Jump to content
Dogomania

Tresura (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


BlackSheWolf

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='AM']ania skala dostała bana... ode mnie[/quote]
Nareszcie.
Dziekuje AM za interwencje.

Czy teraz moge zabrac glos w sprawie agresywnych psow na grupie?
Standardowo popieram odczulanie poza grupa.
Prace obok grupy.
I dopiero prace w grupie.
Wymaga to od szkoleniowca zaangazowania w swojej pracy.Taki pies jest problemem .Jednak nie do rozwiazania za pomoca informacji o odruchach warunkowych i bezwarunkowych.
Podloza agresji sa rozne.
Podstawa jest kontakt z przewodnikiem.
Zajmuje sie psami hospicyjnymi,adopcyjnymi.
Nie jestem szkoleniowcem .Wole samodzielna prace z psami pod okiem kogos,kto precyzuje moje bledy.
Kto zna Shado od poczatku adopcji,ten wie jak wyglada ten proces na finale.
Pies przy przewodniku interesuje sie wylacznie przewodnikiem i nie interesuje go zaden pies obok.
Ani suka z cieczka.Nawet do krycia.
Jest przewodnik ,wiec pies wybiera zawsze prace z nim.Na kontakcie.Spontanicznie.
Dla mnie to ideal odpracowania bardzo duzej agresji dominacyjnej.Startowo u 9 letniego samca.
Wybitnie pewnego siebie.
Jednak posiadajac owczarka niemieckiego zawsze trzeba zachowac czujnosc.
Nie jestem przeciwnikiem awersji.Ayshe rowniez.Bardzo silnej awersji.
Jednak awersja ma przyspieszac psa.To korekta.
Awersja powodujaca brak kontaktu wzrokowego psa z przewodnikiem,strate dynamiki jest bardzo niedobra.
Nigdy nie mialam problemow ze strzeleniem psa za zachowanie niedopuszczalne.Z tego co wiadomo Ayshe rowniez.
Tyle,ze to nie wplywa na prace psa,bo pies szybko wchodzi na normalne obroty.
Bytowanie szkoleniowe na teorii dominacji jest niepokojace.

Link to comment
Share on other sites

AM,[IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_9_2.gif[/IMG][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_11.gif[/IMG][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_55.gif[/IMG]dzięki za "męską" decyzję i bana dla persona non grata :loveu::buzi:

Link to comment
Share on other sites

Ivonna70, dzięki
Mnie problem dotyczy bo mam agresywnego Tyranozaura, agresywnego w domu i poza nim, zostały zachwiane relacje , na początku bardzo dobre, a potem:shake:, właśnie na linii przewodnik pies. Pies słaby nerwowo, za słaby, ale nie pozbawiony bojowości, na agresję reagujący agresją. Szkolenie zawsze było, i jest w grupie ale na lince, aczkolwiek gdyby agresja się nasilała, to poza nią. Na szczęście jest znakomitym aporterem i nakręcony na piłkę, więc z tym nie ma problemu:lol:, za szkolenie na zabawę, odda wszystko, jest kontakt z przewodnikiem, jest ok, ale w momentach samowoli, czyli próby ataku na innego psa, jest dopuszczona awersja, a za chwilę jeśli się podporządkuje , przewodnikowi, nagroda. Niestety psiak ma troszkę za dobra pamięć i drobne zdarzenia, które dla niego mają zabarwienie traumatyczne,u innego psa stabilnego psychicznie, nie zostawiły by śladu, u niego graniczą z fobią, jest to niejako zaskoczenie bo poprzedni owczar miał psyche ze stali. Pies czuje się zagrożony w sytuacjach w których inny by zachował spokój ducha, np podejście dziecka, gdzie jak wiadomo dzieci mają tędencje do głosnego wyrażania swoich uczuć, poprzedni głośne i piszczące zachowanie dziecka odczytywał jak zaproszenie do zabawy, ten jak sygnał do ataku, bo spontaniczne zachowanie zaburza jego strefę bezpieczeństwa.Wymaga bardzo ciężkiej pracy, ale na szczęście błyskawicznie sie szkoli i lubi to, na szkolenie do Danusi i Beaty(Agilitty de Luks), jedzie uchachany :loveu: i widać efekty. Został wykastrowany, coby testosteron nie napędzał go. Ma 1,5 roku wiec jest szansa że choć w 20% go to wyciszy, a to dużo. Umiejętności kwalifikuję go do zawodów z posłuszeństwa ale zachowanie, nie pozwala na uczestnictwo, ale jestem dobrej myśli. Agresja mu się włączyła jak skończył 15 mieś. i zaczęła się nasilać z dnia na dzień

Link to comment
Share on other sites

Przewazajaca ilosc psow agresywnych nie jest pewna siebie.
Zachowania agresywne nie powstaja li tylko na bazie czegos zwanego dominacja.
Psy bardzo pewne siebie sa nieagresywne.Wrecz spokojne.
Pewnosc siebie=zrownowazenie.
Samce ,typu wspomnianego Shado, konfrontujac sie z innym samcem daza do okazania przez adwersarza uleglosci.Nie gryza ,jesli nie jest to absolutnie niezbedne.
Psy gryzace,kasajace nie sa dominantami .
Przewaznie jest to agresja lekowa.
Uzywanie sily wobec takich psow,bez odczulenia ich,powoduje wieksza niestabilnosc reakcji.
Koniecznosc stalego ,silnego karania .
Jest to bezsensu.

Link to comment
Share on other sites

O tak, podpisuje sie pod tą wypowiedzia wszystkimi łapkami :p Moja suka jest taka niestabilna. Czasem mam wrazenie, ze swoje kompleksy na innych psach wyzywa. A i musi panowac nad sytuacja albo zaczyna panikowac i rózne dziwne rzeczy jej do łba strzelaja :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Miałam psa w typie On, rewelacyjny,psychika ON, eksterier w typie coś tak ok. 90%. Mocna psychika, stabilny zrównoważony, z tym sobie nie radzę jak by miał ADHD, nerwowy,ale piekielnie zdolny. Nigdy się psów nie bałam, ten wyzwala we mnie irracjonalny strach, niepewnością co do reakcji, np czy przy zakładaniu obroży nie warknie, jak się zachowa gdy do domu wróci syn, strach przed jego reakcją jak małe dziecko niepilnowane przez rodziców podchodzi bo psioch mami swą urodą
Mam propozycję coby fachowcy od ON-kowych zachowań udzielali wskazówek jakie reakcje na irracjonalne zachowania psa. Myślę ze grono osób bojących się własnych psów jest dość spore tylko z odwagą by sie do tego przyznać jest gorzej, a dobrych szkoleniowców naprawdę mało, a szczególnie w małych miasteczkach i miejscowościach

Link to comment
Share on other sites

ojej Lisica.. to nie wesolo masz:(( my mamy problem tlyko na podlozu samiec-samiec.. to jest najgorsze.. ale ejsli nie prowokuje sie sytuacji to nawet da siepanowac nad Cek. tak, ze olewa psa zaczepiajacego go.. ale sainne sytuacje gdzie psa chce ustawic.. ale po dlugim czasie dopiero 2 spacery z takimi obcymi mu samcami odbylismy.. i bylo jak dla mnie swietnie... bo jzu nie mam psa, ktory leci ze sfora psow.. ale mam psa , ktory w takiej sforze psow widzi i slyszy mnie:D:D

Link to comment
Share on other sites

lisica ja powiem szczerze ze jestem przerazona tym co piszesz :crazyeye:. co sie stało ze tak to wygląda u was ? kurcze agresja w domu ? niepewnosc jak zareaguje przy zakladaniu obrozy ?
dla mnie porażka przewodnika chyba + niestabilnosc psa?

ja mam porazke jesli chodzi o kontakty klary z innymi psami , nie ze wszystkimi i nie zawsze ,ale zostawiają duuużooo do zyczenia . i to juz nie chodzi o to zeby sie z nimi kontaktowala ( bo i po co ) ale zeby je mijala bez słowa , i jak kiedys nie zmierzala do konfrontacji ,raczej szczek ,unik, tak teraz na przestrzeni roku miala juz 4 starcia znaczy walke .
rekompensuje mi to samczyk niunio moje kochane , stabilne, pewne siebie sloniątko.

Link to comment
Share on other sites

Lisica,
wiem doskonale co przeżywasz.. choc mj pies nigdy na mnie nie nawarczał , zdaję sobie sprawe że może t zrobić .. pisałam już na wątku o agresji jak zachowuje sie Eto w różnych sytuacjach .. potrafił ugryźć osobę która znał od dłuższego czasu, która go karmila i z nim spacerowała..
tak tęsknię za czasami kiedy mogłam wyjść z Eto.. spuścic go ze smyczy i zwyczajnie porzucac piłeczki/patyczki/cokolwiek.. teraz gdziekolwiek z nim nie pójde jak go spuszczam boję sie zdjąć kaganiec.. zdaję sobie sprawe że moge nad nim nie zapanować i że kogoś ugryzie (a już to się zdarzało) ...

Link to comment
Share on other sites

ahh ja mam alfe agresorke.. ale mnie nie tknie.. z restza robie jej i przy niej co chce.. jest do opanwoania.. ale to byl efekt peiska i dzieci sie nim zajmuajcymi i wolajacymi ciagle "bierz go".. ahh ale duzo u niej zmienilam i jest faaajna juz:Dnie wiem czy Wam to pomoze.. ale mysle, ze warto to przeczytac...[url]http://gringo.blox.pl/html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że porażka przewodnika:oops:. Miękki pies traktowany tak jak poprzedni, który był twardym i stabilnym psem. Fakt troszkę rozpieszczony był,ale były tematy tabu, np. nie wolno na pańciów łóżko. dostał swoje wyrko, ale jak koty na nim lezały to nie wlazł bo Ziutek, starszy kocur, dość agresywny, by go po ryju, sprał:evil_lol:. Brak właściwego zdiagnozowania psychiki,człowiek jak ma do czynienia z psami o twardej psychice, na których np strzał nie robi większego wrażenia, a potem ślepy jest że psiak jest lekko płochliwy i wybiera szkołę typowo użytkową, na szczęście koleje losu się tak potoczyły że trzeba było zrezygnować. Teraz jest odczulanie, praca, praca i jeszcze raz praca pod okiem fachowców. Szczęście, że uczy się z prędkością karabinu maszynowego, rewelacyjnie restartuje, utalentowany aporter, rewelacyjny na ślad, świetny odbiorca ludzkich uczuć i odczuć, co czasami jest kłopotliwe, bo człowiek też jest podatny na fobie, i z góry zakłada że nawarczy, no i nawarczy:shake:. Generalnie rokowania są dobre,ale fobie zostają fobiami. Stanowczo łatwiej jest z psem twardym, taki u którego za długo trwa stan lęku, po którym następuje obrona konieczna, w/g mniemania psa, jest gorzej.

Link to comment
Share on other sites

Aga i Eto
Mój do ok.15 mieś był istną przytulanką,zagrały hormony, i zła ocena charakteru psa, teraz pracujemy na piłkę, jak przechodzimy obok obcego psa i się ładnie zachowa to dostaje piłeczkę, oczywiście w mig wyłapał o co chodzi.Spuszczamy go jak w okolicy nie ma psów, i na szczęście jest zakręcony na piłeczkę. Obcy jak podchodzi to jest spięty, wyprężony.Jak się boi czegoś to widzę, bo uszy położone, oczy wybałuszone, wyprężony jak struna, i warkot. Wykastrowaliśmy bo testosteron troszkę napędza takie zachowania, ale nie liczę na cud. Całkowite podporządkowanie przewodnikowi, co da mu stabilizację jako taką, tylko że przewodnik, kurcze sie boi własnego psa, więc magnez, deprim i jazda do roboty z psem. Na szkolenie chodzi syn, bo dla niego stanowi największe zagrożenie, się chłopak przełamał.Ja każdą wolną chwilę poswięcam na spacery+szkolenie. Na szczęście jest karny, ale to nie znaczy że można nad nim zapanować, bo się nie da tak do końca.
Jak na mnie nawarczał przy podawaniu, porcji mięsa, to trzęsąca sie ze strachu, kazałam iść, na miejsce, potem, komenda do nogi, oczywiście mięcho zostawił, przyszedł, komenda zostań, poszłam po mięcho, stanęłam na przeciwko Hamratego, komenda do nogi, wykonał,podałam w pychol mięso, poszedł na swoje miejsce z łupem, ja komenda do nogi( dobrze że zostawia na miejscu mięcho, bo miałabym kłopot)on do nogi, ja zostań, został,poszłam po mięcho, i powtórka, dopóki przestał być wyprężony i zaczął okazywać radość.Walka z własnym strachem, :shake:
marmara19 dzięki

Link to comment
Share on other sites

lisica-jestem pewna ze odczulisz go w duzym stopniu.
poniolas konsekwencje szkolenia sprzed ery raisera jak ja to mowie.i tego nieszczesnego pso i teorii dominacji-pies musi wiedziec kto tuzadzi.stabilne osobniki bedap o prostu autystyczne przy takich metodach a mniej stabilne zaczna pekac.
agresja rodzi agresje.
po to mamy wiekszy mozg zeby nie musiec bic sie z wlasnym psem.

Link to comment
Share on other sites

echem.

mam problem który trochę narasta. w czasie ćwiczeń z frodem on się tak napala na piłeczkę że świata poza nią nie widzi. chodzi wtedy na równaj bokiem (tzn pod kątem do mnie, tyłek mu ucieka do przodu). jak chowam piłeczkę to się tak denerwuje na mnie że mnie podgryza po nogach (mimo moich reakcji czyli komendy i fe i pociągnięciu za smycz). było już z tym podgryzaniem lepiej, teraz (między innymi przez przerwę w szkoleniu) jest gorzej. potrafi też wyskoczyć do piłki i ugryźć mnie w rękę (przez przypadek).

poza tym nigdy mnie nie ugryzł - ani przy przeciąganiu się, ani przy zabieraniu innych rzeczy. jest psem super łagodnym i pogodnym, tylko jak tą treningową piłkę widzi to diabeł w niego wstępuje.

jak oduczyć go tego podgryzania? jak dobrze wykonuje równaj dostaje w nagrodę piłkę.

Link to comment
Share on other sites

hmmm...jak chcesz wyprostowac psa popracuj smakolami.noo albo linka na doopsku ale to juz musi byc pod nadzorem kogos.mozna psa tez dostawiac pilka.generalnie pilke trzymaj pod broda albo pod pacha[lewa-prawazalezy od pracy psa],znajdz slowo nagrodowe oznaczajace wyrzut lupu[np.superrr]musi na nie czekac.pies wymusza pilke.pilka nie oznacza ze pies ma byc nieprecyzyjny.wymagaj od niego precyzji-masz motywacje ale to nie moze byc chaos.korekty sa niezbedne ale musi by nagroda lupem od razu po poprawie.
nakrec filmik i wrzuc bedzie latwiej.
ostrzegam ze tu sa sami normalni ludzie;),nie ma miszszow i bez obawy mozna wruzcac filmiki ze swoja praca absolutnei sie jej nei wstydzac i takie tam.
jak zaczyna sie rodizc poczucie w koms ze jest miszszczem i jest genialny tzn ze powinien szybko wziasc baaardzo zimny prysznic;).

Link to comment
Share on other sites

pilka pod broda lub lewa pacha jak peis idzie przy lewej nodze u nas psa "wyprostowalo" przy komendzie "noga,rownaj"a ja sie pochwale,ze moj dzikus na spedach psich ostatnich zauwazal mnie:D przybiegal radosnie do mnie i nawet wykonywal komendy:D(kiedys mial mnie w powazaniu), no a dzisiaj wystarszyl sie czegos.. i za dzrewo schowal.. ja pociagnelam za msycz.. i zostalam z sama obroza.. pis sie oddalil od "niebezpieczenstwa" po czym zatrzymal na moje slowa i nawet sam z siebie przyszedl do nogi:D:D a jeszcze hmm pol roku temu czujac taka wolnasc bawilby sie zapewne ze mna w kotka i msyzke.. z tym, ze to ja bylabym tym goniacym go kotkiem.. jestem dumna :D i cholernie boje sie zeby nie zaburzyc i nie ppsuc naszych relacji i tego co jest teraz...Ayshe to tez dzieki Twojemu pisaniu do mnie na pw za, ktore bardzo ejstem wdzieczna:D:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']
ostrzegam ze tu sa sami normalni ludzie;),nie ma miszszow i bez obawy mozna wruzcac filmiki ze swoja praca absolutnei sie jej nei wstydzac i takie tam.
jak zaczyna sie rodizc poczucie w koms ze jest miszszczem i jest genialny tzn ze powinien szybko wziasc baaardzo zimny prysznic;).[/quote]

:lol::evil_lol: dokładnie !!

Link to comment
Share on other sites

pragne tylko podkreslic ze jestem niespotykana wprost miernota szkoleniowa i marnosc nad marnosciami jezdem za co blagam o wybaczenie ze sie osmielam i wogole oooo firmamencie szkoleniowy w polsce pliiissss oszczedzcie mnei marnego robala.
to tyle.
dawajcie filmiki:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...