SIZE][B]
[SIZE=2]oraz 2 koce Ikea, obrożkę Furkidz, adresówkę[/SIZE][/B][/B]

Edited by Ellig
Link to comment
Share on other sites

Zaznaczam cudeńko. U mnie emocje też wczoraj były bardzo silne... ale musiałyśmy obie z Ewą to wytrzymać. Córeczki Fizi cudne :) wesołe i kochane. Odrobinę żałowałam, że nie wzięłam od ewy pokrowca, który mi proponowała ;) bo kanapa przeszła swoje. W kupie małych okropne robaczyska, długie glisty ale to maluchy, zawsze tak mają.

Kochana ta Fizia :)

Link to comment
Share on other sites

Witamy serdecznie, Fizia chyba zostanie Fruzią, Ania mowi na nia Rudzia i czeka na ostateczna wersję imienia ;)

Sunia w nocy zle sie czula , miala wysoka goraczke, dzisiaj jest juz dobrze, nosek mokry, apetyt dopisuje , chociaz nie rzuca sie na jedzenie, wyszla tez na spacerek i bylo sioooo, jutro Ania zaczyna zbieranie koooopy do badania.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrawiam brazową i trzymam kciuki za zdrówko! :kciuki:

Czy przy okazji USG śledziony można też sprawdzić "skuteczność ciachnięcia"...? :hmmmm:

[quote name='Ellig']Witamy serdecznie, Fizia chyba zostanie Fruzią, Ania mowi na nia Rudzia i czeka na ostateczna wersję imienia ;)

Sunia w nocy zle sie czula , miala wysoka goraczke, dzisiaj jest juz dobrze, nosek mokry, apetyt dopisuje , chociaz nie rzuca sie na jedzenie, wyszla tez na spacerek i bylo sioooo, jutro Ania zaczyna zbieranie koooopy do badania.[/QUOTE]

Fruzia fajnie - zapowiada zabawną psotniczkę. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Witamy serdecznie, Fizia chyba zostanie Fruzią, Ania mowi na nia Rudzia i czeka na ostateczna wersję imienia ;)

[B]Sunia w nocy zle sie czula , miala wysoka goraczke[/B], dzisiaj jest juz dobrze, nosek mokry, apetyt dopisuje , chociaz nie rzuca sie na jedzenie, wyszla tez na spacerek i bylo sioooo, jutro Ania zaczyna zbieranie koooopy do badania.[/QUOTE]

pewnie stres ....
Kochana Malusia :)

Link to comment
Share on other sites

Moje drogie, okazuje się, że do suni nie pasuje imię Fizia, ani Fruzia... Rozmawiałyśmy dzisiaj z Anią i ona mówi (z czym się zgadzam), że powinna mieć jakieś spokojniejsze imię. Fizia, to taki fisio, a ona ma w sobie taki spokój, mądre spojrzenie...

A swoją drogą kiedy w nocy przeczytałam na wątku Mestudio, że córeczka suni to też Fizia, myślałam, że padnę:-) Gdybym to ja wymyślała imię, to mogłabym wierzyć, że gdzieś podprogowo mózg zarejestrował to imię, a mój Jacek nie czyta forum i tak wykombinował:-)

Eluś, kombinuj jakieś miękkie i ciepłe imię kochana:-) A może któraś z Was wymyśli jakieś fajne?

Ania powiedziała mi w rozmowie, że w nocy sunia bała się już wyjść na zewnątrz. Spala w jej nogach w łóżku zwinięta w kłębuszek. Rano też odmówiła początkowo wyjścia, ale kiedy zobaczyła, że całe stado stoi przy drzwiach w obróżkach i przebiera łapkami, żeby wyjść, ona też podeszła i na smyczy wymaszerowała z domu. Załatwiła się i spokojnie wróciła do domu. Teraz podsypia.

U weta wczoraj miała temperaturę 38 stopni. Być może była wychłodzona przez jazdę w kontenerze w bagażniku. Kiedy ją przejęłam, leżała na miękkim posłanku obok mnie w aucie, ale to było kilkanaście minut i zaraz wysiadłyśmy przed lecznicą.
Emocje też zrobiły swoje, ale cieszę się bardzo, że dostała wczoraj antybiotyk. Cokolwiek by się działo, powinien zadziałać.

Mysza, wiedziałam, że zapomnimy w końcu o tym prześcieradle... Jak już podjechał samochód, obie myślałyśmy tylko o tym, żeby zabrać psiaki i zawieźć je w bezpieczne i cieple miejsce. Muszę Ci zostawić kilka sztuk u Ani. Jak przyjedziesz z jedzonkiem dla Kubulka, weźmiesz sobie.

Acha, nasza sunia dołączyła do grona wielbicieli moich ciasteczek:-) Zjadała je wczoraj ze smakiem:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Malutka dostaje ode mnie karmę:
[B]Taste of the Wild Wetlands Canine- 6,8 kg- 109 zł[/B]


[B]Puszki jagniecina z ryzem[/B]

[B][SIZE=2]Rocco Sensible, 6 x 800 g[/SIZE] [SIZE=2]-40 zł[/SIZE][B]
[SIZE=2]oraz 2 koce Ikea, obrożkę Furkidz, adresówkę[/SIZE][/B][/B][/QUOTE]


Eluś, znowu szalejesz z zakupami kochana! Zaraz zapiszę w wątku rozliczeniowym:-)

Podjęłyśmy z Elunią decyzję, że nasza Emi podzieli się kasą z nową sunią. Przekażemy dla niej 200 zł z konta Emi. Wczoraj wydałam u weta 25 zł.

Ode mnie maleńka dostanie poza transportem Fiprex do zakropienia po kąpieli, którą zafundujemy maleńkiej po zdjęciu szwów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']Moje drogie, okazuje się, że do suni nie pasuje imię Fizia, ani Fruzia... Rozmawiałyśmy dzisiaj z Anią i ona mówi (z czym się zgadzam), że powinna mieć jakieś spokojniejsze imię. Fizia, to taki fisio, a ona ma w sobie taki spokój, mądre spojrzenie...

A swoją drogą kiedy w nocy przeczytałam na wątku Mestudio, że córeczka suni to też Fizia, myślałam, że padnę:-) Gdybym to ja wymyślała imię, to mogłabym wierzyć, że gdzieś podprogowo mózg zarejestrował to imię, a mój Jacek nie czyta forum i tak wykombinował:-)

Eluś, kombinuj jakieś miękkie i ciepłe imię kochana:-) A może któraś z Was wymyśli jakieś fajne? [/QUOTE]

U mnie na osiedlu jest jamniczkowata sunia (tylko chyba mniejsza od "Fizi/Fruzi"), wesoła i miła, tylko odrobinkę momentami nieśmiała.
Ma na imię Funia. Też w F-temacie. ;)

[quote name='Ewa Marta']Ania powiedziała mi w rozmowie, że w nocy sunia bała się już wyjść na zewnątrz. Spala w jej nogach w łóżku zwinięta w kłębuszek. Rano też odmówiła początkowo wyjścia, ale kiedy zobaczyła, że całe stado stoi przy drzwiach w obróżkach i przebiera łapkami, żeby wyjść, ona też podeszła i na smyczy wymaszerowała z domu. Załatwiła się i spokojnie wróciła do domu. Teraz podsypia.

U weta wczoraj miała temperaturę 38 stopni. Być może była wychłodzona przez jazdę w kontenerze w bagażniku. Kiedy ją przejęłam, leżała na miękkim posłanku obok mnie w aucie, ale to było kilkanaście minut i zaraz wysiadłyśmy przed lecznicą.
Emocje też zrobiły swoje, ale cieszę się bardzo, że dostała wczoraj antybiotyk. Cokolwiek by się działo, powinien zadziałać.

Mysza, wiedziałam, że zapomnimy w końcu o tym prześcieradle... Jak już podjechał samochód, obie myślałyśmy tylko o tym, żeby zabrać psiaki i zawieźć je w bezpieczne i cieple miejsce. Muszę Ci zostawić kilka sztuk u Ani. Jak przyjedziesz z jedzonkiem dla Kubulka, weźmiesz sobie.

Acha, nasza sunia dołączyła do grona wielbicieli moich ciasteczek:-) Zjadała je wczoraj ze smakiem:-)[/QUOTE]
Dobrze, że jest pod Waszą anielską opieką - szybko wróci do formy. :happy1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mattilu']jestem. śliczna mała. trzeba ja odchuchać, ale Pani Ania i Wy dokonacie tego cudu. ściskam kciuki.[/QUOTE]

Odchuchanie, to głównie praca Ani:-) My tylko zbieramy potem pochwały:-)
Ona rzeczywiście jest śliczna, a na pierwszym zdjęciu, które zobaczyłyśmy wyglądala bardzo przeciętnie i obie myślałyśmy, że czeka nas wielomiesięczne szukanie domu takiemu szaraczkowi:-) Znowu mamy śliczną sunię:-)

Link to comment
Share on other sites

Kurka, ja z tego wszystkiego zapomniałam o ciasteczkach, ale będą miały dzisiaj psiaki niespodziankę, dziękuję :loveu:

Imię pewnie samo przyjdzie ;) najważniejsze, że jest już tak dobrze :) Wczoraj jeszcze jak odjeżdżaliśmy zadzwonił do mnie ten pan mówiąc, że może to babeszja (u suni) ale była już na wizycie więc nie ma o czym mówić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysza 1']Kurka, ja z tego wszystkiego zapomniałam o ciasteczkach, ale będą miały dzisiaj psiaki niespodziankę, dziękuję :loveu:

Imię pewnie samo przyjdzie ;) najważniejsze, że jest już tak dobrze :) Wczoraj jeszcze jak odjeżdżaliśmy zadzwonił do mnie ten pan mówiąc, że może to babeszja (u suni) ale była już na wizycie więc nie ma o czym mówić ;)[/QUOTE]

Sunia będzie pod stałą obserwacją Ani. Nie można wykluczyć babeszjozy, więc jeśli będzie oswowiała, od razu pędzimy do weta. Dokładnie to zalecila nam wetka - obserwacja i w przypadku jakichkolwiek podejrzeń wizyta w lecznicy:-)
Narazie po nocnej gorączce czuje się dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...