Jump to content
Dogomania

BONO - po wielu miesiącach oczekiwania znalazł SWÓJ WYMARZONY DOM! :)


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No niestety paskuda ;) Muszę mu w końcu kupić kaganiec na takie okazje :)
Chodź i tak dostaliśmy trochę żelu na wyluzowanie się przed szczepieniem...

Znacie jakieś specyfiki które pomagają skutecznie niwelować brzydki zapach z pyszczka?
Bombka ma oddech który powali każdego.... :mdleje:
(tylko nie każcie mi czyścić mu zębów :diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

znam to skąś:(u nas nie wchodzi w grę czyszczenie pod narkozą ze względu na chore serce. Wet nam kiedyś dał Dentisept, nakłada się to aplikatorem lub palcem;) na dolną i górną szczękę. Mam staruszka z wybrakowanym uzebieniem ale jest poprawa ząbki są jaśniejsze a z pychola pachnie wanilią:) Są też tańsze zamienniki, ważne żeby w składzie była chlorhexidina.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522'](tylko nie każcie mi czyścić mu zębów :diabloti:)[/QUOTE]

Czemu nie, spróbuj :diabloti: :diabloti: :diabloti:


Pod narkozą chyba najskuteczniej... Jak ma zawalone kamieniem zębiska to raczej smaczki pomogą tylko na krótką metę. Ja kiedyś podawałam Gizmusiowi taki płyn, który mieszało się z wodą - bezsmakowy, a poprawiał właśnie zapach z pychola i zatrzymywał dalszy rozrost kamienia. Ale nazwy nie pamiętam :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']No niestety paskuda ;) Muszę mu w końcu kupić kaganiec na takie okazje :)
Chodź i tak dostaliśmy trochę żelu na wyluzowanie się przed szczepieniem...

Znacie jakieś specyfiki które pomagają skutecznie niwelować brzydki zapach z pyszczka?
Bombka ma oddech który powali każdego.... :mdleje:
(tylko nie każcie mi czyścić mu zębów :diabloti:)[/QUOTE] A jesteś pewna, że to z powodu zębów? Mój Romek (9 lat) niedawno adoptowany przeze mnie śmierdział okrutnie, a w szczególności waliło mu z paszczy tak, że nie dało się zbliżyć, a jak ziewał, albo się mył, albo zwyczajnie po prostu otwierał pysio...masakra. Okazało się, że to nie zęby, ale układ pokarmowy

Link to comment
Share on other sites

No właśnie chciałabym coś abym nie musiała ingerować w jego zębiska... bo
wiadomo jak to może się skończyć w jego przypadku... :roll: a jednak z tych oddechem
trzeba coś zrobić...

Układ pokarmowy? Hm... nie jestem pewna, że to z pyszczka ale jak to zbadać jak on jest takim agresorem u weta? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Romek ma - co zadziwiające, biorąc pod uwagę fakt, że ponad 8 lat swojego życia spędził na krótkim i grubym łańcuchu, cięższym od niego:angryy: - zęby w bardzo dobrym stanie. Wet stwierdził, że ten odór (bo inaczej tego nie można było nazwać) z pyska może być spowodowany jakimiś dysfunkcjami w układzie pokarmowym. Wątroba, trzustka wyjdą w badaniach krwi, ale stan żołądka można zdiagnozować tylko w badaniu endoskopowym. Romek jest starszy i ma za sobą operacje w narkozie...Wet zalecił mi podawanie controllocu (pół tabletki), który neutralizuje kwas solny. Po kilku dniach podawania zapach nie jest najpiękniejszy, ale do przejścia w porównaniu z tym, co było i już wiemy, że to jednak żoładek jest przyczyną

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Marple']Romek ma - co zadziwiające, biorąc pod uwagę fakt, że ponad 8 lat swojego życia spędził na krótkim i grubym łańcuchu, cięższym od niego:angryy: - zęby w bardzo dobrym stanie. Wet stwierdził, że ten odór (bo inaczej tego nie można było nazwać) z pyska może być spowodowany jakimiś dysfunkcjami w układzie pokarmowym. Wątroba, trzustka wyjdą w badaniach krwi, ale stan żołądka można zdiagnozować tylko w badaniu endoskopowym. Romek jest starszy i ma za sobą operacje w narkozie...Wet zalecił mi podawanie controllocu (pół tabletki), który neutralizuje kwas solny. Po kilku dniach podawania zapach nie jest najpiękniejszy, ale do przejścia w porównaniu z tym, co było i już wiemy, że to jednak żoładek jest przyczyną[/QUOTE]

Dziękuję za informację, jak będziemy u weta to zapytamy co dalej zrobić z tym oddechem :)
Bombek też miał robione badania krwi na samym początku i wyszły dobrze... Więc to może też
coś być od żołądka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']A jak Bonuś sobie radzi? Grzeczny chłopak? ;)[/QUOTE]

Czy on kiedykolwiek był grzeczny? :diabloti:
W dalszym ciągu jego ofiarą jest Rinuś :roll:

Za to niesamowitą cierpliwość wykazuje do Lili, wczoraj mała tak się rozbrykała i zachęcała go do zabawy a on nic...
W pewnym momencie odbiła się od niego łapkami i go przewróciła :evil_lol: Bombuś dzielnie się pozbierał i poszedł dalej :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...