Jump to content
Dogomania

Karo ma dom. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie.


Poziomka

Recommended Posts

[quote name='Poziomka']Cioteczki co robimy z Karo? Zbieramy deklaracje?
263zł już mamy w gotówce na koncie Karusia.[/QUOTE]

Nie chcę studzić zapału, ale dla tak dużego, chorego psa to potrzebujecie minimum 400zł deklaracji na miesiąc ;( wiem ile kosztuje leczenie dużego psa z chorymi stawami... mój ma wprawdzie problem tylko z przednimi łapami ale i to kosztuje krocie niestety :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poziomka']Cioteczki co robimy z Karo? Zbieramy deklaracje?
263zł już mamy w gotówce na koncie Karusia.[/QUOTE]
A więc ma pieniądze na aktualne oglosznia -
Kto będzie decydować o jego adopcji?Czyj numer telefonu będzie podany w ogłoszeniach.
Jak opisac Karo?
Bedą potrzebne też pieniądze np .na jego transport do nowego domu.
A deklaracje na hotelik? To już raz było zbierane......

Edited by ick
Link to comment
Share on other sites

[quote name='beataczl']mam wykupiony pakiet/ na bazarku
[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/249528-OGŁOSZENIOWY-dla-DT-mestudio-20-ogł-3-zł-do13-1-2014-godz-22-00"]OGŁOSZENIOWY dla DT mestudio - 20 ogł. 3 zł - do13.1.2014 godz. 22:00[/URL][/B]

nr 14 przeznacze dla Karo jak jest potrzeba?[/QUOTE]
Karo ma uzbierane pieniądze takze na ten pakiet...Na aktualne ogloszenia...

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B][SIZE=5][FONT=palatino linotype][COLOR=#000066][I][IMG]http://s21.postimg.org/d4114q5av/3773145_ozdobna_ozdoba_do_tekstu.jpg[/IMG][SIZE=6]
Kolejne Białogonki proszą o pomoc...[/SIZE][/I][/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

[FONT=book antiqua][I][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/250179-Bez-szansy-na-dom-ale-z-maleńką-szansą-na-lepsze-jutro?p=21753031#post21753031"][COLOR=#000080]http://www.dogomania.pl/forum/threads/250179-Bez-szansy-na-dom-ale-z-maleńką-szansą-na-lepsze-jutro?p=21753031#post21753031[/COLOR][/URL][/I][/FONT]
[IMG]http://s21.postimg.org/jgg6ek8d3/Kopia_3773145_ozdobna_ozdoba_do_tekstu.jpg[/IMG]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

strasznie czyta się te wszystkie wieści i to co dzieje w schronie i na pewno tego tematu nie można zostawić ,ale proszę skupmy się na tym jak pomóc Karo .Boje się ,że w końcu zostaniemy odcięci od wiadomości i możliwości pomocy .Proszę zastanówmy się jak możemy mu pomóc .Jeśli chodzi o ogłoszenia to widziałam w necie w miarę aktualne,bo 2 stycznia. Dziewczyny,które robicie je robicie czy możecie robić częściej np co tydzień chodzi aby nie spadały za daleko ,myślałam ,żeby je wyróżnić ,ale z własnego doświadczenia wiem ,że jest ich tyle ,że i tak gdzieś spadają więc lepiej co parę dni /można i codziennie /kasować i robić nowe .Może ktoś zaproponuje nową treść , co myślicie żeby dodać ,że szukamy też domu tymczasowego za karmę i weta ? może ogłoszenia w gazecie typu "Przyjaciel Pies" / trochę się czeka ,ale może warto .
Wiem ,że już próbowaliśmy zbierać deklaracje ,ale może warto spróbować jeszcze raz .Myśle ,że bez wyjścia ze schroniska Karo nie ma szans .A szansa na znalezienie mu dobrego domu bez prawdziwego poznania jego charakteru jest bardzo trudne .
Tak jak pisała ick musi być jedna osoba "odpowiedzialna "za Karo ,która by koordynowała wszystko ,żeby nie zaistniała sytuacja jaka miała miejsce jak Karo miał trafić do osoby ,która nie wiedziała ,że psiak jedzie do niej . bestia666 czy zechcesz czuwać na tym?
To co działamy czy zostawiamy tak jak jest ?

Link to comment
Share on other sites

Poziomka, ja nie wchodzę do schroniska, jak mam pomóc Karo?
Karo widziałam ostatnio kilka miesięcy temu przez parę minut... jak ktoś mi go wyprowadził.
Nikt w schronisku nie chce ze mną rozmawiać na temat żadnych psów. Coraz częściej zastanawiam się czy nie zamknąć wątku Białogonów, który prowadzę. Nie mam możliwości ich odwiedzać i nikt nie chce udzielać mi żadnych informacji o nich.
Nie podejmę się pomocy kolejnemu psu ze schroniska, bez możliwości współpracy ze schroniskiem, a o takiej współpracy nie może być mowy, skoro ze schroniska jestem wyprowadzana z policją. Staram się zakończyć to co zaczęłam i zapomnieć o schronisku w Dyminach.

Link to comment
Share on other sites

mam jeszcze taki pomysl...gdyby udało się wyadoptować naszego wielgusa Bardo, to na jego miejsce do pdt mógłby iść Karo - Mortes zna Mirona i wie, jak potrafi z psem pracować, mogłaby mieć go "pod ręką"
Koszt 300 zł plus karma...no i oczywiście koszty wet.

Mortes - jak myślisz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']mam jeszcze taki pomysl...gdyby udało się wyadoptować naszego wielgusa Bardo, to na jego miejsce do pdt mógłby iść Karo - Mortes zna Mirona i wie, jak potrafi z psem pracować, mogłaby mieć go "pod ręką"
Koszt 300 zł plus karma...no i oczywiście koszty wet.

Mortes - jak myślisz?[/QUOTE]

Nie ja decyduję,ale znam Mirona i wiem co potrafi zdziałać z psem. :)

Dodam,że u Mirona był również Izek.

Edited by PaSja Hera
Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję się na tygodniu dowiedzieć czy dostanę umowę na wolontariat, jeśli nie będę zmuszona zamknąć wątek, bo nie będę mieć dostępu do psa, ani wiadomości co się z nim dzieje. Nie wiem pod jakim kontem będą robić selekcję wolontariuszy i czy w ogóle będą mnie chcieć. Jesli tylko jest szansa wydostania Karo to ja pomogę jak tylko będę mogła, ale nie wyadoptuję psa na siebie jeśli będzie miał iść do płatnego hotelu, już o tym kiedyś wspominałam. Wiem że teraz stwierdzicie że mi nie zależy, ale ja po prostu nie mogę się tego podjąć. Jestem osobą chorą i bez pieniędzy, a już raz zostałam z długiem za psa, którego nie byłam w stanie spłacić. Poza tym po ostatniej akcji z hotelem najnormalniej bym się bała. My też już kiedyś załatwiłyśmy hotel, tani, po znajomości dobry hotel za fajną cenę, ale nikt go nie chciał, więc obawiam się że tu zawsze coś by się komuś nie podobało.
Najczęściej to ja rozmawiam z domami, bo jako jedyna najwięcej o nim wiem. Kontaktuję się przy tym z innymi osobami, które mi pomagają, bo ja sama nie umiem prowadzić rozmów adopcyjnych, nie jestem w tym dobra, ja już wspominałam, najlepiej radzę sobie w boksie z psami i to jest moje zadanie. Oczywiście służę wszelkimi informacjami o naszym Yeti, ale przy adopcji i tak proszę o pomoc, żeby wizytę zorganizować, sprawdzić warunki. Do ogłoszeń dołączany jest mój nr, teraz wysyłam dane Karo do kolejnej osoby, która może pomóc. Na ogłąszaniu też się nie znam, w ogóle to ja internetowa nie jestem, więc tu też korzystam z pomocy. Ogłoszenia Karo robi nasz ekspert, są regularnie odświeżane. Ale myślałam żeby pozmieniać trochę ich treść. Mogę pisać tekty do ogłoszeń, często piszę i to nie tylko o "moich" psiakach, mogę rozmawiać, choć wiem że niektóre te rozmowy wcale nie są żeby pomóc psu, tylko żeby się na mnie wyżyć, ale trudno. Niestety ogłoszeń się nie podejmuje, bo ja się na tym nie znam, wolę to zostawić dziewczyną, które w tym siedzą i ufam im , że robią to dobrze.
Jeszcze taka informacja: Mortes nie może zająć się Karo, bo nie ma wstępu do schroniska i proszę jej tym nie gnębić bo sama myś o tym na pewno bardzo ją boli. Ale ona i tak mi pomaga z Karo, inaczej może niż by chciała, ale jej wsparcie jest dla mnie bardzo ważne.
Andzia i Pasja - jeśli polecacie to miejsce to ja wam ufam, przynajmniej Karo byłby wciąż pod "naszą" opieką. Ale nie wiem co będzie z deklaracjami, żeby nie wyszło tak jak ostatnim razem :( Jak byście coś wiedziały, że jest miejsce to dawać znać, może wtedy jakoś łatwiej będzie się nam zmobilizować.
Kasę mam i czeka sobie grzecznie na zagospodarowanie, decyzja należy do Was cioteczki, czy kupujemy wspomagacze, czy na razie odkadamy na ewentualny tymczas.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez przychylam się do pomysłu Andzi żeby Karo trafił do Mirona . Mialam juz u niego kilka psiaków , częśc trudnych i to jest człowiek który wie jak postępować z psiakami po przejściach ... Zawsze byłam bardzo zadowolona z opieki u niego i wszystkie "moje) psiaki pod opieka Mirona wychodziły na " ludzi " i na dzień dzisiejszy maj.a wspaniałe domy . Polecam goraco Mirona :)

Rozmawiałam z Mironem przez tel i ma jedno miejsce ale najpierw chce sie zapioznac z wątkiem . Juz wysłalam mu link...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mortes']Ja tez przychylam się do pomysłu Andzi żeby Karo trafił do Mirona . Mialam juz u niego kilka psiaków , częśc trudnych i to jest człowiek który wie jak postępować z psiakami po przejściach ... Zawsze byłam bardzo zadowolona z opieki u niego i wszystkie "moje) psiaki pod opieka Mirona wychodziły na " ludzi " i na dzień dzisiejszy maj.a wspaniałe domy . Polecam goraco Mirona :)
Rozmawiałam z Mironem przez tel i ma jedno miejsce ale najpierw chce sie zapioznac z wątkiem . Juz wysłalam mu link...[/QUOTE]
Jeżeli bedzie u Mirona to mozna robić dla Karo bazarki i zbierać też jeszcze deklaracje...
Trzeba bedzie opłacic transport do Mirona i jego pobyt i karme.
Dobre oglosznia dla Karo sa b.wazne..
Karo może pózniej najlepiej opisac Miron w nowych aktualnych ogłoszeniach i rozmawiać tez na temat jego adopcji.Pozna Karo poza schronem,popracuje z nim i bedziemy mieli odstresowanego i wybieganego psiaka do adopcji..
Trzymajmy więc mocno kciuki za Karo !
Naturalnie za pozytywna decyzję Mirona ..To chyba jest jedyna realna szansa dla Karo..

Edited by ick
Link to comment
Share on other sites

Witam, zapoznałem się z wątkiem. Jestem w stanie przyjąć Karo, ale pod warunkiem, że będzie miał pewne deklaracje co do płatności i karmy. I wolałbym, żeby za to była odpowiedzialna jedna osoba a nie kilka, ponieważ potem wychodzą niepotrzebne nieporozumienia. Zatrzymuje miejsce na razie. Anita i Iza mają do mnie kontakt. Także proszę o powiadomienie co postanowiłyście.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
tego warunku obecnie karo nie moze spełnić..Brak stałych deklaracji
na pełne pokrycie 300 plu karma...
Jak podano na jego wątku ma pieniązki na prawie pierwszy miesiąc ok. 300 zl.
Niestety nie moge znależć tego postu gdzie jest podana uzbierana suma z bazarków.
Mial rowniez deklaracje...Niestety nie jest to podane w pierwszych postach jego
watku....Tak jak maja to wpisane inne psiaki na dogo..
Resztę mozna uzbierac na bazarkach..Moge mu porobic bazarki jak bedzie w hotelu.
Zabiera tutaj pare osob głos w jego sprawie,bo osoby te wplaciły pieniądze
na bazarkach na hotel dla Karo i moga rowniez decydowac i zabierac głos na
temat przeznaczenia ich pieniędzy ...
No dogo nie jest to wyjątkiem zbieranie brakującej kaski na hotelik.
Często te stałe deklaracje nie sa żadna gwarancja ,że beda wpłacane...
Ważne jest aby mial rowniez aktualne ogłoszenia i znalazł szybko swój dom.
Obecnie odpowiedzialne jest schronisko za Karo i ono decyduje o nim.
Odpowiedzialna osoba...To chyba osoba ktora go zaadoptuje .
Pewna fundacja była zainteresowana Karo ale ten temat nie był dalej
kontynuowany..

Edited by ick
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sara2011']Też odnoszę wrażenie że wątek zamiera.

Z tego co przejrzałam na szybko wątek to Karo ma 120 zł deklaracji stałych:
Kabaja-50zł
Poziomka-20zł
Aimez_moi - 20zł
piescofajnyjest-10zł
Sara2011-10zł
Lara - 10zł

Jednorazowe wpłaty deklarowały Agnieszka103 i Beataczl.[/QUOTE]

A to były wcześniej deklarowane deklaracje dla Karo na hotelik
Moze jeszcze sa aktualne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kod4']Karo będzie pod opieką zaprzyjaźnionej z nami Fundacji Happy Animals z Bielanów Wrocławskich, oni załatwiają właśnie konsultacje u świetnego specjalisty, który zainteresował się sprawą naszego przytulaka. Ale schronisko robi problemy, nie chce udostępnić aktualnej karty Karo, chyba że już po adopcji. Niestety FHA nie dysponuje miejscem, gdzie mogłaby ulokować Karo, ale mogą zbierać pieniążki np. na rehabilitację jeśli będzie się dało to załatwić. Na razie czekamy na odpowiedź od Chartów i mamy nadzieję, że nam pomogą, może jakiś tymczas by się znalazł, tak by było najlepiej. Wtedy to by nawet można pomyśleć o osobistym wysłaniu Karo do specjalisty, na konkretne badania, przez właśnie FHA. Póki co trzymamy kciuki za FHA i kolejną konsultację oraz pomoc od Chartów.[/QUOTE]
to było w poscie nr 186..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ick']to było w poscie nr 186..[/QUOTE]

było i sie zbylo....

ja uważam, ze jesli to ma mieć ręce i nogi to chyba trzeba będzie potem ząłożyć albo nowy temat albo poprosić moda, żeby przepisał wątek na kogos innego, kto bywa często i będzie robil rozlicznenia - to oczywiście moje zdanie

Link to comment
Share on other sites

Ja tam nie mam pojęcia jak się zbiera te deklaracje i na czym to polega, ale wiem że mam karmę :lol: Kabaja wysłała mi duży worek karmy i miałam go w sobotę zawieść do schronu, ale skoro miałby iść do hotelu, to może lepiej tę karmę przetrzymać. Na kącie mam 263 zł, w każdej chwili mogą iść na hotelik.
Czy były jakieś deklaracje wcześniej to się nie orientuję, bo nawet mnie nie było na wątku.
Co do postu z Fundacją Happy Animals to jest to nie aktualne, nie udało się załatwić lekarza, bo nie dostali aktualnych dokumentów, choć pisane było w tej sprawie do UM. Poza tym myślę że po tej akcji z donoszeniem nie bardzo organizacje będę chciały się w to mieszać. inna Fundacja też chce pomóc Karo, ale nie mogę podać nazwy, bo oni znają sprawę i też nie chcą problemów. Charty nie podjęły się pomocy.
Ja uważam że trzeba zrobić tak jak piszę Andzia, nowy wątek dla "nowego" Karo w nowym miejscu i żeby ktoś to zrobił tak jak należy. Może jak nie będzie nas, wolontariuszy ze schroniska, to nikt nie będzie robił problemów. Ja i tak myślałam żeby zakończyć wątek, bo nie pomagał on Karo, a nawet zaszkodził, bo gdyby nie czyjaś złośliwość Karo byłby już daleko stąd.
Ale Jeśli Miron chce przyjąć Karo to nie ma się nad czym zastanawiać :lol: Ja nie zadeklaruję pieniędzy, ale mogę służyć informacją o Karo przy adopcji i czasem zdobyć trochę karmy, bo ja myślę oczywiście o jakiejś lepszej, choć on to zje wszytko.
Jutro do niego jadę.
Kabaja... to co, zostawiać karmę na razie do hotelu?

Link to comment
Share on other sites

hotelik to wielka szansa dla Karo. Myślę ,że trzeba potwierdzić deklaracje ,bo od czasu ich zbierania mogło się zmienić.Ja oczywiście swoją podtrzymuje. Wydaje mi się ,że trzeba zbierać deklaracje ,bo nie dziwie się ,że miron chce mieć zabezpieczenie .Bazarki są bardzo pożyteczne ,ale jaką mamy gwarancje ,że uzbieramy co miesiąc dozbieramy 300 zł .A za co leczyć ? myślę ,że musimy dozbierać .Dziewczyn i chłopcy jak dozbieramy 200 zł Karo będzie bezpieczny .Warto podjąć taką próbę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...