Jump to content
Dogomania

DO ZAMKNIĘCIA


Mortes

Recommended Posts

[quote name='Mortes']Kochane BALONIARKI :) bardzo dziekuję za pomoć w imieniu tej małej kruszynki ...no i swoim oczywiście też ... Nie wiem czy wiecie ( do mnie dotarło to teraz) że ja juz od dawna naleze do Waszego klubu ...tylko o tym nie wiedziałam ;)[/QUOTE]

Przekleję na Baloniarki, dobra? ;) :eviltong:
Baaaaaaaaaardzo się cieszę, że Kruszynka już właściwie... na prostej! :) :multi:

Link to comment
Share on other sites

[B]Słuchajcie Ciotki, bo to ważne - koszty leczenia![/B]

W tej chwili koszty wynoszą 475 zł przy założeniu, że kosztami miałaby być obciążona gmina, lub 350 zł przy założeniu, że koszty pokryje Iza jako opiekun bezdomniaka (czyli ze specjalną dużą zniżką)

Pytanie jest takie:
Czy decydujemy się na to, żeby fakturę w całości wystawić na gminę, czy np zgodzić się na rozliczenie za 350 zł i wtedy kwotę tę podzielić między nas i gminę.
Ryzyko jest takie, że jak gmina zobaczy fakturę na prawie 500 zł to jej nie zapłaci i my będziemy musiały to pokryć i nie będzie już powrotu do 350 zł
Przy założeniu, że bierzemy rachunek na 350 i wtedy np 200 idzie na gminę - jest większa szansa, że zapłacą. A nawet jeżeli się wypną, to łatwiej będzie te 200 dozbierać.
To niestety nie koniec leczenia jeszcze, więc trzeba dobrze rozważyć, co robimy i liczyć każdą złotóweczkę.

Co radzicie?

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem za :) opcją 200 na gminę, 150 od darczyńców ale to osoby wpłacające powinny się wypowiedzieć.

Wyniki Tuni z dzisiaj:
leukocyty: 28 tys - czyli nadal kiepsko :(
ale za to:
mocznik: 212,9
kreatynina: [COLOR=#ff0000][SIZE=3][B]3,62 [/B][/SIZE][/COLOR]:multi::multi::multi:

Za badanie wyszło: 59 zł.

USG pan doktor zrobił za całkowitą darmochę, ponieważ sam był ciekaw co w naszej Tuni siedzi :p Najprawdopodobniej mamy zapalenie otrzewnej, stąd wysoka leukocytoza (nadal). Nie podobają mu się miedniczki nerkowe, dlatego Iza musi pobrać próbkę moczu [COLOR=#ff0000][SIZE=3][/SIZE].
[/COLOR][COLOR=#000000]Później wkleję rachunki i wyniki.[/COLOR][COLOR=#ff0000]
[/COLOR][SIZE=2][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roszpunka']Ja jestem za :) opcją 200 na gminę, 150 od darczyńców ale to osoby wpłacające powinny się wypowiedzieć.

Wyniki Tuni z dzisiaj:
leukocyty: 28 tys - czyli nadal kiepsko :(
ale za to:
[B]mocznik: 212,9[/B]
kreatynina: [COLOR=#ff0000][SIZE=3][B]3,62 [/B][/SIZE][/COLOR]:multi::multi::multi:

Za badanie wyszło: 59 zł.

USG pan doktor zrobił za całkowitą darmochę, ponieważ sam był ciekaw co w naszej Tuni siedzi :p Najprawdopodobniej mamy zapalenie otrzewnej, stąd wysoka leukocytoza (nadal). Nie podobają mu się miedniczki nerkowe, dlatego Iza musi pobrać próbkę moczu [COLOR=#ff0000].
[/COLOR][COLOR=#000000]Później wkleję rachunki i wyniki.[/COLOR][COLOR=#ff0000]
[/COLOR][/QUOTE]
jestem również za tą opcją

mocznik też jeszcze masakryczny ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Livka']

mocznik też jeszcze masakryczny ...[/QUOTE]

Masakryczny, ale spadł, a dla Tuni najważniejsza jest kreatynina. Mamy poprawę o 100%, nadal nie jest różowo, nie mniej jednak to oznacza, że idziemy w dobrym kierunku.

Trzymanie kciuków i dużo dobrych myśli nadal ogromnie wskazane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obiezyswiat75'][B]Słuchajcie Ciotki, bo to ważne - koszty leczenia![/B]

W tej chwili koszty wynoszą 475 zł przy założeniu, że kosztami miałaby być obciążona gmina, lub 350 zł przy założeniu, że koszty pokryje Iza jako opiekun bezdomniaka (czyli ze specjalną dużą zniżką)

Pytanie jest takie:
Czy decydujemy się na to, żeby fakturę w całości wystawić na gminę, czy np zgodzić się na rozliczenie za 350 zł i wtedy kwotę tę podzielić między nas i gminę.
Ryzyko jest takie, że jak gmina zobaczy fakturę na prawie 500 zł to jej nie zapłaci i my będziemy musiały to pokryć i nie będzie już powrotu do 350 zł
Przy założeniu, że bierzemy rachunek na 350 i wtedy np 200 idzie na gminę - jest większa szansa, że zapłacą. A nawet jeżeli się wypną, to łatwiej będzie te 200 dozbierać.
To niestety nie koniec leczenia jeszcze, więc trzeba dobrze rozważyć, co robimy i liczyć każdą złotóweczkę.

Co radzicie?[/QUOTE]
Też jestem za opcją podzielenia tej kwoty, choć na razie jestem początkującym darczyńcą ;)

Edited by cisowianka
co i jak ja piszę?????
Link to comment
Share on other sites

Wyniki:

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/856/pgdt.jpg/"][IMG]http://img856.imageshack.us/img856/3167/pgdt.jpg[/IMG][/URL]

rachunki:
dzisiejsza wizyta - 59zł
założenie wenflonu - 10zł
maść z kasztanowcem - 6,96 zł
[IMG]http://img28.imageshack.us/img28/982/0tyd.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/v2_images/empty.png[/IMG][IMG]http://imageshack.us/v2_images/empty.png[/IMG]

Edited by Roszpunka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']to musi jechać na lodzie i być przechowywane w lodówce. Na te leki wydałam ok. 250zł, niestety nie mogę dołożyć jeszcze za kuriera.[/QUOTE]

wiem, że musi być w lodówce, ale nie musi jechać na lodzie. Wiem, bo sama kupowałam, za jedno opakowanie płaciłam 750 zł. Spokojnie można wysłać przesyłką priorytetem, pokryje koszty wysyłki

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj zapomniałam napisać, że nie udało się zaszczepić Tusi - temperatura 40 stopni. Najprawdopodobniej to skutek stresu wywołanego łapaniem (ręce Izy mimo rękawic trochę ucierpiały) i wizytą w gabinecie. Przy okazji sunia rozsiała wokół próbki kału, które zostały wykorzystane do badania. Życia wewnętrznego nie stwierdzono ;)
Jeżeli przy kolejnym podejściu również będzie temperatura, będziemy mieć pewność, że znamy czynnik ją wywołujący i zaszczepimy panienkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...