Jump to content
Dogomania

Dexter - owca w czarnym psim futrze ^^


Baski_Kropka

Recommended Posts

Ja kiedyś Paprocany na około obchodziłam prawie codziennie z Baskim i Kropką, dopóki mieszkałam w okolicy :)
Ale nei tylko na około Paprocan fajnie iść, tam są piękne lasy i świetne ścieżki w okolicach. A teraz Paprocany bardzo się zmieniają, ośrodek jest pięknie odremontowany, a miasto robi alejki, żeby można było spokojnie przejść lub przejechać rowerem itp na około brzegiem jeziora :)

Ja dzisiaj czyszczę tapicerkę w samochodzie... Dex zarzygał, to jak już czyściłam tylną kanapę to stwierdziłam, że wyczyszczę wszystko :P

P.S. gdyby ktoś jeszcze nie widział to fotki na poprzedniej! ;P

Edited by Baski_Kropka
Link to comment
Share on other sites

To super wyprawę mieliście :) Brawa dla Was!
Dexter luzem biegł przy rowerze?
[url]https://lh3.googleusercontent.com/-lDK6eE9k56c/UyF58VPFuPI/AAAAAAAAAPg/B1CZDt9f7bQ/w640-h361-no/WP_20140312_019.jpg[/url] przystojniaczek :loveu:
Na filmiku nieźle zasuwa, coś czuje, że z Blusią fajnie by się bawili :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bobryna']To super wyprawę mieliście :) Brawa dla Was!
Dexter luzem biegł przy rowerze?
[URL]https://lh3.googleusercontent.com/-lDK6eE9k56c/UyF58VPFuPI/AAAAAAAAAPg/B1CZDt9f7bQ/w640-h361-no/WP_20140312_019.jpg[/URL] przystojniaczek :loveu:
Na filmiku nieźle zasuwa, coś czuje, że z Blusią fajnie by się bawili :D[/QUOTE]
Przez miasto i przy ulicach biega zapięty przy rowerze :) Ale w lesie i tam gdzie mogę go puścić biega luzem, cały czas się pilnuje, i frajdę ma jak się z czymś zawącha i musi nas gonić więc niech biega :)

[quote name='marta.k9080']bardzo fajny filmik :loveu:[/QUOTE]
Też mi sie podoba :P

[quote name='marta1624']Świetny filmik :) Ale sobie pobiegał nad wodą ;)[/QUOTE]
Nie sądziłam, że tak go woda ucieszy. W niedziele też widział wodę i piasek i szału nie było, ale też nie miał okazji tak poganiać :)

[quote name='kalyna']Ale on jest rewelacyjny.... :loveu:

podoba mi się jego budowa, a głupawka wymiata :loveu: pełne szczęście psa :)[/QUOTE]
Budowe ma super, nabrał troszkę mięśni, ale nadal żebra na wierzchu :( Muszę mu zrobić badania qpy czy wytępiliśmy robale na pewno no i krew. Bo troche mnie to martwi, żre jak smok a nictego po nim nie widać, no i karmę na energy mu zmienie bo może być tak, że on ma po prostu duże zapotrzebowanie. Jednak jest ruchliwy i ganiający na spacerach :) Poza tym prowadzam go w nowe miejsca i w pociągu ze stresu na pewno mega spalał :P
[quote name='rashelek']Nie kuś, bo Ci zrobimy wjazd na chatę :evil_lol:
Superaśny filmik, jak Dexior szaleje :loveu: To już jesteście na dobrej drodze, żeby wszędzie go puszczać :D
A jak z Kropką się dogadał?[/QUOTE]
Róbcie wjazd :D Mama sie ucieszy, że przyjadę haha jeszcze Ci za to podziękuje xD
Wczoraj puściłam go na łąkach naszych :P Ale ludzie jacyś spacerowali więc miałam pewnoć ze sarnina poleciała na spokojniejsze tereny.
Dex potem musiał mi pomagać szukać telefonu bo jak z nim ganiałam to mi wypadł :/ :P Już myślałam że go straciłam na amen!

Poza tym, mogły byśmy się wybrać w góry :P Podoga fajna (chocaż ma się w weekend popsuć) jakieś wolne na pewno bede miała kiedy nie masz uczelni :P

Link to comment
Share on other sites

Haha no nie wiem, jak byśmy tak wpadli jeszcze z psami, to na pewno byłoby ciekawie :evil_lol:
U nas w lesie też coś te sarny ostatnio łażą bardzo, w weekend mimo tylu ludzi w lesie jedna sobie spacerowała normalnie drogą :splat:
Najważniejsze, że się znalazł :P
Co do tych gór, to strasznie mnie kusi taki wyjazd. Ale to trzeba poczekać, aż pogoda będzie już wyklarowana (a nie cały weekend w deszczu :P) i nastawić się na całodniową wycieczkę :D No i przekonać A., że naprawdę ODPOCZNIE na takiej wyprawie :lol:

Link to comment
Share on other sites

15C to jest optymalna superaśna temperatura :D
Ja jak Mariusz nei ma ochoty to jadę sama, a on niech gnije przed kompem :P
Wczoraj mnie wytargał na rower i czuje, że mam zrujnowane kolana, tylko zastanawiam się dla czego, skoro mam dobrze dobrany rozmiar roweru i prawidłowe ustawienie nogi :( Boli jak diabli :/

P.S. Z Kropeczką się dogadał dobrze :) Mama wyszła na dwór z Kropką więc poznanie było najpierw na dworze i wspólny spacerek po osiedlu,i dopiero do domku. Dex się zakochał, a Kropka nim pomiata, albo zaczpiają się do zabawy i Kropka podgryza go z pod stolika gdzie on nie może się dostać :P

Link to comment
Share on other sites

15-20 :D Żeby bluza była potrzebna, ale nic więcej :D
Sama to się boję, bo w życiu pociągiem nie jechałam :evil_lol:
Ja tam się na rowerach nie znam zupełnie, więc nie wiem, czemu tak Cię bolą kolana. Ale! Ze stawami mam doświadczenie, także kup sobie maść Ketonal Lek i wysmaruj, przestanie boleć po pół godzinie ;)
Haha to widzę Kropka ma swój charakterek :D A Dex zakochany, jak chyba we wszystkich psidłach :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam kiedyś zapalenie stawów i teraz, jak za często albo za długo jeżdżę na rowerze, to potem cały dzień umieram na ból kolana :placz: Ja stosuję Voltaren i po kilku posmarowaniach, ból znika całkowicie ;)
Warto by się zbadać u lekarza z kolanami, bo to może być tylko przeciążenie, ale może być też coś poważnego :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']15-20 :D Żeby bluza była potrzebna, ale nic więcej :D
Sama to się boję, bo w życiu pociągiem nie jechałam :evil_lol:
Ja tam się na rowerach nie znam zupełnie, więc nie wiem, czemu tak Cię bolą kolana. Ale! Ze stawami mam doświadczenie, także kup sobie maść Ketonal Lek i wysmaruj, przestanie boleć po pół godzinie ;)
Haha to widzę Kropka ma swój charakterek :D A Dex zakochany, jak chyba we wszystkich psidłach :lol:[/QUOTE]
20C to już z kolei trochę dużo jak na wysiłek dla psa :P Nie bój się, ja jestem stary wyga jeśli chodzi o podróżowanie pociągiem :)
Także można się kiedyś umówić :D

Co do stawów.. wydaje mi się, że na mamy rowerku dałam im troszkę popalić, jednak tem maminy miejski jest troszkę za mały dla mnie.

[quote name='magdabroy']Ja miałam kiedyś zapalenie stawów i teraz, jak za często albo za długo jeżdżę na rowerze, to potem cały dzień umieram na ból kolana :placz: Ja stosuję Voltaren i po kilku posmarowaniach, ból znika całkowicie ;)
Warto by się zbadać u lekarza z kolanami, bo to może być tylko przeciążenie, ale może być też coś poważnego :roll:[/QUOTE]
Ja miałam powikłania po anginach, siadło mi na stawy, ale to nie kolana bolały a biodra :/ Ale musze się do lekarza wybrać :) Może coś na wspomaganie stawów mi da.
Kiedyś lekarka powiedziała mi że mam koślawe kolano i nei mogę jeździć na rowerze chodzić pod górkę i kucać :P Bo protezke trzeba będzie w kolano wstawić :P
Ortopeda się potem jak to usłyszał w czoło postukał :P No ale takie długajki jak ja chyba tak mają, że stawy trochę cierpią...

A Ketonal żel albo voltaren sobie kupie :) Ale to doraźnie, ja potrzebuje, żeby przy wysiłku nie dawały się weznaki :)

Przejechaliśmy wczoraj 30km :D

Link to comment
Share on other sites

No to 30km kobieto, to dużo :)
Ja też nie mogę kucać :roll: Jak obieram ziemniaki dla naszej trójki kucając, to spoko ;) Bo to chwilka i są obrane. Ale jak zapraszamy kogoś na obiad, to wtedy obieram ziemniaki na siedząco, bo inaczej nie wstanę :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baski_Kropka']Budowe ma super, nabrał troszkę mięśni, ale nadal żebra na wierzchu :( Muszę mu zrobić badania qpy czy wytępiliśmy robale na pewno no i krew. Bo troche mnie to martwi, żre jak smok a nictego po nim nie widać, no i karmę na energy mu zmienie bo może być tak, że on ma po prostu duże zapotrzebowanie. Jednak jest ruchliwy i ganiający na spacerach :) Poza tym prowadzam go w nowe miejsca i w pociągu ze stresu na pewno mega spalał :P[/QUOTE]

Jeśli przybrał na wadze, od czasu jak jest u Was i jest jak piszesz, że sam jest dużo w ruchu to nie masz się czym martwić :)
Spróbuj właśnie karmę dla psów aktywnych i zobaczysz jak na niej sobie poradzi. A o jakiej karmie myślisz? i jaką teraz mu dajesz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']No to 30km kobieto, to dużo :)
Ja też nie mogę kucać :roll: Jak obieram ziemniaki dla naszej trójki kucając, to spoko ;) Bo to chwilka i są obrane. Ale jak zapraszamy kogoś na obiad, to wtedy obieram ziemniaki na siedząco, bo inaczej nie wstanę :shake:[/QUOTE]
Ja nie kucam bo mi najzwyczajniej krew nie doplywa :P i mrowki mi potem chodza po nogach haha
A na taka trase to juz drugi raz mnie Mariusz wrobil! Mialo byc 20 a wyszlo jak zwykle :P

[quote name='junoo']Dzień dobry :D
My tu po raz pierwszy :)
Cudowny psiak, i jakie szalone koła wykonuje (na filmiku)
Będziemy odwiedzać!
Pozdrawiamy,
Justyna i Aron[/QUOTE]
Witamy i zapraszamy :D my rowniez do was zajrzymy ;D

[quote name='marta.k9080']heeeeeeeeej:p[/QUOTE]
Heeeeeeeeeejoooo :P

[quote name='kalyna']Jeśli przybrał na wadze, od czasu jak jest u Was i jest jak piszesz, że sam jest dużo w ruchu to nie masz się czym martwić :)
Spróbuj właśnie karmę dla psów aktywnych i zobaczysz jak na niej sobie poradzi. A o jakiej karmie myślisz? i jaką teraz mu dajesz?[/QUOTE]
Teraz je Husse Lamm&Ris, bo w schronisku mial sraczki. Ale dostaje wieksza porcje, plus saszetka smakow na spacerach plus gryzaki, wiec sporo.
Albo kupie mu dalej z husse ale dla aktywnych, albo zmienie bo przyznam, ze je o wiele wiecej niz Baski jadl i 7kg schodzi w 3 tygodnie... I troszke mi drogo, ale musze popatrzec na sklady i ceny innych karm ;)

Link to comment
Share on other sites

7kg w 3 tygodnie to nie wydaje mi się, aby to było dużo.. jakoś tak mało mi się wydaje :hmmmm:
Ja zamiast gotowych smaków to kupuję w Biedrze najtańsze parówki, w domu sobie ładnie kroję i do kieszeni. To chyba najtaniej mnie wychodzi :evil_lol:oczywiście gotowe też kupuję, aby wprowadzić różnorodność ;)


Ja ostatnio jestem zachwycona Brit Care. Nie wiem co ta karma ma w sobie, ale jest szał ciał, a i cenowo da się przeżyć.

Link to comment
Share on other sites

No dostaje po okolo 330g dziennie, to duzo :P

Dex na smaczki dostaje gotowane podroby, najczesciej serduszka, rzadko watrobke, czasem serek zolty lub wlasnie parowki. Czasem czasem jakies udko gotowane tzn miesko z udka :)

Poczytam o Bricie :)
Swoja droga husse munsie juz nudzi ten smak co ma, juz na dworze wypluwa i w domu je spokojnie, moze po prostu ochlonal po schronie juz :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...