Jump to content
Dogomania

DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)


mestudio

Recommended Posts

No ale u nas nie ma czego zmywać domestosem. Odkażam tylko blaty jak zdarzy się, że Greta wskoczy nad ranem czy w nocy - zaraz to widać bo zostawia ślady. Wskakuje też czasami w nocy na konkretny parapet w 'swoim' pokoju i trzeba go czyścić wtedy, a że drewniany to nie wszystkim można. Podłoga też u nas drewniana więc nie poleję jej czymkolwiek dlatego pilnuję Grety jak tylko się poruszy na przechadzkę po domu.  Pieluchy zrzuca i nie zlikwidują smrodu niestety. To wszystko wsiąka w sierść i skórę i sam weterynarz mówi, że nie da się tego zmyć, zresztą jak skoro się ciągle z niej sączy. Po kąpieli i wytarciu natychmiast trzeba prać ręcznik bo śmierdzi jak diabli jednak kapać trzeba tak samo jak łudzić się, że będzie lepiej.

Trudne to wszystko, pecha mamy i tyle. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Perełka1 napisał:

Bacticid jest w sprayu. Ja potrzebuję środka do mycia podłóg. Skuteczny jest domestos. Dla własnej ochrony używam rękawiczek i buty gumowe, które mogę umyć.

Tak, myję wodą z płynem na koniec pryskam i przecieram

Domestos... jest przykładem jak skuteczna przekonująca może być reklama. O jego zaletach powiem tylko tyle...jeżeli używa się tego środka w obiektach służby zdrowia, zakładach produkujących żywność, lokalach gastronomicznych i służy on do dezynfekcji to w razie kontroli Sanepidu mandat jak w banku ;)

Link to comment
Share on other sites

Mestudio, współczuję Wam...bardzo żal psa który się męczy...

Ostatnio odeszła nasza oneczka Sabinka...nowotwór z przerzutami także na skórę. Robiłam opatrunki - podpaskę przyklejałam do bandaża i osłaniałam sączącą się ranę/rany Chyba sprawiało jej ulgę bo nie protestowała, nie zrywała bandaży. Bo tak jak piszesz kąpiel a za moment rana cieknie....

Do mycia rany  stosowałam też mydło antybakteryjne CLOVIN HANOY (antybakteryjne w płynie ), które używamy do rąk/kupujemy w 5 litrowych baniakach.

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Moli@ napisał:

Tak, myję wodą z płynem na koniec pryskam i przecieram

Domestos... jest przykładem jak skuteczna przekonująca może być reklama. O jego zaletach powiem tylko tyle...jeżeli używa się tego środka w obiektach służby zdrowia, zakładach produkujących żywność, lokalach gastronomicznych i służy on do dezynfekcji to w razie kontroli Sanepidu mandat jak w banku ;)

ja nie oglądam telewizji

natomiast skutecznie likwiduje smród moczu

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Perełka1 napisał:

ja nie oglądam telewizji

natomiast skutecznie likwiduje smród moczu

Smród likwiduje tylko mnie bardziej zależy na likwidowaniu tego czego nie widać gołym okiem i nie czuć... mam tak ze względu na wykształcenie, na mikrobiologii wbito mi skutecznie do głowy ,)

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Moli@ napisał:

Mestudio, współczuję Wam...bardzo żal psa który się męczy...

Ostatnio odeszła nasza oneczka Sabinka...nowotwór z przerzutami także na skórę. Robiłam opatrunki - podpaskę przyklejałam do bandaża i osłaniałam sączącą się ranę/rany Chyba sprawiało jej ulgę bo nie protestowała, nie zrywała bandaży. Bo tak jak piszesz kąpiel a za moment rana cieknie....

Do mycia rany  stosowałam też mydło antybakteryjne CLOVIN HANOY (antybakteryjne w płynie ), które używamy do rąk/kupujemy w 5 litrowych baniakach.

nie odwazyłabym się myc ranę takim mydłem, ja używam środków z chlorheksydyną lub octanisept

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Moli@ napisał:

Mestudio, współczuję Wam...bardzo żal psa który się męczy...

Ostatnio odeszła nasza oneczka Sabinka...nowotwór z przerzutami także na skórę. Robiłam opatrunki - podpaskę przyklejałam do bandaża i osłaniałam sączącą się ranę/rany Chyba sprawiało jej ulgę bo nie protestowała, nie zrywała bandaży. Bo tak jak piszesz kąpiel a za moment rana cieknie....

Do mycia rany  stosowałam też mydło antybakteryjne CLOVIN HANOY (antybakteryjne w płynie ), które używamy do rąk/kupujemy w 5 litrowych baniakach.

podpaska nie jest sterylna, prędzej opatrunki sterylne ze srebrem albo węglem

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Perełka1 napisał:

każdy produkt ma kartę charakterystyki, z drugiej strony dom to nie hotel ani szpital.

zgoda, ale jeżeli są w domu psy chore... warto dla własnego bezpieczeństwa / zdrowia i zdrowia pozostałych zwierzaków.

Przy zdrowych zwierzakach też używamy... nie zgadniesz co przyniosą na łapach...

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Moli@ napisał:

to lepiej zostawić gołą ranę?

Podkłady są sterylne?

Podpaska bo nie przecieka

pisałam Ci wyżej, że stosowałam opatrunki ze srebrem i węglem, podkłady nie stosuję na ranę.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjBxrqY2cnRAhXoIpoKHXufAVQQFggnMAI&url=https%3A%2F%2Fwww.hartmann24.pl%2F751%2Fopatrunki-specjalistyczne%2Fatrauman-ag&usg=AFQjCNGt-LOitiFguMHCo6YTrcg0Mts-CQ&sig2=pxK5wHi3lqMLUOcewSj1CQ

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Perełka1 napisał:

OpisNumer artykułuIlość w kart.CenaIlość

ATRAUMAN AG ze srebrem 5x5 cm op. 10 Szt.
1 opakowanie499571612 40,00 PLN (brutto)
za 1 opakowanie  

ATRAUMAN AG ze srebrem 10x10 cm op. 10 Szt.
1 opakowanie499573612 69,10 PLN (brutto)
za 1 opakowanie  

ATRAUMAN AG ze srebrem 10x20 cm op. 10 Szt.
1 opakowanie49957566 110,20 PLN (brutto)
za 1 opakow

 

Bezpośrednio na ranę jałowy gazik....

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, konfirm31 napisał:

Ja zmywałam wodą z octem.  A obsikane dywany (na kanapy już nie dawała rady wejść),  posypywałam obficie sodą. Jak sodą wyschła,  czyściłam. 

Wodę z octem stosowałam...

a soda na dywany...nie znałam tego sposobu, dobrze wiedzieć :)

Link to comment
Share on other sites

Kochani, tylko tu nie chodzi o rany czy dywany. Dywanów nie posiadamy, a wszelkie powierzchnie leżąco siedzące obłożone są podkładami. Zwierzę ma uszkodzone nerwy i nie trzyma moczu i kału bądź dostaje potwornych zaparć i zatrzymywania moczu co doprowadza do zatruć organizmu. Tym samym zwierzę paskudnie śmierdzi i sama wymiana podkładów niewiele daje, nawet codzienna kąpiel bo ten smród z niej ciągle wylatuje.

Ale i tak dyskusja fajna bo sobie przeanalizuję co może się przydać z różnych powodów w przyszłości.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Perełka1 napisał:

chodzi mi o to, że to mydło jest dobre do użytku w hotelach, przychodniach, miejscach publicznych po wyjściu z toalety. Ja nie stosowałabym go do przemywania ran

Stosuje się w miejscach publicznych nie tylko ze względu na cenę a na właściwości...

Rany z których wypływa w dużych ilościach ropa, krew...cieknie po sierści trzeba umyć, wydezynfekować, zastosować lek ( według zaleceń lekarza). Czasami opatrunek zmienia się bardzo często bo jest taka potrzeba. Myje się często duże powierzchnie.

Przy biegunkach, wymiotach leżącego psa sierść, okolice odbytu, cewki moczowej , głowa, szyja przecież myjemy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...