Jump to content
Dogomania

Kłopotek w DT - DS oraz wsparcie fin mile widziane!


martasekret

Recommended Posts

[quote name='fiorsteinbock']oraz faktury:

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/577/alju.jpg/"][IMG]http://img577.imageshack.us/img577/531/alju.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/442/cwor.jpg/"][IMG]http://img442.imageshack.us/img442/6199/cwor.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]

Dziękuję Edytko za wstawienie fotek i rachunków, ale jeden rachunek przeoczyłaś. Wiem, że jesteś zaganiana i przepraszam, że obarczam Ciebie nadprogramowym zajęciem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 740
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cioteczki tym razem nie mam najlepszych wiadomości.Niestety po konflikcie,który narastał z właścicielami domu,który wynajmujemy jesteśmy zmuszeni poszukać innego domu do września.Niestety nie wiem czy w nowym domu będziemy mogli nadal się opiekować Kłopotkiem:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daśka']Cioteczki tym razem nie mam najlepszych wiadomości.Niestety po konflikcie,który narastał z właścicielami domu,który wynajmujemy jesteśmy zmuszeni poszukać innego domu do września.Niestety nie wiem czy w nowym domu będziemy mogli nadal się opiekować Kłopotkiem:-(:-(:-([/QUOTE]

O matko!!!
Jutro zadzwonie do Daśki, dowiem się więcej. Cholerka :/

Link to comment
Share on other sites

Wieści niestety bez zmian:-( Na początku przyszłego tygodnia planujemy z Cioteczką Jages pojechać do lecznicy i powtórzyć prześwietlenie.Dzwoniłam do lecznicy i powiedziałam,że psiak ma się dobrze i żyje i czy przypadkiem nie trzeba by mu było zmienić leków.Okazuje się,że to mógł być ropień,a nie nowotwór,dlatego trzeba powtórzyć badanie.Narazie Max jest u mnie,prawdopodobnie pod koniec tygodnia będę wiedziała ile jeszcze będzie mógł z nami zostać,ile wogóle my tutaj zostaniemy,wówczas napiszę jak rozmowa z właścicielami.Jeżeli sie okaże,że to jednak był ropień,będziemy szukać Maxowi ds.

Link to comment
Share on other sites

Max był wczoraj u weterynarza.Na zdjęciu nie widać nowotworu:-) Niestety z pewnością ma zniszczoną wątrobę od sterydu.Maxowi zmienili leki,steryd odstawiamy,furosemid również,zostaje enarenal.Teraz bedzie dostawał spironol 1/2 tabletki na stałe,triderm,esseliv forte lub duo.Maxa trzeba wykastrować bo ma pomniejszone to jedno jądro.Wczorajszy koszt wizyty 106 zł.Kastracja ok 450-500 zł.

Link to comment
Share on other sites

Napływajace wieści są i złe i dobre, chociaż szala przechylona na stronę pozytywną :)
Maksio nie ma nowotwora i to jest najważniejsze, chociaż podawane sterydy zniszczyły wątrobę - jednak, doszłyśmy do wniosku z Daśką, że szybciej zregeneruje się wątroba niżeli my byśmy wygrały z rakiem. I druga bardzo dobra wiadomość, że Maksio może zostać wykastrowany. Zabieg ten rozwiąże problem przeprowadzki Daśki :) Obecnie, w sytuacji rujki suczek, Daśka ma opcję izolowania Maksia, nie wiemy jak byłoby w nowym mieszkaniu, czy istaniałaby taka możliwość. Dlatego kastracja jest idealnym rozwiązaniem :)

Co do ceny, Daśka podała koszty kastaracji w klinice ale ma popytać u innych wetów i może zejdziemy do 300-350zł.
Teraz szukamy wrażliwych Darczyńców :)
Czy ktoś nas wesprze grosikiem?
Proszę...

Link to comment
Share on other sites

Czy znacie weta w trójmieście,który ma tańszą narkozę wziewną??? Może gdzieś takowy jest,ale ja tego nie wiem:-( Po kastracji trzeba Maxowi szukać domku,tak sobie skromnie marzę,że znajdzie się gdzieś dla Niego ten jedyny wymarzony domek....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Jestem w tym miesiacu spłukana,:-(
Ale napisze do Skarpety ONkowej, aby jeszcze raz pomogla Maksiowi.[/QUOTE]

I znowu przychodzę do Kłopotka vel Maksia ze SKARPETY OWCZARKOWEJ
Dobrze pamiętam, jak wsparliśmy go, żeby mógł godnie ... umrzeć, a "on wywinął numer" i nie dość, że przeżył to jeszcze okazuje się, że nie ma raka :multi: :multi: :multi:
W jednej z dyskusji, która się wywiązała chyba na skarpetowym wątku na owczarku ustaliliśmy, że [B]powtórna pomoc jest jak najbardziej możliwa, ale w szczególnych przypadkach, gdy psiak jest przewlekle chory lub jego sytuacja jest kryzysowa[/B].
[SIZE=3][B]Czy Kłopotkowi kastrację zalecił wet ze względów zdrowotnych ? [/B][/SIZE]Jeśli tak, to przy braku kasy na zabieg jego sytuację można uznać za kryzysową :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']I znowu przychodzę do Kłopotka vel Maksia ze SKARPETY OWCZARKOWEJ
Dobrze pamiętam, jak wsparliśmy go, żeby mógł godnie ... umrzeć, a "on wywinął numer" i nie dość, że przeżył to jeszcze okazuje się, że nie ma raka :multi: :multi: :multi:
W jednej z dyskusji, która się wywiązała chyba na skarpetowym wątku na owczarku ustaliliśmy, że [B]powtórna pomoc jest jak najbardziej możliwa, ale w szczególnych przypadkach, gdy psiak jest przewlekle chory lub jego sytuacja jest kryzysowa[/B].
[SIZE=3][B]Czy Kłopotkowi kastrację zalecił wet ze względów zdrowotnych ? [/B][/SIZE]Jeśli tak, to przy braku kasy na zabieg jego sytuację można uznać za kryzysową :)[/QUOTE]

Konieczność kastracji jest zaleceniem lekarza, bo jedno z jąder ma zmiany... :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Jestem w tym miesiacu spłukana,:-(
Ale napisze do Skarpety ONkowej, aby jeszcze raz pomogla Maksiowi.[/QUOTE]

Z kastracją trzeba poczekać z 4-5 tyg. aż podreperujemy mu wątrobę po sterydach, które brał za długo. My deklarujemy dołożyć do zabiegu 100 zł. Więc pierwsza stówka jest! :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jages']Konieczność kastracji jest zaleceniem lekarza, bo jedno z jąder ma zmiany... :/[/QUOTE]

[quote name='Jages']Z kastracją trzeba poczekać z 4-5 tyg. aż podreperujemy mu wątrobę po sterydach, które brał za długo. My deklarujemy dołożyć do zabiegu 100 zł. Więc pierwsza stówka jest! :multi:[/QUOTE]

No to sprawa jasna :)
Na kastrację możemy zarezerwować dla Kłopotka vel Maksia 150 zł.
A więc razem ze stówką Jages chłopak ma już na ten cel 250 zł :multi:
Dajcie znać jak będzie już znany termin. Będzie nam potrzebny rachunek od weta na 150 zł
Podan dane na PW jak już przyjdzie co do czego

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witajcie Cioteczki i Wujkowie! :multi:

Ale cicho tu się strasznie zrobiło… :-(
Zainteresowanym donoszę, że Maks jest w świetnej formie! :laola: Skutecznie wydaje się, że reperujemy mu zniszczoną sterydami wątrobę. Nie ustaliłyśmy z Daśką jeszcze terminu kastracji m.in. z powodu tego, że brakuje nam do tego zabiegu cały czas funduszy. :helo: Jakby tego było mało finanse na utrzymanie Maksa są bliskie zeru. Tak, więc Kochane Cioteczki i Wujkowie prosimy usilnie o przypomnienie sobie :modla: że nasz Maksymilian Kłopotek nie poszedł (na szczęście!) za TM, że żyje i musi tylko mieć za co żyć.

Te/Ci z Was, co śledzą wątek dobrze wiedzą, że ostatni datek 300 zł na jego utrzymanie został wpłacony przez niezrzeszoną z Dogo, ale życzliwą zwierzętom osobę. Poza tym z własnej kieszeni wyciągnęliśmy z Adasiem 100 zł na jego ostatnie badanie. Kochane/Kochani… wiem, że podobnych istnień potrzebujących naszego wsparcia jest cała masa (sama poza dotowaniem Maxa udzielam się finansowo m.in. przy wykupie koni) i niestety nie wszystkim się da pomóc, co nas bardzo boli. :huh:

Podliczając stos rachunków (z braku możliwości wklejania na stronę będą zainteresowanym do wglądu przesyłane) od ostatniego rozliczenia do dnia dzisiejszego wydanych na niego zostało 254,41zł, a pozostało na Maksiowym koncie 118,67 zł. Nie chcę wskazywać palcem, ale były na wątku osoby, które deklarowały mu pomoc finansową :ices_bla: ale do dnia dzisiejszego nie uczyniły tego. Oczywiście nie gniewamy się, ale teraz żebrzemy o pomoc. Każda złotówka się liczy!

Edited by Jages
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...