Jump to content
Dogomania

Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...


Recommended Posts

witam cioteczki.dzwonilam do stepnicy apropo gazu....butla pusta kosztuje 100zl.nabicie 57zl,niestety nie dowożą do klienta ;(kuchenka 2-palnikowa na allegro ok 100zl.więc chyba wszystko trzeba przemyslec...ile bedzie kasy i czy P.Marian chce......
zamowilam dziś karmę,ale kiepską-chappi ;( 30kg.w pn.idą paczki do chlopaków.i Izie przelam grosik
wiem,wiem......kiepska karma,ale na tyle mnie teraz tylko stac ;(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='free']
zamowilam dziś karmę,ale kiepską-chappi ;( 30kg.w pn.idą paczki do chlopaków.i Izie przelam grosik
wiem,wiem......kiepska karma,ale na tyle mnie teraz tylko stac ;([/QUOTE]
Bardzo dziękujemy! W porównaniu do zlewek, które całe życie jadł Rex, Chappi to jest rarytas!
Z tą "lepszą" karmą, chodziło mi o mrozy, żeby na ten czas coś z większą zawartością tłuszczu i energii się przydało, jeśli uda się na taką karmę uzbierać.
Poza tymi mrozami, każda inna karma może być, bo ważne, żeby miał co jeść.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie,podrozalo wiec stad te 57 zl za 11 kg butle.100 zl to zwrotna kaucja za butle Do samego gotowania/podgrzewania jedzenia ta butla wystarczy na ok 2 miesiece. Moze ten pan ma kuchenke gazowa skoro wczesniej byl tam podlaczony gaz?
Dowoz raczej nie jest konieczny/ jesli to tam mieszka ten pan/-Stepnica to malutka ale bardzo urocza miescinka.

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie karmy - też uważam Brita za dobrą karmę, w której jest mięso kurczaka (ok.40%) i inne dodatki (w tym warzywa) zależnie od rodzaju karmy. Moja niespełna 10 letnia sunia je Brit Premium Senior i je go chętnie. Jestem zadowolona bo ma od razu glukozaminę i chodroitynę na stawy. Cena Brita jest przystępna, w sklepie płacę 32zł za paczkę 3 kg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='free']witam cioteczki.dzwonilam do stepnicy apropo gazu....butla pusta kosztuje 100zl.nabicie 57zl,niestety nie dowożą do klienta ;(kuchenka 2-palnikowa na allegro ok 100zl.więc chyba wszystko trzeba przemyslec...ile bedzie kasy i czy P.Marian chce......
zamowilam dziś karmę,ale kiepską-chappi ;( 30kg.w pn.idą paczki do chlopaków.i Izie przelam grosik
wiem,wiem......kiepska karma,ale na tyle mnie teraz tylko stac ;([/QUOTE]

Dużo. Trzeba przemyśleć i zapytać p.Mariana.

[quote name='Cudak']Bardzo dziękujemy! W porównaniu do zlewek, które całe życie jadł Rex, Chappi to jest rarytas!
Z tą "lepszą" karmą, chodziło mi o mrozy, żeby na ten czas coś z większą zawartością tłuszczu i energii się przydało, jeśli uda się na taką karmę uzbierać.
Poza tymi mrozami, każda inna karma może być, bo ważne, żeby miał co jeść.[/QUOTE]

Dobra duszyczka planuje Brita kupić. To energii mu się też dostarczy. :)

[quote name='dusje']Faktycznie,podrozalo wiec stad te 57 zl za 11 kg butle.100 zl to zwrotna kaucja za butle Do samego gotowania/podgrzewania jedzenia ta butla wystarczy na ok 2 miesiece. Moze ten pan ma kuchenke gazowa skoro wczesniej byl tam podlaczony gaz?
Dowoz raczej nie jest konieczny/ jesli to tam mieszka ten pan/-Stepnica to malutka ale bardzo urocza miescinka.[/QUOTE]

[quote name='free']nie wiem czy staruszek dowlecze taką butlę....;(
Justynko nie wiesz ,czy może w większe mrozy P.Marian bierze Maxia do domu?[/QUOTE]

Nie wiemy czy ma/miał kuchenkę gazową, butlę. Czy Cudak czy ja dowiemy się o to przy najbliższej okazji.
Dowóz do P.Mariana (mieszka w Stepnicy) - przy założeniu dużej butli, byłby wskazany. On utyka na nogę i wspomaga się laską przy chodzeniu. Dużej nie dotacha sam. Jeśli turystyczną kuchenkę można uzupełniać, to ona pewnie max 5 kg waży, to co innego, to pod pachę można wziąć. Ale duża butla chyba ze 30 kg waży ? I nieporęczna.

Czy P.Marian bierze Rexa do domu ? Mam nadzieję wielką, że tak.
Cudak kiedyś była z zakupami u pana, pana nie zastała, ale za to Rex był w domu i pilnował.
Jak pojedziemy w grudniu, to jasno powiem, że za dobroć i troskę osób co wspierają Rexa i dzięki temu również P.Mariana - Rex musi dupkę czasem w domu ogrzać. :) Nawet jeśli w domu zimno, to choć wiatr nie wieje. A od zalewu wiatr potrafi ciągnąć.
Byłoby to z korzyścią dla obu. 35-40 kg ciała trochę zmieni temperaturę otoczenia. I Panu i Rexowi byłoby cieplej.

Edited by tobciu
Link to comment
Share on other sites

Dzięki kochanym ciotkom Rex obecnie ma z 1,5 worka Chappi co zamówiła Cudak niedawno ze zbiórkowych funduszy.
[B]Free[/B] zamówiła teraz 30 kg Chappi. :loveu:
I [B]asikowska[/B] zaproponowała, że zamówi.
To Rex na jakiś czas jest zabezpieczony. :)

Co Wy na to bym jutro zamówiła z bazarkowych pieniędzy Rexa (84 zł z fantów plus "ogonki", jeszcze ich nie podsumowałam) :
- krople na pchły/kleszcze
- obrożę na pchły/kleszcze
- i może coś na stawy ? [URL]http://www.zooexpress.pl/go/_info/?id=1548[/URL] To starszy pies, podwórkowy, pewnie stawy mu też doskwierają ?
Może być ? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tobciu'](...) Jak pojedziemy w grudniu, to jasno powiem, że za dobroć i troskę osób co wspierają Rexa i dzięki temu również P.Mariana -
[B]Rex musi dupkę czasem w domu ogrzać[/B]. :) Nawet jeśli w domu zimno, to choć wiatr nie wieje. (...)[/QUOTE]
Tak tobciu, popieram. Poproś Pana Mariana w naszym imieniu aby Rex był z Nim w domu zwłaszcza teraz gdy jest w nocy zimno a będzie jeszcze zimniej. Razem z Rexem byłoby mu nawet przyjemniej niż samemu. A może on siedzi sobie w domu??
Latem to co innego, ale nie zaszkodziłoby gdyby też mógł wejść do środka kiedy by chciał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrystynaS']Tak tobciu, popieram. Poproś Pana Mariana w naszym imieniu aby Rex był z Nim w domu zwłaszcza teraz gdy jest w nocy zimno a będzie jeszcze zimniej. Razem z Rexem byłoby mu nawet przyjemniej niż samemu. A może on siedzi sobie w domu??
Latem to co innego, ale nie zaszkodziłoby gdyby też mógł wejść do środka kiedy by chciał.[/QUOTE]

Dokładnie. Lato to co innego, a zima to co innego. Bycie razem blisko, na dobre obojgu wyjdzie.
Mi jak zimno i stopy mojemu piesiowi pod łapki tylko podloze - to cieplej jak pod kocem.
Myslę, że p.Marian go zabiera. Ale upewnimy się i poprosimy jakby co, z naciskiem. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tobciu']Ponownie poprosiłam moderatora o wyrażenie zgody na dodanie kilka fantów do bazarku dla REXA.
Moderator Maupa4 się zgodził. :loveu:

[SIZE=3][COLOR=#0000ff][B]Zapraszam zatem na nowy bazarek zorganizowany również dla Rexa.[/B][/COLOR][/SIZE]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/247827-Bazarek-dla-Urgo-i-Rexa-ZAPRASZAM-!-Do-03-11-13-18-godz?p=21410267#post21410267[/URL][/QUOTE]

[B]Rozliczyłam powyższy bazarek.

[/B][B]OGONKI : 16,79 zł , w zaokrągleniu 18 zł = po 9 zł dla każdego psiaka[/B]
[B]URGO : 300 zł z fantów + 9 zł = 309 zł[/B]
[SIZE=3][COLOR=#ff0000][B]REX : 84 zł z fantów + 9 zł z ogonków = 93 zł[/B][/COLOR][/SIZE]

[B]BARDZO, BARDZO WAM DZIĘKUJEMY [/B]:loveu:

Hm... rozliczam bazarek i jestem skarbnikiem teraz. Muszę się moda zapytac, jak mam sobie potwierdzić wpływ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tobciu']Dzięki kochanym ciotkom Rex obecnie ma z 1,5 worka Chappi co zamówiła Cudak niedawno ze zbiórkowych funduszy.
[B]Free[/B] zamówiła teraz 30 kg Chappi. :loveu:
I [B]asikowska[/B] zaproponowała, że zamówi.
To Rex na jakiś czas jest zabezpieczony. :)

Co Wy na to bym jutro zamówiła z bazarkowych pieniędzy Rexa (84 zł z fantów plus "ogonki", jeszcze ich nie podsumowałam) :
- krople na pchły/kleszcze
- obrożę na pchły/kleszcze
- i może coś na stawy ? [URL]http://www.zooexpress.pl/go/_info/?id=1548[/URL] To starszy pies, podwórkowy, pewnie stawy mu też doskwierają ?
Może być ? :)[/QUOTE]

Rozliczyłam bazarek. I zrobiłam zamówienie w zooexpress.
Na krople, obroże na pchły/kleszcze.
Krople wzięlam XL, nawet jak ma 38 a nie 40 kg, to trochę mocniejsza dawka nie zaszkodzi.
Obroża na kleszcze była tylko czerwona. :) Ale myslę Rex się nie obrazi.
Do kropli dołączona gratis jest kość - to się Rex ucieszy zapewne.
I do tego domówiłam coś na stawy. Tak by na ten zimowy czas, trochę mu te stawy "nasmarować" od wewnątrz.
Jak przyjdzie zamówienie wstawię paragon. Narazie print screen ze złozenia zamówienia.
Za punkty domówiłam 10 kurzych łapek.

[IMG]http://img14.imageshack.us/img14/1007/4ae7.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='free']chrupki poszły tez wczoraj z opoczna 30kg,a z olsztyna paczusia dla P.Mariana ,ale dla Maxa w paczce tylko smycz z obrożą..;([/QUOTE]

jejku... dziewczyny.. niesamowite wręcz jesteście. :loveu:

[quote name='teresaa118']A ja tylko przelalam skromna darowizne jednorazowa.[/QUOTE]

Każda złotówka to skarb. :)

[quote name='asikowska']100 zł na początku grudnia wpłacę od mojej siostry:)) myślałyście już coś na temat tej butli?[/QUOTE]

Podziękowania WIEEELKIE ! :loveu:
Butla - jak pisałam, trzeba się P.Mariana zapytać. A ja pojadę dopiero w połowie grudnia ze świątecznymi zakupami.
Cudak przez jakiś czas będzie zajęta sobą i rodziną. :) Także szybciej tematu butli nie ogarniemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tobciu']jejku... dziewczyny.. niesamowite wręcz jesteście. :loveu:



Każda złotówka to skarb. :)



Podziękowania WIEEELKIE ! :loveu:
Butla - jak pisałam, trzeba się P.Mariana zapytać. A ja pojadę dopiero w połowie grudnia ze świątecznymi zakupami.
Cudak przez jakiś czas będzie zajęta sobą i rodziną. :) Także szybciej tematu butli nie ogarniemy.[/QUOTE]
wrrrrrrrrrr przestańcie dziękować....nie po to robi się co możliwe w miarę możliwości.NIE SPOSOB PRZEJŚĆ OBOK DRAMATOW LUDZKICH I ZWIERZAKOWYCH ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...