Jump to content
Dogomania

Jak Mają Na Imię Wasze Psy I Dlaczego=]


malaSilky

Recommended Posts

Lula to szelciak. Imię dostała po neurotycznej bohaterce jednego z moich ulubionych filmów "Dzikość serca" Davida Lyncha. Kolak to z kolei Viva. Nazwałam ją tak na czesć mojej ukochanej suki (najcudowniejszej psicy jaką kiedykolwiek poznałam), znajdy w typie goldena należącej do mojego przyjaciela z Republiki Południowej Afryki.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hexa - z niemieckiego hexe (czarownica). Nad imieniem myślałam prawie 2 miesiące, odkąd ją zamówiłam po urodzeniu. Imię wzięło się stąd, że zaczarowała moją mamę :razz:. Mama przed przyjazdem szczeniaka upierała się, że nie będzie się psem zajmowała, żadnych spacerów czy karmienia. Dotrzymala tylko ostatniego, a na spacer drugiego dnia ze szczeniakiem pobiegła o 6 rano :-o i tylko mnie poinformowala po tym jak wstałam, że psiaka nakarmić trzeba bo już była na spacerku :razz:.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!
Hehe, fajnie się czyta ten wątek, myślałam, że tylko ja miałam pustkę w głowie jak przyszło co do czego.. :cool3: z resztą ja do imienia przywiązuję wagę dużo większą niż powinnam - musi koniecznie coś fajnego znaczyć i muszę mieć możliwość dorobienia sobie do niego całej ideologii :razz:
Nasz kundelek ze schroniska ma na imię Cheero, wołamy do niego Cheero, Cheerosław, Cheeros - imię samo w sobie nie znaczy nic konkretnego, ale kojarzy mi się z cheer, czyli pocieszać, opromieniać, wypogodzić, osładzać :) i taki własnie jest nasz Cheero :)
Nasz szczyl BC ma na imię Bliss - czyli poprostu z ang. - szczęście :) to prezent od narzeczonego, wymarzony, wyczekany, więc nie mógł nazywać się inaczej :) w rodowodzie też b.fajnie się nazywa - Mutinous Boy - zbuntowany chłopak, i też po części oddaje jego charakterek :D wołam do niego Bli lub poprostu Bliss i chyba też lubi swoje imię :lol:

Link to comment
Share on other sites

mój pies to kundliszcz więc nie ma papierów :razz: :p
nazywa się Michael, czemu? bo mam świra na punkcie serialu Prison Break (tj. Skazany na Śmierć) i tam główny bohater to Michael Scofield :diabloti: :evil_lol:

pojawiły się zdrobnienia od Michael, Majkul, Mike, Majkuś, Majszczel, Mikuś, Miki, Lulu... :evil_lol::cool1:

Link to comment
Share on other sites

Kaję wymiślił mój brat, a czym się kierował? nie wiem :p Ale Kaja idealnie pasuje bo sucz lubi "śpiewać" :evil_lol: Zwłaszcza u weta :roll:

Masaj. No tu jest bardziej złożone :evil_lol: W rodzinnym domku dostał imię Masa, po przyjeździe do PL imię dostało literkę J bo zauważono że Uszatek lubi wysoko skakać i jest troszkę wyższy niż pozostale corgi :eviltong::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

moja sucz jak do mnie przyszla miala juz 7 miesiecy i nazywala sie Misia
ja chcialam jej zmienic imie na Rasta ale bardzo dobrze juz reagowala na Misia wiec nie zmienilam
po domowemu Zdzicha ;)

drugi psiak pudel sredni juz z nami 12 lat , od szczeniaka
nazwalismy go Baster z jakiegos filmu , teraz nie pamietam jakiego , w kazdym razie w filmie byl to owczarek niemiecki :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Miałam mojemu psu wymyślić imię na "A" do metryki. Ponieważ lubię chemię to wzięłam układ okresowy pierwiastków i padło na "Aktyn" :cool3: Domowe miało być inne, ale nic nie mogłam wymyślić fajnego to zostało Aktyn, które mi się spodobało

(a przez czyjąś pomyłkę w papierach ma Alt, a jego brat Aktyn :lol:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Light of Shin-Ra']Ha. Nareszcie ktoś kto lubi anime. Super. Ja Noir akurat nie mam ale za to sporo innych. A już w Inu Yashy jestem zakochana stąd i mój ukochany pies tak dostał. Naraki się powinien nazywać Sessomaru ale to było niewygodne do wołania.


a obecny awek jest z Final Fantasy.[/quote]
moj szczenior ma wlasnie imie po mogglu z Final Fantasy podajze X ,Nono Moguri :) reagowac reaguje i przy okazji latwe do przyswojenia - Nono :)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Mój rudzielec w rodowodzie ma BETWEEN HEAVEN AND HELL Zambi czyli miedzy niebem a piekłem :eviltong:. To imię to strzał w dziesiątkę, bo u domu to istny anioł, a za to w polu... prawdziwy diabeł :diabloti:. W domu mówimy na niego Neo. Imię wybrane przez mojego tate, fana matrixa :cool3:. Neo znaczy wybraniec i taki właśnie jest mój książę ;);).[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

My w domu mamy JOKO-sukę kaukaza, w schronie dali jej dzika- bo taka była, ale jakoś zdecydowanie mi do gustu nie przypadło, i w sumie nie wiem skąd się nam joko wzięło, ale wszystkim się spodobało, no i babcia nie miała problemów z wypowiedzeniem.
Drugi jest Diego, na cześć Diega z Epoki Lodowcowej, bo nasz Rotek ma dokładnie taki sam charakterek, jak bajkowy Diego:diabloti: niby twardziel bez skrupułów, a jednak w środku drzemie wieeelki misio :loveu:

A znajda nasza, dostała Niagara, bo to ooogromny żywioł, i nie do ogarnięcia, pomijam fakt, że jak do nas dotarła, to lała strumieniami, szczególnie fajnie było jak sikała na schodach, a ktoś akurat pod schodami przechodził:roll:. Jednego razu moj TZ stwierdził, że takie ilości wody to nawet Wodospad Niagara nie przerabia, no i jakoś tam zostało:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Mój psiak ma na imię Ringo... na cześć jednego z Beatles'ów - Ringo Starr'a :roll:
Poprzednia sunia miała na imię Sisi xD niestety kiedy ją dostałam, to byłam dzieciakiem zakochanym w bajce "Księżniczka Sisi" i tak zostało...choć później Sisi przekształciło się w pseudonim SISOK :p

Link to comment
Share on other sites

Mój psiak ma na imię Neron , nazwałam go tak bo gdy byłam dzieckiem bardzo spodobał mi się pewien Owczarek Niemiecki który miał tak właśnie na imię , wtedy sobie obiecałam żę w przyszłości będe miała dokładnie takiego psa no i marzenie się spełniło z tym żę chyba bardziej wdał się w złego władcę :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']Tanoshii-Harumi Mała Yakuza:evil_lol: w domku Tano albo szaTanoshii:cool1:[/QUOTE] czyżby wielbicielka mangi?;)
mój poprzedni pies miał na imię Czarek - bo tak go nazwała poprzednia właścicielka. czasem mówiliśmy na niego też "Czarkocki" albo "Czarko".
Obecny pisak ma już trzecie z kolei imię (na dwa poprzednie i tak nie reaguje). Mirek nazywa się Mirek od imienia mojego przyjaciela... (no i chciałam żeby miał ludzkie imię):cool1:

Link to comment
Share on other sites

Juz po uśpieniu mojej poprzedniej suczki - Niki (*) planowałam mieć psa. Tylko jakie by tu imię nadać przeceiż nie ma żadznego fajnego... I oglądałam na AP "Pies na medal" i tam była suczka Ami (Ejmi) spodobało mi się imię i tak mialo być tylko ze babcia i mama i tak by tego nie wymawaiły więc postanowiłam że będzie Emi ;] Koleżanka jeszcze podpowiedziała Holly i to druga propozycja. A dla psa miało być Rico (Riko). No ale z racji że do mojej suczki pasowało Emi więc tak zostało juz kilka metrów od schroniska ;p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...