Jump to content
Dogomania

DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)


mestudio

Recommended Posts

Nie umiem sobie tego poukładać. Wieczorem wszystko było ok. O 22.00 na spacerze też. O 4.00 rano zaczęła ciężko oddychać, a po godzinie już nie oddychała w ogóle. Zero piany z pyska, zero krwotoków gdyby zjadła gdzieś zatrute jedzenie, nic. 

Nagle trach i psa nie ma. 

Jak słowo daję, gdyby nie niedobór pieniędzy to bym zrobił sekcję, bo tego nie rozumiem...
Teraz  to pozostaje smutek. 

Link to comment
Share on other sites

Obecnie stan Bandy:

Dwa nieadopcyjne, nie chcące się zresocjalizować psy z Kozienickiego przytuliska Beti i Zabrana z podradomskiej stacji benzynowej wraz ze szczeniakami (którym udało się znaleźć domy( Pola

Fiźka: chora na serce, która nie będzie mogła być już nigdy operowana nawet jeśli będzie taka potrzeba (lat 14) ma problemy z kaszlem i przełykaniem - stale na lekach

Lady lat 15 prawie do końca głucha, Prawie całkiem ślepa z problemami z chodzeniem, przez nieoperacyjny polip w pęcherzu moczowym okresowo sika krwią, ze stanami zapalnymi stawów - stale na lekach

Smyrdek: pies koło 6 letni, ze wszystkimi kośćmi krzywymi, matka była koszmarnie karmiona i ma stały problem z kośćmi, kazde udeżenie mocniejsze kończy się złamaniem (już był dwukrotnie operowany ortopedycznie, ma gwóźdz i wkładkę metalową na jednej nodze)

Bunia: kocica lat ponad 15 (nikt nie wie ile) - na lekach ostre zapalenie pęcherza ledwo chodzi, aktywuje się nieznacznie w momencie karmienia, bez zębów

Rudy - około 10 lat, na razie nic mu nie dolega

Greta,: lat koło 19, po urazie miednicy ma niedowład zwieraczy, co kilka dni konieczne jest kompanie aby można było kolo niej przejść, każde posadzenie tyłka to zabrudzone miejsce. 

 

Jakby ktoś się pytał, to tak własnie prezentuje się obecnie Banda

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.10.2019 o 10:31, TZmestudio napisał:

Trochę finansów:

na dzień 22 sierpnia mieliśmy +30,59

z bazarku: https://www.dogomania.com/forum/topic/350487-zakończony-rozkoszny-bazarek-pełen-rozkosznych-kosmetyków-cd-do 30092019 do-godz 2000/ uzbieraliśmy 305zł

z bazarku https://www.dogomania.com/forum/topic/350466-zakończony-rozliczony-bazarek-ptasi-sezon-2-odcinek-1-do-30-września-2019/ uzbieraliśmy 443zł

w tym czasie wydaliśmy 671,21

co daje całkiem dobry wynik +107,38 .

Idziemy w dobrym kierunku!

Na dzień 12 pażdziernika mieliśmy +107,38

z dwóch zakończonych bazarków uzbieraliśmy +219 i +229zł

w tym czasie wydałem 656,04

Dostaliśmy dodatkowe wpłaty od Agnieszka103 +10 i Zuanna +20

Stan na chwilę obecną to -70,66

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Aldrumka napisał:

Rozumiem szok i .... smutek , współczuję

 

A Smyrdek to Tuptuś ?  a był jeszcze psiaczek chyba młody co sikał w domu - przeoczyłam co się z nim stało

finansowo  bieda myślałam , kosmetyki tylko na jakiś czas pomogły :(

Tuptuś to Smyrdek i nadal sika w domu. Tak średnio dwa siki co noc. 
Przy bandzie szybko się pieniądze kończą. I tak nie odliczam wszystkich wydatków, tylko te co mam paragony. Paragony złośliwie chowają się niczym skarpety w pralce. 
W chwili obecnej kosmetyki już się wyczerpały i nie wiadomo czy jeszcze będą.

Pisałem o bandzie aby wyjaśnić jak wygląda różowo nasza sytuacja. I mam świadomość, że będzie jeszcze gorzej.  

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, TZmestudio napisał:

Pisałem o bandzie aby wyjaśnić jak wygląda różowo nasza sytuacja. I mam świadomość, że będzie jeszcze gorzej. 

dobrze jest aktualizować informacje bo widać jakie są potrzeby, niestety psinki się starzeją  ..

 

ale jakieś kociny chyba pominąłeś

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Aldrumka napisał:

dobrze jest aktualizować informacje bo widać jakie są potrzeby, niestety psinki się starzeją  ..

 

ale jakieś kociny chyba pominąłeś

Kociny to Rudy, Bunia i Greta. Były na końcu listy. 

Każda wizyta u weterynarza to minimum 100zł których nie mamy. I najtrudniejsze jest dokonanie wyboru: czy ten stan danego zwierzęcia to już musimy jechać do Weta, czy jeszcze chwilę możemy wytrzymać. 
A jeszcze jest odpchlenie na które nie możemy od pół roku zebrać pieniędzy z bazarków i odrobaczenie które nawet nie chcę sprawdzać kiedy były robione..... Generalnie balansujemy na krawędzi z tendencją do upadku.....

 

Jeśli ktoś chciałby nas jeszcze wspomóc jakimś bazarkiem, to polecamy się pamięci. Chwilowo nie mam pomysłu. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Aldrumka napisał:

a ile kosztowałoby odpchlenie i odrobaczenie ?

około 200zł-250zł na już. Odrobaczenie musi obejmować również włosogłówki, które zwalcza się przez kilka lat. Odrobaczenie musi być robione mniej więcej co miesiąc. 

Lekarz stwierdził obecność jaj na sierści psów. 

Samo odpchlenie to koszt koło 100zł za całą bandę. Robiliśmy to Frontline który nadaje się również dla kotów. 

Link to comment
Share on other sites

Mogę upiec 6 opakowań ciasteczek wątróbkowych po 250 g każde ( na swoich bazarkach sprzedaję opakowanie za 15zł  + wysyłka 14,99zł paczkomat lub kurier in post w tej samej cenie )  - jeśli będą chętni wesprzeć zakup Frontline dla Waszych podopiecznych

 

skład ciasteczek to: 
wątróbka z kurcząt 
siemię lniane
otręby
płatki owsiane
jajka
olej
mąka

CENNIK: 


opakowanie 250g = 15 zł

 

40a213e7ddd417cfmed.jpg

 

 

Bardzo mi przykro z powodu śmierci Gacusiowej :( może to nie najlepsze stwierdzenie ale jednak taka nagła śmierć jest chyba jedną z lepszych form przekroczenia Tęczowego Mostu...

 


 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nagłe odejście powoduje, że człowiek nie ma czasu aby się przygotować. Ze stopniowym odchodzeniem człowiek przechodzi wszystkie etapy: Od buntu, złości, pogodzenia aż po jedność i rozpacz, W nagłych zdarzeniach człowiek nie jest zupełnie przygotowany. 
Dla Gackowej na pewno lepiej. Dla nas? Chyba nie. 

Jeśli masz ochotę zrobić bazarek to nie odmówimy. :) 
Nie jestem w stanie powiedzieć, czy będą chętni. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2019 o 21:52, TZmestudio napisał:

czy z tego co zooart oferuje na odrobaczenie warto coś dokupić aby była darmowa przesyłka ?

(pytam bo mam zamiar sfinansować to psiakom i kociakom)

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, TZmestudio napisał:

Nagłe odejście powoduje, że człowiek nie ma czasu aby się przygotować. Ze stopniowym odchodzeniem człowiek przechodzi wszystkie etapy: Od buntu, złości, pogodzenia aż po jedność i rozpacz, W nagłych zdarzeniach człowiek nie jest zupełnie przygotowany. 
Dla Gackowej na pewno lepiej. Dla nas? Chyba nie. 

Jeśli masz ochotę zrobić bazarek to nie odmówimy. :) 
Nie jestem w stanie powiedzieć, czy będą chętni. 

Marcin ja prowadzę ciastkowy na inny cel - więc albo wystawi ktoś inny albo dołożysz do najblizszego bazarku jesli taki będziesz robił?  Oferuję się z pieczeniem teraz bo za 2 tyg już będę miała zamówienia na Święta i fizycznie nie dam poprostu rady. Jak się zdecydujecie to dawajcie info. 

Link to comment
Share on other sites

Anonimowy Darczyńca (AD w skrócie) zamówił dla Bandy Frontline i jeszcze na dodatek przelał pieniądze na odrobaczenie. Jestem bardzo wdzięczny i pierwszy raz mam poczucie, że psy są w końcu dobrze zabezpieczone i już nie kusimy losu nadmiernie. 

Także teraz zbieramy pieniądze na życie, bo nadal jesteśmy pod kreską. 

PS

Psiokociaki  zostały już wypsikane przy donośnych oznakach jawnego niezadowolenia. :) Szczególnie Rudy, który obraził się na pół dnia. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...