Jump to content
Dogomania

SAWANA - żegnaj piesku :(


rodzice

Recommended Posts

Właśnie wróciliśmy z Wrocławia.Sawanka dzisiaj dzielnie znosiła samotność,prawie cały dzień od rana była w domu sama.Rano z Mikim byłam na zastrzyku przeciwbólowym u mojego weta,następnie pojechaliśmy do Piotrowic do dr.Sekula i z małą przerwą w następną drogę do Wrocławia.Jesteśmy bardzo zmęczeni,szczególnie psychicznie,ponieważ co wet to inne pomysły na pomoc Mikiemu.W każdym razie wizyta u dr.Szczypki zaowocowała tym,że jutro dzwonimy do Kliniki we Wrocławiu i umawiamy się na tomograf,tak dr.Szczypka zadecydował,ponieważ nie wiadomo jakie są zmiany w kręgosłupie.Jeżeli jest tylko jeden kręg wypadnięty,przesunięty to jest możliwa operacja,drugi wariant jeżeli jest więcej kręgów to nie można przeprowadzić operacji i pozostaje leczenie zachowawcze i następny wariant to eutanazja.To wszystko aby wiedzieć potrzebny jest tomograf.Miki ma zaaplikowane dwa zastrzyki przeciwbólowe działające 72 godz.We Wrocławiu nawigacja nas poprowadziła jakimiś małymi uliczkami,a do tego pomyliliśmy ulice i spóźniliśmy się o godz.ale zdążyliśmy.Wizyta trwała bardzo długo bo do 20,30.
Dziękuję Poker za poprowadzenie,pilotowanie nas do Lecznicy.Teraz Wrocław bardzo się zmienił i gubimy się w nim a szczególnie jak jest wieczór.
Chciałam napisać,że robimy wszystko aby Mikusia jak najdłużej przytrzymać przy życiu ale też nie pozwolimy aby cierpiał.Bardzo go kochamy.

Link to comment
Share on other sites

Mam pełne zaufanie do dr Szczypki.Ma dużą wiedzę i serce.
Przepraszam ,że nie mogłam poświęcić Wam więcej czasu,ale byłam umówiona na konkretną godzinę.
Jak będziecie jechać na tomografię, to dajcie znać.Jak tylko będę mogła, to popilotuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Mam pełne zaufanie do dr Szczypki.Ma dużą wiedzę i serce.
Przepraszam ,że nie mogłam poświęcić Wam więcej czasu,ale byłam umówiona na konkretną godzinę.
Jak będziecie jechać na tomografię, to dajcie znać.Jak tylko będę mogła, to popilotuję.[/QUOTE]
Poker jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc,byliśmy tak podenerwowani,że nawet chyba TZ nie podziękował a ja trzymałam Mikusia na kolanach i nie mogłam się ruszyć bo każdy ruch mój to był atak bólu.Tomograf umówiony jest na piątek,na godz.11 w Klinice przy Pl.Grunwaldzkim.Dr.Szczypka wie o tym,ponieważ jesteśmy z nim w kontakcie i będzie pilotował tą sprawę.Za tomograf zapłacimy 300,00zł,że w miarę przyzwoicie,wczoraj też wizyta nie kosztowała wiele - 50,00zł.W rozmowie jeszcze dr.Szczypka zaproponował leczenie metodą bioenergetyczną,bioprądami i polecił w Legnicy,neurologa dr Garstkę.TZ rozmawiał już z dr Garstką wstępnie ale dr.uzależnia zabiegi od wyniku z tomografu bo nie wiadomo czy to schorzenie może być poddane zabiegom.Dr.Sekula przegiął.Miki zaczął chodzić i czuł się bardzo dobrze i na tym trzeba było poprzestać,jechać dopiero na masaż jak by się coś zaczęło dziać,tak twierdzą dwaj weterynarze.Twierdzą,że co było do nastawienia to już zostało nastawione po pierwszych masażach a w tej chwili może być tak,że naruszone są kręgi,które wróciły do pierwotnego stanu albo i gorzej.Miki całą noc i dzisiaj czuje się dobrze,nic go nie boli,pojadł sobie,był głodny bo przez prawie trzy dni nic nie jadł,jedynie była podawana woda strzykawką i to na siłę.Drzwi mamy zastawione półkami od mebli aby miał jak najmniej ruchu.Sawanka migiem opanowała przeszkody,pięknie przeskakuje,jestem zaskoczona,że jest taka zwinna i pomysłowa.Zresztą Sawana nigdy nie stwarzała jakiś problemów.
Dzięki Kochani za troskę o Mikusia i za zaglądanie do Sawanki i siłą rzeczy do Mikusia.
Dzięki Poker za propozycję pilotowania,znamy na szczęście Klinikę przy Pl.Grunwaldzkim.Wczoraj to była jedna nerwówka bo zamiast na ul.Mickiewicza pojechaliśmy na Moniuszki i na dodatek dobijaliśmy się do prywatnej posesji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']Bardzo , bardzo trzymam kciuki za was . Wynik tomografu bedzie od razu w ten piątek ?[/QUOTE]
Tak powinien być zaraz po tomografie.Dr Szczypka będzie znał wynik,tak powiedział,jeszcze musimy kwestię uzgodnić odnośnie wizyty u dr.Szczypki,może uda nam się podjechać do Lecznicy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Tak powinien być zaraz po tomografie.Dr Szczypka będzie znał wynik,tak powiedział,jeszcze musimy kwestię uzgodnić odnośnie wizyty u dr.Szczypki,może uda nam się podjechać do Lecznicy.[/QUOTE]
Zatem czekamy na następne wieści,o Mikuniu...Kochane biedactwo,że też musiało go dopaść takie choróbsko :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Jak czuje się Miki ?[/QUOTE]
Miki nie czuje się dobrze po wybudzeniu bardzo go bolało.
Wynik TK: Badanie przeglądowe odcinka szyjnego oraz szyjno-piersiowego kręgosłupa.Cechy wypadnięcia krążka międzykręgowego C5-C6.Silnie zmineralizowany materiał dyskowy (ok.870j.H) układa się po stronie lewej kanału kręgowego,nad przestrzenią międzykręgową C5-C6 oraz płytką końcową tylną C5.Niewielka jego część widoczna jest także w otworze międzykręgowym C5-C6 lewym.Wymiary masy dyskowej nie są duże:długość ok.0,6cm szerokość ok.0,35cm wysokość ok.0,2cm.Jest ona przyczyną ucisku rdzenia kręgowego od strony dobrzusznej lewej,najprawdopodobniej w stopniu łagodnym.
Cechy zwyrodnienia krążków międzykręgowych w stopniu łagodnym (ogniskowe mineralizacje jąder miażdżystych): C2-C-3,C4-C5,T2-T3,T3-T4,T4-T5 oraz T5-T6 oraz w stopniu silnym (mineralizacja całego jądra miażdżystego) na poziomie C7-T1.
Nieregularny obszar hiperdensyjny (śr ok.280 j.H) w mięśniu podkręgowym lewym,bezpośrednio pod przestrzenią międzykręgową C2-C3.Zmiana ma wymiary ok.1,3cm wysokości 0,45cm szerokości oraz 0,6cm długości.Jest to prawdopodobnie forma mineralizacji tkanek miękkich,zmiana ma wątpliwe znaczenie kliniczne (ew.kontrola radiologiczna).Obrys oraz struktura kręgów w badaniu prawidłowe.
ew.kontrola radiologiczna).Obrys oraz struktura kręgów w badaniu prawidłowe.

Teraz czekamy na decyzję dr Szczypki co z tym wszystkim robić.Dzisiaj dr ma oglądnąć płytkę i podjąć decyzję.W Klinice wypowiadał się dr Kluda,że wchodzi w grę operacja tj,dostanie się do kręgu przez przewiercenie kręgu następnie wydostanie odłamka albo leczenie farmakologiczne tj. rozpuszczanie tego odłamka lekami.
Jutro muszę gonić do weta po tableteczki dla Sawany na serduszko bo tylko dwie zostały.Syn zajmował się dzisiaj Sawanką a więc nie była sama.

Edited by Anula
Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']O rany Aniu sporo tych zmian :-( ach juz nie wiem czego życzyc , czy udanej operacji czy leczenia ? Moze tego zeby decyzja była najlepsza i zeby biedny Mikuś tak bardzo nie cierpiał .[/QUOTE]
Przyłączę się do tych życzeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']O rany Aniu sporo tych zmian :-( ach juz nie wiem czego życzyc , czy udanej operacji czy leczenia ? Moze tego zeby decyzja była najlepsza i zeby biedny Mikuś tak bardzo nie cierpiał .[/QUOTE]
Ja również dołączam się do życzeń...Nic mądrzejszego nie przychodzi mi do głowy,niż to co napisała rodzice...

Link to comment
Share on other sites

Z bazarku częściowo przeznaczonego na Sawanę, przelałam 43 zł na konto Anuli, w poniedziałek kaska powinna być, proszę o potwierdzenie kiedy dotrze na bazarku [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249012-ZAKOŃCZONY_Bazarek-ubraniowy_na-niezwykłe-psiaki_rozliczany[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sharka']Z bazarku częściowo przeznaczonego na Sawanę, przelałam 43 zł na konto Anuli, w poniedziałek kaska powinna być, proszę o potwierdzenie kiedy dotrze na bazarku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249012-ZAKOŃCZONY_Bazarek-ubraniowy_na-niezwykłe-psiaki_rozliczany[/URL][/QUOTE]
Z całego serca dziękujemy z Sawanką.Jak tylko pieniążki dojdą dam znać.

[quote name='Poker']Jak się czuje Miki ?[/QUOTE]
Miki ogólnie czuje się źle.Ma ataki bólu jak nie tak stanie albo skręci głową.Jesteśmy po rozmowie z dr Szczypką.Dr powiedział,że to jest bardzo trudna i ciężka operacja i może być tak,że nie uda się,ponieważ jest to ingerencja w rdzeń kręgowy i może nastąpić całościowy paraliż.Na razie zaproponował leczenie farmakologiczne tj. Aescin,Rutinoscorbin i Mydocalm.Podajemy Mikiemu plus tabletki przeciwbólowe.Jutro jeszcze skontaktujemy się z dr Garstką,który leczy bioprądami ale nie wierzymy w sens tego leczenia,ponieważ musi być usunięty odłamek,który uciska rdzeń kręgowy.W tym tygodniu podejmiemy jakąś decyzję.
Jeszcze do tego u nas zaczęły się fajerwerki jak by to był już Nowy Rok.Miki przy każdym huku ma atak bólu.Tabletki przeciwbólowe za bardzo nie pomagają.

[quote name='togaa'][B]Anulko[/B], bardzo mi smutno z powodu choroby Mikiusia.
Człowiek w sumie czuje sie taki bezradny...[/QUOTE]
No właśnie czujemy się bezradni i to nas przeraża i przygnębia.TZ nie może przełknąć myśli o uśpieniu dlatego jutro jeszcze jedziemy do dr Garstki.

Edited by Anula
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...