Jump to content
Dogomania

ONek Dżeki i jego siostra Sara już w swoich domach


Recommended Posts

  • Replies 515
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sara została zaszczepiona na wirusówki. Nie było to łatwe, bo sunia jest bardzo drażliwa. Dawno nie mieliśmy takiego problemu z zaszczepieniem psiaka (nasz wet robi to bardzo sprawnie). Wyrywała się nawet jak się ją czochrało po skórze i delikatnie skubała zębami, uciekała do budki. Musieliśmy jej założyć kaganiec i przytrzymać. Może jakby TZ był to byłaby spokojniejsza, bo go już trochę zna, ale akurat był na wyjeździe i musieliśmy sami z wetem działać.
Nie wiadomo czy sunia "tak ma" czy to skutek podrażnienia skóry przez pchły (ma sporo strupów), a może cieczka.
W każdym razie udało się. Sunia dostała po całej akcji nagrodę w postaci parówki :)
Koszty szczepienia podam jak będę mieć rachunek od weta, ale pewnie będzie to kwota 24 zł + 5 zł częściowe koszty dojazdu weta (wet liczy za dojazd 25 zł i rozbijamy to na szczepione psiaki).
Sterylizacja zaplanowana na 4-6 luty.

Jeśli będzie karma zapewniona to koszt hotelowania będzie wynosił 10zł/doba.
Obecnie sunia dostaje suchą karmę (Josera lub Farmina) + wieczorem ciepłe gotowane mięsko + ryż + warzywa. Ale żarłokiem nie jest i nie widać po niej głodu. Jest grubiutka, nawet lekko upasła (może dlatego poszła fama, że sunia w ciąży). Jako jedyna z zostawia zawsze trochę gotowanego jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Murka']
Jeśli będzie karma zapewniona to koszt hotelowania będzie wynosił 10zł/doba.
[B]Obecnie sunia dostaje suchą karmę (Josera lub Farmina)[/B] + wieczorem ciepłe gotowane mięsko + ryż + warzywa. Ale żarłokiem nie jest i nie widać po niej głodu. Jest grubiutka, nawet lekko upasła (może dlatego poszła fama, że sunia w ciąży). Jako jedyna z zostawia zawsze trochę gotowanego jedzenia.[/QUOTE]

[B]Murka[/B], czy może być karma FARMINA Charli z jagnięcina i ryżem ?
Jeśli tak, to podaj mi proszę adres do wysyłki i numer kontaktowy dla kuriera

[IMG]http://www.swiatkarm.pl/public/foto/products/org_9766_1304938640.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Murka']Nigdy nie stosowałam tej karmy. Ale jagnięcina i ryż brzmi dobrze :roll:
Osobiście odchodzę od Farminy, kupiłam raz spory zapas, ale więcej nie kupię, [B]nie jest to najlepsza karma; dlatego mieszamy z Joserą[/B].[/QUOTE]

Ja tej karmy wogóle nie znam :roll:
Pomyslałam, że skoro ją stosujesz to zamówię raz coś nowego ;)
Ale skoro nie jest najlepsza to wezmę Joserę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Ja zrobie, chyba, ze ktos inny bardzo chce.
Jak wiesz mam fioła na punkcie ONków.:lol:[/QUOTE]
Wiem kochana cioteczko;). Na razie nie mam jeszcze zdjęć, ba nawet fantów za dużo,ale będę nad tym pracować od jutra:lol:. Odezwę się z tej kwestii i wtedy będę prosić o pomoc:lol:.
[QUOTE]agusiazet [INDENT] O, widzę, że sunia jest już u Murki. Obiecałam dla niej wpłacić pieniążki, ale sama ich jeszcze nie otrzymałam:-( Jak tylko dostanę - wpłacę, konto Murki znam, płacę tam deklarację na Lorka! Mam nadzieję, że teraz Sara będzie mieć tylko z górki! [/INDENT]
[/QUOTE]
Dziękuję,dziękuję:loveu:, rozmawiałam wczoraj z Murką,na razie sunia jest u niej dopiero kilka dni,więc mamy czas:lol:.

Link to comment
Share on other sites

Nie miałam czasu dzisiaj nawet zajrzeć do psiaczków kochanych. Jak to dobrze,że chociaż one już nie muszą marznąć i są bezpieczne. W TV zapowidają straszne mrozy,nawet do 23 stopni,aż strach myśleć o tych wszystkich nieszczęśnikach przywiązanych do nędznych bud...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Ja tej karmy wogóle nie znam :roll:
Pomyslałam, że skoro ją stosujesz to zamówię raz coś nowego ;)
Ale skoro nie jest najlepsza to wezmę Joserę :)[/QUOTE]
[QUOTE]agusiazet[INDENT] Kochane, przelałam na konto Murki 300 zł dla oneczki Sary, jest to moja jednorazowa deklaracja dla ślicznej suni[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG]
[/INDENT]

[/QUOTE]

Dziękuję cioteczki kochane:loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dubel,sorry:oops:.

[QUOTE]gosiaczek1984
dziewczyny podajcie mi na do przelewu,wpłacę moje obiecane 100zł [/QUOTE]
To pewnie ja będę skarbnikiem piesków.Czy mam Ci podać swój nr konta, czy chcesz od razu do Murki kasę przelać?
Kasia(Murka) podsumuje nam koszty transportu Sary do hoteliku,szczepienie i dojazd weta,odpchlenie i odrobaczenie,to akurat z Twoich pieniążków pokrylibyśmy.

Edited by ala123
Link to comment
Share on other sites

Skoro karma w drodze, to ja przy okazji zapraszam na bazarek z torebkami: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238973-Torebki-Guess-pasek-Calvin-Klein-i-in-na-bazarku-Cantadorry-do-31-01-2013-r[/url]
Proszę cioteczki wejdźcie na wątek Helenki, proszę o podrzucanie i zaglądanie....

Link to comment
Share on other sites

Karma już doszła :) Razem z przysmaczkami :)
Joserę Economy psiaki lubią i dobrze ją tolerują (nigdy nie mieliśmy problemów).
Trudno mi będzie ocenić dokładnie ile karmy sunia "zużyje", bo musiałabym jej nie podawać ciepłej kolacji, a to bezsensu w taką zimnicę. Więc może od razu umówmy się na ile ta karma wystarczy, wg moich doświadczeń powinna na prawie 2 miesiące. Może tak być?

Doszła też wpłata od agusizet: 300 zł :)

Chcieliśmy dzisiaj suni porobić fotki, ale bardzo śnieg padał i zrezygnowaliśmy (zdjęcia by wyszły nie bardzo i aparat byłby zagrożony). Może jutro się uda.

Sunia przez trzy dni biegała luzem, ale znów wychodzi tylko na lince, bo z każdym dniem był coraz większy problem z powrotem do boksu :( Sunia przyzwyczajona jest do wolności i przestrzeni. W boksie jest spokojna, nie próbuje uciekać, nie wyje, nie szczeka. Ale sam powrót do boksu jest dramatyczny (wyrywanie się itd.).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ala123']Dubel,sorry:oops:.


To pewnie ja będę skarbnikiem piesków.Czy mam Ci podać swój nr konta, czy chcesz od razu do Murki kasę przelać?
Kasia(Murka) podsumuje nam koszty transportu Sary do hoteliku,szczepienie i dojazd weta,odpchlenie i odrobaczenie,to akurat z Twoich pieniążków pokrylibyśmy.[/QUOTE]

witam to może odrazu przeleję do Murki,żeby nie było podwójnej roboty

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...