Jump to content
Dogomania

***Waldemarowy obłęd w ciapki czyli - Popyrtany Pointer Gallery ***


Majkowska

Recommended Posts

[quote name='nichya&nazir']Jaki rozmiar baskera wzięłaś?[/QUOTE]

4, nie miałam wyboru ;)

Ale nie wyobrażam sobie większego, szczególnie z rasami do jakich jest on przypisany. To fakt, rozmiarówka basketów jest cięzka do ogarnięcia.
Aleee, alle, pies nie narzeka, przespał się nawet w kaganie, włażąc do klatki nieporuszony faktem że go ma, widać że mu w nim wygodnie, muszę go trochę dopasować i zaliczymy test w terenie ;)
Wygląda tak :

[IMG]http://i59.tinypic.com/2lszbjm.jpg[/IMG]

Tu może troche lepiej widać jak wygląda jak wszystkiego nie zasłaniają fafle :
[IMG]http://i61.tinypic.com/21e11tw.jpg[/IMG]

a tu widok od przodu - widać że cos tam miejsca jeszcze jest ;)
[IMG]http://i58.tinypic.com/op9qfr.jpg[/IMG]

Co myślą?
Dla mnie troszkę jest porównywalny do naszego skórkowego, z tym że ten masywniejszy.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dla swojego 5-tkę i myślałam, że właśnie taki wzięłaś na Waldowego nochala.;)
Porównując, mój jest na tyle większy od 4, że nie dotyka tak z przodu nosa, choć może dla innych się wydawać za duży. Ja wolę, żeby jednak był większy, spokojnie może morde otworzyć i nic go nie ogranicza, no i w sumie 5 dla weimara.

Miałam wrzucić foto na wątek o kagańcach, ale jedyne jakie miałam z jego pełną rozdziawioną mordą (na argument, że w basker'ze się da) poszło.. w zaświaty.
W domu nie mam serca mu tego zakładać, bo zaraz mi robi minę zbitego psa jakby to najgorsza kara była mimo że kagan akceptuje.
Podziwiam więc Walda, że tyle znosi:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nichya&nazir']Ja mam dla swojego 5-tkę i myślałam, że właśnie taki wzięłaś na Waldowego nochala.;)
Porównując, mój jest na tyle większy od 4, że nie dotyka tak z przodu nosa, choć może dla innych się wydawać za duży. Ja wolę, żeby jednak był większy, spokojnie może morde otworzyć i nic go nie ogranicza, no i w sumie 5 dla weimara.

Miałam wrzucić foto na wątek o kagańcach, ale jedyne jakie miałam z jego pełną rozdziawioną mordą (na argument, że w basker'ze się da) poszło.. w zaświaty.
W domu nie mam serca mu tego zakładać, bo zaraz mi robi minę zbitego psa jakby to najgorsza kara była mimo że kagan akceptuje.
Podziwiam więc Walda, że tyle znosi:lol:[/QUOTE]

Kupowałam uzywkę od Robo więc była 4 wzięłam 4.
Teoretycznie wymiarami nie jest źle, wizualnie troche gorzej, ale tak mnie korciło mieć tego baskera, wycięty nos i ten kształt że musiałam :D No i lekkość, jakoś mnie chopo nie porwał metalem, choć byłam zdecydowana, ale wszystko w swoim czasie ;)

Znaczy ja Waldkowi jestem w stanie zrobić żeby nie dotykał nosa jak poluzuję, ale ponieważ on ściąga to mu od razu zapięłam mocniej, o dziwo nie tknął kaganka.
Zobaczę jak to się mi będzie sprawować, może inwestnę w 5 ;)
Jakbys miała jakieś foto to pokaż, bom ciekawa.

Hah, no ja też psa w domu w kagańcu nie trzymam (choć jeszcze to przemyślę, bo strasznie mi się włączył w nocy...:diabloti:) , ale tu potraktował kaganiec fajnie, nażarł sie masła i wyprzytulał, aż osłupiał co to za święto :D


Swoją drogą, ostatnio na łąkach spotkałam panią z suczką. Pani skarżyła się że ona strasznie do ludzi, goni rowery, wbiega za tirami na jezdnię, łapie za nogi. Zaczęliśmy rozmawiać o kagańcu, że może warto inwestnąć w taki, na co usłyszałam że pani ma, ma, oczywiście że ma, tylko... zakłada jej tylko w domu, bo to taka tuba jest że piesek ma pyszczek ściśnięty, i bardzo zadowolona bo jak zostawała sama to tak szczekała że się sąsiedzi skarżą, a teraz juz ją zostawia w kagańcu i jest bardzo świetnie...
Od razu sobie wyobraziłam tą biedaczkę w 30 stopniach z zaciśniętym pyszczkiem...

Wald to ma lusksusy jednak...
(prócz tego że jak mówię że mieszka w domu w klatce to ludzie podskakują z przerażenia :evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']U nas to samo. Oświęcim! Więzienie :diabloti:[/QUOTE]
:loveu::loveu:

Czasem mam ochotę powiedzieć że "w domu" to znaczy w takim pomieszczeniu pod fundamentami, gdzie jest zimno i ciemno i schodzi się po małych betonowych schodkach :diabloti:

Widziałam ostatnie spojrzenia jak mówiłam w rodzinie o przeprowadzce i wyraźnie zakłopotana stwierdziłam że kurcze, przecież psa nie skrzywdzę i nie dam mu samego materacyka bez klateczki :D
Ale już wiem - wywalimy jeden segment szafy, bo własciwie na co nam przeszklone regały ;);)

A jak juz w temat weszłam - to byłam dziś w nowym mieszkaniu i już prawie prawie.
Jedyne co jest obrzydliwe to ściany w naszym pokoju, nie wiem kto taki paskudny kolor wybrał...Cała reszta piękna , o ile można to tak nazwać ;)

Link to comment
Share on other sites

No cóż, to fakt że mógłby być większy i rozważyłam juz zakup piątki, tylko bym chciała zobaczyć najpierw, bo tu te inne paski są dośc duże.
Tragedii nie ma, to fakt, chcę go jeszcze umodelować żeby te kilka cm posżło własnie w pysk. Ale ogólnie mi się podoba , Waldek też zadowolony.
Dzis na spacerze szedł w nim jak z gołym pyskiem, ani razu o mnie nie otarł, ani nie tarł o trawę. Aż dziwnie tak iśc z nim luzem i nie wiedzieć że się go ma. Ba, nawet sobie radzi w podnoszeniu z ziemi smaczków.
Póki co będziemy testować,ale już czuję że zostanę przy baskerze :p
Niesamowite, że mój pies tak bezkolizyjnie umie nosić kagan...

Jeszcze mnie poinstruujcie co do przekształcania go i czy dam radę zwęzić go "całkiem" ( pewnie mi się przyda przy 5ce bo jest i szerszy)?

Nad tym wszystkim pokombinuję , jak na razie pasek za uszami pusciłam luźno, ale od dołu przypięłam do obroży, pójdziemy biegać to zobaczę jak sprawuje się w galopie :)

Link to comment
Share on other sites

Cholera, napisałam tyle i mi skasowąło...


Myślę że zainwestujemy w tą 5, bo mi się podoba. W chopo pewnie też, tylko z nic dobrać rozmiaru nie mogę. No i kasssa....
Jesus, taki kokosy zbijam, a na kagan mnie nie stać:shake:

I skoro mam dobierać do ziewającego psa to musi być bardzo duuuży :evil_lol:
A serio - po co psu obierać miarę ziewaniem? Przecież to chyba najszerszy rozstaw :D
Nie wystarczy jak uchyli pysk i będzie się chłodził wystawionym językiem?
O tak :
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-_Ueq-OJMb1o/Um5zlNS8csI/AAAAAAAAO_8/q1f4M8mKYH4/s512/pointerr%20063.jpg[/IMG]


Bo jak mam ziew liczyć, to może taniej będzie faktycznie wiaderko przepalić w dziurki :D
No bo ile tam cm będzie miał - ze 30,50 ?:evil_lol:

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-QSnCnA_dRTc/UgkkeMsYb4I/AAAAAAAAMHE/3MBwO0-8JrM/s480/podniebienie.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-ReHV7Zwx5A8/UgeV3n9q1iI/AAAAAAAAMD4/fotjSkOxo_o/s512/ng.jpg[/IMG]


Wald dziś w baskerku biegał po łące. Całkiem dobrze, nie dawał oznak że mu przeszkadza, bawił się normalnie z psami i zachowywał się bardzo luźno. Dyszy normalnie, jęzor wywala cały przez kratkę, potem mu zdjęłam bo jako jedyna frajerka przyszłam w kaganie, a małe pieski mi podskakiwały. Na osiedlu popylał bez smyczki aż miło , wreszcie grzeczny, a nie zostający gdzieś 20 metrów dalej w trawie jeżdzący pyskiem.
Podoba mnie się to :):)

Link to comment
Share on other sites

Ja tam się cieszę, że Waldowi pasuje.
Sama mam psa pracującego nosem i wiem, że żadne wielkie wiadro nie przejdzie.
Ten kaganiec szyty na miarę według mnie ma za szerokie paski i nie wydaje mi się żeby pozwalał na większą wentylację niż basker.

Majkowska zrobię Ci niedługo zdjęcia 5-tki.

Link to comment
Share on other sites

Nie boli;)
Majkowska zrobiłam zdjęcia, wrzucę na wątek o kagańcach żeby Ci nie zaśmiecać:lol:

Faktycznie na zdjęciach skraca optycznie pysk i w ogóle jakiś taki zdecydowanie mniejszy się wydaje, niż jest w rzeczywistości.
Jak na to patrzę, aż się zastanawiam nad 6-stką:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...