Jump to content
Dogomania

Dexter - owca w czarnym psim futrze ^^


Baski_Kropka

Recommended Posts

Dzień dobry :D
Za chwilkę, zgrywają się na komputer, chociaz nie wyszły za ciekawie. Pozatym wypalili na połowę łąk!! Masakra jakaś :( To były piękne naturalne łąki takie prawdziwe, a teraz połowa czarna w popiole :(
Aż boje się pomyśleć ile biednych żyjątek ucierpiało :( A w tych trawach często w nocy i z rana sarny zające o myszkach nornicach i tym podobnych nawet nie wspomnę...

A ja idę robić naleśniki z serem i dżemem :D

Link to comment
Share on other sites

Tak po części wyglądają nasze piękne łąki :(
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-E1DBAewi0rc/UzF9suh1W7I/AAAAAAAAARs/4G-kD_W26n4/w640-h361-no/WP_20140325_001.jpg[/IMG]

Na chwileczkę słonko wyszło, widać jak się sierściucha poprawiła <3
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-mLcONrD8mQ0/UzF9vBXPKxI/AAAAAAAAAR0/B0Ajqz6bxUc/w640-h361-no/WP_20140325_003.jpg[/IMG]

Zostań w leżeć :)
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-QM34jyJcVlA/UzF92USNX0I/AAAAAAAAASU/GItX177-ibY/w271-h480-no/WP_20140325_008.jpg[/IMG]

Melepeta... niezadowolony troszke z makufnika :)
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-lfcvIcpnK3k/UzF9395ZG_I/AAAAAAAAASc/9ikZJqH7Wkk/w271-h480-no/WP_20140325_009.jpg[/IMG]

Zdejmij mi to dziadostwo!
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Df13DCgmfV0/UzF95lEMwUI/AAAAAAAAASk/g5ZmvGN0V3I/w640-h361-no/WP_20140325_010.jpg[/IMG]

Grooooźne łąkiii... nawet sniegiem zacięło przez moment :/
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-qgIUTEv9jHs/UzF99yfiTMI/AAAAAAAAAS8/iKd1EumhrlM/w640-h361-no/WP_20140325_013.jpg[/IMG]

Beznadziejne te fotki.. żygam już brakiem aparatu! :( Ratunku!

Link to comment
Share on other sites

Nic mu się za bardzo nei poprawiło... nie ma typowo profilowych zdjęć.. przytył 1kg i koniec kropka.. ani drgnie.. Ważyłam go przy badaniach krwi. 25kg :( tak jak by te 30gad schudł znowu....ale futro ma o nieeeeeebo lepsze!
Nadal kościsty jest a już dostaje dwa razy tyle, dla tego w tym tygodniu zamawiam karmę dla aktywnych psów...

Wypalanie traw beznadziejne.... OK widzę więcej co się dzieje czy jest zwierzyna czy nie... ale nie potrafię tego przeżyć, że to była taka prawdziwa łąka, bez ingerencji człowieka taka piękna...
Dzisiaj widziałam tam samochód geodezyjny czy jakiś ds badania środowiska.. dziwną nazwę mieli coś tam robili i obawiam się że wypalą jeszcze te łąki bardziej... :/

Link to comment
Share on other sites

a po co chcesz go tuczyć?? szczupły pies się lepiej czuje ;) ile on ma w kłębie?
stan futra poprawił mu się o 100 % na tej fotce pięknie się prezentuje [url]https://lh4.googleusercontent.com/-mLcONrD8mQ0/UzF9vBXPKxI/AAAAAAAAAR0/B0Ajqz6bxUc/w640-h361-no/WP_20140325_003.jpg[/url]
czasem zazdroszczę właścicielom czarnych futer bo właśnie na tym kolorze najpiękniej widać połysk :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

U nas wypalają tylko trochę i w takim mało uczęszczanym miejscu. Zresztą nasze pole jest dosyć małe, także nawet nie bardzo mają co palić :lol:
Nie tucz go na siłę, jak przyjdzie czas to przytyje :) Cekin też bardzo długo był za chudy, bo w ogóle nie chciał jeść. A z czasem mu mózg wrócił na miejsce i waga skoczyła :) A skoro Dexiu je ładnie i wyniki w normie, to niczego mu nie brakuje. Widocznie mu się "zaciął" organizm i tyle ;)
To co, wpadacie w piątek? :grins:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Jetsana też utuczyć nie umiem. Ale Dex wygląda dobrze, więc się nie przejmuj :) Lepiej dla stawów.
Ten namordnik masz bardzo fajny, jaki to rozmiar? Szukam plastiku dla Arnika, ale nie umiem nic dobrac :shake:[/QUOTE]
Rozmiar to 6. Mogę zajrzeć do zoologicznego i zobaczyć co to za furma, bo kompletnie nie wiem. To jest taki jak by plastik ale elastyczny, że się nie połamie nie popęka, a nie powoduje też ucisku bo jest lekko elastyczny.

[quote name='agutka']a po co chcesz go tuczyć?? szczupły pies się lepiej czuje ;) ile on ma w kłębie?
stan futra poprawił mu się o 100 % na tej fotce pięknie się prezentuje [URL]https://lh4.googleusercontent.com/-mLcONrD8mQ0/UzF9vBXPKxI/AAAAAAAAAR0/B0Ajqz6bxUc/w640-h361-no/WP_20140325_003.jpg[/URL]
czasem zazdroszczę właścicielom czarnych futer bo właśnie na tym kolorze najpiękniej widać połysk :eviltong:[/QUOTE]
Nie chcę go tuczyć, chce żeby się obudował i zregenerował, wiem ze tego na fotkach nie widać, ale on jest kościsty i widać mu wszystkie żebra i kości biodrowe... nie chodzi mi o fecik tylko o mieśnie :)
W kłębie nie mam pojęcia ile on ma :P Musze zmierzyć, już to miałam kiedyś zrobić :P

A fakt, widać jak fajnie się sierść poprawiła, aż w dotyku jest taka sprężysta i mocna ;)

[quote name='rashelek']U nas wypalają tylko trochę i w takim mało uczęszczanym miejscu. Zresztą nasze pole jest dosyć małe, także nawet nie bardzo mają co palić :lol:
Nie tucz go na siłę, jak przyjdzie czas to przytyje :) Cekin też bardzo długo był za chudy, bo w ogóle nie chciał jeść. A z czasem mu mózg wrócił na miejsce i waga skoczyła :) A skoro Dexiu je ładnie i wyniki w normie, to niczego mu nie brakuje. Widocznie mu się "zaciął" organizm i tyle ;)
To co, wpadacie w piątek? :grins:[/QUOTE]
No nie, nerki i wątroba w porządku jak należy, ale ma za mało białych krwinek i za niski cukier. To oznacza, że organizm jest w trakcie rekonwalescencji i potrzebuje karmy wysokoenergetycznej :) Zalecenie od naszej wetki :)

W piątek mam na 12 do pracy... wolne mam w przyszły wtorek lub piątek za tydzień :)

Link to comment
Share on other sites

mój wilczek warzy 24,5 kg pod futrem wyczujesz wiele kostek ale mimo tuczenia przybrał tylko 25 ;) więc się na prawdę tym nie przejmuj w dodatku owczarkowate są podatne na zwyrodnienia . Najważniejsze że piesek ma wigor a ty o niego dbasz :)

Link to comment
Share on other sites

Nie musisz sprawdzać firmy, wszystkie chyba podobnie rozmiarowo wychodzą :) Czyli muszę szukać 5.

Po 10kwietnia będę mogła gdzieś podjechać(kończę szkołę, więc będę miała wolne całe dnie :D), chętnie się umówię na jakiś spacerek, jak będziesz miała możliwość podjechania do Kato, to zapraszam :grins:

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że do Katowic najlepiej- do parku śląskiego(sama go jeszcze dobrze nie znam :grins:). Chciałam się też kiedyś wybrać na żabie doły, ale jeszcze nie wiem jak tam sie dostać :)
U mnie (w sensie w Zabrzu) są tylko hałdy do spacerowania, ale tam na luzie można puścić psy i zrobić trasę ok 20km :)

Link to comment
Share on other sites

Te kagańce to są Eurofagi, jeśli dobrze pamiętam.
Co do przyszłego tygodnia, to we wtorek do 11 jestem wolna (na 12 na uczelnię) a piątek mamy cały wolny, także możemy się jakoś w przyszłym tygodniu umówić, żebyś z Dexem przyjechała :)
A jak tam szarpak, wanilia podziałała? :grins:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Jak dobrze, że moja sucz nie musi chodzić w kagańcu :p[/QUOTE]

Jak jestem na studiach w Lublinie to musi... Pełno złowrogich spojrzeń :/
A w domku u rodziców chodzi bez :) Wtedy oboje mamy wakacje i luz xD

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Myślę, że do Katowic najlepiej- do parku śląskiego(sama go jeszcze dobrze nie znam :grins:). Chciałam się też kiedyś wybrać na żabie doły, ale jeszcze nie wiem jak tam sie dostać :)
U mnie (w sensie w Zabrzu) są tylko hałdy do spacerowania, ale tam na luzie można puścić psy i zrobić trasę ok 20km :)[/QUOTE]
Ja w Parku Śląskim chyba jeszcze nie byłam,, tzn jeśli dobrze myślę to może i byłam na zawodach "dzielni jak żołnierze"xD Jeździłam ze szkoły średniej strzelać, biegać na urientacje, pokonywać tor przeszkód i rzucać "granatem".

[quote name='rashelek']Te kagańce to są Eurofagi, jeśli dobrze pamiętam.
Co do przyszłego tygodnia, to we wtorek do 11 jestem wolna (na 12 na uczelnię) a piątek mamy cały wolny, także możemy się jakoś w przyszłym tygodniu umówić, żebyś z Dexem przyjechała :)
A jak tam szarpak, wanilia podziałała? :grins:[/QUOTE]
Dobra, piątek neich będzie dogadamy się jeszcze co i jak, ale pogoda ma być nei fajna, w czwartek ma padać śnieg... :/

[quote name='marta1624']Gratki dla Dexa! :)[/QUOTE]
Dzieki :D Dzielny jest!

[quote name='junoo']Aron też maszeruje w kagańcu i odkąd mamy taki kaganek: [URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=11849[/URL]
jest zadowolony i nie jęczy, że niewygodnie :)[/QUOTE]
Aaa Dex narzeka, nie przyzwyczaił się do końca, ale morde chętnie wkłada sam :)

[quote name='magdabroy']Jak dobrze, że moja sucz nie musi chodzić w kagańcu :p[/QUOTE]
A mój musi.. jak chodzi na smyczy to nie ma, ale jeśli nie mam go pod smyczową kontrolą to muszę wiedzieć, że nic nie zje i nikogo nie użre, bo niby agresywny nie jest ale wole dmuchać na zimne... nie wiem co tam pod jego kopułą siedzi :P

[quote name='Onomato-Peja']Wypalanie łąk... no to bombka...
Brak aparatu? Chcesz mój? :lol:
Czemu ja tak uwielbiam psy w kagańcach? :eviltong:[/QUOTE]
Chce twój! Na pewno jest lepszy niż moja D60 z popsutym mechanizmem unoszenia lustra :P
Nie wiem dla czego tak uwielbiasz, ale mnie się Dex w namordniku podoba :D Wygląda tak poważniej :P w sensie groźniej, a to taka melepeta :P

[quote name='junoo']Jak jestem na studiach w Lublinie to musi... Pełno złowrogich spojrzeń :/
A w domku u rodziców chodzi bez :) Wtedy oboje mamy wakacje i luz xD[/QUOTE]
A co na uczelnie z Tobą jeździ? :P

Link to comment
Share on other sites

haha nie jeździ, bo szczekałby na wykładowców jakby łazili po sali :P To jednak owczarek, stado ma być w kupie xD
a co do kagańca... chodzi, bo na naszej trasie jest pełno rodzin z dziećmi, a Aron jest nieufny, boje się, że obszczeka kogoś i będziemy mieli problemy...
jednak jak pies w kagańcu to ludzie bardziej hmmm zdystansowani i omijają nas i dzieciom nie pozwalają rączek wyciągać :)

Link to comment
Share on other sites

[URL]https://lh3.googleusercontent.com/-lfcvIcpnK3k/UzF9395ZG_I/AAAAAAAAASc/9ikZJqH7Wkk/w271-h480-no/WP_20140325_009.jpg[/URL] no, no :loveu:

Ja już nie walczę z waga Gazika. Po protu szczupły z niego chłopak, a i więcej energii ma jak mniej waży. Tylko trochę nie przyjemnie sie głaska takiego psa :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...