Jump to content
Dogomania

Urwany łańcuch u szyi,trzęsący się ze strachu..OD ROKU W HOTELIKU


paula_t

Recommended Posts

Dzięki dziewczyny za pomoc i rady, były mi bardzo potrzebne:)

 

Mam nadzieję, że Państwo się nie zrażą do adopcji i nie zdenerwują/wkurzą, jeśli usłyszą decyzję odmowną...Postaram się to w racjonalny sposób wytłumaczyć i mam nadzieję, że zrozumieją...Postaram się też pomóc Im poszukać psiaka, który będzie dla Nich odpowiedni, bo tak jak powiedziałam Im w sobotę, wizyta PA nie jest tylko po to, aby "sprawdzić" dom, ale przede wszystkim dopasować dom do psa i psa do domu, a bez wątpienia wizytę PA przeszli pozytywnie...Będzie to po prostu szansa dla innego psiaka na dom, a to też jest ważne.

 

Paula, to jest najlepsze wyjście, pomóc poszukać Im psiaka dla Nich, kilka kandydatur przesłać i może jakaś inna bida znajdzie dom;

Link to comment
Share on other sites

Ciężka rozmowa :( Nie jest prosto dobrym ludziom, którym zależało na adopcji wytłumaczyć dlaczego decyzja jest na nie, mocno ją przeżyłam :( 

 

Powiem Wam, że mi też jest potwornie przykro, że tak wyszło :( Cały czas biję się z myślami i mam nadzieję, że to słuszna decyzja....

 

Początkowo nie nastawiałam się kompletnie na tą wizytę przedadopcyjną, po prostu bałam się, że jeśli nie sprawdzę domku, to potem będę sobie pluć w brodę, bo telefon milczy. Kiedy usłyszałam, że wizyta przebiegła pozytywnie, byłam przeszczęśliwa, do czasu usłyszenia wieści o miejscu, w którym Baksik miałby mieszkać, wtedy w mojej głowie pojawiło się wielkie "ale" (zresztą była to jedna z rzeczy, o którą prosiłam Szafirkę, aby doprecyzowała). Muszę jednak patrzeć na dobro psa i na to, że to jednak 400 kilometrów w jedną stronę i przy jakichś problemach z Baksikiem najzwyczajniej w świecie nie będę mogła pomóc, a w razie zmiany decyzji po stronie Państwa byłoby to problematyczne i ciężkie logistycznie przedsięwzięcie (dlatego też ogłaszałam go na małopolskie i śląskie przede wszystkim). Ehhhhh, ciężka sprawa....:(

Link to comment
Share on other sites

Nie było wyjścia, Paulinko. Tak jak pisałam, domek fajny, ale tylko niektóre psy będą zadowolone z takich warunków. Trzeba poszukać i podesłać jakiegoś pieska, dla którego to będzie dobre rozwiązanie. Baks potrzebuje specjalnego podejścia i bardzo bliskiego kontaktu-w innym przypadku jego wycofanie będzie się pogłębiać

Link to comment
Share on other sites

Ludziom może być przykro, gdyż ich zdaniem zaoferowali super warunki.

 

Nie obrażając nikogo sądzę, że niektórym trudno jest zrozumieć, iż pies potrzebuje kontaktu z człowiekiem, zabaw spacerów.

 

Pies to pies ma mieć budę i zająć się sam sobą. Takie jest zdanie niektórych ludzi.

 

Może mają dobre serce, ale myślenie zupełnie inne niż większość z nas.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przepraszam, że tyle mnie nie było, ale ostatnio nie wiem, jak się nazywam, a jak już miałam okazję choć na chwilkę wejść, to dogo nie działało :(

 

W zeszłą niedzielę była akcja adopcyjna, na którą miałyśmy się z Anetą wybrać, ale sobota i niedziela pod względem temperatury były nie do wytrzymania i podjęłyśmy wspólną decyzję, że nie będziemy męczyć psiaków. Było ponad 30 stopni, powietrze tak ciężkie, że ledwo się oddychało, a do tego jeszcze pełne słońce :/ 

W sobotę Baksik prawie w ogóle nie chciał wychodzić na zewnątrz, zrezygnował nawet z leżenia na swojej kanapie i wybrał trochę chłodniejsze płytki. Pomimo późnej godziny obiadku (psiaki dostały jedzenie później, bo przez upadł nie przejawiały żadnego zainteresowania żarełkiem), nie zjadł go do końca (co w jego przypadku jest czymś niezwykłym)- mocno dały mu się we znaki te upały :/ Miejmy nadzieję, że pogoda przy następnej akcji adopcyjnej (na szczęście odbywają się często) będzie bardziej przystępna.

 

Nie było wyjścia, Paulinko. Tak jak pisałam, domek fajny, ale tylko niektóre psy będą zadowolone z takich warunków. Trzeba poszukać i podesłać jakiegoś pieska, dla którego to będzie dobre rozwiązanie. Baks potrzebuje specjalnego podejścia i bardzo bliskiego kontaktu-w innym przypadku jego wycofanie będzie się pogłębiać

 

 

Pauluniu, myślę, że zrobiłaś to co najlepsze dla Baksa;

Państwo jeśli nie zrozumieją Twoich intencji to trudno, a może jednak, czy zechcieli poznać inne pieski, lepiej do Nich pasujące?

 

 

Paulus wiem, ze pewnie sie zastanawiasz, czy dobrze zrobiłaś, ale ja uważam, ze to dobra decyzja, tym bardziej, ze to daleko.

 

 

Pauluś, nie możesz mieć wyrzutów z powodu, że Baksik długo czeka.

W przypadku Baksika, buda to nie byłoby dobre rozwiązanie.

 

 

Ludziom może być przykro, gdyż ich zdaniem zaoferowali super warunki.

 

Nie obrażając nikogo sądzę, że niektórym trudno jest zrozumieć, iż pies potrzebuje kontaktu z człowiekiem, zabaw spacerów.

 

Pies to pies ma mieć budę i zająć się sam sobą. Takie jest zdanie niektórych ludzi.

 

Może mają dobre serce, ale myślenie zupełnie inne niż większość z nas.

 

Jestem Wam bardzo wdzięczna za dobre słowo i wsparcie. Niestety Państwo się do mnie więcej nie odezwali :(

 

Czas na uzupełnienie rozliczenia ;)

 

Przelałam Szafirce 35 złotych za paliwo (przejechała ponad 100 km na wizytę PA w obie strony).

Baksikowi zostały zakupione szelki (dziękuję Basiu:*), za które Basia zapłaciła 27,90 zł. Rachunek (mam nadzieję, że cokolwiek widać):

 

paragon%252520za%252520szelki.jpg    

 

 

Wpłynęły także deklaracje stałe od asiuniab i Bjuty, dziękuję :*

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że nie męczyłyście psiaków,

Pamiętam poprzedni weekend i co nasze psiaki robiły, pchały się do domu, bo tam było najchłodniej.

 

Też mi się tak wydaje....Mój Bandzior, który zawsze chętny do spacerów przechodził kilka metrów i w tył zwrot do domu, a cały weekend praktycznie na płytkach przeleżał.

Zapisuję bo mi zniknęliście ...
Jutro wyślę zaległe deklaracje dla Baksika .

 

Kogo moje piękne oczy widzą? ;) Gdzie byłaś jak Cię nie było? ;)

 

 

Żanetko, już lecę. Raz jeszcze bardzo, bardzo dziękuję za pomoc:*

Link to comment
Share on other sites

Paula nie pytaj ...
Znajdowałam nowe psy i koty ...a dogo mnie wybitnie nie lubi i nie pozwalało jakiś czas się zalogować , tak że wypadłam z nałogu dogomaniackiego .
Dzieje się cały czas, teraz mam 3 cudowne psy pod opieką ale działam głównie na fb , chyba mi się trochę nerwy zszargały i nie mam już sił na użeranie się z forum które mnie nie chce i utrudnia życie :( do tego zniknęły wszystkie zapisane wątki już chyba na dobicie .

Co do Baksika myślę że decyzja była bardzo dobra i Ty też to wiesz .
Znajdzie jeszcze cudny dom . Moja Dinka czekała prawie 2 lata i się doczekała, więc i Baksik się doczeka :)

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że nie próżnujesz :D Masz jakieś zdjęcia albo linki do tego małego prywatnego stadka? ;)

 

To ja jeszcze do zszarganych nerwów i użerania się z forum dodam wybuchające co rusz afery i aferki, choć na fb pewnie pod tym względem nie lepiej :/

 

Nie udzielałam się na wątku Dinki, ale co jakiś czas do niej zaglądałam i przyznam szczerze, że nie rozumiałam czemu tak długo szukała domu- małe to to jest, urocze, ale jak już od dawna wiemy, adopcje nie ma żadnych reguł i zasad w przypadku adopcji:/ Bardzo, bardzo się cieszę i mam nadzieję, że nam też to czekanie się opłaci:)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, może Wy będziecie wiedziały, bo nie mogę sama znaleźć:/ Czy na dogo jest wątek schroniska w Bielsku-Białej? 

Ostatnio znalazłam suczkę, która nie chce mi wyjść z głowy i chciałabym nawiązać z kimś kontakt, żeby móc ją intensywnie ogłaszać, spróbować znaleźć DT (choć nigdy mi się to jeszcze nie udało...), po prostu jakoś pomóc...

To ta sunia: 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=O8Tob98tETA   

 

http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/4_19_2007_a1665.html

 

Może ktoś ją kojarzy?

 

Nie wiem czy mogę dawać linki do youtube'a na dogo:/

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, może Wy będziecie wiedziały, bo nie mogę sama znaleźć:/ Czy na dogo jest wątek schroniska w Bielsku-Białej? 

Ostatnio znalazłam suczkę, która nie chce mi wyjść z głowy i chciałabym nawiązać z kimś kontakt, żeby móc ją intensywnie ogłaszać, spróbować znaleźć DT (choć nigdy mi się to jeszcze nie udało...), po prostu jakoś pomóc...

To ta sunia: 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=O8Tob98tETA   

 

http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/4_19_2007_a1665.html

 

Może ktoś ją kojarzy?

 

Nie wiem czy mogę dawać linki do youtube'a na dogo:/

Pauluś chyba Lili8522 i pinczerka_i_Gizmo wyciągają psiaki z Bielska.

Link to comment
Share on other sites

Pauluś chyba Lili8522 i pinczerka_i_Gizmo wyciągają psiaki z Bielska.

 

Dzięki Aguś:) Tak mi właśnie coś świtało, ale nie byłam pewna.

 

sunia cudo:)

Pauluniu, z tego co kojarzę, to tam działa super wolo, psia ekipa:

https://pl-pl.facebook.com/psiaekipa?fref=nf

 

mam kontakt do jeden z wolontariuszek, jak chcesz coś się mogę dowiedzieć;

 

Asiu, byłabym Ci baaaaardzo wdzięczna, bo przez to, że nie mam fb, to nawet do Nich nie napiszę:/ 

Jeśli istnieje taka możliwość, to poprosiłabym o jakiś opis (+numer telefonu+mail do aktywacji) i zdjęcia na maila (tego, z którego do siebie piszemy), zacznę ją w pierwszej kolejności intensywnie ogłaszać.

Moja stała do grudnia włącznie już w drodze :)

 

Dziękuję Aniu, pieniążki już na koncie:*

Wpłynęła także deklaracja od asiuniab i Bjuty, dziękuję :*

Uzupełniłam rozliczenie:)

 

Czy ktoś mi może wysłać na maila [email protected] nr konta Baksika , wiem że zmieniony i nie zapisałam sobie :(

Gosiu, wysłałam na interię :)

Link to comment
Share on other sites

Z interią mam problem , ale się odgruzowałam ;)
Poleciało 60 zł za maj i czerwiec . Za kila dni podeślę za lipiec . Niestety nie moge na razie przedłużyć deklaracji o kolejne pół roku :( . Mam 2 psiska w hoteliku . Jak tylko je wydam a Baks nadal będzie Twój ;) to znowu przez jakiś czas coś postaram się Wam podsyłać .

Link to comment
Share on other sites

Nie mogłam właśnie odnaleźć tego drugiego adresu mailowego:/ W każdym razie pieniążki już są na koncie, dziękuję Ci ślicznie:*

 

Gosiu, nie musisz się tłumaczyć, wiem, że sama masz teraz multum wydatków na głowie i potwoooornie Ci dziękuję, że przez te miesiące wspierałaś Baksika:)

 

Wiem, że już kiedyś prosiłam, ale jeśli są na wątku osoby, które mają fb, bardzo proszę o rozsyłanie Baksika, bo na wydarzeniu niewiele się dzieje, liczba osób biorących udział jest praktycznie stała. Sama nie mam fb, ale mam wrażenie, że jak jest jakaś afera, to zbiera się multum ludzi, ale jak chodzi "tylko" o pomoc zwierzakom, to tych osób jest niewiele...:/

 

W piątek Baksika ponownie ogłoszę, bo już chwilę nie miał robionego pakietu.

 

Ostatnimi czasy stałe deklaracje Baksika mocno stopniały, więc gdyby ktoś, coś, kiedyś, to będę baaaaaardzo wdzięczna, bo Baksik ma aktualnie 120 złotych deklaracji stałych, z czego 50 złotych jest moich. Zastanawiam się czy jest sens wysyłać zaproszenia na wątek, bo tyle bidy wokół :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...