Jump to content
Dogomania

Dexter - owca w czarnym psim futrze ^^


Baski_Kropka

Recommended Posts

Biegnę mamusiu!
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-yC_D14B8bvw/U0p2_VGFkmI/AAAAAAAAAYo/gmJtyl0bhBw/w640-h361-no/WP_20140412_014.jpg[/IMG]

Leżę ^^
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-a4oTLUqq6mU/U0p29RTt__I/AAAAAAAAAYg/ej_pJ2bCQ3s/w640-h361-no/WP_20140412_013.jpg[/IMG]

Nad rzeką spotkaliśmy 10 miesięczną labladorkę :) Chciała zamordować Dexa...
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-FLZ94EOBRrw/U0p3RaPaHXI/AAAAAAAAAZ4/M-SkOntEyH4/w640-h294-no/WP_20140412_026.jpg[/IMG]

A Dex chciał zamordować ją...
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-c-DAX3a_aVw/U0p3OAjR8cI/AAAAAAAAAZo/GUx0CkZ6YzM/w640-h379-no/WP_20140412_024.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-LNt5FPyiZJE/U0p3Gb01hqI/AAAAAAAAAZI/b716VtMMfwc/w640-h361-no/WP_20140412_020.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-uf2SKNCEnE0/U0p3ID5F4YI/AAAAAAAAAZQ/wy6jLW3pPNQ/w640-h361-no/WP_20140412_021.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Skoczę na nią z nienacka i utopie :D
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-dg-AC5ajF08/U0p3J-XE6WI/AAAAAAAAAZY/D8ePfrdCUfs/w640-h361-no/WP_20140412_022.jpg[/IMG]

A potem zwieje :D
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-R3890XKgjxY/U0p3LwaE4UI/AAAAAAAAAZg/Sefc6WKDD1U/w640-h361-no/WP_20140412_023.jpg[/IMG]

Psiska ganiał jak szalone, wymęczyły się niesamowicie :)
No ale w rezultacie Dex gdzieś rozwalił łapę i przynajmniej tydzień mamy z głowy... :/

Oczywiście fotki na poprzedniej stronie też są!!

Rozbule :D Słodziak co :D Wieczorem jak wróciłam z pracy to znalazłam dowody zabroni, że leżakowanie w łóżku mu się spodobało. Futra tyle co niemiara i same placki poodbijane z krwawiącej łapy :/ Zdjęła bestia zabezpieczenie i kombinowała przy ranie... dzisiaj i jutro mam wolne, to mam na niego oko...

Link to comment
Share on other sites

OoOoj wyszalały się! A smierdiał co nie miara i przezył swoją pierwszą kąpiel. Musiałam to zrobić bo bym z nim nie wytrzymała... no i wtedy tez sie przekonałam jak paskudną ma ranę.
Ale teraz pachnie i śpi pod kanapą :)

Właśnie się z niego nabijałam, bo coś mu sie śniło i warczał przez sen... pierwszy raz widziałam, żeby pies prawdziwie warczał we śnie z zębami odsłoniętymi :P

Link to comment
Share on other sites

Sugerujesz, że mój pies jest prawiczkiem!?
Tego w sumie nie wiem...jest bardzo duża szansa, że sobie poszalał zanim Viva przejęła Korabki...ale tego w sumie nie wiem :P

Wiecie, że mojemu TZ śniło się, że mieliśmy dwa haszczaki, które razem ze sobą sypiały przytulone, iii potem naszłą go refleksja rano...że fajnie było by mieć towarzystwo dla Dexa :D
Nic nie planujemy jeszcze to nie na tą chwilę decyzja, ale kwestia roku myślę :D

Link to comment
Share on other sites

Spoko ;)
No to szukaj i zacznijcie działać w tym kierunku ;)


noo to sen go natchnął na myśli, a to już coś :lol: ale to myślelibyście o drugim adopcyjniaku czy z hodowli?

[URL]https://lh5.googleusercontent.com/-1inKJpM2R3Y/U0p20Czbi9I/AAAAAAAAAX4/K_mrZa3qh84/w271-h480-no/WP_20140412_006.jpg[/URL] aaa :loveu: no i niezła zabawa z szczylusiem :)

Link to comment
Share on other sites

Czy z hodowli czy adopciak, hmm tu mam zagwostkę.
Gdyby Dex miał nieco inny charakter to bym na pewno wzięła adopcyjniaka. Jednak potrzebuje psa który będzie (jakkolwiek to zabrzmi) mentorem Dexa w pewnych kwestiach.
Dex jak wiecie jest nieco lękliwy. Na kolejne lękliwe futro zatem nie mogę sobie pozwolić. Potrzebuje albo dobrze zsocjalizowanego psiaka, bez problemów z mężczyznami nowymi miejscami i podróżą, albo szczenięcia o umiarkowanym lub silnym temperamencie którego będę mogła sobie dobrze zsocjalizować :)

Dex jest niezwykle plastycznym pod tym względem. Tzn przy nas świetnie się czuje, szuka w nas oparcia w ciężkich sytuacjach i stara się stawiać im czoła, ale w towarzystwie psa bardzo małpuje.
Przykład choćby Kropka... szczeka sobie radośnie po ludziach bo ma widzimisię, a Dex widząc to, warczy i się jeży, chociaż w normalnych warunkach na taką osobę by w ogóle uwagi nie zwrócił.

Troszkę z Dexa pies zagadka, bo przy pierwszym kontakcie sprawia wrażenie dominującego, to jednak szuka potwierdzenia w tym co robi...

Na razie będziemy zaczynać "terapię" z podróżowaniem z KalmAid. Bo z komunikacją miejską mamy duży problem nadal. Pociąg jeszcze pół biedy jestem w stanie mu w pociągu pomóc rozluźnić go nieco, przejść się dac powąchać poznać. Autobusy to totalna abstrakcja wielki lęk strach i co jeszcze...
W samochodzie żyga...
A środek o którym wspominam to witaminy, które wpływają na syntezę serotoniny i wywołują stan relaksacji i wyciszenia. Jednym słowem... nie ogłupiają psa, nie powodują senności, jedynie poprawiają nastrój psa jeśli można to tak opisać :)

Zobaczymy, podobno pomaga w budowaniu pozytywnych skojarzeń w sytuacjach dotąd stresujących. Nie liczę na cud, ale chciała bymmieć jakąkolwiek możliwość rozpoczęcia pracy z psem w temacie komunikacji miejskiej :)

Link to comment
Share on other sites

Spina się, trzęsie jak galareta nic do niego nie dociera. Jest to najbardziej żałosny widok psa... strasznie mi go szkoda, a niestety troszkę musimy podróżować. Jak mamy czas to na dworzec idziemy piechotą.
Kupe pracy włożyłam w oswojenie go z pociągiem i autobusem. Pociągi te którymi jeżdżę są super nowe i w miarę ciche. Autobus jest mniejszy ludzi jest więcej zapach jest inny i jest przede wszystkim głośny...poza tym męczy go też choroba lokomocyjna, w pociągu tego nie odczuwa więc jest spokojniejszy i lepiej nam idzie socjalizacja :)
Poza tym Dex ma lekką nadwrażliwość na dźwięki... chociaż tyle co my już jego lęków oswoiliśmy to jestem dumna i w szoku, że tak szybko się udało :)

Najważniejsze czynniki to zapach odgłosy i większa ilość osób dosyć blisko...

Ale sytuacja taka. Nie mam jeszcze prawka i samochodem nie zajadę do weta, a jutro na 14 musimy być na kontroli z łapką i zastrzykach antybiotyku i przeciwzapalnych. Nie mam wyjścia 3km z nim nie przejdę tym razem chociaż zazwyczaj rak robię. Trzeba jechać te 3 przystanki busem i już...
Dla tego muszę w jakiś sposób oswoić te jego demony.

Edited by Baski_Kropka
Link to comment
Share on other sites

A na smaki? Zabawki? Nic?

Moj tez ma problem z autobusami ale hmm odwrotny bo kocha jezdzic I to za bardzo:diabloti: jsk widzi autobus ciagnie do niego piszczac I prawie wyjac przy tym,jak jedzie obok, a ka akurat mam pecha I przechodze obok przystanku akurat gdy autobus zjezdza na przystanek to juz sie nie rusze, pies staje skacze wyjac szczekajac I piszczac ze chce wejsc. Smieje sie ze jakbym go puscila to wsiadalby do kazdego autobusu, po jednym przystanku by wysiadal I wsiadal do nastepnego,az do znudzenia :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie, niee to jest na tyle duży lęk, że Dex odmawia jedzenia.
Jeśli chodzi o zabawki, to nie jest jeszcze dobro dla którego warto ryzykować. W domu już się fajnie bawi zabawkami, na dworze natomiast jeszcze go naprawiam :P Jesteśmy na etapie nakręcania na zabawki. Już we wcześniejszych postach całkiem niedawno o tym pisałam :)'

On po prostu jest psem, którego wiele rzeczy w życiu ominęło. Nie podejrzewam, żeby za młodu ktoś się z nim bawił, podróżował, zwiedzał miasto....
Niestety po okresie szczenięcym o wiele wiele trudniej naprostować te braki. Ale walczymy i jestem pewna, że w końcu zaczniemy podróżować w spokoju :)

Link to comment
Share on other sites

Ile fotek :loveu: Piękny on jest! I towarzyszkę ma bardzo uroczą :D
A skoro Dex papuguje po psim towarzyszu, to może w kwestii autobusów by Mika pomogła? ;) Możemy się umówić na jakiś przejazd, ona uwielbia jeździć więc powinna mu dać dobry przykład :)
EDIT: Próbowałas z nim Twistem się przejechać? Są cichutkie, szybkie i nie ma takiej telepai jak w busie czy starym tramwaju ;) No i wiadomo, najlepiej zacząć od godzin, kiedy jest stosunkowo mało ludzi, np. w tygodniu ok. 10-11

Edited by rashelek
Link to comment
Share on other sites

Musicie tak gadać po nocach :mad: :eviltong:

[quote name='Baski_Kropka']Dex fizycznie ma w sobiecoś z owczarka użytka i coś z maliniaka :) Ale z kundla też coś ma :D
Lekko już posiwiała bródka, lekko zasiwione "palce" w łapkach i siwy siusiak :P[/QUOTE]

Siwym pyskiem się nie sugeruj, bo Tora ma siwy pysk on małego ;)

[quote name='agutka']siwy siusiak świadczy że był mało używany bądź wcale:-D[/QUOTE]

A skąd takie teorie? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']To trzymam kciuki za owocna prace ;) a tak z ciekawosci ile Dexter mierzy I wazy?[/QUOTE]
Nie mam pojęcia ile mierzy, ale podejrzewam że koło 60 cm. Co chwila mnie ktoś o to pyta, a ja jakoś nie mam w zwyczaju mierzyć psa xD
Waży uwaga uwaga! już 26.200 :D Więc miesnie sie odbudowują, bo zebra do dalej widać....jeszcze sie organizm regeneruje, a on ma bardzo duże zapotrzebowanie energetyczne :)

[quote name='rashelek']Ile fotek :loveu: Piękny on jest! I towarzyszkę ma bardzo uroczą :D
A skoro Dex papuguje po psim towarzyszu, to może w kwestii autobusów by Mika pomogła? ;) Możemy się umówić na jakiś przejazd, ona uwielbia jeździć więc powinna mu dać dobry przykład :)
EDIT: Próbowałas z nim Twistem się przejechać? Są cichutkie, szybkie i nie ma takiej telepai jak w busie czy starym tramwaju ;) No i wiadomo, najlepiej zacząć od godzin, kiedy jest stosunkowo mało ludzi, np. w tygodniu ok. 10-11[/QUOTE]
Raz jechalismy, ale szału nei było. On wsiada do pociągu autobusi i wszędzie gdzie idę już na chwilę obecną.
Możemy się kiedyś umówić i przejechać się z Miczkensem :) Może to mu coś pomoże...

[quote name='magdabroy']Musicie tak gadać po nocach :mad: :eviltong:

Siwym pyskiem się nie sugeruj, bo Tora ma siwy pysk on małego ;)

A skąd takie teorie? :cool3:[/QUOTE]

A bo ja sie nie wyraziłam jasno, on ma takie siwizny na pysku nie tylko na brodzie :) A ma też malusią łatke na klacie białą :P

[quote name='agutka']Magda - nie używane się starzeje szybciej :eviltong:[/QUOTE]
A ja myślałąm, że nie używany narząd zanika....:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...