Jump to content
Dogomania

Siedlce/ostrów maz. - DRAMAT! szczeniaki pilne dt!!!


an1a

Recommended Posts

[quote name='ewu'][B]Ciocie ja zasponsoruję szczepienia i wizytę u weta trzem szczeniaczkom z wątku w moim podpisie...[/B][/QUOTE]

A ja sponsoruję szarusiowi opłatę za przesyłkę konduktorską surowicy - 35 złociszów. Niech mu dobrze posłuży.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='elik']A ja sponsoruję szarusiowi opłatę za przesyłkę konduktorską surowicy - 35 złociszów. Niech mu dobrze posłuży.[/QUOTE]

Z Szarkiem to ja już się rozchorowałam. Niedobrze mi i głowa mnie boli. Od rana trzy rzadkie, śmierdzące kupy.

[URL=http://img843.imageshack.us/i/szczeniakiii2013szarek0.jpg/][IMG]http://img843.imageshack.us/img843/5346/szczeniakiii2013szarek0.jpg[/IMG][/URL]

Ugotowałam ryż z marchwią i zmielonym siemieniem, zmiksowałam i tylko do jedzenia. Nie bardzo się do niego dorywa,
Leży spokojnie i jak wstaje to po to, aby zostawić upominek w postaci kałuży lub kupki.

[URL=http://img837.imageshack.us/i/szczeniakiii2013szarek0.jpg/][IMG]http://img837.imageshack.us/img837/5346/szczeniakiii2013szarek0.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Kiki była do szczepienia. Zapłaciłam 40 zł (po znajomości ;))

Tina też była ale na kontroli ogonka.Dostała znów zastrzyki przeciwbólowe, bo ją boli ten ogonek.Ciągle sobie go uraża nawet przy siadaniu, bo to takie miejsce feralne :shake: Za zastrzyki dla Tinusi nic nie zapłaciłam. Ona będzie mogła być szczepiona za tydzień.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']u Szarusia to wygląda na jakąś jelitówkę....
a on antybiotyk jaki dostaje? i ile razy już dostał? w ogóle jakie leki mu wet podawał?[/QUOTE]

Też mam takie odczucie. Radziłam Wandzi zmieniła weta, ale Ona mówi, że to już trzeci :(

Enia, czy wiesz coś na temat tego preparatu ?
GEULINCX SUPPLEXAN DiaDog'N Cat – preparat łagodzący zaburzenia jelitowe.


Wandziu, może zapytałabyś weta o ten specyfik.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Tylko gdyby to były tylko zaburzenia, to by jednak próbował jeść, tak mi się wydaje. On jest apatyczny raczej.[/QUOTE]

No i próbuje jeść, a nawet nie tylko próbuje, a potem wymiotuje i takie właśnie kupki robi.
To zdjęcie, które Wandzia zamieściła dzisiaj, jest sprzed ki9lku dni. On dzisiaj jest już rzetelniejszy, nie słania się na łapkach.

Link to comment
Share on other sites

wiecie nie wiem, ale ważne jaki antybiotyk dostaje ( i ile czasu?) , czy jest nawadniany codziennie, ile m.wiecej przyjmuje pokarmu, pije wodę?
czy otrzymuje lek p\wymiotny....no chyba coś na rachunkach wet wypisuje?
skoro to 3 wet, to mamy pecha a Szaruś tym bardziej...
Elu nie znam specyfiku o jakim piszesz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']wiecie nie wiem, ale ważne jaki antybiotyk dostaje ( i ile czasu?) , czy jest nawadniany codziennie, ile m.wiecej przyjmuje pokarmu, pije wodę?
czy otrzymuje lek p\wymiotny....no chyba coś na rachunkach wet wypisuje?
skoro to 3 wet, to mamy pecha a Szaruś tym bardziej...
Elu nie znam specyfiku o jakim piszesz...[/QUOTE]

Bardzo się o niego martwię :(
Wandzia miała się jeszcze konsultować w jego sprawie z kimś z W-wy kto jest wetem z dogo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']A zwykły nifuroksazyd nie pomógł?[/QUOTE]
Jeśli dobrze pamiętam, to tego Wandzie mu nie serwowała.
Poradziłam, żeby podała mu węgiel i jutro ma kupić coś, co poradziła ta osoba z W-wy.
Węgiel nie uleczy, ale chociaż nieco powstrzyma biegunkę, a to też jest wskazane.

[quote name='an1a']Można mu do tego rozmazać trochę puszki, żeby był smak mięsa.[/QUOTE]

Ja żartowałam z tym mięchem dla niego teraz. Pewniew by chciał, ale przez jakiś czas musi mieć ścisłą dietkę :(

Link to comment
Share on other sites

Jutro podam kontakt do znajomego weta, jeśli chcecie (co prawda z okolic Krakowa, ale może telefonicznie coś poradzi i będzie można to skonsultować z innym weterynarzem).

Powiem Wam, że jak czytam wieści o Koko, to bardzo za nią tęsknię :( aż jestem zła na właścicielkę mieszkania, że powiedziała "nie" szczeniakowi... :-( :-()

@elik, wysłałam Pani na meila zdjęcia Koko

Link to comment
Share on other sites

Jeśli Szaruś mało je, mało pije i ma srakutaję z wymiotami to musi mieć podaną kroplówkę po tylu dniach to na pewno, to go wzmocni ( glukoza, elektrolity)
wtedy można działać i podawać antybiotyk+ antywymiotny+ węgiel ( ja mieszam do karmy smectę bo lepiej smakuje a działa super)
niech je cokolwiek żeby w ogóle coś jadł, już nie ważne czy zdrowe czy nie, czy ludzkie czy nie, ja ostatnio odkarmiałam mojego małego na pasztecie i smażonym kurczaku bo tylko to podchodziło ale w takim stanie najważniejsze jest żeby jadł cokolwiek
ryż na biegunki jest super, siemię przeczyszcza!
od robali jest biegunka ale nie aż taka, przychodzi mi na myśl włosogłówka wtedy wystarczy metronidazol i betamox
trzeba się cieszyć że nie ma krwi w kupie ani w wymiotach więc to nie parwo ani zapalenie jelit
nie jestem weterynarzem ale po kilku biegunkowych i ogólnie chorych i zarobaczonych szczeniakach z mordowni troszkę mam skojarzeń

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...