Jump to content
Dogomania

ONek Dżeki i jego siostra Sara już w swoich domach


Recommended Posts

[quote name='mestudio']Ale na FB pani daje do zrozumienia coś innego, napisała " niestety pies miał by dom stały....ale skoro lepszy hotelik...." - dziwnie się zachowała.[/QUOTE]
Jak to dom stały? Rozmawiałyśmy o domu tymczasowym,wyraźnie pytałam czy płatny,czy bezpłatny;pani powiedziała,że bezpłatny. Skoro stać ją na wyżywienie dla jej psów,to dla jeszcze jednego potrzebującego pomocy też się znajdzie. Nic nie rozumiem.
Jeżeli jakoś dam radę odnaleźć to wydarzenie na fb,to idę tam.
Nie ma sprawy,jeżeli pani che adoptować sunię,nic nie stoi na przeszkodzie.Po sterylizacji i oczywiście wizycie przedadopcyjnej.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 515
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja wypowiedź pani odebrałam jakby się obraziła i nie zrozumiała,że psa trzeba szybko zabrać, a potem może jechać do niej jak sprawdzimy wszystko u niej i zorganizuje się transport. 8 psów na stałe +9 to nie zabawa. Mam tyle u siebie i wiem coś tym.

link [url]http://www.facebook.com/events/113194945523073/permalink/115481211961113/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ala123']Jak to dom stały? Rozmawiałyśmy o domu tymczasowym,wyraźnie pytałam czy płatny,czy bezpłatny;pani powiedziała,że bezpłatny. Skoro stać ją na wyżywienie dla jej psów,to dla jeszcze jednego potrzebującego pomocy też się znajdzie. Nic nie rozumiem.
Jeżeli jakoś dam radę odnaleźć to wydarzenie na fb,to idę tam.
Nie ma sprawy,jeżeli pani che adoptować sunię,nic nie stoi na przeszkodzie.Po sterylizacji i oczywiście wizycie przedadopcyjnej.[/QUOTE]
Ja wczoraj odebrałam jej wypowiedź jako propozycję bdt...Jeżeli zechciałaby za jakiś czas, kiedy skończą się pieniądze wziąć do siebie sunię do momentu znalezienia jej domu, to może nie byłaby to zła opcja, tylko oczywiście trzeba by było sprawdzić ten dom.

Ps. wiadomo już ile będzie kosztowało hotelowanie u Murki?

Link to comment
Share on other sites

A ja nie wiem o co chodzi,byłam na fb i widzę,że wczoraj pani napisała tak:[B]kochane...mam 8 psów...ale mogę ją przygarnąć na tymczas....czekam na odpowiedz....[/B]
a dzisiaj okazuje się,że: [B]niestety pies miał by dom stały....ale skoro lepszy hotelik.... [/B]
oraz: [B]piesek jest w hoteliku..... pewnie,lepiej płacić!!!!![/B]
Takie mącenie o niczym dobrym nie świadczy. A poza tym,nawet gdyby dzisiaj w południe pani powiedziała mi,że chce sunię na stałe, to przecież na organizację wizyty przedadopc.,transportu na drugi koniec Polski,itp. potrzeba czasu,a niby gdzie psina miałaby w tym czasie się podziać?

Link to comment
Share on other sites

Poczytałam na fb, i myślę, że ta osoba jest nie do końca odpowiednia. Nie ma w życiu jednak tak pięknie, ja już wczoraj coś wyczułam, ale nie chciałam być nadwrażliwa ;) Pomyślałam, że Alina odpowiednio przeprowadzi rozmowę, żeby przetestować ten dt. No i się nie pomyliłam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='handzia']Ja wczoraj odebrałam jej wypowiedź jako propozycję bdt...Jeżeli zechciałaby za jakiś czas, kiedy skończą się pieniądze wziąć do siebie sunię do momentu znalezienia jej domu, to może nie byłaby to zła opcja, tylko oczywiście trzeba by było sprawdzić ten dom.

Ps. wiadomo już ile będzie kosztowało hotelowanie u Murki?[/QUOTE]

Murka nie pojawiła się jeszcze na wątku,dlatego pewnie,że jest chora, więc nie wiadomo ile sunia waży. Z rozmowy jednak telefonicznej z nią dowiedziałam się,że jest mniejsza niż przypuszczali,to mam nadzieję,że do 30kg. W takim razie byłoby 360zł
Oczywiście,że można wrócić do tematu domu w Tarnowie,tylko dlaczego raz mówi,że proponuje tymczas,a raz,że dom stały?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ala123']A ja nie wiem o co chodzi,byłam na fb i widzę,że wczoraj pani napisała tak:[B]kochane...mam 8 psów...ale mogę ją przygarnąć na tymczas....czekam na odpowiedz....[/B]
a dzisiaj okazuje się,że: [B]niestety pies miał by dom stały....ale skoro lepszy hotelik.... [/B]
oraz: [B]piesek jest w hoteliku..... pewnie,lepiej płacić!!!!![/B]
Takie mącenie o niczym dobrym nie świadczy. A poza tym,nawet gdyby dzisiaj w południe pani powiedziała mi,że chce sunię na stałe, to przecież na organizację wizyty przedadopc.,transportu na drugi koniec Polski,itp. potrzeba czasu,a niby gdzie psina miałaby w tym czasie się podziać?[/QUOTE]
Alinko :) nie denerwuj się, o tej pani i tym dt zapominamy :) szukamy innego, albo stałego. Murka porobi ładne zdjęcia i ogłoszenia się porobi. Niedługo wiosna i adopcje ruszą, zobaczysz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DORA1020']Karma doszla wczoraj.Dziekuje bardzo:)[/QUOTE]

[B]Cieszę się, że Dżeki już dostał karmę[/B] :multi:
Mam nadzieję, że będzie mu smakowała
[B]Potwierdź proszę jeszcze na wątku SKARPETY [/B](link mam w podpisie)

[B]A sunia już u Murki ?[/B]
Gosiaczek ma rację, takie stawianie sprawy przez potencjalny DT/DS nie wróży najlepiej :shake:
A może to tylko kwestia problemów w komunikacji :roll:
[B]Przegłosujemy w SKARPECIE zakup karmy i dla niej :)[/B]

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

Ja niestety jestem uwięziona w domu jeszcze parę dni co najmniej (zapalenie oskrzeli), więc zdjęcia dopiero jak się wykuruję :(
TZ zakwalifikował sunię jako średnią, więc koszt to 12 zł/doba. Sunia dostała już tabletki na odrobaczenie (10 zł), jutro dostanie Fiprex na pchełki (8 zł) i przy okazji tego, że wet przyjedzie to ją doszczepi na wirusówki, założymy też suni książeczkę i ustalimy dalszy plan działania, tzn. kiedy ją będzie można ciachać (nasz wet stosuje metodę sterylizacji 10-14 dni po cieczce).

Sunia na razie jest trochę zdezorientowana, ale na pewno szybko się zaklimatyzuje w nowym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Co do pani z FB to nie należy się przejmować - źle o niej świadczą te niedopowiedzenia i wpisy ukierunkowane na to, żeby Was pokazać w złym świetle.
Ja czekam na decyzję weta i jakieś info co do kosztu sterylki :-). Oby wszystko ułożyło się dobrze i wyszło jak najtaniej:-).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Murka']Koszt sterylki u naszego weta jest jednakowy bez względu na wielkość psa: 150 zł + nasze dojazdy do lecznicy (zawiezienie i odbiór) 20 zł.

Jeśli chodzi o imię to może zostawić Sara? Tak ma w zaświadczeniu i pewnie tak na nią pani wołała?[/QUOTE]

Murka, dziękuję Ci za informację:-).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Jak sie ciesze, ze sunia juz bezpieczna:lol:
Lece na wątek Skarpety głosowac za karma dla małej.
Trzeba nadac jej imie . Moze by tak bazarek imienny zrobic ???[/QUOTE]
[QUOTE]Murka
Jeśli chodzi o imię to może zostawić Sara? Tak ma w zaświadczeniu i pewnie tak na nią pani wołała? [/QUOTE]
Belu,Livka ochrzciła ją już imieniem Greta,ale nie wiedziałyśmy,że sunia miała już imię Sara,więc może niech zostanie Sara,skoro było pierwsze:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Ja też czekam:-).
Murka, czy fakturę przelewową wet wystawi czy trzeba płacić gotówką?[/QUOTE]

Spokojnie może wystawić przelewową :)
Wczoraj wet nie dojechał, chyba mu coś nagłego wypadło (u nas tylko psiaki do szczepienia), ma być dziś po południu.

A ja dziś się przywitałam z Sarą i jest cudowna, ładnie zbudowana, uszka stojące. Taka mniejsza wersja wilczurka. Wagowo ok. 25 kg. TZ ją na razie tylko na smyczy wyprowadza. Nie jest tym zachwycona (do tej pory chyba tylko luzem biegała?), ale coraz częściej się załatwia na spacerach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...