Jump to content
Dogomania

Rudy i Pysia już w DS :) Bury za TM :(


Mortes

Recommended Posts

Dzięki AlfaLS za wyjaśnienia :-)

Za to odezwały się do mnie Murka i dexterka. Murka mówi, że dałaby sobie z nim radę, a że piesek niewielki, to koszt za dobę wynosiłby 10 zł - czyli na miesiąc potrzebujemy 310 zł.

A dexterka pisze, że u niej miejsce prawdopodobnie zwolni się w drugim tygodniu września i ewentualnie mogłaby rozważyć kandydaturę Rudaska, ale chciałaby wiedzieć, na czym polegają kłopoty z nim.

Link do hoteliku Murki: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/216789-HOTELIK-U-MURKI-wątek-informacyjny[/URL]-)

Przeklejam mejla dexterki:
Hej , bardzo proszę napisz mi w skrócie na czym polega "trudność" Rudaska- czy jest agresywny do ludzi, zwierząt? Lękliwy, wycofany?? Dogaduje się z psami? Na dzień dzisiejszy nie mam miejsc . ale ok 2tyg września juz powinno zrobic sie luźniej ,ponieważ sezon wakacyjny sie kończy.

Link do hoteliku dexterki: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/247090-BDT-i-hotelik-u-Dexterki-zaprasza[/URL]-

[B]Mortes [/B]kochana, napisz może Ty do dexterki, bo ja znam Rudaska tylko z Twoich opowieści.

Ciotki, jakby nie było, na utrzymanie Rudaska w hoteliku potrzebować będziemy [B]310 zł miesięcznie. Potrzebne stałe deklaracje na tę kwotę[/B].

I trzeba będzie zebrać [B]pieniądze na transport [/B]Rudego do hoteliku (hotelik dexterki jest koło Opola, gdzie jest hotelik Murki nie wiem).

Ja deklaruję 40 zł miesięcznie na Rudego.

Link to comment
Share on other sites

Kochane Cioteczki / bo wujaszków tu chyba nie ma :evil_lol:/, a może byśmy wraz z Mortes rozważyły jeszcze inną opcję. Tak mi przyszło do głowy, że teraz Rudy jest w kojcu Krzysia. Krzyś te kojce postawił sobie w Białogonkowie żeby one zarabiały i pomagały psom. Takie 2 w 1. Teraz Krzyś się trochę krzywi na Rudego tam bo on taki "darmowy". A może byśmy dla Rudego wynajęły ten kojec od Krzysia? Myślę, że jak by to dobrze zorganizować to obie strony byłyby zadowolone. Może tylko Mortes trochę mniej ;).

Plusy tego rozwiązania to:
1. biorąc pod uwagę co napisała o Rudym Mortes nie sądzę żeby jakiś hotelik wziął Rudego do domu, pozostaje nam tylko kojec w najlepszym przypadku kojec wewnętrzny - a tu też mamy kojec,
2. koszt hoteliku takiego kojcowego to ok. 300-310 zł. na miesiąc i to minimum. Bo może być drożej. Myślę, że jakby Mortes dobrze negocjowała to Krzyś zgodziłby się np. na połowę tej kwoty,
3. odpadłyby koszty transportu / bliższy czy dalszy ale każdy transport kosztuje/,
4. jeśli Mortes potrafiłaby go utrzymać za 30 zł./m-c jak Białogonki to na pewno nigdzie nie będzie taniej,
5. Iza miałaby na niego ciągłe baczenie i widziałaby jak się zmienia. A może z czasem jakiś Białogonek też by go polubił?
6. opieka wet - Iza już dobrze zorientowana gdzie najbliższy wet, wiemy, że skóry nie zdziera. A jakby trzeba jechać np. do Kielc do weta to na pewno jakiś Białogonek się na transport też złapie i zawsze koszty mniejsze. A nie ma co ukrywać za weta w hoteliku przecież i tak się płaci oddzielnie,
7. jeśli byśmy tak jakby oddali Rudego do "hoteliku Krzysiowego" to Krzyś musiałby, a mam nadzieję że nie tylko musiałby ale i chciałby, z Rudym pracować tzn. przyzwyczajać do kontaktów z ludźmi, spacerować itd. A serce do psiaków to on ma,
8. Rudy zna Izę, teraz też Krzysia. W nowym miejscu znowu nowi ludzie, nowe otoczenia, znowu trzeba się przekonać do nowego człowieka. A Mortes kojarzy mu się od lat z tym co dobre i bezpieczne,
9. byłyby fajne i aktualne foty i informacje, do ogłoszeń jak znalazł. W dodatku nie trzeba by za bardzo o to prosić bo Mortes takie rzeczy załatwia "od ręki".

Minusy też są:
1. jednak byśmy musiały coś płacić a teraz Rudy siedzi sobie "za darmochę",
2. Białogonki nie chcą go dopuścić do siebie i nie wiadomo kiedy to się zmieni i czy wogóle się zmieni. Jednak z drugiej strony ja wierzę Mortes i Krzysiowi, że jak jest napisane na wątku, że Rudy był z kojca wypuszczony i np. sobie biegał godzinę czy dwie , raz czy dwa razy dziennie to naprawdę biegał, może spacery poza Białogonkowo trochę by ten problem rozwiązały?
3. idzie zima i w budzie może być po prostu zimno. Z tym, że ja jakoś wierzę w to, ze jak już ta zima przyjdzie to Iza i Krzyś tak Rudemu to budę wymoszczą i wypchają, że będzie tam miał cieplutko. A w końcu kołder i kocyków trochę mają :evil_lol:, a może coś innego wymyślą / np. piwnicę? - w końcu to mądre człowieki są :lol:/.

I jeszcze musiałaby się wypowiedzieć Mortes - bo to ona w naszym imieniu musiałaby przeprowadzić twarde negocjacje z Krzysiem. Tak żeby wilk był syty i owca cała :evil_lol:. I jeszcze potem wszystkiego doglądać :evil_lol:.

Oczywiście w chwili znalezienia [B]dobrego domowego hoteliku [/B]byśmy Rudego przenieśli, to bez dwóch zdań... A najlepiej zeby znalazł się dobry DS...

I co Wy na to? Proszę - wypowiedzcie się. BARDZO PROSZĘ.

Edited by AlfaLS
Link to comment
Share on other sites

Kochana ciociu AlfaLS, otóż mnie do głowy przyszły podobne wnioski i uważam, że jeśli Krzyś wyrazi zgodę (po tych twardych negocjacjach - Krzysiu, nie daj się od razu) to trzeba nam Rudaska dać do odpłatnego kojca u Krzysia, bo Krzyś w taki sposób miał "zarabiać" na prąd w Białogonkowie. Jestem na TAK.
A teraz serdeczna prośba do Mortes i Krzysia, określcie Kochani kwotę za Rudaska, ja ze swojej strony podtrzymuję moja stałą deklarację miesięczną 50 zł (bo prawdę mówiąc, wolę żeby te pieniądze w taki czy inny sposób "zostały w rodzinie", że tak powiem bo czy dam na Rudaska, czy dorzutkę do prądu to mnie wszystko jedno :evil_lol:, a Krzyś - zaklinacz piesów wyprowadzi Rudaska na prostą i chłopak niedługo znajdzie domek :p)

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem ZA w całej rozciągłości. Tylko niestety nie mogę nic zadeklarować :(
Oczywiście Iza i Krzyś muszą wyrazić swoją opinię, a przede wszystkim zgodę! Bo jakby nie patrzeć, to jest dodatkowy, trudny obowiązek... Ale skoro są kojce, które miały Krzysia rękami zarabiać na prąd w Białogonkowie, o co za różnica kto w nich mieszka? ;)

Link to comment
Share on other sites

U Murki na pewno byłby kojec. U dexterki nie wiem.

Jestem bardzo za pomysłem, żeby Rudy został u Mortes i Krzysia, ale zrozumiem, jeśli oni odmówią, bo pozostaje problem braku akceptacji ze strony całego stada.

Swoją deklarację 40 zł podtrzymuję. Tak że razem z Podmcent i Asikowską oferujemy kwotę 110 zł na miesiąc:-)

Może ktoś się dorzuci, żeby oferta dla Krzysia była bardziej kusząca? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Rudy już na fb szuka dt lub ds też. Jakby coś będę się odzywać:)

A mam taką ochotę pojechać na Piekoszowską i tego bratulka podpalić żywcem! Niech płonie gnój! Boję się wchodzić i czytać już na necie bo z dnia na dzień z tymi ludźmi jest gorzej;(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norkowa']Rudy już na fb szuka dt lub ds też. Jakby coś będę się odzywać:)

A mam taką ochotę pojechać na Piekoszowską i tego bratulka podpalić żywcem! Niech płonie gnój! Boję się wchodzić i czytać już na necie bo z dnia na dzień z tymi ludźmi jest gorzej;([/QUOTE]


poprosimy link

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlfaLS']Kochane Cioteczki / bo wujaszków tu chyba nie ma /, a może byśmy wraz z Mortes rozważyły jeszcze inną opcję. Tak mi przyszło do głowy, że teraz Rudy jest w kojcu Krzysia. Krzyś te kojce postawił sobie w Białogonkowie żeby one zarabiały i pomagały psom. Takie 2 w 1. Teraz Krzyś się trochę krzywi na Rudego tam bo on taki "darmowy". A może byśmy dla Rudego wynajęły ten kojec od Krzysia? Myślę, że jak by to dobrze zorganizować to obie strony byłyby zadowolone. Może tylko Mortes trochę mniej .


Oczywiście w chwili znalezienia dobrego domowego hoteliku byśmy Rudego przenieśli, to bez dwóch zdań... A najlepiej zeby znalazł się dobry DS...

I co Wy na to? Proszę - wypowiedzcie się. BARDZO PROSZĘ.[/QUOTE]

Dokładnie tak samo pomyślałam i właśnie dzisiaj miałam to zaproponować. :) Nawet rozmawiałam wczoraj późnym wieczorem o tym z Izą i Krzysiem. Iza bardzo chciałaby dla Rudego znaleźć domowe DT lub oczywiście DS, ale zgadza się, że jeśli to miałby być na razie kojec to nie ma sensu wozić psiaka i ponosić dodatkowe koszty. [B]A co gorsze narażać Rudego na dodatkowy stres[/B]. Krzyś oczywiście przejąłby obowiązki Izy przy Rudym i pracowałby z nim. Jest jeszcze jeden dobry powód, by wynająć kojec od Krzysia. Krzyś partycypuje w kosztach utrzymania domku Białogonków - opłaca prąd, więc pieniądze za wynajem kojca trafiałyby do "puszeczki" Białogonków. :)


[quote name='Podmcent']Kochana ciociu AlfaLS, otóż mnie do głowy przyszły podobne wnioski i uważam, że jeśli Krzyś wyrazi zgodę (po tych twardych negocjacjach - Krzysiu, nie daj się od razu) to trzeba nam Rudaska dać do odpłatnego kojca u Krzysia, bo Krzyś w taki sposób miał "zarabiać" na prąd w Białogonkowie. Jestem na TAK.
A teraz serdeczna prośba do Mortes i Krzysia, określcie Kochani kwotę za Rudaska, ja ze swojej strony podtrzymuję moja stałą deklarację miesięczną 50 zł (bo prawdę mówiąc, wolę żeby te pieniądze w taki czy inny sposób "zostały w rodzinie", że tak powiem bo czy dam na Rudaska, czy dorzutkę do prądu to mnie wszystko jedno , [B]a Krzyś - zaklinacz piesów wyprowadzi Rudaska na prostą i chłopak niedługo znajdzie domek [/B])[/QUOTE]

Co do budy Rudego - już jest wymoszczona jak na zimę, bo noce są już chłodniejsze, a Iza martwi się, żeby piesek nie zmarzł. :)

Edited by Magolek
Link to comment
Share on other sites

[url]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.678415868907185.1073741872.426131470802294&type=1[/url]

Link do albumu Rudaska:)

Opis taki trochę zagmatwany bo musiałam jakoś tak pisać żeby nie było wiadomo za dużo o osobach występujących w opisie (chociaż brata tego Pana chętnie wymieniłabym z imienia i nazwiska z dokładnym adresem!):)

Mam nadzieję, że będzie jakiś skutek więcej osób się dowie:)

Link to comment
Share on other sites

[B]Moi Drodzy ...dyskusje z Krzysiem były bardzo burzliwe ... kilkugodzinne... co raz to zapadała inna decyzja .... Krzysiu ma dylemat moralny , no bo po pierwsze dostał pieniazki na te kojce od osoby która twardo określiła w jakim celu te pieniazki daje ( Krzysiu miał dzięki psiakom w tych kojcach opłacać prąd w Białogonkowie) a po drugie Rudy to nie jest nieznany nam piesek i tak czy inaczej trzeba mu było pomóc ... Krzysiu wymógł na mnie obietnicę że nie bedę mu marudzić że nie ma za co zapłacić rachunek za prąd i zdecydował że zaopiekuje się Rudym bezpłatnie :) Prosi tylko o znalezienie wirtualnej opiekunki ( lub kilku opiekunek ;) ) żeby było tak jak u Białogonków . Czyli potrzeba jest 1 zł dziennie na jedzonko . A co do prądu ... ciężko mi bedzie nie marudzić bo umowa była taka że to Krzysiu ponosi koszty prądu w Białogonkowie... ale słowo sie rzekło a psa w końcu przyniosłam ja . Rudy nas zna , mnie uwielbia i dzięki Grzence kojarzy mnie z dobrym jedzonkiem ;) więc chyba nie ma sensu zamieniać kojec na kojec choćby we wspaniałym hoteliku ...co innego gdyby znalazł się ( najlepiej jeszcze przed zima) DT domowy ...to wtedy pierwsza zacznę zbierać pieniążki na transport . [/B][B]Krzysiu wziął się dziś do roboty i już udało mu się przełamać z Rudym pierwsze lody z Białogonkami ( mnie az tak Białogonki nie słuchają jak jego , stąd wczorajsza moja porażka behawioralna ;) )
[/B]
[CENTER][B][IMG]http://s17.postimg.org/tqtprtp73/DSC_2826.jpg[/IMG]

[IMG]http://s17.postimg.org/ytb1mlyhb/DSC_2768.jpg[/IMG]

[IMG]http://s17.postimg.org/6yapc02bz/DSC_2811.jpg[/IMG]

[/B]
[B]Rudy był dziś z Krzysiem na spacerze :) Jakoś tam chodzi na smyczy , jak się zapląta to nie bardzo chce żeby mu pomagać się odplątać ...poburkuje wtedy ... Panicznie boi się samochodów i Krzysiu jest pewny że bez smyczy poszedł by w siną dal ale ...cały czas się odwracał i patrzył gdzie jest dom.
[IMG]http://s17.postimg.org/ozp8w26z3/DSC_2742.jpg[/IMG]

[IMG]http://s17.postimg.org/u64zkub4f/DSC_2761.jpg[/IMG]

[IMG]http://s17.postimg.org/4m2peepqn/DSC_2759.jpg[/IMG]

[IMG]http://s17.postimg.org/sxcilgtsf/DSC_2753.jpg[/IMG]

[IMG]http://s17.postimg.org/3nmcc4cen/DSC_2756.jpg[/IMG]
[/B][/CENTER]
[B]
Rudy będzie miał w swojej kopercie swoje pieniążki . Na razie ma 165.57 zł . Na pewno chcielibyśmy go wykastrować i zaszczepić więc te pieniążki na pewno wykorzystamy :) Ja ze swej strony bardzo się cieszę że Krzysiu zgodził się zająć Rudym ...ja od 1 września już mam zajęcia w szkole i nie miałabym w ogóle czasu dla Rudego a tak to będę o niego spokojna . Wiem że Krzysiu dołoży wszelkich starań aby Rudy czuł sie dobrze w Białogonkowie ...choćby w tym kojcu . Na pewno bedzie próbował dalej zaprzyjaźnić Rudego z resztą psiaków i choć pewnie to potrwa i nie ze wszystkimi się uda to z pewnością z kimś Rudy się zaprzyjazni . Zgodnie z obietnicą nie bede truła Krzysiowi o prąd ( może nie o cały ;) ) a jezeli ktoś będzie nam mogł pomóc w tym nieszczęsnym prądzie to będziemy bardzo wdzięczni i będzie nam bardzo miło . Liczymy też na Waszą pomoc w ogłaszaniu Rudego i szukaniu mu dobrego domu .

[/B]

Link to comment
Share on other sites

HURRRAAA!!!! To może deklaracje dla Rudaska pójdą do jego koperty i z tego w razie czego będzie można dorzucić do prądu? Albo, żeby było zgodnie z regulaminem zbierania kasy na psiaki na dogo niech to będzie dobrowolna składka na jego hotelowanie? Jak to zwał, tak zwał, w końcu liczy się to, że psiak będzie miał opiekuna, który będzie go zabierał na spacery, uczył funkcjonowania z innymi psiakami i karmił:-)

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie natenczas - jest "zajebiście" naprawdę, że posłużę się cytatem :evil_lol:


[IMG]http://s17.postimg.org/tqtprtp73/DSC_2826.jpg[/IMG]

[IMG]http://s17.postimg.org/ytb1mlyhb/DSC_2768.jpg[/IMG]

[IMG]http://s17.postimg.org/6yapc02bz/DSC_2811.jpg[/IMG]



Krzysiu, czapka z głowy i serdeczne dzięki za Rudaska :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...